Jump to content

Vaterpolo


Janne240

Recommended Posts

On 6/23/2022 at 11:39 PM, Kosjan Willavić said:

Prati li iko SP? Ko su favoriti? Reprezentacija nam je rekonstruisana i podmladjena, vidim da su komentari da ce osvajanje medalje biti ozbiljan uspeh. Osigurali smo prvo mesto u grupi, Kazahstan cemo dobiti na leru bukvalno

 

Nakon dugo vremena odgledah oba meca pa iako to rezultatski nije izgledalo sjajno i dalje mislim da mozemo do kraja. Lukic mi je bas otkrovenje sto se napada tice, kad prorade Mandic i Rasovic (protiv Austaralije je promasio apsolutno sve ukljucujuci i cistu kontru 1:1 sa golmanom) a ipak su oni klasa da ne prorade, odbranu mozemo stisnuti, niko nece biti favorit protiv nas.

Edited by Romantik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ters said:

Koliko je nasa zenska reprezentacija u vaterpolu blizu kvalifikovanja na svjetsko ili evropsko prvenstvo? 

 

Jasno mi je da su Holandija, Madjarska, Rusija Italija, Spanija, Grcka ispred - ali koliko???

I da li se ta razlika smanjuje ili nema promjene? 

Igraće na evropskom ove godine. 

 

Daleko od najjačih reprezentacija, baš daleko.

On 6/23/2022 at 11:39 PM, Kosjan Willavić said:

Prati li iko SP? Ko su favoriti? Reprezentacija nam je rekonstruisana i podmladjena, vidim da su komentari da ce osvajanje medalje biti ozbiljan uspeh. Osigurali smo prvo mesto u grupi, Kazahstan cemo dobiti na leru bukvalno

Realno svaka medalja je uspeh. Po meni Mađari su prvi favoriti, ali dešavala su se iznenađenja i ranije 

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2022 at 5:43 PM, ters said:

Koliko je nasa zenska reprezentacija u vaterpolu blizu kvalifikovanja na svjetsko ili evropsko prvenstvo? 

 

Jasno mi je da su Holandija, Madjarska, Rusija Italija, Spanija, Grcka ispred - ali koliko???

I da li se ta razlika smanjuje ili nema promjene? 

 

Nase devojke redovno igraju EP, ali plasman na nekom svetsko takmicenje je trenutno pusti san. Ove godine nema Rusije na EP, tako da je olaksan prolazak medju 8, videcemo sta ce uraditi. Bio je veliki zamah od EP u Beogradu, ali nismo uspeli da napravimo iskorak u Barseloni, a na proslom EP smo bas odigrali slabo pa je sve malo splasnulo. Sad smo u grupi sa Slovackom i Izraelom, priblizan je tu kvalitet, pa imamo sansu. Sto se tice razlike u odnosu na najbolje, nista se tu ne menja, i dalje gubimo sa 20-ak razlike od najjacih.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
15 minutes ago, vlaDixXx said:

Novo brukanje

Otkad su usle pare u sve sportove, samo se dovode stranci, uzasni reziltati

Nema veze tvoje pojašnjenje poraza (iako svud redom forsiraš istu priču o mladim igračima), a evo i zašto: 

- nama na ovom turniru ne igraju: Mandić, Jakšić, S. Rašović, Ranđelović, Lazić, Dobožanov, B. Mitrović i Mišović (dakle 8 ne baš nebitnih igrača) ;

- od onih koji su igrali danas samo dvojica ne igraju po klubovima u Srbiji;

- mrzi me da guglam prosek godina igrača koji su danas igrali, siguran sam da je dosta ispod 30 godina i da su barem dva igrača (sigurno još neki i to me mrzi da guglam) osvojila SP za igrače do 20 godina ove godine... 

Link to comment
Share on other sites

Istu tu CG smo sa osam nedostajućih igrača, a sa sve Mršićem 2003.godište (dao 1 gol) , dobili pre mesec dana na SP 10:7... Godišta igrača koji su danas ugrali za Srbiju: Rističević '92, Radulović '01, Bulajić '00, Pljevančić' 02, Vučinić '99, Lukić' 98, Vico '94, Velkić' 98, Gavrilović '01, Subotić' 95, Stojanović '96, Martinović' 03, Milojević '03, Branković' 01... Gde ćeš mlađe od ovoga 🤔... Uz nepomenu svetski smo prvaci u uzrastu do 20 godina... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Quote

Legendardni srpski varterpolisti, Filip Filipović, Andrija Prlainović, braća Duško i Gojko Pijetlović, Stefan Mitrović i Milan Aleksić, večeras su se i zvanično oprostili od reprezentacije Srbije.

