Jump to content

Predlozi, pitanja, problemi


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, Clash said:

Ja predlazem mene za moderatora na tenisu.

Kao svaki pravi Srbenda pojma nemam o tenisu i pratim samo kad Nole igra protiv njiovih.

Tako da vam ne bih smetao sta god pisete, tj. ne bih ni citao sta pisete.

Podelio bih par banova odokativno, onako preventive radi i to je to.

Mada je problem sto mi rekose ovde da cak i zene igraju tenis, pa jos da imaju i parovi, pa mesoviti parovi, previse je to za mene.

Ne moze! :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

predlog tj sugestija Moderator koji bi bio neprikosnoven u svakom pogledu bi bio milutinov tata ali nazalost ne pise ovde bas mnogo verovatno nema vremena ali mozda mozete da pokusate ako vec niste

 

 

Ako je nominacija opravdana, nemamo ništa protiv. @Milutinov Tata , prozvan si. :classic_biggrin:

(u megjuvremenu se @Petar 91 javio i dao nam impuls, što je odddlično)

 

Da ponovim, PDF Tenis se još od prahistorije forumske držao utvrđenih, godinama poštovanih pravila. Nema potrebe da bilo šta menjamo jer je dobro ferceralo do sada. 

 

Radi se na muvanju moćnih leptirova forumskih na oganj moderatorski. Uspelo ili ne (hbg, znamo za jadac & razumemo sve ali neko treba i ovo da radi, hbg), interna pravila ostaju ista. U tom smislu, krake sam lično potegao u vidu pm-ova na sve strane. Svako, ko me poznaje, može potvrditi da davim kao piton sa crnim pojasom, dan sedmi. Dodajem i re-apel štovanog brata @dulematic glede konkursa:

 

Quote

Haj ovako ljudi, pošto vidim da nominovani od strane kolega nisu baš zainteresovani za moderaciju, mogli bi zainteresovani koji žele da pomognu da održavamo ovaj kutak, da pošalju PM meni, @Neme  ili @MetalHead pa ćemo razmotriti i na osnovu staža, reputacije i karakternih osobina forumaša izabrati 1-2 osobe najprikladnije za taj posao...ako se iko javi 😄

 

Radi se pride i na podzakonskim aktima, tj. malenom, koncentrovanom jedinjenju koje će, pinovano, olakšati ulaz novim naraštajima forumskim. One stare će podsetiti na dogovore znane, od pre deceniju i duže... Jako. :Hail:

 

 

Trivia: Trenutna moderacija Tenisa ima 35 godina forumskog staža i preko 15 godina u zaduženjima.  Računajući i našu sjajnu @zoe Bg , po godinama provedenim na ovom našem forumu + moderacija, u rl bi postojao uslov za starosnu pemziju. Axa!? :cigar:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Sve je Ciao rekla što se Tate tiče, čovjek je jedan od najkvalitetnijih forumaša ovdje samo sam siguran da nema vremena za ovu avanturu a neki od nas starosjedioca mislim da znamo i zašto (zato ga nisam ni nominirao).

 

Zato mislim da je dobro rješenje o kojem se ovdje nije ni raspravljalo @Xpert jer, osim što ima golemo moderatorsko iskustvo, poznaje i jezgru ovog PDF-a i barem je povremeni posjetitelj istoga. Jedini “problem” vidim u tome da (ne) bude jednako strog ovdje kao i na drugim PDF-ovima koje moderira u (srećom rijetkim) teškim vremenima za ovaj PDF kakva su sada. Tu bi doduše mogli pomoći ti “podzakonski akti”, ali oni i dalje ne bi u potpunosti mogli objasniti posebnost ovog virtualnog mjesta koja je njegovana godinama, a koja je u zadnje vrijeme pomalo narušena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, svi pjevaju said:

Sve je Ciao rekla što se Tate tiče, čovjek je jedan od najkvalitetnijih forumaša ovdje samo sam siguran da nema vremena za ovu avanturu a neki od nas starosjedioca mislim da znamo i zašto (zato ga nisam ni nominirao).

 

Zato mislim da je dobro rješenje o kojem se ovdje nije ni raspravljalo @Xpert jer, osim što ima golemo moderatorsko iskustvo, poznaje i jezgru ovog PDF-a i barem je povremeni posjetitelj istoga. Jedini “problem” vidim u tome da (ne) bude jednako strog ovdje kao i na drugim PDF-ovima koje moderira u (srećom rijetkim) teškim vremenima za ovaj PDF kakva su sada. Tu bi doduše mogli pomoći ti “podzakonski akti”, ali oni i dalje ne bi u potpunosti mogli objasniti posebnost ovog virtualnog mjesta koja je njegovana godinama, a koja je u zadnje vrijeme pomalo narušena.

Hvala na spominjaju, ali nisam preterano aktivan na ovom PDFu, a i moderacija fudbala mi je vise nego dovoljna. 😄

 

Sigurno ima mnogo boljih opcija za moderatora tenisa. Kad se vec licitira imenima, sto ti ne bi bio mod? Aktivan si ovde, objektivan, odlican kandidat. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Obaveštavaju se štovani forumaši da će tema o Novaku Đokoviću biti sukcesivno prečešljana, provetrena i sređena nakon što prođe celo ludilo. U ovakvim uslovima je to praktično nemoguće ali, kad se malo slegne prašina, topik će biti očišćen od postova koje treba obrisati. Nešto će biti prebačeno na druge teme (to ćemo videti već), a biće predstavljena i podzakonska akta koja će važiti kao interna pravila PDF Tenis. 

