Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

On 3/7/2023 at 2:26 PM, DameTime said:

324 osobe su dale ocenu na IMDB-u, znači 324 osobe su pogledale bar jednu epizodu... RIP

 

Da ne bude da samo pljujem, od domaćih serija u poslednjih par godina izdvajam Besu, Crnu svadbu i sada Pad prema motivima romana Žarka Lauševića. To je čini mi se i prva serija gde nije u fokusu radnja koliko unutrašnji svet glavnog lika i to je prikazano kroz kadrove na zaista odličan način.

Ja sam Pad izbindzovao jos u januaru dok sam lezao bolestan. I skoro da sam se razocarao. Iskreno, ocekivao sam mnogo bolju pricu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Problem je sto sve ovo prolazi kod mladezi, koja ipak nije odrastala na Bati Stojkovicu, Djuzi, Ckalji itd.

Nije ni do glumaca toliko, moze se tu probrati, evo ko je gledao "Koreni" mogao je da se uzivi u karaktere, kao da im je dato vreme da udju u likove. Mislim da je pazljivo izvrsena selekcija, da nije  deljeno kumovima, partiji i deci glumaca, sto je za sami pocetak dovoljno.

 

Elem, Brstina se pojavio u ovoj splacini "lako je Raketu" pa prosto ne mogu da verujem sta je sebi dozvolio.

A sto se tice Andrije, nije mi jasno da je nekome zanimljiv, mnogo je isti, ostao zarobljen u liku Andrije, bolje se snalazi kao sponzorusa kladionica.

Videh i Raka se prodao, a bio je veliki kriticar drustveno-socijalnog stanja u zemlji.

Jos bih da spomenem Koju u kvizu Najslabija karika- tuga.

Mislio sam da je su Milan Kalinic, Sojicev batler iz bele ladje, Milica Milsa, Iva Strljic probili dno, a onda se pojavila osoba koja glumi zenu Andriji Milosevicu u seriji "Lako je Raletu". 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pogledah ove četiri epizode Zaspanka za vojnika i ja tu osim u prve dve epizode nisam primetio bitne izmene u odnosu na film. Knjigu nisam čitao ali mi se po filmu čini da je scenario jako slabo urađen, ne znam da li je i knjiga takva ili je u seriji zbrzano. Isuviše mnogo likova za 4 epizode tako da se nema vremena da se upoznamo sa tim likovima a serija puca na taj deo pa da nas vata na patetiku na kraju. Mislim da se tu kopirao Marš na Drinu ali taj film nema glavnu ulogu tako da nije ni imao potrebu da ulazi u dubinu bilo koje ličnosti. Ovaj je hteo da pokupi ideje iz nekoliko različitih filmova i sve da strpa u seriju i na kraju je ispao bućkuriš. Iako je dobio dobar budžet ratne scene su baš skromne tako da ni taj deo ne bih pohvalio.

 

Ono što  bih izdvojio nema mnogo veze sa kokretno ovom serijom nego svim u globalu. To sam više puta kritikovao da mlađi glumci ne obraćaju pažnju na govor i pričaju današnjim jezikom što sigurno nije bila odlika ljudi u ww1, pogotovo onih sa sela i manjih gradova. Tu imamo određene ljude koji se uvek potrude da zvuče što uverljivije a to su dva glumca koja uglavnom dobijaju sporedne uloge a uvek ostave odličan utisak. Konkretno u ovoj seriji mislim na Marka Gvera i Aleksandra Đuricu (kome je doduše par puta ispao NS naglasak ali u globalu je odlično odglumio).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
4 hours ago, vendetta said:

Pogledao Decu zla svih 10 epizoda za 2 dana.
Knjigu nisam citao, serija mi je odlicna.

Radnja se zavrsava u poslednjoj epizodi, ne deluje kao da ce biti nekog nastavka.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


 

Nema nastavka. Zaokružena priča prema knjizi. Knjigu čitao, pogledao prvu epizodu, nisam baš u potpunosti zadovoljan. Čini se da će se malo teže snaći s radnjom oni koji nisu čitali knjigu. Nije bilo malo nekog uvoda, razrade likova. Što se kaže, s neba pa u rebra. Doduše, to mi je utisak na osnovu prve epizode, bumo videli....

