Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

10 minutes ago, Romantik said:

Ne znam odakle ovaj utisak, meni deset puta lošija. Mnogo sporija, situacije nerealnije, baš sam se namučio da odgledam treću i četvrtu epizodu.

 

Takav utisak je bio posle dve epizode. Mada to "dosta bolja od prve" i dalje ne znaci nesto posebno. Meni je prva sezona bila ocaj zivi jer je prica bila nekoherentna i rastrzana na sto strana, a na zivce mi je islo to njihovo mumlanje i los zvuk. Slazem se da ni ovo nije nesto sjajno, da je nerealno - jeste, ali ih barem cujem kako treba, a i malo su izasli iz BG pa mi je to kao ok.

Link to comment
Share on other sites

Moram ovde da bacim veliki rispekt za seriju Prosjaci i Sinovi iako vidim da mahom pisete o aktuelnim produkcijama. Serija je snimljena pre 50 godina po romanu Ivana Raosa i zbog maspoka je bila u fioci do 1984. Prvi put sam i cuo za nju pre 7 dana i sada nakon sto sam je odgledao mogu reci da sam potpuno oduvan i pricom i glumackim majstorstvom pre svega Fabijana Šovagovica a onda i, mada za stepenicu ispod, Šerbedzije. Mogu reci da je sveukupno u top 3 serije koje su snimljene na ovim prostorima, a mozda i najbolja ikada, kada se u obzir uzme koherentnost i kontinuitet radnje, slojevitost likova i kvalitet glume. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kilav kraj Mocvare, neke stvari nisu zaokruzene kako treba, ali veliki veliki napredak u odnosu na prvu sezonu. Mislim da ce Robert Ožvar postati veliki miljenik zena ako dobije jos neki angazman skorije. Ne znam da li moze da koriguje akcenat ili ce ostati ogranicen na Madjarske uloge.

 

Sad kad je ovo gotovo, vracamo se na drugu sezonu Tajne vinove loze i fejk madjarskog inspektora... 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Sad kad je ovo gotovo, vracamo se na drugu sezonu Tajne vinove loze i fejk madjarskog inspektora

Videh juče reklamu da od 23.04. kreće treća sezona Državni službenik.

 

Što se tiče Močvare, meni je bila baš spora. Prvu sezonu nisam gledao, samo drugu. Baš su onako providno ubacivali erotske scene kako bi napakovali dovoljno minuta. Usput da se pohvalim da sam provalio ko je ubica nakon šeste epizode. Naravno, nisam bio siguran do konačne potvrde. Supruga je još tada izvalila da klinci imaju neku ulogu u svemu, ja nisam toliko pažljivo pratio, ali kad sam joj rekao na koga sumnjam ona mi reče da su joj klinci sumnjivi i da su nekako umešani.

Link to comment
Share on other sites

Najlogičnije bi bilo da spojlovaću za one koji nisu gledali

 

Spoiler

Da je Marija ubila sestru što se dalo naslutiti i Saleta. Da je Atila Saleta iz osvete jer vidi se da ih patološki mrzi sve, ubio onu klinku da bi strpao u zatvor Karana, naivno je da Marija koja zna da će telo biti poslato na obdukciju ubije Karana... Ubistvo Elene mi je takva glupost, koji motiv je imala ova da je ubije? To što su klinci pokušali da je siluju? Baš bezveze.

 

Link to comment
Share on other sites

@HaklberiPa nije motiv samo to

 

Spoiler

Motiv je i ljubomora, Elena je bila sa njenim mužem, odnosno Saletom.

 

Što se tiče Marije, čim je mogla da ubije sestru jasno je da nema nikakvih kočnica i da je trigeruje i najmanja pretnja. Scena kada igraju Tango lepo dočarava kako radi njen um.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 1:36 AM, SunZero said:

Moram ovde da bacim veliki rispekt za seriju Prosjaci i Sinovi iako vidim da mahom pisete o aktuelnim produkcijama. Serija je snimljena pre 50 godina po romanu Ivana Raosa i zbog maspoka je bila u fioci do 1984. Prvi put sam i cuo za nju pre 7 dana i sada nakon sto sam je odgledao mogu reci da sam potpuno oduvan i pricom i glumackim majstorstvom pre svega Fabijana Šovagovica a onda i, mada za stepenicu ispod, Šerbedzije. Mogu reci da je sveukupno u top 3 serije koje su snimljene na ovim prostorima, a mozda i najbolja ikada, kada se u obzir uzme koherentnost i kontinuitet radnje, slojevitost likova i kvalitet glume. 

Baci pogled i na Nase malo misto - seriju pretecu Velog mista.

Ima  je na jucubu.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2021 at 7:07 PM, Sjećaš li se Rum kasato said:

Mima je jedino imao smisla u onim ulogama seoskih likova, imao je odgovarajaću fizionomiju. U tom periodu je imao jednu baš veliku ulogu. Onda je nekome sinula ideja da treba da glumi frajere srednjih godina, to su zapravo ove nesretne crnogorske serije ( Budva na pjenu od mora i ostale gluposti). 

 

jedina i najjača uloga mime karadžića koja treba da ide u loopu je vojnik-epizodista iz oktobarfesta:

šta pije vojska? piivu!

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Mi smo neuk narod za to. Mislim naravno na aktuelnu postavu po televizijama, kada mlađi dođu na red ako im uopšte serije uz koje je većina nas odrastala budu zanimljive možda ih i srede. Pre par godina je Dragojević popizdeo i ostavio linkove svojih filmova na FB jer je čoveku valjda dosadilo da prikazuju anđele u nekom očajnom kvalitetu, ispranih boja a film snimljen tako da sav bude šaren.

