Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Futurani naguzili Mornare kojima preiskusni Nidam šuta 0-6 a Pulen jebač 1-7 za dva. Razigrali su i Delavale prevaru pa i on metno 5 trojki...a mi beremo kožu na šiljak dal će Talični da nam i u utorak hitne sa jedanajsterca, Jovanović da školuje micku zver Nnoka i Kuza ''fejk gospodara prstenova'' a Pot zapišava spoljnu liniju. I sve to naravno zbog Saše pustahije. Ako izgubimo od Igosa u majstorici em će trajati kraće a sigurno će i sve ovo manje da boli. Umoran sam prijatelju...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

nemamo izgrađen napadački identitet kao ekipa

 

A nemamo ni defanzivni, jer smo suviše mekana, neatletična i istrošena ekipa. Ova Igokea je ofanzivno jako limitirana, al' su makar selektirali visok, fizikalan i atletski potentan tim koji može da se pošiba i da dosta preuzima: na 2 i 3 im igraju dvometraši koji kada preuzmu visoke to i nije neki mismatch, a Ilić i Karmajkl ove sezone jedu spoljne igrače u switch situacijama (spuštaju ih na svega 18.2% realizacije). 

 

Al' šta će nama i ofanzivni i defanzivni identitet, kada imamo onaj najvažniji - nacionalni. Znači samo da nekako zadržimo našu dragocenu domaću osnovu oko koje se svi otimaju i slučajno se ne zajebemo da dovedemo više od 4 stranca, to mora dati rezultat koliko sledeće sezone... 

  • Like 11
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jedva cekam kraj sezone, kako god se zavrsila.

Ovaj pol s pocetka aprila mi je sve manje jasan. Da li se ljudi samo zavaravaju ili imaju odbrambeni mehanizam.

Mi ne mozemo da racunamo ni na sigurne poene najboljih igraca dok futura ima 6, 7 igraca sa ozbiljnim ucinkom.

Bice neprijatno finale ako uopste prodjemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi mozemo protiv Igokee da dobijemo. Mozemo i 1 protiv Bd, ali da ih dobijemo na 3 pobede...nema teorije.

 

Jaci su bukvalno na svakoj poziciji.

Nasem originalnom rosteru nedostaju prvi kec i cetvorka, a na 3 i 5 smo bili unapred tanki. Jednostavno, nemamo kvalitet.

As simple as that. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto pomenuh na live temi, pri samom početku utakmice, nisam ni očekivao da veceras zavrsimo seriju u Laktašima. Realno je da posle svega sto su oba kluba uradila i prošla u prethodnih 9-10 meseci mi nismo kvalitetniji za 2:0.

Kolikogod da su neki Zvezdini navijači počeli da dozivljavaju da su nam trofeji i prva mesta predodredjeni, posebno obaranjem i padom Partizana i da nam je jedini ozbiljni rival Budućnost, to ipak nije tako jer su i još neki drugi klubovi počeli ozbiljnije da rade, da ulazu solidne novce, da prave neki kontinuitet sa rasterima, da mogu da dovedu solidne i kvalitetne igrače. Kad se sa druge strane u jednačinu uključe prethodne 2-3 godine Zvezdinog haoticnog i neplanskog rada, navrat nanos dovodjenja igrača i trenera, gde ni nesrećna korona nije pomogla, onda se dobije sezona i situacija gde su 4 ekipe veoma blizu.

A dobar primer klubova koji su ozbiljno odradili posao je upravo Igokea. Oni prakticno od početka sezone igraju manje više sa jednim kompletnim rosterom, osim sto je Grej doveden u januaru da zameni povredjenog Volera.

Trener im je tu već nekoliko godina uz jednu kratku pauzu, odlično je radio sa ekipom, uigrao ih, sto se dobro vidi pre svega po nacinu i kvalitetu njihove igre nekih kompleksnijih odbrana koje ne mogu tek tako da se igraju.
Dok je Zvezda lutala sa igračima i posle solidnog starta sezone radila doselekciju, dovodila ‘pojačanja’, zatim otpustila trenera koji se načisto pogubio i izgubio ekipu, dovela novog/starog trenera, onda bolovala od korone, usput otpustila ta ‘pojacanja’, a jedini igrač koji je i mogao da bude zaista neko pojačanje usred sezone otišao da se idalje ne zna šta i kako, ili zbog koga... za to vreme Igokea nije ništa menjala i nije ni čudo sto mnogo više lice na tim od nas, nije čudo da igraju sa izuzetnom disciplinom i energijom. Imaju mana i ogranicenja ali rade i igraju pametno i pokušavaju da sakriju svoja ogranicenja, da iskoriste svoje prednosti, pre svega dobru fiziku i krakatost svih igrača, od 1 do 5, a da kosgeterski deo iznese nekolicina kvalitetnih igrača + ono sto dobiju iz disciplinovane timske igre. Ovako opisujuci ih pomislih u sebi pa ovi su neka predjasnja Zvezda za ‘sirotinju’, sto i nije daleko od istine, principi rada i igre su im slični, u skladu sa mogucnostima. S toga i ne cudi da nam generalno ne leže i da nam ne odgovaraju, posebno jer smo mi trenutno jedan Frankenštajn od ekipe koji je tek nešto kvalitetniji jer ima malo više kvaliteta van prve petorke + 1, 2. I (treba da) ima kvalitet igranja EL utakmica.
Zbog svega toga po meni nije ni realno da bude 2:0 za nas. Ne kažem da nije bilo moguće ali da je trenutni rezultat bliže stvarnom odnosu i stanju. 
Kao sto ni protiv Budućnosti ne bi bilo realno 3:0, pa čak verovatno ni 3:1)

