Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

poraz kao poraz nije strasan, moze da ispadne i plus ako se izvuku neke pouke iz njega
ponavljam, meni je najveci problem to sto deluje da nam je trener digao ruke od nekih principa koji su ga pratili kroz karijeru
ne putuje se mnogo sad u decembru, taman ima vise vremena za trening...pa da vidimo da li to ide na bolje ili u potpuni sunovrat
 
Pouke su se morale izvući iz utakmica sa Megom, Splitom, Partizanom.. Ako ne iz EL.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Prvo da se dogovorimo koga teramo, trenera ili igrace. Ako je trener kriv zasto odredjeni igraci igraju lose, kakva je onda logika terati njih? A ako su igraci ocaj i ne mogu bolje, zasto onda terati trenera koji ne moze od govana da napravi gibanicu?

Nego, daj, teraj Obradovica, Rochestija, O'Brajanta, Terija, Lazica, Simonovica. 

 

Rochesti se raspada uglavnom. Teraj ga, treba nam bolji. Teri ne zna u kom je univerzumu. Pedala. O'Brajant najveci privatnik u istoriji kluba. Ja bih to nogom. Ali Obradovic je kriv za losu igru, teraj i njega. 

 

Jbt, kao da imam sizofrena cepanja kad pokusam svu logiku da pohvatam.

Ja trubim ovde vise od mesec dana da mora hitno da se reaguje i da se naprave rokade. Dakle rastosiljao bih se joba simona rocha i terija, i doveo bih pleja i centra.

Ni u jednom trenutku nisam pisao o smeni obradovica do veceras. Njegov potez na kraju meca danas je sizofren i za otkaz.

Zasto i trener i igraci out? Obrad je maltene izgubio tim pre mesec dana, i sve je gore. A zasto igraci? Pa jednostavno je. Pomenuta cetvorka ne bi funkcionisala ni kod Zeljka. Roch i Simon su penzosi, job klasican siledzija a Teri tupan gori od Lesora.

Selekcija gromorozna. I to ponavljam 100ti put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Пар минута до краја опет никаква акција у нападу, баца се нека висока лопта ЏОБ-у као у трећој лиги обично неком високом међеду испод коша па шта уради. Тренеров пораз 1/1, ужасно изгледамо у нападу, сељачка кошарка, једнодимензионална буквално зависимо од Лојда и генерално шута за 3. Будућност ништа специјално (индекс јадних 56) али овакви смо обична канта, иначе за 21:15 мин ЏОБ индекс минус 3, задњу четвртину смо дали 10 поена.

Edited by Константин
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

pa šta i da je namerno pustio igrače da izgube tekmu? potpuno nebitna utakmica u rezultatskom smislu 

 

ja bih cenio ako je pustio kola nizbrdo zarad višeg cilja. 

Nebitna? Donosi prednost domaćeg terena u plej-ofu.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A koja je to situacija u koju trener treba da stavi Obrajanta gde je on najopasniji po kos? Kos toliko strahuje od te situacije da ce da mu pukne staklo od smeha. 
 
Igrac treba da bude u situaciji da bude najkorisniji za tim, a ne najopasniji po kos. S obzirom da to trenutno ne vidimo najkorisnija pozicija Obrajanta za tim je ona sa peskirom na klupi... pa mu mozda dodje iz dupeta u glavu da nema takav kvalitet kao sto je umislio da ima. 
Ako nema kvalitet da reši Apića i Mitrovića od sto ljeta onda jbg.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mister-no said:

Ako nema kvalitet da reši Apića i Mitrovića od sto ljeta onda jbg.

ne znam da li ste primetili, ali dzoni je konstantno udvajan kada primi loptu iole blize kosu

zasto u tom trenutku nemamo ugao dodavanja ili kretnju igraca za otvoren sut ili zicer je pitanje za koga?

 

 

i da ne zaboravim - ovo je samar veceras i za covica

nisam ispratio sve sto se desava oko rukovodstva lige, blokiran/neblokiran racun...ko tu drzi konce u organizaciji

ali sudjenje koje imamo u ABA neke stvari jasno govori

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mmajstor said:

A koga cemo umesto Radonje i Plaze?? 

 

Ljudi jel vi shvatate koliko puta je za 3 godine ovaj klub promenio trenera? Ne moze tako, to nije ozbiljno za ozbiljan klub. 

Nije ozbiljno, jer mi nemamo dugorocnu koncepciju sta hocemo. Smenjuju se stranci, domacih igraca nema ili su tu na kasicicu.