Četvrta četvrtina protiv Italijana, u okviru turnira "Srbija 2022", bila je rezervisana za "šestoricu veličanstvenih". Posle četiri odigrana minuta legende srpskog vaterpola su uz vatromet i ovacije sa tribina, jedan po jedan, izlazili iz bazena i stizali do velikog platoa gde su ih čekali i plaketama darivali predsednik saveza Viktor Jelenić i generalni sekretar Nemanja Marijan.

 

https://www.instagram.com/p/ChfrRTVIf6g/

 

Filip Filipović, Andrija Prlainović i Duško Pijetlović

OI 2 x zlato

2 x bronza

 

SP 2 x zlato

1 x srebro

1 x bronza

 

EP 5 x zlato

1 x srebro

1 x bronza 

 

Gojko Pijetlović 

OI 2 x zlato

1 x bronza

 

SP 2 x zlato

1 x srebro

1 x bronza

 

EP 3 x zlato

1 x bronza

 

Stefan Mitrović i Milan Aleksić

OI 2 x zlato

1 x bronza

 

SP 2 x zlato

1 x srebro

1 x bronza

 

EP 4 x zlato

1 x bronza

 

Hvala momcima za sve! ❤️🇷🇸

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 hours ago, vlaDixXx said:

Dzabe ja pricam,od kad su pocelo da se dovodi prevelik broj stranaca

u svakom sportu,ubrzano propadamo

 

Ostala nam je kosarka i fudbal,jos nekih 5 godina,dok nam ne ode trenutna generacija

 

Posle POTOP,kao u svakom sportu

90% reprezentativaca igra u Srbiji... Na koje strance misliš? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Pitanje: kako u istoj godini i SP i EP? To zato sto su OI bile pomerene ili je nesto drugo posredi?


Da, zbog OI se pomjerilo SP u vodenim sportovima, detaljnije u spojleru

 

Spoiler

Originally, Budapest was selected to host the 2021 World Aquatics Championships. However, after Guadalajara, Mexico, pulled out from the organization of the 2017 Championships, the city took the responsibility for hosting the event, since the infrastructure was already fully ready. Consequently, the application process for the 2021 edition was reopened and the event was relocated to Fukuoka, Japan, and was scheduled to be held between 16 July to August 1, 2021. To avoid clash with the postponed 2020 Summer Olympics the event was rescheduled to be held between 13 to 29 May, 2022. However, in January 2022, it was announced that the event in Fukuoka would be postponed a second time to 14-30 July, 2023 due to the health impacts of the Omicron variant and the  pandemic measures in Japan. [3] This would have entailed a full four years between World Championships, and only one global event between the 2020 and 2024 Summer Olympics.

On 7 February 2022, FINA announced that Budapest had been awarded to host of an extraordinary out-of sequence Championships to be held from 18 June – 3 July 2022, in order to ensure that athletes had a global aquatics championship to target in the summer of 2022

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 7:35 AM, Perkos2 said:

Vaterpolo jednom u 20 godina kiksne i neko smogne hrabrosti da lupi da nam je fudbal bolji od vaterpola😄

Kiksnucemo jos jedno 10 godina

Uvek sam za sve u pravu, nazalost... 

 

Kiksamo i u odbojci, vaterpolu,rukometu, kosarci nemamo krstenog mladog igraca, fudbal za sada imamo odlicni generaciju ali tu je velika konkurencija 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Just now, vlaDixXx said:

Kiksnuce jos jedno 10 godina

Uvek sa sve u pravu, nazalost... 

 

Kiksamo i u odbojci, vaterpolu, kosarci nemamo krstenog mladog igraca, fudbal za sada imamo odlicni generaciju ali tu je velika konkurencija 

još 200 godina da živimo ja i ti nećemo dočekati da fudbal srpski bude u rangu vwterpola, košarke ili odbojke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo me podseca na Milana Tarota kad je prognozirao sportske uspehe u narednih 20 godina pa pricao vaterpolo vidim mnogo medalja, dosta zlatnih, vidim medalje u kosarci, odbojci...

 

Nazalost, necemo postati svetski prvaci u fudbalu 😞

 

Veliki je bio taj Milan Tarot, sve je video.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, vlaDixXx said:

Novi Beograd sve stranci,pa i Partizan,mladi malo ulaze

Zvezda ina dosta crnogoraca istooo

Činjenice:

1. za Novi Beograd iz aktuelnog sastava reprezentacije igraju: Dušan Mandić, Viktor Rašović, Nikola Jakšić, Radomir Drašović, Strahinja Rašović i Đorđe Vučinić... Šta rade ti "svi" stranci tamo, dodaju im lopte 🤔. Plus još četiri igrača oz Radničkog i jedan iz Zvezde. Dakle 11 igrača;

2. Juniori su vicešampioni sveta, a kadeti bronzani sa SP. 

 

Malo pogledaj i činjenice kad napišeš nešto o "mladim igračima" i "strancima" u našim klubovima, barem što se vaterpola tiče... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...