Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

Neću mnogo da biberim ovde, neću ništa da tražim i neću nikome da popujem. Mislim da se već poznajemo dovoljno i znamo metode rada i moderacije i pisača. Ono što bih mogao da ubacim kao neki svoj prilog temi je neko opšte viđenje foruma - političkih tema - i njegove uloge u društvu.

 

Prvo, osim svakako uloge zabave i razbibrige, forum bi, po meni, trebalo da ima i nekakvu edukativnu ulogu - da se iz postova nauče nove stvari, dobiju nove informacije spolja, iz izvora koje mi sami nismo u stanju da ispratimo, ali i možda najviše iz različitih viđenja i pogleda na stvari različitih ljudi, različitih porekala (da ne kažem backgroundova), generacija, podneblja i shvatanja. Suština ovih razmena je jezik kojim se koristimo i koji svako od nas koristi najbolje što može i na način na koji smatra da je to potrebno i prihvatljivo i korisno i da, u krajnjoj liniji, prenosi poruku koju želimo da prenesemo.

 

Neretko se dešava da se u moderaciji, koja je ipak brojčano ograničena, nailazi na senzibilitet koji tumači na određeni način jezičke poruke - postove - drugačije od onoga kako ga percipira, ne mogu da kažem većina, ali dobar deo učesnika u diskusijama, forumaša. Znam da se to meni više puta dešavalo, znam da se dešavalo i drugim učesnicima. Moj, krajnje subjektivni, osećaj je da, recimo Doc nije nikakav propagator nacizma, niti neko ko bi veličao ili čak relativizovao zločine Nemaca u WW2 u Srbiji, već neko ko koristi snažne i emotivne slike kako bi dočarao snagu sopstvenih emocija prema onome što smatra da su loše pojave u današnjem društvu. Barem ja to tako kapiram. Kao kada neko poželi da skrene pažnju na zanemarenost ili sistematsko ugnjetavanje određene grupe, socijalne ili etničke, u nekom društvu - pa posegne za najsnažnijim poređenjima koja mu čuče u svesti, najjačim bojama u paleti da kažemo, pa se to neretko završi ne preterano srećnim poređenjima iz Drugog svetskog rata i ode se u, često neželjeno, umanjivanje značaja poznatih događaja. Ovde dakle pričamo o prilagođavanju ili odbijanju nečijeg jezika, nečije palete boja, ali ne samim idejama i konceptima koji su, verujem, neupitni. I ovde je sada ponovo težak zadatak pred moderacijom, jer jebiga, kao što sam već u prethodnim raspravama na ovoj ili srodnim temama pisao, verujem da je za posao moderacije neophodan i natprosečno istančan osećaj za jezik, za način izražavanja, za tumačenje i to ne jednog autora, već stotina. A to je, priznajem, izuzetno teško. Ponavljam, ne tražim nikakvo preinačavanje, samo pričam kako bih ja gledao na stvari. Pružam forumu ono što forum, nesebično, pruža meni već godinama i obogaćuje me - drugi pogled na stvari. Čak mi je i Mmajstor dao neki drugi pogled na stvari, iako dosta drugačiji

 

Ovo što fancy pominje - Ogromnom većinom se slažem sa njegovim point of view, ali je način na koji je to iskazivao više puta bio prenaporan, detinjast i nepotrebno preteran

Prvo ovo je klasično - ne dopadaš mi se, ne dopada mi se tvoj stil pisanja. Ne dopada se ni meni stil pisanja mase učesnika u raspravi, ali to nema mnogo veze sa sadržinom. Ukoliko je to argument za banovanje, u redu. Drugo, "nepotrebno preteran" je recimo nešto što meni gramatički para uši.

Shvatam ja da on nije relativizator nacizma, ali - druže kako pišeš, to ne mora da je jasno svima, - ponovo Fancy i ponovo se ne slažem. Da li treba da bude jasno svima? Da li možda Docov rečnik, ili moj rečnik i način izražavanja, treba da bude takav da ga svako razume na prvu? To mi onda miriše na neko obdanište i dečji jezik? Ali, ponovo fancy: Forum nije vrtić, moderacija nisu vaspitačice da vaspitavaju tvrdoglavu i neadaptiranu decu.  Pa ne, svakako, niti su forumaši deca, niti je ovo vrtić.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ali je upravo zbog toga banovan.

