Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 hours ago, Nate said:

Ne znam otkud sad toliko odusevljavanje petrusevim. Znalo se i pre ovoga kakav je igrac. Njemu je prva stanica u evropi trebalo da bude zvezda. Dovodili smo razne nastice, jankovice, jovanovice i slicne poluigrace, a nismo pojurili domaci top prospekt sa elitnog programa u ncaa. S druge strane cisto sumnjam da bi ga misko dao. Ovo je samo manevar pred draft kao sto je imao sa zupcem, mada bi za njega bili bolje da je malo omirisao pravu kosarku. Mene je vest da dolazi u megu bas iznenadila.

 

 Kako 7-8 minuta, nama bi bio prvi centar.

 

Pa priziva se sada u Crvenu zvezdu sto nema sanse da se desi.

 

Mi imamo viska igraca na pozicijama 4-5 i treba nekog da otpustimo, ne mozemo vise da dovodimo nikoga.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kankkunen said:

Himki upravo izgubi od Avtodora ...

@Wingwalker ima publike.

Nece je biti protiv nas.Podmoskovski region je doneo svoj propis da nece biti publike do 07.Novembra na sportskim dogadjajima.Cak ni Moskva (CSKA), ne podleze ovom, a Saratov je tek zasebna prica.Sem puta u Rusiju, igramo maltene na neutralnom terenu.Khimki je ocajan, ali negde moraju da prelome, ne verujem da ce dozvoliti 0-6, jer maltene onda zavrsavaju sezonu.Ipak, nadam se iznenadjenju, i ko ih h.ebe😉

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma taj nas prosli mec je bio bruka i sramota sa sve Sakotinim "imamo Mornar, a to nam je mnogo bitnije".

 

I onda dodje Covic i kaze da bismo igrali TOP 8 da nije prekinuto. Kako, kad smo javno govorili da nas to ne interesuje i da jurimo da ne igramo protiv Partizana nego protiv Buducnosti u PO ABA lige? Secam se da Baron tad nije igrao.

 

Sad je druga prica, ako Loyda bude islo bice egal, ako bude ispaljivao corke, bice mec kao u Istanbulu. Samo manje Reatha na petici, ako je ikako moguce, da sacuvam ovo malo zivaca koje mi je preostalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nikakav uticaj na rezultat neće imati činjenica da Himki nikada nismo dobili u gostima 

jer to su bila 3-4 duela nekih 6-8 različitih rostera i trenera.

Nama bitnija činjenica je da nikad nismo mogli da ih ugrozimo sa toliko strana kao sada i uz domaćinov hendikep nemanja publike...

to je već opipljiva razlika u našu korist u odnosu na prethodne duele. 

Takođe i taj njihov krompir bi trebao najmanje da brine igrače. Profesionalcima ne priliči bajanje tipa: Himki mora jednom da prelomi.

I CSKA je dobio po njonji od Albe i kao opraće se u BGD-u pa je nakon produžetka James prvi pojurio da se umije ladnom vodom.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crni Bombarder said:

Sta je posredi?

 

Hall je iskrenuo zglob, nagazio je Dobrica desnim clankom. Proklizao je i nije bilo jakog impakta, ali se nije vracao u igru. Nije izgledalo toliko strasno.

 

Loyd je na sutu za 3pts nagazio Cazalona - izgledalo je prilicno ozbilno, citavom tezinom se oslonio na izvrnuti zglob, prilicno bolna grimasa i fudbalersko valjanje po parketu. Dosudjena je nesportska greska, Loyd nije mogao da nastavi utakmicu, Walden ga je zamijenio i izveo 3 slobodna bacanja (uspjesno). Eh sad misterija u 4/4 Loyd se vraca u igru, kretao se prilicno dobro, uradio par eksplozivnih ulaza. Ne znam sta se tu desilo, i kojim rezonom se vratio u igru. Prvo, siguran sam da je protiv pravila, ako igrac ne moze da nastavi igru zbog povrede i drugi igrac izvede slobodna bacanja, taj igrac vise nema pravo da se vraca u igru. Drugo, kako je mogao fizicki da se vrati, cak i radi predostroznosti ne bi trebao da forsira istegnute ligamente. Stvarno nemam pojma..

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Princeton said:

 

Hall je iskrenuo zglob, nagazio je Dobrica desnim clankom. Proklizao je i nije bilo jakog impakta, ali se nije vracao u igru. Nije izgledalo toliko strasno.

 

Loyd je na sutu za 3pts nagazio Cazalona - izgledalo je prilicno ozbilno, citavom tezinom se oslonio na izvrnuti zglob, prilicno bolna grimasa i fudbalersko valjanje po parketu. Dosudjena je nesportska greska, Loyd nije mogao da nastavi utakmicu, Walden ga je zamijenio i izveo 3 slobodna bacanja (uspjesno). Eh sad misterija u 4/4 Loyd se vraca u igru, kretao se prilicno dobro, uradio par eksplozivnih ulaza. Ne znam sta se tu desilo, i kojim rezonom se vratio u igru. Prvo, siguran sam da je protiv pravila, ako igrac ne moze da nastavi igru zbog povrede i drugi igrac izvede slobodna bacanja, taj igrac vise nema pravo da se vraca u igru. Drugo, kako je mogao fizicki da se vrati, cak i radi predostroznosti ne bi trebao da forsira istegnute ligamente. Stvarno nemam pojma..

Moze da se vrati u igru....On je trenutno bio sprecen....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lojd jeste ozbiljan skorer ali je i impulsivan hasler. Sa Megom se u jednom trenutku nije štedeo i to na obe strane.