 

Vaša draga moderacija

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Neme said:

a biće predstavljena i podzakonska akta koja će važiti kao interna pravila PDF Tenis. 

Ko ucestvuje u njihovom pisanju i sastavljanju? 

Sta god da je u pitanju,to mora da potekne odavde,sa ovog PDF, inace pisite propalo. Najmanje da makar neko odavde bude konsultovan,da bude neke javne debate i slicno..
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Neme said:

Obaveštavaju se štovani forumaši da će tema o Novaku Đokoviću biti sukcesivno prečešljana, provetrena i sređena nakon što prođe celo ludilo. U ovakvim uslovima je to praktično nemoguće ali, kad se malo slegne prašina, topik će biti očišćen od postova koje treba obrisati. Nešto će biti prebačeno na druge teme (to ćemo videti već), a biće predstavljena i podzakonska akta koja će važiti kao interna pravila PDF Tenis. 

 

Vaša draga moderacija

 

mozda da se od nekog datuma (vanjin post? gde kaze da je novak dobio izuzece i ide u Australiju) splituje na neku kao temu Novak vs Australija, Novakova Australijska avantura ili nesto slicno, da se naznaci da se tu pise o ovoj situaciji koju sada imamo.

 

16 minutes ago, Drug Crni said:

Ko ucestvuje u njihovom pisanju i sastavljanju? 

Sta god da je u pitanju,to mora da potekne odavde,sa ovog PDF, inace pisite propalo. Najmanje da makar neko odavde bude konsultovan,da bude neke javne debate i slicno..
 

to su stara pravila s B92, npr. ono da je na temama igraca zabranjeno hejtovanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja podrzavam predlog, ovo je bilo kako je krenulo, nismo kreirali temu na vreme. Sada nema razloga da sve stoji na njegovoj temi, pogotovo ako neko nekada bude zeleo da cita (zasto bi doduse 😄 ), to je fan tema i treba da bude ociscena.

Link to comment
Share on other sites

Imam potrebu napisati par stvari.

 

Ovaj PDF na prvi pogled nema nikakvih problema što se aktivnosti i posjećenosti tiče. Međutim, istina je da su od 67k postova na njemu trećinu ispisale 3 ugledne forumašice - Wwww, Alcesta i Boxy. Koliko je meni poznato, one su veliku većinu svih svojih ispisanih postova ostavile ovdje (Wwww je sad aktivna i na korona temi ali napisano i dalje stoji). Tu je ranije bila i Zoe koja je također većinu svojih postova ostavila ovdje. I oni koji nemaju veliki broj ispisanih postova a uglavnom su redoviti na PDF-u tenis su veliku većinu svojih postova ispisali ovdje, npr. Jevrem.

 

Zamislite situaciju gdje netko (ili neki) od tih redovnih posjetitelja ovog PDF-a dobije/dobiju trajni ban. To bi za ovaj PDF bilo pogubno baš zato što je njegova jezgra mala. Ne sjećam se točno ali mislim da je jedna ugledna bivša članica teniskog PDF-a prestala pisati na forumu baš zbog forumske politike s kojom se nije slagala. Veliki dio svojih postova također je napisala na PDF-u tenis pokojnog foruma i njezino pisanje bi sigurno obogatilo ovaj PDF da je ovdje s nama (mislim na Gogu). Ranije je to učinilo još dosta forumaša ali time je najviše izgubio PDF tenis (više od bilo kojeg drugog PDF-a). Hoću reći da teniske fanove treba istrpjeti, pa makar to značilo i povremeno gledanje kroz prste za stvari koje se na drugim PDF-ovima ne toleriraju. Takve situacije će ionako biti veoma rijetke. Takav povlašteni tretman po meni zaslužuju svi teniski "veterani". Oni koji pišu i po raznim drugim PDF-ovima takav tretman po meni ne zaslužuju, pa makar i oni činili jezgru ovog PDF-a. Znam da ovdje vjerojatno "tražim" previše ali mislim da nije zgorega barem malo razmisliti o tome. 

 

Još da dodam - iako su slični po broju ispisanih postova PDF fudbal i PDF tenis se naravno ne mogu ni po čemu drugome mjeriti. Na fudbalu će uvijek imati tko pisati a ovdje? Neminovnost je da su karijere trojice najboljih igrača (a time i zlatno doba tenisa) na zalasku, među kojima je i onaj čiji navijači čine veliku većinu na ovom PDF-u. Ne razvije li se Međedović kako se očekuje, tko će pisati na tenisu za 5 godina? Nemojmo pogoršavati ionako ne baš najbolju situaciju za bijeli sport što se foruma tiče. Dosta mu je i neforumskih briga.

 

Last but not least -ovaj forum u velikoj većini čine forumaši, međutim jezgru ovog PDF-a čine forumašice. Zato je još uvijek, premda trenutno u krizi, najljepši kutak ovog foruma :classic_smile: Mislite o tome

  • Like 6
  • Love 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Neme said:

Obaveštavaju se štovani forumaši da će tema o Novaku Đokoviću biti sukcesivno prečešljana, provetrena i sređena nakon što prođe celo ludilo. U ovakvim uslovima je to praktično nemoguće ali, kad se malo slegne prašina, topik će biti očišćen od postova koje treba obrisati. Nešto će biti prebačeno na druge teme (to ćemo videti već), a biće predstavljena i podzakonska akta koja će važiti kao interna pravila PDF Tenis. 

 

Vaša draga moderacija

 

Meni brisi sve djuture, nemam tri pametna posta (ne mislim samo na taj topic, nego ovako, u globalu) 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...