 

Moja percepcija je individualna i potpuno subjektivna stvar.  To sam već napisao gore - vrlo jasno.

(možda i nisam baš reprezentativan član ni ovog a ni nekog drugog foruma?)

 

E, sad...

Kada bih ja bio banovan (evo, zamislimo hipotetički da se i to desi :classic_smile:) uz (kakvo god) obrazloženje, prvo što bih uradio je da pročitam to obrazloženje i preispitam svoju aktivnost koja je do toga dovela.

Zatim bih se - u zavisnosti od upliva svog ega i uopšte od toga koliko mi je stalo da budem član takvog :classic_dry: društva koje je mene (hej, mene, fucking MENE! :classic_biggrin: ) banovalo - ili

  • potrudio da više ne napravim sranje zbog koga sam banovan... ili
  • bih naoštrio tastaturu, pustio "Padaj silo i nepravdo" ili bar "Fight the power" i krenuo u sveti rat protiv moderacije, neistomišljenika, administracije, osnovao pokret NDMFRM i... ko zna šta već...

Šta će biti, ne znam, videćemo kad do toga dođe. :wink2: Nekako mislim da sam bliži onom prvom.

 

Ako bi se nekoliko puta ponovilo banovanje uz upozorenje, ja sam tip čoveka koji bi definitivno ispoštovao "ako ti 10 ljudi kaže da si budala, pogledaj se ipak u ogledalo, možda i jesi..." . 

Negde zaista možda i imam veliki ego, ali ne baš toliki da više puta zaredom udaram glavom u isti zid.  Ako ništa drugo promenio bih bar zid...

 

Ali - moj potpuni rispekt za svakoga ko bi mi umesto nekrologa ostavio: "ma bio je budala i trovač, neka ga nek truje negde drugde":default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, freethrow said:

ovo je klasično - ne dopadaš mi se, ne dopada mi se tvoj stil pisanja.

 

Nije. 

Mislim, nemam pametniji odgovor od ovoga, nemam neki kapitalni argument da pobijem osim keve mi  :classic_biggrin: i svoje reči da nije to u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:

 

 

 

Samo ovo, samo ono... i tako u beskraj.

I dokle tako.  Forum nije vrtić, moderacija nisu vaspitačice da vaspitavaju tvrdoglavu i neadaptiranu decu.

 

Odrasli smo, valjda umemo da kontrolišemo emocije (alo, jbt. forum - emocije :ajme: ne verujem šta pišem) i trebalo bi da smo svi dovoljnog IQ-a da shvatimo pravila i pridržavamo ih se, kao i da razumemo posledice nepoštovanja istih. 

Taj stav, nikad ne radi kad treba da radis sa ljudima. 

I meni je smesno da ljudi povremeno shvataju forum toliko ozbiljno, ili emotivno...ali sve je to ljudski i u granici proseka.

Ako je ocekivanje da ces na forumu skupiti samo zrele, ozbiljne ljude koji se nece povremeno ponasati kao deca... good luck, mozete i poker da odigrate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^ sve ovo sto fancy i ti pominjete je razumno, sto kazu, van diskusije je, koliko je razumno.

 

međutim, lik je optužen, odnosno, banovan za relativizovanje nacističkog nečinjenija a ja nisam uspeo da razumem iz citiranih delova da je to opravdano 1/1.

 

 

 

na kraju krajeva, nije ni toliko važno da li će xy osoba pisati dalje na forumu ili ne - već bi trebalo biti važno da li se olako optužuje za neku tako tešku stvar samo zato što ima dosije iritantnog ponašanja kod moderacije. pisao sam o tome pre nekoliko dana generalno a pričam o tome na razne & svekolike teme već 3+ godina.

 

nije poenta u menjanju odluke, pomilovanju i šta već. zaboga forum, big deal.

već je poenta u tome da ne oblatiš nekoga teškom kvalifikacijom ako već nije očigledno svima. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

^ sve ovo sto fancy i ti pominjete je razumno, sto kazu, van diskusije je, koliko je razumno.

