Jump to content

Vaterpolo


Janne240

Recommended Posts

8 hours ago, McLeod said:

Stvarno igrom podsecamo na neke stare dane, ovo je jako kvalitetno za sad.

Ne bih se složio. Protiv Japana mučenje. Bilo je deset razlike na kraju pošto je Japan fizički pao, protiv CG skroz na mestu i igra i rezultat. Protiv Amera je odlučilo ono pomračenje njihovog igrača. Do tog trenutka smo konstantno zaostajali, bilo je i do +3 za njih. Potpuno opravdanim isključenjem i igrom četiri minuta sa igračem više utakmica je bila rešena. Ne greje me sunce i mišljenja sam da ispadamo na prvoj ozbiljnoj prepreci, a to je već sledeći protivnik Hrvatska (najverovatnije)...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drug Crni said:

Ko je levat na golu Srbije?

 

Radoslav Filipović. Ponikao u Vojvodini, zatim Šabac, Novi Beograd i sad rumunska Oradea.

 

Klasičan "momenat" golman, ili će sve da odbrani ili će sve da primi. Večeras izgleda ovo drugo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Drug Crni said:

Inače,ja se ne sećam da su EP, SP i OI u vaterpolu igrani u razmaku od 7-8 meseci :classic_blink:

Samo pokazuje kakva sprdačina je ovaj sport. SP svake godine. 2022, pa 2023, pa 2024, pa će bit 2025....šta je to? Koja je vrijednost medalje sa SP? Mađari su 2023. postali Svjetski prvaci. Tu tituku su imali pola godine. Mađari očito ni ne žele sudjelovati u tome, jer vidim da su izgubili pd Francuza u QF.  Očito šalju neku djecu i ciljn im je zlato na OI. To očito jedino još vrijedi. I EP, ajde. Jer se ne igra svake godine.
Uz taj besmisleni kalendar, ostaje sport koji je dosadan i negdledljiv (ako ne gledaš svoje u finalu) kojeg suci kroje kako hoće, i u kojem medalje uvijek osvaja isith 6 država.
Čitao sam intervju sa Sandrom Suknom, zadnje 2 sezone trenerom Pro Recca (mislim najuspješnijim uopće). Kaže da je godišnji budžet Pro Reccva oko 2M Eura, da Blizu 1M potroše na putovanja, a da za osvajanje Lige prvaka dobiju 50K Eura. Pa kaže igraju Finale Lige prvaka, a na bazenu 300 ljudi.
Taj sport je izgubio svaki smisao.

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Taman da ih po tradiciji odvalimo na olimpijadi.

 

Cestitke Hrvatima, zasluzno nas dobili.

Po kakvoj tradiciji 🤣

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja čitao skoro neki članak američkog novinara glede OI u LA i budućnosti igara.

 

Neka predviđanja su da će vaterpolo i rukomet biti prvi na listi sportova koji će biti zamenjeni ovim novim jer su nepopularni i nerasprostranjeni u svetu.

 

 

Edited by Bax
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bax said:

Ja čitao skoro neki članak američkog novinara glede OI u LA i budućnosti igara.

 

Neka predviđanja su da će vaterpolo i rukomet biti prvi na listi sportova koji će biti zamenjeni ovim novim jer su nepopularni i nerasprostranjeni u svetu.

 

 

 

Na OI u LA 2028. novi sportovi su kriket, flag football, lakros i skvoš. E tek ti sportovi su popularni i rasprostranjeni po svetu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Stiletto said:

 

Na OI u LA 2028. novi sportovi su kriket, flag football, lakros i skvoš. E tek ti sportovi su popularni i rasprostranjeni po svetu.

Rukomet treba ostaviti. Pogotovo kad pogledaš da će se igrati američki nogomet (bez rušenja), i lacrosse. Ali vaterpolo....kolko nas ovdje zna nabrojati zadnjih 5 svjetskih prvaka ili olimpijskih pobjednika? 

Da se razumijemo, ima još sportova koji bi trebali letjeti sa OI. I prije vaterpola 

14 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

@Bax - Bila je fora na finalu SP 2015. u Kazanju. Utakmicu gleda cela Srbija, cela Hrvatska i porodica Sembolyi iz Segedina - to je otprilike to. 