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 9:04 PM, uini said:

ono jes'

 

al' mi je mima karadžić = šta pije vojska? piiivuu 😐

 

znam i neke scene iz realnog života, zbog glumaca koje poznajem. taj neki tupson, samo što je zaradio status i nešto novca.

Nije ga dzabe majka pitala pre 20ak god "Sine umijes li ti ista glumit osim budale"

On 4/5/2022 at 10:40 AM, Knipex said:

Videh juče reklamu da od 23.04. kreće treća sezona Državni službenik.

 

Videh uoravo trejler i klasika, dranje, utoke, klise do klisea, vidim forsiraju se neki glumci, a posto je tema kovid, ne pada mi na pamet da gledam.

Inace snima se film o Aci Lukasu, a glumi sin Mise Janketica.

Eto neceg sto treba zaobici bez da se gleda trejler.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A dobro i Đuričko je pitao Diklića kakav je bio u otvorenim vratima ovaj mu rekao "ceo život ćeš kao ja glumiti debile" 😄 Pa ipak Diklić glumčina. Meni je gotivan Mima, klasičan unaj debeli mali medo puniša, meni je uloga njegova samo tako legla u Budvi, jer baš tako zamišljam te neke lokalne tajkune željne svega, jer od ovaca do novaca zajeban je put i kompleks se teško leči.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Crni said:

 

Inace snima se film o Aci Lukasu, a glumi sin Mise Janketica.

Eto neceg sto treba zaobici bez da se gleda trejler.

 

Znaci njegova uloga drogosa pevaca jebaca u Mocvari je bila priprema za film o Aci Vuksanovicu. 

 

Inache, slusao sam na youcubu snimak sa HypeTV kanala gde Aca ima emisiju, kako peva Feel or Robija Vilijamsa, izneverovao sam. 

Link to comment
Share on other sites

Imate projekat "VIP Kinoteka" koji se bavi remasterom kultnih domaćih filmova, novosti o tome na linku https://www.kinoteka.org.rs/tag/vip-кинотека/

 

Spisak do sada remasterizovanih filmova sa https://www.kinoteka.org.rs/tag/vip-кинотека/

 

Quote

Ко то тамо пева (1980) - режија Слободан Шијан по сценарију Душана Ковачевића; продуцент Центар филм

Кад будем мртав и бео (1967) - режија Живојин Павловић по сценарију Гордана Михића и Љубише Козомаре; продуцент Центар филм

Специјално васпитање (1977) - режија Горан Марковић по сопственом сценарију у сарадњи са Мирославом Симићем; продуцент Центар филм

Маратонци трче почасни круг (1982) - режија Слободан Шијан по сценарију Душана Ковачевића; продуцент Центар филм

Лепота порока (1986) - сценарио и режија Живко Николић; продуцент Центар филм

Варљиво лето 68 (1984) - режија Горан Паскаљевић по сценарију Гордана Михића; продуцент Центар филм

Национална класа (1979) - сценарио и режија Горан Марковић; продуцент Центар филм

Петријин венац (1980) - режија Срђан Карановић по сценарију Драгослава Михаиловића, Рајка Грлића и Срђана Карановића; продуцент Центар филм

Мирис пољског цвећа (1977) - режија Срђан Карановић по сценарију Рајка Грлића и Срђана Карановића; продуцент Центар филм

Три карте за Холивуд (1993) - режија Божидар Николић по сценарију Жељка Мијановића; продуценти Центар филм, РТС и Codex Point doo

Љубав и мода (1960) - режија Љубомир Радичевић по сценарију Ненада Јовичића и Љубомира Радичевића; продуцент Авала филм

Балкански шпијун (1984) - режија Божидар Николић и Душан Ковачевић по сценарију Душана Ковачевића; продуцент Унион филм

Нешто између (1983) - режија Срђан Карановић по сценарију Милосава Мариновића, Ендрју Хортона и Срђана Карановића; продуцент Центар филм

Љубавни случај или трагедија службенице ПТТ (1967) - режија Душан Макавејев по сценарију Бранка Вучићевића и Душана Макавејева; продуцент Авала филм

Давитељ против давитеља (1984) - режија Слободан Шијан по сценарију Небојше Пајкића и Слободана Шијана; продуцент Центар филм

Посебан третман (1980) - режија Горан Паскаљевић по сценарију Душана Ковачевића; продуценти Центар филм и Дан Тана

Мајстори, мајстори (1980) - режија Горан Марковић по сопственом сценарију у сарадњи са Мирославом Симићем; продуцент Арт филм 80

Павле Павловић (филм) (1975) - режија и сценарио Пуриша Ђорђевић; продуцент Центар филм

Бал на води (1985) - режија и сценарио Јован Аћин; продуцент ЦФС Авала филм, Инекс филм - Београд, Smart Egg Pictures и Esplendor

Лето је криво за све (1961) - режија и сценарио Пуриша Ђорђевић; продуцент: УФУС - (Авала филм)

Сезона мира у Паризу (1981) - режија и сценарио Предраг Голубовић; продуцент: Албран филм Париз и Центар филм Београд

Буђење пацова (1967) - режија Живојин Павловић по сценарију Гордана Михића и Љубише Козомаре; продуцент Центар филм

Поп Ћира и поп Спира (1957) - режија Соја Јовановић по сценарију Родољуба Андрића и Соје Јовановић; продуцент: Авала филм

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...