Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 Sale preuzima tacno nula odgovornosti. Kriv je Rochestie sto je nespreman, Terry je kriv sto se tu nasao ni kriv ni duzan. Coloma je preskocio da prokomentarise. Kao da su ti igraci sami potpisivali ugovore.

 

Pleja nema? Nasa skauting sluzba je stvarno skandal ako za nekoliko meseci nisu mogli da nadju boljeg od Rochestia i Coloma.

Edited by Del Piero
  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Stvarno smo ocajni pod kosem.

 

Ako ce Obrajant biti Silbovan, bolje cak i Stimca dovesti nego nikog. Kuzmic kao da postane nevidljiv na terenu, Nnoku jos nije nikakav faktor 1na1, a Rit nekad odigra a nekad ne. Na poziciji 4 je jos i Kuridza koji kako vreme prolazi on je sve gori i gori....na pocetku sezone je bio sasvim solidan. Znaci tanko.

 

3 minutes ago, Del Piero said:

 Sale preuzima tacno nula odgovornosti. Kriv je Rochestie sto je nespreman, Terry je kriv sto se tu nasao ni kriv ni duzan. Coloma je preskocio da prokomentarise. Kao da su ti igraci sami potpisivali ugovore.

 

Pleja nema? Nasa skauting sluzba je stvarno skandal ako za nekoliko meseci nisu mogli da nadju boljeg od Rochestia i Coloma.

 

Razmisli malo sta u stvari znaci odgovornost? On je preuzeo 100% odgovornosti jer vise nije trener, neko drugi se izvukao kao puvara.

A prirodno je da objasnjava svoje poteze zbog cega ih je pravio. Ne znam sta bi ti hteo da bi bio zadovoljan - da on stavi glavu na panj a ti da uzmes sekiru i CAP?

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Rekao je time sto vise nije trener. Sigurno nije otisao zato sto je sve radio kako treba,  a nama to nije dovoljno nego jos mora i da to izgovori da bi nam bilo lakse, zasto? Ja to ne vidim kao izgovor nego kao objasnjenje - a objasnjenje je da nema slobodnih plejeva. Da ih ima pa uzeo bi i Radonja nekog. Rocesti nije bio nikakav faktor da je to neka krucijalna greska u losoj igri.

Bilo bi interesantno pitati ga za dovodjenje Obrajanta, posto je to po meni glavna greska na koji nacin ga je uvodio u sistem i kakvu mu je ulogu namenio. Ali i to je jasno kao dan da je greska, nema potrebe da on bilo sta priznaje, nego da pojasni kakvo je njegovo razmisljanje bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma moze Sale da govori sta zeli, nema sta meni da bude lakse. Samo je bezveze ta prica da nema plejmejkera, ima gomila igraca koje si mogao da probas na mesec dana umesto Rochestia.

 

Pritom prica kako je Roch nespreman za njegov stil igre. On ode i sta ti uradis? Dovedes jos nespremnijeg igraca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Del Piero said:

Ma moze Sale da govori sta zeli, nema sta meni da bude lakse. Samo je bezveze ta prica da nema plejmejkera, ima gomila igraca koje si mogao da probas na mesec dana umesto Rochestia.

 

Pritom prica kako je Roch nespreman za njegov stil igre. On ode i sta ti uradis? Dovedes jos nespremnijeg igraca.

 

Poenta je u tome sto si rekao - da ih probas. On je probao jednog i nije islo, a uloga Rocestija nije bila tolika da moze znacajno utice na losu igru celog tima. Zato sto nije najspremniji ga je i potpisao na 2 meseca, da je potpisao do kraja godine onda bi bila velika greska. Dok ne probas igraca ne mozes da znas koji benefit od njega mozes da ocekujes a Sasa je objasnio zasto je izabrao bas njega - zato sto je vec igrao u Zvezdi, poznaje sistem i poznaje grad pa nekog uklapanja prakticno i nema. Po meni to nije neka greska jer svi znamo u korona godini kakvo stanje je sa plejevima. Buducnost dovela nekog DelaValea, grobari igraca iz Gljivica, a nama treba igrac na EL nivou....uzasna situacija.

 

4 minutes ago, Losmi17 said:

Mozda nije bio retrogradni merkur kad je potpisivao rocha.

 

 

Sad je retrogradni Merkur pa obrati paznju ako nekoga potpisemo. 🙂

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Pleja nema? Nasa skauting sluzba je stvarno skandal ako za nekoliko meseci nisu mogli da nadju boljeg od Rochestia i Coloma.