 

međutim, lik je optužen, odnosno, banovan za relativizovanje nacističkog nečinjenija a ja nisam uspeo da razumem iz citiranih delova da je to opravdano 1/1.

 

 

 

na kraju krajeva, nije ni toliko važno da li će xy osoba pisati dalje na forumu ili ne - već bi trebalo biti važno da li se olako optužuje za neku tako tešku stvar samo zato što ima dosije iritantnog ponašanja kod moderacije. pisao sam o tome pre nekoliko dana generalno a pričam o tome na razne & svekolike teme već 3+ godina.

 

nije poenta u menjanju odluke, pomilovanju i šta već. zaboga forum, big deal.

već je poenta u tome da ne oblatiš nekoga teškom kvalifikacijom ako već nije očigledno svima. 

 

Pa ono, bas nista na ovom svetu nije svima ocigledno, uvek se moze naci neko ko ce iz ovog ili onog razloga da kontrira, nekad sa dobrom poentom, nekad ne, a nekad i samo iz inata.

 

Dok je napisao kako "kod njih" u Banatu "nema losih uspomena" na nemacku okupaciju. Ovo jeste relativizacija 1/1.

On je to pokusao da pravda time sto veruje da bi nekakva hipoteticka ruska okupacija bila mnogo surovija od nemacke - sto'no kazu, misljenje je kao dupe, svako ga ima, pa je i njegovo pravo da misli tako iako zaista ne postoji nacin da se empirijski uporedi nesto sto se desilo s necim sto nije, no to i dalje ne cini onu gore izjavu OK. Takodje, rekao je da veruje da je medju Srbima bilo vecih zlocinaca nego medju Nemcima, sto je takodje sasvim legit stav, definitivno da je bilo zlocinaca medju Srbima i svako ima pravo da smatra da su zlocini "svojih" nad svojima gori od zlocina tudjih, no opet to i dalje ne cini onu gore izjavu OK. Okreni obrni ono je i dalje relativizacija.

Za relativizacije i apologetike nacizma i nacistickih zlocina iz WW2 na ovom forumu nema tolerancije. Ipak, Dok nije iz prve trajno banovan nego je dobio 30 dana. Nije cak ni 60, sto je ono kao najteza sankcija do trajnog bana, upravo zato sto je tu vec dugo vremena i sto je tim svojim stazom zasluzio benefit of a doubt. Sta se desilo - on se vraca i nastavlja jos jace u istom stilu usput upadajuci i u revizionizam s "lako proverljivim podacima" (mogu o ovome da elaboriram nadugacko no nemam volje za to - ukratko, ti njegovi podaci poticu od pisca pseudoistorijskih romana Tibora Ceresa, madjarskog pandana Vuka Draskovica i otprilike 4 puta su uvecani u odnosu na one zvanicno utvrdjene od strane medjudrzavne komisije Srbije i Madjarske 2014. godine).

Mogli smo opet da mu damo 30 dana, ili 60. No s obzirom na sve dosad vidjeno, misljenja smo da bi to samo odlozilo neminovno.


(Inace ovo pisem kao Vojvodjanin mesovitog porekla ko u familiji ima stradalih i od nacisticke ruke 1941. / 42. a i od osvetnicke ruke 1944. / 45. i izuzetno sam osetljiv na svako jedenje govana po ovom pitanju; bilo da su to izjave tipa da okupacija "nije bila tako losa" ili da se zrtvometrise i licitira brojevima, iz prostog razloga jer takve stvari neminovno vode u reprizu kao sto smo vec imali prilike da gledamo pre nekih 30 godina tu u neposrednom okruzenju, jer kad je necija "istina" da je u Jasenovcu najgorem konc-logoru u istoriji samo Srba pobijeno preko dva miliona a necija druga "istina" da je to bilo maltene odmaraliste gde je stradalo oko 25 hiljada uglavnom od zaraznih bolesti zbog nedostatka lekova - te dve "istine" je nemoguce pomiriti i one ce doveka ostati kamen saplitanja u medjusobnim odlosima naroda koji su hteli ne hteli prinudjeni da budu jedni pored drugih, i tempirana bomba za jos jedan krug nasilja.)