Danas smo opet dobili 4/4, i pored toga sto je na kraju ostala visoka razlika malo je falilo da se skroz vratimo u meč. U poslednje tri utakmice redovno ih ugušimo u poslednjih 10 minuta, s tim sto smo danas bili ocajni u prvoj četvrtini i bilo je jako teško anulirati to jer sa druge strane Igokea je sutirala fenomenalno. Kad se na to doda da je Volden odigrao najgoru utakmicu sezone, Lojd nije mogao bazen da pogodi, da su Rita oteli vanzemaljci, a ne bih se naljutio ni Hola da povedu... Dobro pitanje je kako smo uopšte dosli u situaciju da imamo nekoliko napada da se spustimo na -6 ili -7.

Radonjic je lepo rekao odmah posle utakmice, otvorili smo istu sa napadima gde smo ostvarivali jako dobre, prakticno potpuno otvorene, pozicije za šut ali ništa nismo mogli da pogodimo. 
 

To se ne može dogoditi u Pioniru, gde ne očekujem da slomimo Igokeu u prvom poluvremenu, već da to opet ucinimo sredinom 3/4 i tokom 4/4.

Nisu Laktašani bezopasni u majstorici ali verujem da ćemo biti smireni, strpljivi i samouvereni pa da nas čeka novi veliki dvoboj protiv Budućnosti, prvi za Radonjića  

 

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sector said:

Odigrali smo 4 meca sa Igokeom do sada. Od toga 2 puta su nas nabili kod kuce, dok smo u Bg dobili jednom userski i drugi put nakon porodjajnih muka do zadnje cetvrtine. 

 

Mislim da cemo dobiti naredni mec (iako se ne bih puno iznenadio da ispadnemo) ali prethodni mecevi su pokazali da mi nismo puno bolji od Igokee. Zivo me zanima na osnovu cega su ljudi bili optimisti pred ovaj plej of. Dosta igraca iz ovog tima nije ni aba nivo. 

 

Evroligaski nivo:  Jordan Loyd. Problem je sto nije na tom nivou uvek.

                           - Landry Nnoko, Corey Walden - Dvojac koji je generalno ispod nivoa evrolige, ali vrh evrokupa. Dakle, tu negde izmedju.

Evrokup nivo     - Branko Lazic, Dejan Davidovac - Dvojac koji je osrednji evrokup nivo.

                          -  Ognjen Dobric, Duop Reath - Dvojac koji je nedovoljno konstantan za evrokup nivo a ipak malo iznad aba liga proseka

ABA nivo           - Ognjen Kuzmic, Marko Simonovic, Marko Jagodic Kuridza, Lengston Hall. Cetiri igraca koji su puki prosek aba lige.

                          - Aleksa Radanov, Aleksa Uskokovic.

ABA 2 nivo

 

Sa ovakvim rosterom mi ocekujemo dominaciju u aba ligi? Tesko. 

 

Sa "tri i po" igraca se ne dominira u ligi.

 

44 minutes ago, leki bg said:

Jaci su bukvalno na svakoj poziciji.

 

Na 2 nisu. Ako na 2 stavis Waldena i Loyda kod nas.

 

Ali zato na 1 ne postojimo za njih, na 4 ne postojimo za njih, a na 5 Reed, Nikolic, Apic ipak jaci od Nnoko, Kuzmic.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je prednost Budućnosti bolja koncepcija i bolji balans ekipe, a ne toliko veći individualni kvalitet. Oni su prošle sezone igrali finu košarku. Odlučili su se zato ove sezone da nastave sa istim kosturom, ali da dovedu par pojačanja na pozicijama na kojima se tanki. Tako je Ejim popunio prazninu na 3 i donio baš ono što treba ovoj ekipi. Martin je otišao u Oli, ali je zato došao Reed da ga zamijeni. To su ta dva ključna poteza sa kojima su zaokružuli roster. Pametno selektiran tim. 7-8 dobrih igrača ti je skroz dovoljno da osvojiš titulu ABA lige.

