Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Stice se utisak da je Obradoviceva uloga u ovo malo EL pobeda bila uvodjenje Lojda u igru. Ne mozemo bez njega ni u ABA ligi...

 

Radonja se nije kod nas prosalvio po nekoj tecnosti u napadu i akcijama, ali to se nadomestalo drugim, dobro poznatim stvarima. Tako da nisam ni ocekivao nista posebno veceras.

U ovom timu je malo igraca po njegovom ukusu. One koje je ponovo zatekao u timu su svoje blede senke (osim Simona, on vise nije kosarkas).

 

Pouzdan plej i dobra petica kojoj se gurala lopta kad nema sta drugo su takodje nesto zajednicko u nasim sezonama uspeha. Toga danas nema. 

Nnoko ce mnogo znaciti, ali ko zna kada ce uci u formu. Nadam se i zameni za Hola, ali opet  sve i da dodje neko - trebace vremena...

Sve u svemu, mislim da ce do zavrsnice ABA lige to biti dovoljno utegnuto za jos jedan plasman u EL. 

Do tada, mislim da ce biti jos ovakvih Zenita i Igokea. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Igrao bi na 4.

Ako zameniš O'Brajanta za Moa i Mo bi ti igrao na 4 pretpostavljam da bi na 5 igrao Kuzmić 40min pošto je sa Terijem raskinut ugovor a Noko je i dalje imaginarni igrač jer do sada nismo videli šta može na terenu.

 

Šta pokušavam da kažem, definitivno je da nikome od igrača ne prija situacija gde se ne zna šta se i kad igra, pa ni O'Brajantu. Misliš da bi Mo bio bolji u ovakvoj situaciji gde sam sebi treba da izmišlja poene? Siguran sam da ne bi. Takođe sam siguran da će O'Brajant biti daleko korisniji kad se malo slože kocke i kad bude igrao na 4 u paru sa Nokom. U početku se ponašao kao najveći privatnik, a po svemu sudeći Obradović je to tražio od njega, ali zadnjih 3-4 utakmice uopšte nije tako. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Ako zameniš O'Brajanta za Moa i Mo bi ti igrao na 4 pretpostavljam da bi na 5 igrao Kuzmić 40min pošto je sa Terijem raskinut ugovor a Noko je i dalje imaginarni igrač jer do sada nismo videli šta može na terenu.

 

Šta pokušavam da kažem, definitivno je da nikome od igrača ne prija situacija gde se ne zna šta se i kad igra, pa ni O'Brajantu. Misliš da bi Mo bio bolji u ovakvoj situaciji gde sam sebi treba da izmišlja poene? Siguran sam da ne bi. Takođe sam siguran da će O'Brajant biti daleko korisniji kad se malo slože kocke i kad bude igrao na 4 u paru sa Nokom. U početku se ponašao kao najveći privatnik, a po svemu sudeći Obradović je to tražio od njega, ali zadnjih 3-4 utakmice uopšte nije tako. 

 

Mi imamo u timu i Rita koji može da pokriva pet.

 

Šta mi u stavri dobijamo od OBrajanta? Dobijamo određeni imaginarijum, odnosno nešto što bio on MOGAO, MOŽDA, u određenim usovima, AKO se kockice poklope da isporuči..

 

Glavne reči vezane za njega su AKO, MOŽDA, KAD BI, VIDEĆEMO, TREBALO BI, BIĆE, itd..

 

Dakle, sve kondicional do kondicionala. Nema ništa konkretno, može to i to, već samo uslovno, ako Jupiter bude u Veneri i ako se kukavica oglasi tri puta dvaput uzastopce.

 

A u praksi imaš ovo što gledamo svaki dan. Poprilično neinteligentnog i krajnje nefokusiranog igrača (ono hvatanje lopte dok stoji na aut liniji je za Riplija i rubriku verovali ili ne), koji zna nešto košarke, i POVREMENO to pokaže, kada mu je dan.

 

U danima kada mu nije dan, defanzivni je krater, u napadu ispucava neke kurce palce, sve u svemu rupa na ternu.