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Radoye said:

Dok je napisao kako "kod njih" u Banatu "nema losih uspomena" na nemacku okupaciju. Ovo jeste relativizacija 1/1.

 

Neću da ispadne da sam Dokov advokat. Koliko me sećanje služi, on je u nekom od sledećih postova napisao da tu misli na dobar odnos Srba-žitelja Banata i folksdojčera- žitelja Banata. 

 

Nemam uvid u sve njegove postove, možda grešim...ali spominjao je i folskdojčere. 

 

A kada neko spomene folksdojčere iz Vojvodine, znam da pomalo emotivno reagujem ( duga priča i nije za forum, bar ne za ovu temu )    

 

 

21 minutes ago, Radoye said:

Za relativizacije i apologetike nacizma i nacistickih zlocina iz WW2 na ovom forumu nema tolerancije

 

Sa ovim se milion posto slažem. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Radoye said:

 

 

Za relativizacije i apologetike nacizma i nacistickih zlocina iz WW2 na ovom forumu nema tolerancije

Razumem, kao I ostatak posta. Imala sam familiju koja je platila I jednim I drugim. Ne podnosim relativizaciju, ali preferiram da edukujem razgovorom. Bilo

je jasno na moju reakciju na Majstora da taj stil ne volim.

Mislim da Doc nije hteo da relativizuje nacizam, nego napravi neku poentu koja je glupo ispala. Majstor nije hteo da zvuci kao antisemita..ali kad koristimo pisanje, I imamo ogranicenu mogucnost da to objasnimo, neki put ispadne pogresno.

 

Samo se nadam da ste ih pitali sta je poenta, sta su hteli da kazu. Inace, mozda gubimo ljude koji misle slicno ali su se nesrecno izrazili. 

Edited by Angelia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo kratko, da se nadovezem na ovo sto je napisala @Angelia. Ja sam to barem desetak puta molio ovu administraciju. Da se potrude, ipak malo vise, da shvate kontekst napisane reci. Nekad se stvari protumace pogresno, ali valjda smo tu da to ispravimo i objasnimo sta smo mislili.

 

Ja sam bio sprecen u tome zadnjih 15 dana. Ne zalim se na to, ban nije dugacak, ali boli to nerazumevanje pokazano od moderacije. Bukvalno ste me stavili u nekakav kos nacionalista, ili kako vec. I niste ni probali da me pitate da pojasnim stav.

 

Ukratko, i ne zanimaju me dalja tumacenja mog stava jer ja znam sta mislim...dakle, ukratko, nikakvu relativizaciju ja nisam pravio. Ja na sve zrtve gledam istim ocima. Nikada nisam mislio da je zivot jednog Srbina vredniji od zivota Hrvata, Albanca ili Ukrajinca. Nikad i necu.

 

Ono sto jesam rekao je sledece:

 

1. Rusija jeste agresor ali sukob je izazvala Amerika. Slazete se ili ne, vase je pravo.

2. NATO nije nikakva odbrambena formacija vec sredstvo za legitimizaciju vojnog prisustva Amerike na teritoriji Evrope.

3. NATO intervencija u SRJ podjednako je neopravdana kao i intervencija Rusije u Ukrajini. Ni jedni ni drugi za to nemaju osnovu u medjunarodnom pravu. Ali da se ne lazemo njima i ne treba pravna osnova, to su vojne sile.

4. EU nema kredit da prica o medjunarodnom pravu, jer su isto gnusno krsili ubijanjem srpskih civila kasetnim bombama.

5. NATO agresija na SRJ nije za motiv imala spas Albanskog zivlja, vec instalaciju vojne baze na Kosovu i uzimanje Trepce. 

 

I to je sve. Nikakva relativizacija bilo cega. Samo bolestan covek moze reci da je necija zrtva manje bitna. To mi je imputirano i onda sam kaznjen bez ikakvog osnova.

 

Relativizaciju cini neko ko pravda akt agresije na osnovu nebuloznih ili nepostojecih argumenata. Ja to nigde nisam radio. 