Link to comment
Share on other sites

Opet kažem...ovo nije bio samo ''loš dan''...ovo je naš ''naked truth''...žešće loše. Stigli smo do najbitnijeg dela sezone raštelovani kao ciganjska tambura. Vera se ipak mora oslanjati na bar jedan prepoznatljiv segment igre u kojem smo bili forte tokom sezone i koji nam je davao prednost nad ''jeftinijim'' timovima. Mi odmakli nismo od verovanja u Lojdovih dvajspet komada. Kao ona naša fudbalska "full of stars" selekcija koja je vazda čekala da neko kvalitetno padne pa da Miha reši situaciju.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

A nemamo ni defanzivni, jer smo suviše mekana, neatletična i istrošena ekipa. Ova Igokea je ofanzivno jako limitirana, al' su makar selektirali visok, fizikalan i atletski potentan tim koji može da se pošiba i da dosta preuzima: na 2 i 3 im igraju dvometraši koji kada preuzmu visoke to i nije neki mismatch, a Ilić i Karmajkl ove sezone jedu spoljne igrače u switch situacijama (spuštaju ih na svega 18.2% realizacije). 

 

Al' šta će nama i ofanzivni i defanzivni identitet, kada imamo onaj najvažniji - nacionalni. Znači samo da nekako zadržimo našu dragocenu domaću osnovu oko koje se svi otimaju i slučajno se ne zajebemo da dovedemo više od 4 stranca, to mora dati rezultat koliko sledeće sezone... 

Danas smo imali 5 stranaca u ekipi a u toku sezone smo imali još  4 stranca. Igrač KKCZ treba da kvalitetan bez obzira da li je stranac ili domaći igrač.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Za prolazak Igokee cu ti uzeti pola gajbe jer sam dusevan i pre svega dobar covek. Za Buducnost vec cu morati da te oderem al to cemo videti ima vremena. 

 

Govorio sam o osvajanju ABA.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:

jednostavno je Radonja najašen kao na trulim kobilama...spala knjiga na Dedu, Dobrivoja i fikus Simketa.

 

I kod Tomica je na kraju knjiga bila spala na Dedu, Dobrica i onoga koji ima posebnu temu...izgurali su. 

 

4 hours ago, Princeton said:

Radonja mi izgleda pomiren sa situacijom, shvata i on da selekcija nije fantasticna, da nije imao dovoljno vremena da uhoda ekipu onako kako je navikao. Pruza podrsku, podize moral - nema ni njemu smisla bicevati mrtvog konja

 

Nema smisla bicevati mrtvog konja - da li bi mu neko ponudio ugovor da je to rekao i u startu kada je pregovarao o angazmanu? Jel tada imalo smisla? 

 

2 hours ago, Hugo Punch said:

Ja sam razvio vrlo istancan osecaj koju nasu utakmicu ove sezone nikako ne smem da gledam. 

 

Bravo za mene.

 

Sta kaze osecaj - hoces li gledati trecu? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Константин said:

Тренеров пораз 1/1, буквално га је отресао колега кога у Бањалуци зову Хаујесноу због течног енглеског којим преноси знање на своје стране играче. За оволико времена, не знам са којим играчима, морало би да постоји нека акција у нападу умјесто којег је било неко силовање које би предвидио и тренер јуниора.

Хол, Волден и Лојд индекси -1, 2 и 6. Сва тројица заједно шут из игре 5/22. Шта даље причати...

Pa ni Vujošević (prvi koji mi pao na pamet kao dobar primer) nije govorio engleski u Partizanu pa nije nešto smetalo da ih odvede na F4 EL

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mmajstor said:

ne znam dal je neko primetio da je Dodikea veci deo 3/4 igrala sa Talicem, Potom i Aticem u petorci. Mi ne smemo cak ni da pokusamo/probamo da igramo sa 2 pleja. 

 

Oklen nama plej...?

Em smo davno izašli iz toga...em ih nakon Pengosovanja nema nigde na svetu. Ne pratiš. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zbog cega se potencira da je Igokea visoka ekipa? Zar mi ne mozemo da im pariramo sa slicnom postavom?

Zbog cega moraju Volden i Lojd da startuju kad nas svaki put i da nas Igokea ubije svaki put u prvom poluvremenu?

Mi kao da namerno počinjemo sa nejakom petorkom sa Davidovcem na 4.

Valden,Lazic, Davidovac,Reath i Noko neka startuju pa da se posibamo sa njima,a ne da kukamo kako su dugacki i visoki.

 

Odlican primer prilagodjavanja protivnickoj visokoj postavi smo videli u seriji Milan Bajern. Bajern je imao dosta problema sa napadom Milana kada su u postavi dva krila na 2 i 3 Šilds i Datome koji bi uvek ostajali na Sisku ili Siliju i lagano poentirali preko njih. Trinikjeri je reagovao i povisio postavu stavljajuci Cipsera na 2 da pokrije Sildsa.

 

Radonja nije tip trenera koji ce da vadi kestenje iz vatre, niti je takav bio i prvi put kad je dosao.

Njemu treba sloboda i vreme da selektira ekipu i onda čekati rezultat.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...