Najgore je što nije daleko od istine. Ako ne računaš ljude iz samog sporta 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Drug Crni said:

Pa,jel ga treba pratiti ili ne? Malo si kontradiktoran :classic_biggrin:

Jeste vi ovde u najjačem sastavu?

Pa zajebavam se. A i da sam ozbiljan, ovo spada u ono što većina i prati; SF i Finale.

 

EDIT: Sad tek vidim pitanje. Pošto pratim vaterpolo i može se reći da sam insajder (iako do QF nisam znao da je počelo), rekao bi da smo u najjačem sastavu. Jedino se pitam zašto nema Perice Bukića i Dude Šimenca. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2024 at 8:29 PM, Bugl Khan said:

Samo pokazuje kakva sprdačina je ovaj sport. SP svake godine. 2022, pa 2023, pa 2024, pa će bit 2025....šta je to? Koja je vrijednost medalje sa SP? Mađari su 2023. postali Svjetski prvaci. Tu tituku su imali pola godine. Mađari očito ni ne žele sudjelovati u tome, jer vidim da su izgubili pd Francuza u QF.  Očito šalju neku djecu i ciljn im je zlato na OI. To očito jedino još vrijedi. I EP, ajde. Jer se ne igra svake godine.
Uz taj besmisleni kalendar, ostaje sport koji je dosadan i negdledljiv (ako ne gledaš svoje u finalu) kojeg suci kroje kako hoće, i u kojem medalje uvijek osvaja isith 6 država.
Čitao sam intervju sa Sandrom Suknom, zadnje 2 sezone trenerom Pro Recca (mislim najuspješnijim uopće). Kaže da je godišnji budžet Pro Reccva oko 2M Eura, da Blizu 1M potroše na putovanja, a da za osvajanje Lige prvaka dobiju 50K Eura. Pa kaže igraju Finale Lige prvaka, a na bazenu 300 ljudi.
Taj sport je izgubio svaki smisao.

Po kakvoj tradiciji 🤣

Jesu zbili kalendar, to stoji, ali razlog za to su dva otkazana svetska prvenstva zbog pandemije. Posle je nastao problem pošto je ovo drugo otkazano, koje je trebalo da se održi u Japanu ipak održano u Budimpešti 2022, da bi posle pomerili Japan za 2023, a Dohu koja je trebalo da bude 2023, pomerena za 2024, a ova 2025 je po planu.

Ipak nije ovo do Vaterpola, nego do svetske plivačke federacije. Svi vodeni sportovi su u istom, hm, čamcu.

On 2/13/2024 at 8:39 PM, Bax said:

Ja čitao skoro neki članak američkog novinara glede OI u LA i budućnosti igara.

 

Neka predviđanja su da će vaterpolo i rukomet biti prvi na listi sportova koji će biti zamenjeni ovim novim jer su nepopularni i nerasprostranjeni u svetu.

 

 

To su samo pretpostavke, vaterpolo visi već deceniju unazad, pa su morali da malo promene pravila za OI oko vremena utakmice i veličine bazena, ipak mislim da nisu u problemu za izvesno vreme. Za rukomet su prazne priče, i nema u tome istine. Jedino je ranije bilo reči da se zbog povećanja gledanosti pomeri na zimske olimpijske igre, ali i od toga se odustalo (za sada). To praktično znači da je rukomet na OI i te kako praćen i bezbedan.

On 2/13/2024 at 9:44 PM, Stiletto said:

 

Na OI u LA 2028. novi sportovi su kriket, flag football, lakros i skvoš. E tek ti sportovi su popularni i rasprostranjeni po svetu.

Kriket je dosta raširen sport i što se tiče toga bi sigurno imao mesto, ali je brate totalno neshvatljiv sport i za mnoge stravično dosadan, pa ga zato, između ostalog i nije bilo. Ova sledeća dva su za lokalnu upotrebu, pošto domaćin može da ubaci par sportova.

Za skvoš već nisam siguran. Moguće je i da ostane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...