Način na koji se digao iz sve snage na zakucavanje u onoj kontri bio je da ti stane dah. Da je prošao bio bi to impresivno atraktivan potez, ali da mu je bloker, kojeg je jasno video kako ubrzava, ušao malo ranije u putanju, pao bi na mozak.

Posebno što je imao alternativu jer smo vukli kontru 2 na 1.

Sam je pretpostavljam nakon povrede tražio da se vrati u igru i to je bio prilično bespotreban rizik jer u tom trenutku niko, pa ni on, nije mogao znati da li ima štete i koliko će da košta. Lojdu svaka čast, to jeste bilo frajerski potez ali za neku odlučujuću utakmicu.

Pretpostavljam da nije mogao da se vrati u igru a da to Saša ne aminuje. 

Gledam snimak pre isključenja, toliko se Obradović uznemirio pre tehničke da se u krupnom kadru videlo kako mu kapci repetativno blinkuju kao neki tik. Opasno je zaeban fajter.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god Himki bio ozbiljan tim mi nemamo pravo da se plasimo tima koji ima skor 0-5, jer skor od 0-5 nikad ne dolazi slucajno, tu prosto nesto ne stima. Tako da to mora da se pobedi ako mislimo da napadamo "sam vrh Evrolige", kako rece gazda. Zasto bi bas mi bili ti mucenici na kojima ce Himki da se vadi? Sto se ne bio vadili na nekom drugom? Izgubise 5 utakmica u nizu i sad bas nas moraju da dobiju? E pa nece moci, nek se vade oni nakon skora 0-6.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, StephenBob said:

Koliko god Himki bio ozbiljan tim mi nemamo pravo da se plasimo tima koji ima skor 0-5, jer skor od 0-5 nikad ne dolazi slucajno, tu prosto nesto ne stima. Tako da to mora da se pobedi ako mislimo da napadamo "sam vrh Evrolige", kako rece gazda. Zasto bi bas mi bili ti mucenici na kojima ce Himki da se vadi? Sto se ne bio vadili na nekom drugom? Izgubise 5 utakmica u nizu i sad bas nas moraju da dobiju? E pa nece moci, nek se vade oni nakon skora 0-6.

 

To sto su oni pogubili te meceve bez brdo igraca nije nikakav reper. Jedino su protiv Makabija sad odigrali sa konkurentnim sastavom.

 

Imamo mi neku sansu ali njihov skor je potpuno nerealan.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, drperce said:

Mislim da jeste legalno po fiba pravilima, u nba naravno nije dozvoljeno i kad igrac ne moze da nastavi mec protivnicki trener bira koji igrac ce da izvede slobodna sto je super da se ne bi desavale kiklop Asik stvari

 

Permutovao sam opet razlike izmedju NBA i FIBA - Vjerovatno si u pravu.

 

 

Moguce da ima i do toga sto je faul klasifikovan kao nesportski, da postoje neke iznimke u pravilu tj. umanjena je mogucnost da se foliraju povrede.

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se , ovaj skor Himkija uopšte ne treba da bude reper. Međutim utakmica koju bi stvarno mogli da dobijemo. S obzirom da su dugo  igrali bez nekolicine igrača pitanje koliko su uspeli da se uigraju za samo jedan meč što su igrali kompletni. Da odigramo 80% od onoga protiv cska i uveren sam u pobedu. 

 

I moramo ali moramo da napadamo Šveda u odbrani pogotovo ako bude čuvao Voldena npr to mora da se napadne i da ga umorimo i opteretimo u odbrani. Mada čovek je realno klasa kapiram da bi i tada dao 20+. 

Tako da strong difens end transižn ofens 😄 

Edited by Orthodox89
Link to comment
Share on other sites

Himki - Crvena zvezda 30.10
Crvena zvezda - Krka 02.11
Asvel - Crvena zvezda ?
Bajern - Crvena zvezda 06.11
Primorska - Crvena zvezda 08.11
Crvena zvezda - Real 13.11
Crvena zvezda - Split 15.11
Milano - Crvena zvezda 18.11
Barselona - Crvena zvezda 20.11
Partizan - Crvena zvezda 23.11
Crvena zvezda - Efes 26.11
Buducnost - Crvena zvezda 06.12

Pakleni novembar + Futura u decembru
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Asvel vjerovatno 11.10. Koliko god da nije fer 20:0, isto tako nije fer prema drugom timu kad ti uvale utakmicu u ovako gustom rasporedu.

 

Inace u aba nema brige, prelaki protivnici izuzev derbija gdje ce Partizan biti u prednosti zbog naseg rasporeda. U EL ce biti jebeno zbog brojnih putovanja, cak ni utakmice nisu toliki problem koliko putovanja umaraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Princeton said:

 

@drakon1 da li je bilo legalno vracanje Loyd-a u igru?

Nisam 100% siguran, ali mislim da je dozvoljeno da se igrac vrati u igru u sledecem prekidu. To znaci, ne moze da izadje i da drugi igrac udje umesto njega i izveda bacanja, a onda da ga trener uvede odmah u igru. To ne ide ni kada bi recimo posle slobodnih bacanja koje je izveo drugi igrac bio uzet Time Out. Pravilo je do sada bilo da igra mora da se nastavi i onda u sledecem prekidu igrac moze opet da se vrati u igru. Problem je da se pravila menjaju sada svake godine i polako gubim pregled. Pre toga su se pravila menjala svake 4 godine (posle SP-a). Sad svako menja pravila kad mu se cefne...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...