Uz to, od odlaska radonjica znamo samo da igramo dalekometnu sutersku kosarku (do tada je sut izvana uglavnom bio nasa boljka). Kad smo izvana kvalitetno zaustavljeni mi nemamo resenje za to. To sto u ABA malo ekipa ume da ukoci, ne znaci da u EL nije tako. Klasicnu centarsku igru zapostavljamo. Već tri godine kupujemo po pravilu isluzene igrace u nadi da će odigraju kod nas kao u prime time. To je prošlo sa rochestie u 1. mandatu i to je to. Pare bacene na feldeine, gista, o'bryanta, skorcianitisa itd.

Lose ovo. Raspad u najavi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Ja trubim ovde vise od mesec dana da mora hitno da se reaguje i da se naprave rokade. Dakle rastosiljao bih se joba simona rocha i terija, i doveo bih pleja i centra.

Ni u jednom trenutku nisam pisao o smeni obradovica do veceras. Njegov potez na kraju meca danas je sizofren i za otkaz.

Zasto i trener i igraci out? Obrad je maltene izgubio tim pre mesec dana, i sve je gore. A zasto igraci? Pa jednostavno je. Pomenuta cetvorka ne bi funkcionisala ni kod Zeljka. Roch i Simon su penzosi, job klasican siledzija a Teri tupan gori od Lesora.

Selekcija gromorozna. I to ponavljam 100ti put.

I sta bismo dobili promenom npr 3 igraca i novim trenerom, kada vremena za trening skoro i da nema?

 

Ako se vec sece i prave rezovi, pokusava se minimalnim promenama za pocetak. Dovedes/izbacis jednog ili dvojicu igraca pa vidis kako ide. Ili promenis trenera i ostavis tim. Lom preko kolena usred sezone ne rade ozbiljni klubovi, bar ja mislim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Prvo da se dogovorimo koga teramo, trenera ili igrace. Ako je trener kriv zasto odredjeni igraci igraju lose, kakva je onda logika terati njih? A ako su igraci ocaj i ne mogu bolje, zasto onda terati trenera koji ne moze od govana da napravi gibanicu?

Nego, daj, teraj Obradovica, Rochestija, O'Brajanta, Terija, Lazica, Simonovica. 

 

Rochesti se raspada uglavnom. Teraj ga, treba nam bolji. Teri ne zna u kom je univerzumu. Pedala. O'Brajant najveci privatnik u istoriji kluba. Ja bih to nogom. Ali Obradovic je kriv za losu igru, teraj i njega. 

 

Jbt, kao da imam sizofrena cepanja kad pokusam svu logiku da pohvatam.

 

Pa trener trenira igrace, igraci na terenu rade ono u dogovoru s njim plus sopstvena improvizacija. Ne moze samo jedan covek da bude kriv, niti se desio slucaj u istoriji bilo kog sporta da je samo trener ili samo jedan igrac kriv, to je uzrocno-posledicna veza.

 

Ne treba nikog oterati. Obradovic treba da pocne da raspodeljuje minutazu na osnovu kvaliteta, a ne imena, jer Lazic i Simonovic nemaju kvalitet da budu u 12, i ako vec moraju da budu u klubu i ako su bitni za svlacionicu, nek onda pruzaju podrsku van parketa. Reath je isto skroz zalutao u ovu ekipu, uz to nece da potpise ugovor, trazi neke nerealne pare, a igra sem minijautre protiv CSKA mu se svodila na cuvanje vazduha i pripaljivanje trojki. Roch isto nepotreban.

 

Nek poslozi malo tim, nek se odluci ko mu je startni 1,2,3,4,5, nek se odluci ko su igraci koji ulaze s klupe, nek ima neku koncepciju, a ne da vec neko vreme zavisimo od raspolozenosti Lojda i Voldena. 

Link to comment
Share on other sites

Realno nama ne treba puno dolazaka, recimo 2 igraca su dovoljna, plej i Petrusev. Ali nam treba puno odlazaka. Imamo glomazan roster a neefikasan. Kao crnogorska administracija. Svaki put olinjali Simon dobije prednost u odnosu na Rita, umre jedan pingvin. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Trener se ne menja. Ako ga opet promenimo mi smo definitivno seljacki klub bez karaktera. 

 

Imamo najnizi budzet u evroligi i jedinu komparativnu prednost koju mozemo da izvucemo je ona iz kontinuiteta sa osrednjim igracima. Znaci treba nam trener na duze staze. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

I sta bismo dobili promenom npr 3 igraca i novim trenerom, kada vremena za trening skoro i da nema?

 

Ako se vec sece i prave rezovi, pokusava se minimalnim promenama za pocetak. Dovedes/izbacis jednog ili dvojicu igraca pa vidis kako ide. Ili promenis trenera i ostavis tim. Lom preko kolena usred sezone ne rade ozbiljni klubovi, bar ja mislim.