I naravno da mi je knjiga neuporediva... Kad smo već kod Majića, ostrvo pelikana mi je bolje od dece zla....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za ljude koji se nisu sretali sa ovim zanrom ranije, sto kroz knjige ili serije/filmove, moze da bude super zanimljivo. Moja zena generalno nikad nije gledala nista mistik/horor/triler dok nije pocela da fura sa mnom, a ja sam tipa od 2-3 epizode ukapirao sve i onda kao: Uuu kako si to dobro povezao, bas si pametan, a u stvari sam samo prato obrazac slicnih stvari koje sam citao/gledao. Nije Majic ovde nista specijalno zamrsio.  

Kao sto su ljudima Senke nad Balkanom nesto uber novo i top ako nisu gledali Piki blajnderse ili Vavilon Berlin. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, 40Wins said:

Za ljude koji se nisu sretali sa ovim zanrom ranije, sto kroz knjige ili serije/filmove, moze da bude super zanimljivo. Moja zena generalno nikad nije gledala nista mistik/horor/triler dok nije pocela da fura sa mnom, a ja sam tipa od 2-3 epizode ukapirao sve i onda kao: Uuu kako si to dobro povezao, bas si pametan, a u stvari sam samo prato obrazac slicnih stvari koje sam citao/gledao. Nije Majic ovde nista specijalno zamrsio.  

Kao sto su ljudima Senke nad Balkanom nesto uber novo i top ako nisu gledali Piki blajnderse ili Vavilon Berlin. 

Sa tobom spoznala horor?

Ok......

 

:smiley33:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Taman sam do početka serije zaboravio dobar deo radnje iz knjige a onda se postepeno prisećao. Zato me ništa nije iznenadilo pa nisam ni halapljivo gutao da vidim šta će se desiti.

 

Solidna ideja i zaplet, dobra atmosfera, serija ima dobar ritam, nije ni presporo ni prebrzo, niti predugačko. Ukratko, ništa spektakularno niti inovativno, ali gledljivo je. Anica Dobra mi je ubedljivo najbolja s tim da je njen lik uglavnom nebitan za veći deo priče. Neke stvari su pojednostavili ili izmenili u odnosu na knjigu, uglavnom na koristan način. Npr. Nikolin lik je užasno isklišeiziran u knjizi, ovde je svedeniji i realniji.

 

Najveća zamerka su velike rupe u scenariju (tj. prvo u knjizi), povremeno baš banalizuju stvari. Verujem da to smeta svakom ko je odgledao bar dve serije sa istragama i suđenjima. Meni jeste jer sam svako malo gunđao. Ali, pored svega toga sam ipak želeo da nastavim da gledam do kraja tako da neće biti bačeno vreme.

Link to comment
Share on other sites

I ja gledam sa suprugom. Ona je tip koji mnogo više voli domaće serije i filmove. Odgledali smo juče prve dve epizode, danas ćemo nastaviti. Zna da sam pročitao knjigu i non stop me pritiska da joj kažem ko je ubica. Reko sačekaj malo tek treba da se razvije radnja i da se dese neki obrti i zanimljive stvari, neverovatno. Sakrio sam knjigu jer je rekla da će da je pregleda na brzaka 😄 Ne kontam je uopšte.

 

Za sada su mi odabir glumaca i uloge ok, jedino mi je Cvijanović totalni krindž.

Edited by Knipex
Dodatak
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

I ja gledam sa suprugom. Ona je tip koji mnogo više voli domaće serije i filmove. Odgledali smo juče prve dve epizode, danas ćemo nastaviti. Zna da sam pročitao knjigu i non stop me pritiska da joj kažem ko je ubica. Reko sačekaj malo tek treba da se razvije radnja i da se dese neki obrti i zanimljive stvari, neverovatno. Sakrio sam knjigu jer je rekla da će da je pregleda na brzaka 😄 Ne kontam je uopšte.

 

Za sada su mi odabir glumaca i uloge ok, jedino mi je Cvijanović totalni krindž.

Gde gledaš ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...