 

Da se podsetimo još jednom, lik nije mogao više od pola godine da pronađe klub jer GA NIKO NIJE HTEO. Svi jači timovi su ga preskakali ko zgaženog oposuma na putu, i eto, odjednom smo se mi našli tu, sretni i pametni, da pazarimo ono što NEKIM ČUDOM niko drugi nije spazio.

 

No, kurac niko nije spazio, spazili su svi ali nisu hteli, jer jednostavno im ne treba takav lik u timu i to je čitava mudrost.

 

Lično bih mu se zahvalio sutra i našao neko Moolikog lika koji će da rilja i krvari kolena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

Ma sta god da je videli smo da je u ovom trenutku stetniji na 4 a korisniji na 5. To je adekvatno uocio Sale a Radonjic nastavio, mada Radonja i ima fetis da gura igrace na visu poziciju (Bjelica, Simonovic...). Nije do njega glavni problem, barem ne onaj kosarkaski u smislu pozicije koje igra... sa druge strane moguce da je hemija ekipe opala njegovim dolaskom jer je od tada krenulo nizbrdo i sada nema nazad jer jedni u druge ne veruju. 

 

Za trenutak sam pomislio na Nemanju Bjelicu (mada je on obrnuti primer - guranja igraca na nizu poziciju).

Hvala ti sto si mi vratio potisnuta secanja na Milka. 🤣

 

Link to comment
Share on other sites

Mali osvrt na prethodne stranice. Dobrić i Davidovac nisu Kawhi Leonardi, ali nisu oni krivi što su dobili ovakvu ulogu usled užasne selekcije. Nebrojano puta su nas izvukli iz govana jer imaju onu često pominjanu stvar na ovom topicu. Dobrić je energy guy sa klupe koji može doneti preokret u nekim utakmicama i tako ga treba koristiti, svima je jasno da nema preveliki bbiq. Dok ga Davidovac i te kako ima i može doneti prevagu jer ume da se nadje na pravom mestu u pravo vreme.

 

Nama je potreban plej sa velikim P. Uz Noka i Lojda biće to bolje vremenom. Radonja jeste madjija, ali nije tolika da nam reši probleme jednim treningom.

 

Najveći je problem što ne znamo šta se dešava oko kluba, nadam se da će nam biti malo jasnije u narednim danima.

 

Edit: Slovo

Edited by Čvarkov
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ekipa je totalno psihološki razjebana, bez samopouzdanja i sigurnosti, bez neke jasne hijerarhije. Trebaće neko vrijeme da Radonjić dovede ekipu barem na granicu pristojnosti, jer ovo u poslednja dva meča je stvarno bolno loše u svakom mogućem smislu. Ja mislim da će biti još nekih rezova, neki igrači izgledaju zrelo za pedaliranje.

Navodno Hol leti prvi

Link to comment
Share on other sites

Prvo što treba da uradi Dejo jeste da sedne u četri oka sa svakim od igrača, kaže mu šta želi i očekuje od njega, šta može da radi, šta ne, šta se toleriše, šta ne, i pita ga da li može/želi da ispuni te uslove. Naravno, uz napomenu, da kontrola izrečenog sledi na terenu. Ko ne želi/ne može, daleko mu lepa kuća, neka traži sreću i karijeru na nekom drugom mestu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je,uz svo duzno postovanje,najjaci utisak tzv.cutanje uprave.

Ne,ne mislim na specificnu situaciju kada do uspostavljanja upravno-pravnog odnosa dolazi na osnovu opsteg pravnog akta. 

Spoiler

Ukoliko organ uprave ne donese u propisanom roku (mesec ili dva meseca od podnosenja zahteva) nikakvo resenje,upravno-pravni odnos je ipak uspostavljen. Smatra se da je uspostavljen kao da je zahtev stranke odbijen. To znaci da stranka ima pravo zalbe,a nakon toga pravo i da podnese tuzbu za pokretanje upravnog spora. 


Dakle,da se manem teorije upravnog prava..u teoriji i praksi postupanja Nebojse Covica ovo je nezabelezen slucaj,da ne kazem presedan. El Presidente je i za daleko manje stvari zakazivao vanredne KZS,bio redovni ucesnik turneje 4 skakaonice televizije,doplacivao novinama troskove papira da bi objavljivali u celosti njegova saopstenja..a sad - muk! 
Da li se u pozadini radi ozbiljan demage control,pa se ceka pravi trenutak da se negde pojavi ili mu je savetovano da ne talasa ili je nesto trece - pojma nemam,ali da ovo nije normalno ponasanje Covica,sigurno nije. 