 

Ovo se često pominje na forumu, a zapravo uopšte ne postoji u KKCZ. Sve je na treneru i pomoćnicima, pa dokle oni dobace... A najčešće i ne mogu da dobace naročito daleko, jer ljudi imaju paklen raspored - treninzi, putovanja, utakmice, detaljan skauting protivnika pred svaki meč itd. Nije realno očekivati da pored svega toga nađu vremena i da prate druge lige, gledaju 10+ utakmica potencijalno interesantnih igrača, redovno pišu izveštaje i rade video analize.

 

Tako nešto je moguće tek po završetku sezone, al' tada je tržište već aktivno, mora se u kratkom vremenskom periodu pokriti dosta toga, određen broj igrača odmah potpišu za druge klubove (čija sezona traje kraće, ili zapravo imaju skaute koji posao rade tokom cele godine), gomila ih ode na letnju ligu, pa odatle na trening kampove NBA ekipa, a onda ko će čekati kraj oktobra i last cut da dovodi pojačanja - daj nekog od ovih što su slobodni (uglavnom ne baš spektakularan izbor)... I to je u normalnim okolnostima, da ne pričam koliko su tek NBA bubble, kasniji start NBA sezone, pa sada i G-League bubble sve dodatno poremetili.

 

Zato bih ja što se tog dela tiče ipak malo olabavio sa kritikom Saleta i njegovog stručnog štaba... Nisu te stvari išle tako glatko ni u prvom Radonjinom mandatu, a vidimo da ni sada nije doveden niko od kada nas je preuzeo (a ima tome više od mesec dana). To bi moralo da se radi neuporedivo ozbiljnije na nivou kluba, ovako ne treba da čudi što se najčešće ide na kombinaciju svima poznatih imena, povratnika, FMP-a, igrača protiv čijih ekipa smo igrali, igrača koje je aktuelni trener već vodio i sl. 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Ne, hteo bih da kaze pogresili smo sa ovim ili onim, nije ni prvi ni poslednji koji je pogresio. Ovako se traze neki izgovori, cuj Rochestie bio nespreman, pa ko te terao da ga potpises?

 

Sve bolje od boljeg, "Ročesti je znao šta tražim, a ipak je došao potpuno nespreman."


Spektakl.

Edited by Laki21
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bolje da nije ništa objašnjavao...Roča je očigledno doveo na ,,come as you are'' fazon, pa kad su na testiranju videli da ovom šljaka samo druga i rikverc...biće privremeno rešenje. Ali čekanje da se Kolom smiluje dok ispuši sve druge opcije je neobjašnjivo. Tačnije, obojica su došli u KKCZ u formi kao sa slave. Roč kao domaćin koji je pao snogu jer je danima sam kuvao i spremao za dvadesetak duša ali mu je u goste došao samo Kino pa sve sam pojeo...da se ne baci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Не могу да схватим да неки још мисле да је Обрадовић имао потпуну аутономију и још горе да су му се испуњавале жеље код довођења играча. Ја њему замјерам што је себи дозволио такав концепт какав је имао и накнадно прича о томе кроз неке твитове.

Јер:
 

Quote

 

Takođe, Čović je otkrio i da je Zvezda ovog leta "na stolu" imala priliku da vrati određene igrače, ali da stručni štab na čelu sa Sašom Obradovićem to nije hteo.

- Otprilike sve ono što smo hteli da dovedemo – doveli smo. Nije bilo nekih velikih odstupanja. Ali jeste bilo nekih događaja poput toga da se trenerima dosta široka lepeza igrača u ponudi koje su oni odbijali da dovedu. Jednostavno, nisu hteli da ih dovedu. Mi smo ove godine u ponudi imali Luku Mitrovića, Nemanju Dangubića, Nemanju Nedovića, Dragana Apića, Jaku Blažiča...

- Toliko o onoj priči da Nebojša Čović određuje tim ili da upada u svlačionicu. Lično to ne radim, ali šta i da radim. Visoko sam kompetentan i stručan da i to mogu da uradim.

 

 

Из овога је јасно ко је правио понуду и какве играче је нудио за врх ЕЛ којег је обећао господин "50годинаукошарци". Врх ЕЛ није обећавао тренер какав год да је био незрео.

Замислите ту повезницу Митровић, Дангибић или Апић са врхом Евролиге:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, John Terry said:

Bogami, Obradovic nas je bas usrao, ako je ovo tacno.

 

ti misliš da je čovara došao i rekao "evo nemanje nedovica, samo da mi odobris", a sale kao, "ma jok, imam taj neki koncept da testiramo starog rochestieja, bezveze mi je da koristimo nemanju na pg" 

 

ove ostale igračke gromade ne bih pominjao, mada je meni jaka i draži i bolji igrač od dobrica a nedovic je tu mogao eventualno biti umesto lojda, koji je opet po meni, bolji igrač i u napadu i u odbrani. 

 

ako neko tuguje za mitrovicem, apicem i dangubom, cut down on booze, ne znam šta bih drugo rek'o. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...