 

Za pocetak bi mogao Sasa da zameri i Obrajantu a ne samo na Dobrica da se dernja. Mogao bi da ga klupira nekad pola utakmice cim napravi sranje. Mogao bi dosta toga da uradi kako bi uspostavio neki autoritet u ekipi.

 

Ali nece. Svesce se na to da ce eventualno da zameni Rocestija, a da ce da dodje neko drugi... ko zna ko i kakav i uopste ne obecava s obzirom da su sva trojica koji su dosli nakon pocetka sezone promasaji. Sa druge strane, trpece Obrajantovo Gleague izdrkavanje na terenu i pricace kako treba nesto da se cisti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne znam da li ste primetili, ali dzoni je konstantno udvajan kada primi loptu iole blize kosu

zasto u tom trenutku nemamo ugao dodavanja ili kretnju igraca za otvoren sut ili zicer je pitanje za koga?

 

Kod svih ozbiljnih ekipa postoji automatizam po tom pitanju, bez obzira ko je na terenu. Istog trentuka igrači se postavljaju u najbolji ugao za prianje pasa, odnosno, najteži protivniku za pokrivanje. 

 

Kod nas je to misaona imenica, prvo ne postoji apsolutno nikakav automatizam u kretnjama, drugo, najčešće ta dvojica stanu na dva metra jedan od drugog, tako da jedan protivnički igrač može da pokriva obojicu.

 

Pa onda pokazuju rukama jedan drugom gde ko da stane, dok je u međuvremenu naravno prošao voz.

 

I tako iz utakmice u utakmicu iz utakmice u utakmicu iz utakmice u utakmicu...

 

Pa sve do sledeće utakmice.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Za pocetak bi mogao Sasa da zameri i Obrajantu a ne samo na Dobrica da se dernja. 

 

E vo je vec posao do Covica. Kao sto trener treba da kontrolise igrace, direktor treba da kontrolise trenera kada kola krenu nizbrdo. Nije njegov posao jedino da smenjuje i potpisuje, nego i da skrene paznju na odredjene stvari u trenutku kao sto je ovaj. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, n4l1m said:

za pocetak, naci izlaz iz ugovora sa obrayantom, a ne bi ni rocha i terija vise zadrzavao, rochu je svakako istekao ugovor..

 

to su tri igrača. nismo mi real madrid (na stranu što to ni oni ne rade) 

 

jel se ovde iko uopšte više obazire na tu neku realnos' ili svi sada tripuju fantazi?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mile1 said:

Samo da ponovim da se Sakota terao i za manje gluposti makar ovde na forumu

 

Zato sto je to Sakota. 

 

Prvi uslov je da trener ima CV za posao koji dobije. Ako nije dovoljno kvalifikovan onda je normalno da u startu nece imati istu podrsku kao onaj koji je kvalifikovan. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dropkick Murphys said:

I sta bismo dobili promenom npr 3 igraca i novim trenerom, kada vremena za trening skoro i da nema?

 

Ako se vec sece i prave rezovi, pokusava se minimalnim promenama za pocetak. Dovedes/izbacis jednog ili dvojicu igraca pa vidis kako ide. Ili promenis trenera i ostavis tim. Lom preko kolena usred sezone ne rade ozbiljni klubovi, bar ja mislim.

EL je zavrsena prica za nas.

Dobili bismo tim koji ce biti fokusiran na ostala takmicenja i tim koji trrba da stremi to da osvoji.

Imamo vremena da uigramo 2 igraca, jer aba nece trpeti previse.

Eto i taj Pao pravi rokade pa dobise Bayern i Milano. Nije to neka naucna fantastika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

to su tri igrača. nismo mi real madrid (na stranu što to ni oni ne rade) 

 

jel se ovde iko uopšte više obazire na tu neku realnos' ili svi sada tripuju fantazi?

fantazi je real deal. svako kolo mogu bar trojicu da izbacim i ubacim. nekad daju cak i 5 promena. gospodski.

Link to comment
Share on other sites

Ono što ne uliva nadu da će biti bolje je to što se bukvalno ništa ne menja iz utakmice u utakmicu. Saša ni milimetar ne odstupa od svog koncepta. Nije poenta da mu se da nogobulj, nego da skonta da ne tera inat, već da radi ono što je radio u npr. Lokomotivi. Samo da ne zaboravimo da je on navodno platio obeštećenje da bi došao kod nas, tako da mu je ovo vrh karijere. Došao je iz jebenog Monaka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mister-no said:

Kao da sam ovo već video i ovu reku, i ovu šumu..Naš Sašo u ulozi Alimpija, Teri u ulozi Lesora, Lojd u ulozi Feldina, Pero u ulozi O'Brajanta i Roč koji glumi samog sebe.. Evo 'de sam..

 

 

 

Deja vu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...