Kako vreme prolazi,sve vise sam uveren da Covic nije taj koji je vratio Radonjica. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne da nije normalno, nego pocinjem da mislim da je on saboter trenutni.

Verovatno gledaju da ga isutiraju, a on kakav je hoce da im pokaze da ce biti potop posle njega.

 

Mislim mozda lupetaram, al nema niceg logicnog i normalnog u poslednjih 15 dana.

Ne zna se sta je bizarnije.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Mi imamo u timu i Rita koji može da pokriva pet.

 

Šta mi u stavri dobijamo od OBrajanta? Dobijamo određeni imaginarijum, odnosno nešto što bio on MOGAO, MOŽDA, u određenim usovima, AKO se kockice poklope da isporuči..

 

Glavne reči vezane za njega su AKO, MOŽDA, KAD BI, VIDEĆEMO, TREBALO BI, BIĆE, itd..

Ček kod O'Brajanta je sve kondicional a Rit mu dođe vrhunski igrač koji može da pokriva poziciju 5? Daj bre Laki, uozbilji se malo. Kuzmić nema snage za 10min po utakmici a Rit je takva defanzivna rupa da se Simanić okreće za njim sa divljenjem (Gledaj onaj meme gde lik drži ribu za ruku a okreće se za drugom) :lol_2: da nismo videli šta može Rit pa i nekako ali da guli na 5 minimum 25 minuta, pa daj bre...

1 hour ago, Laki21 said:

Da se podsetimo još jednom, lik nije mogao više od pola godine da pronađe klub jer GA NIKO NIJE HTEO. Svi jači timovi su ga preskakali ko zgaženog oposuma na putu, i eto, odjednom smo se mi našli tu, sretni i pametni, da pazarimo ono što NEKIM ČUDOM niko drugi nije spazio.

Ovo nije tačno i ta priča je već nekoliko puta demantovana ovde na forumu. Možeš da je ponoviš još 100 puta ali neće biti istina. Momak je napustio Lokomotivu zbog porodičnih razloga na njegov zahtev. Šta je tačno bilo u pitanju nije definisano, ali su se rastali prijateljski i nije bilo nikakvih potraživanja. Kada je te probleme rešio Zvezda je bila najkonkretnija jer je bio želja stručnog štaba od ranije. Doduše njegova pozicija kod ostalih evroligaša je uveliko bila popunjena i verovatno više nije mogao da dobije isti novac i ulogu koji je mogao u julu-avgustu.

 

U neku ruku mi je drago što si se ti nakačio na njega, jer obično takvi procvetaju kasnije :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jebe se tebi šta sam ja napisao ti teraš svoju priču :classic_biggrin:

 

On August 14, 2019, O'Bryant signed with Lokomotiv Kuban of the VTB United League. He averaged 16.4 points, 5.7 rebounds, and 2.6 assists per game in VTB play. O'Bryant re-signed with the team on July 21, 2020. However, on September 18, he parted ways with the team due to a family issue.

Ne bi ga potpisali ponovo da je bio problem sa njim, dakle nisu ga kaširali a na kraju lepo piše da je on tražio raskid zbog "Family issue"...

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vlada_79 said:

Kuzma brat vec dize polako formu i minute sa Radonjom. Umalo dabl-dabl.

Kuz dize igru vec mesec dana. Nema nikakve veze sa Radonjicem. Naravno kad ti Kolom da onakav pas iz pnra, zadovoljstvo je zavrsavati.

 

Re ostalo:

Naravno da nije bilo sve do trenera i naravno da Dobric i Dede nisu 1 meseca najpotcenjeniji srpski igraci, a sledeceg najveci nemaci pojma. Sale nije imao pleja nedeljama, Dejo sad ima 2 u losem stanju, falili su obojici i Nnoko i sad Lojd, morace nekako da se uklopi, ovako lose nismo izgledali kao danas cele sezone...opet, Radonja je tek dosao, bice ovde svasta.