 

Hvala na paznji.

 

P.S. Ovo nabrojano od 1 do 5 nije nikakav odgovor ni prozivka bilo kome. Ja sam samo dao svoje misljenje o trenutnoj situaciji i o onome sto se desavalo, jer sam savremenik svega ovoga. Nikome ne branim da ima stav ni da smo andjeli ni da smo djavoli. Imam dovoljno godina da razumem da je geopolitika jako komplekna stvar, da se tu mesaju stotinu interesa i da niti jedan nema nikakve veze sa bilo kakvim moralom i pravdom. 

 

Licno zelim da se rat u Ukrajini sto pre zavrsi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Radoye, hvala na pojašnjenju celokupne priče, taj deo mi je totalno razumljiv.

 

međutim, deo koji i dalje ne razumem se tiče ovog njegovog žalbenog posta, koji je bio razlog za konačno odstranjivanje sa foruma;

dozvoljavam da sam ja prosto naivan i nepažljiv u čitanju ali i nakon tvog pojašnjenja & naknadnog čitanja tog njegovog posta, nisam razumeo šta je tu dodatna i neoprostiva relatiuvizacija - sve što sam uspeo da pročitam je njegovo objašnjenje na šta je referisao u postovima za koje je već prethodno kažnjen.

 

na sve to, nije bilo ni te agresije koju je fancy istakao kao problem, čovek je prilično pomirljivo izložio svoj ugao gledanja, iako smatra da nije pogrešio, što valjda nije zabranjeno.

 

enivejz, kao što rekoh, nisam u diskusiji da bih apelovao na ikakvu promenu odluke, već i dalje & najiskrenije ne kapiram zašto je onaj poslednji post bio dokaz da on relativizuje nacizam.

 

ne moram ni ja sve da razumem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@fancy je otprilike dao neki slikovit opis pisanja trojice trajno banovanih forumasa (ponavljam, nisam za trajan ban, mislim da bi svako trebalo da ima sansu za korigovanje loseg ponasanja na forumu ili iskupljenje).

 

Sto se tice onog sto je pisao @Doc Holiday to je posledica kada se ne pise racionalno nego pod uticajem emocija - on je verovatno toliko ogorcen na nas nacionalizam i nasu mitomaniju pa napise:

 

Quote

Mada , iskreno , primecujem,  ogromnu razliku   kada neko , cak i sasvim drugom kontestu pomene  zlocine drugih nad Srbima, dok se pooprilicno tolerise sve ono sto su Srbi cinili drugima.... i to ne samo u zadnjem ratu nego i onim ranijim , da pomenem da je 1944 ubijeno 35000 Vojvodjanskih madjara kao osveta za Novosadsku raciju ( lako proverljivo ), zlocini nad Nemackom manjinom - npr selo Molin

 

Taj njegov post je napisan u stilu: "pustite me da pisem na ovaj nacin, imam takav stav, nervira me najvise srpski nacionalizam, zasto me stalno kaznjavate zbog toga?". Ono sto je @fancy napisao - naglaseno mu je da moderacija smatra da je njegovo pisanje za trajan ban, nije mu dat trajan ban u nadi da ce da prestane tako da pise, nakon svega on najavljuje da nece menjati stav ni za jotu i da ce nastaviti po starom. Rezultat je trajan ban.

 

Mi mozemo ovde samo da razmatramo da li je stav da nacisti nisu bili toliko losi i da su i oni bili zrtve za trajan ban ili ne, ali ako se slozimo da nije to otvara mnoga pitanja, jer ce danas @Doc Holiday da pomene da su Srbi bili zlikovci zbog Nedica i sela Molin, a sutra ce neki Thompson iz Hrvatske da peva "losa bila 45a, rasula nas preko svijeta", prekosutra ce se iz Poljske ili Letonije cuti da je Crvena armija bila agresor i da njima nije bilo toliko lose pod Nemcima i tome slicno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ObiW said:

 

Crvena Armija je bila agresor na Poljsku i Letoniju 1939. 

 

1944. je bila oslobodilac.