Edited by leki bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Meni je,uz svo duzno postovanje,najjaci utisak tzv.cutanje uprave.

  Reveal hidden contents

Ukoliko organ uprave ne donese u propisanom roku (mesec ili dva meseca od podnosenja zahteva) nikakvo resenje,upravno-pravni odnos je ipak uspostavljen. Smatra se da je uspostavljen kao da je zahtev stranke odbijen. To znaci da stranka ima pravo zalbe,a nakon toga pravo i da podnese tuzbu za pokretanje upravnog spora. 


Kako vreme prolazi,sve vise sam uveren da Covic nije taj koji je vratio Radonjica. 

 

Delim tvoje misljenje, meni je ovo najveci hajlajt uz totalni raspad na terenu.

 

Znamo da Covic za mnogo manje stvari voli da se manifestira na tv-u a sada se desavaju tektonske stvari, a ono nema  ni traga ni glasa. A imamo jos nekoliko cudnih dogadjaja.

- Omalovazavanje od strane Terzica kako bi i Mrkela sa uspehom mogao da vodi KK.

- Cutanje i kada su svinjoportali poceli da teraju Saleta nakon poraza od Zenita i Oly, iako svi znamo da je on njegov izbor i da bi ga tesko dao (primecen i izostanak Covica sa utakmice EL)

- Objava u medijima da dolazi Radonjic, bez prethodne objave da je otpusten/dao otkaz SO

- Dovodjenje pleja nekoliko dana pred smenu trenera, koja tesko da u tom trenutku nije bila u pripremi. Ko ga je doveo?

- Potpisivanje Radonjica u Miskovoj kancelariji bez ijednog obelezja Zvezde 

 

Po meni su moguca 3 scenarija:

1. Nova/stara SNS struja ispregovarala Radonjica bez saglasnosti Covica i pusta vest u medije nakon cega nije vise moglo nazad. Uprava tek onda obavlja razgovor i konstatuje sa Saletom da nema snage da se sa njima hvata u kostac i naknadno se objavljuje "sporazumni raskid ugovora" (nit otkaz nit ostavka). Iz osvete se ne dozvoljava da Radonjic potpise ugovor u prostorijama kluba a i njemu je svejedno jer mu je vec jasno ili napomenuto da je bivsi posto druga struja preuzima klub.

2.  Nova/stara struja namece dovodjenje Radonjica, i ovaj nema kud nego da u zamenu za svoj ostanak pristaje na to, ali cisto da zadovolji svoj ego ne dozvoljava mu slikanje u klubu.

3. Covic i SO shvataju da je pukla svlacionica i da se nema kud nego da on vise ne bude trener. Uprava nema mnogo izbora jer je Radonjic najbolja opcija koja je trenutno slobodna i dolazi do saradnje. Mediji samoinicijativno i senzalisticki objavljuju vest koju su slucajno saznali ranije nego sto treba. Upravu sada blam s obzirom da je najavljivan SO kao trener za naredne godine i godine i pravi se mrtva, jer ovaj potez govori prvenstveno o njihovom porazu i neuspehu.

 

Sve ove teorije se ne bi ni kreirale niti bi mi razbijali glavu da sve ovo nije obavijeno nekim velom cutanja a vise je nego primetno masa cudnih nelogicnih dogadjaja.

 

Iako Zvezda dugo ne igra dobro (negde od dolaska Obrajanta) ceo haos je nastao u periodu izmedju Valensije i Zenita. U tom intervalu se desila povreda Hola, Covid Lojda i neocekivani dolazak Koloma. Moguce da je i ovaj poslednji potez uticao da se tim potpuno raspadne jer pojedinci mozda vec i pre toga nisu bili zadovoljni ovako sirokim rosterom, a naravno da je uvek je u igri i prica oko plata, ili mozda prekurch Saletovog urlanja. 

 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Navodno Hol leti prvi

Ako je ovo tačno... pretpostavljam da ga zbog ugovora 1+1 isplaćujemo do kraja sezone jer teško da će ga neko preuzeti u ovakvom stanju. To preuzimanje bi imalo šanse da se izvede sa Job-om...u punoj je snazi...solidne brojke...prava prilika za doselekciju nekog bahatog milionaša...Bob da ih vidi.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...