 

Ovo nije stvar slobodne interpretacije, ovo su istorijske činjenice.

 

1944 jeste bila oslobodilac gledajući globalno, prioritet je rat protiv Nemačke, mada je Mađarsku oslobađala još jednom, 1956, Čehoslovačku 1968.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Div said:

 

1944 jeste bila oslobodilac gledajući globalno, prioritet je rat protiv Nemačke, mada je Mađarsku oslobađala još jednom, 1956, Čehoslovačku 1968.

 

 

A da sovjetski medved još nije bio sav izranavljen od II svetskog rata, oslobađao bi još jednom i Jugoslaviju 1948.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se banova tiče po meni vam je najbolja opcija za svaki sledeći ban novih 7 dana. A ako je neko u fazonu da vređa sagovornika(što mi nikako ne ide u glavu zašto???) onda seći na duže ali trajno stvarno mislim da nema smisla sem ako neko stvarno svoje upise ovde svodi na vređanje ostalih forumaša. Jer ti ljudi će praviti iznova i iznova nove naloge. Možda zatvoriti registraciju bez poziva aktivnog člana, šta znam... 

 

Generalno je problem foruma što svi sve znaju. 😁

 

Bio sam moderator na gfx forumu koji je imao skoro milion članova i saosećam sa moderacijom, nije baš lako čitati svakakve stvari. 

Link to comment
Share on other sites

Trajno bi trebalo po tim poenima da se banuje a to znaci ovi što u kontinuitetu krše pravila foruma. Sve ostalo maksimum mesec dana. Za nekog ko je dugo na forumu i to mu je praktično životna navika to je dovoljan ban.

 

Ono što treba pojacati su ovi sitni banovi za vredanja sagovornika. Jedan dan umesto opomene ali bez bodova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da za Doca nije adekvatna kazna. Svakako jeste uplitao  tamo gde nije trebao,ali trajni ban je bas surova kazna, mislim da se samo pogresno izrazio. Na politici se bas malo toga tolerise i igra reci moze biti bas surova. Ima ljudi kojima je ova ''akcija'' Rusa npr ok i koji je smatraju normalnom i da se time ''stite'' bezbednost ruske zemlje,samo sto ne kazu kao Lavrov da nisu ni napali,nego eto vijaju neke naciste po Ukrajni u akciji, a nikako ratu. Doc je veoma zanimljiv forumas, aktivan i slabo ulazi u sukobe i meni je bas zao sto nece vise ovde pisati. Ako mozete bar jos jednom da preispitate odluku bilo bi lepo od vas. Bas sam ostao zatecen kaznom ili kaznama, ali mislim da je dobro diskusija na politickom delu foruma  izgubila odlaskom Doca. Mislim da Doc nije hteo da relativizuje nacizam, ne zvuci mi to na njega, ne ide mu uz opis koji sam ja stekao o njemu na ovom forumu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Molba za admin-mod ekipu

 

Diskusija o banovima se nastavlja, daju se i neki predlozi..

 

Zaista bi bilo lepo da se neko oglasi.

 

Meni je stvarno žao što su sva trojica banovana- Majstor, Slaviša, Dok. 

 

Mogli su da dobiju neku veću kaznu -60 dana..ali ne trajni ban.. 

 

Iz iskustva znam da je teško menjati Pravilnik zbog jednog ili više pojedinaca.

 

Takođe mi je jasno i slažem se da odluke admin-mod tima ne mogu - ne treba da se preispituju...Ali...

 

Ovde sam skoro od samog početka rada foruma i nikada do sada nije bilo ovoliko reakcija na nečije banovanje.

 

Tako mi se čini, možda grešim..

 

Molim vas, neka se još neko oglasi ovde i vidi sve ove postove.

 

 

 

- Možda bi lakše bilo da je formirano to Veće koje je ranije planirano..samo glasno razmišljam-   

 

 

 

    

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Constantin said:

Ja sam za to da im se duplira kazna emoji847.png

Ti si bas surov.

Da 1000 puta napisu:"Nisam to mislio, vec sam se iznervirao."

BTW, ovo je moj poslednji post na ovu temu, ali nisam odoleo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...