Jump to content

Politics UK


...

Recommended Posts

32 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Za ove fensere "antikolonijaliste" i slične. More da vam nisu bili "Englezi" jeli bi gloginje. Evo sad će i nuklearnu fuziju da vam smisle. Prema tome, ovako, samo ovo isto pored US, vazi i za "Engleze"

 

 

 

 

Jedna zanimljivost: cak je i onaj odvratni donjeck osnovao Britanac, tacnije Velsanin, industrijalac Hjuz.

Zato se donjeck u pocetku zvao ''Juzovka''. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne vidim razloga da se Ana Bolen trpa u isti koš sa nekim današnjim levatorima, a i dotična Ana i Bloody Mary i Henry VIII se već vekovima 'lade pod zemljom. Za njega je bar najbitnije da je popove doveo u red i da su na vreme počeli da svoje talibane ili vešaju ili liferuju preko okeana. Zato sada Amerikanci imaju religiozne ludake, a prosečan engleski pop pijucka čaj i priča o lepom vremenu, ne lupeta o bitkama od pre hiljadu godina i ne podržava ubijanje _______________ (upisati po želji).

Pa taj koš si ti otvorio pominjanem Magne i Jove bez zemlje, kako monarh nema pravo, pa posle ipak ima i to apsolutističko.

Isti taj Henrik je bio divljak koji je "sredio" popove ne zato što je bio civilzovan, nego jee bio sebični pokvarenjak kome crkva nije dala sa razvod,

Pa je onda sljedećoj glavu odrubio sam...

 

A blagodati koje Britanci uživaju su plaćene i velikim djelom krvlju drugih....

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Jeste, i baš je tako visokocivilizovano pomogla sinu pedofilu da plati vansudsko poravnanje žrtvi.

 

 

 

Zasto ovako zajedljiv ton i zasto ovako intelektualno neposteno prenosis samo rekla-kazala-twitt-trt deo price? Zasto ne pomenes i izuzetno relevantnu i, sto je najvaznije, proverenu informaciju da mu je pocivsa majka Elizabeta tim povodom oduzela sve vojne titule i da ga je trajno razresila svih javnih (kraljevskih) duznosti. Klik! Izopstila ga. Konsekventno ga pretvorila u javnog Nikogovica, izbrisala ga kao gumicom. To je vrlo snazan gest i statement. Anatemisan je i tesko da ce ga Charles pomilovati. Sam pao sam se ubio. Sta je jos trebalo uraditi sa porodicnom crnom ovcom da bi se sitne dushe napojile satisfakcijom?

Edited by Cyber
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pritom se pojavljivala u javnosti s njim i nakon toga.

 

To gornje saopštenje je iz januara, a ove fotke su s kraja marta.

 

RO6SMGq.jpeg

 

4CnogsH.jpeg

 

Quote

The duo were last pictured together at Prince Philip's funeral in April 2021, but there's no question that Prince Andrew is still favored by his mother. Indeed, he even traveled with his mother to and from Windsor Castle today.

Instead of entering the main door of Westminster Abbey, the Queen entered through a side door. She used a walking stick and held the arm of her son.

https://www.townandcountrymag.com/society/tradition/a39573869/queen-elizabeth-prince-andrew-memorial-service-photo/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Meni je fascinantno kako "prosecnom srbendi" (ovim ne mislim na kolege/ice forumase/ice,stvarno ne) smeta britanski kolonijalizam,ali zato iz sve snage navijaju za ruski.

Takodje i mantra kako su se Englezi "obogatili od kolonijalizma". Tako (opet) razmislja prosecni Sorab..jer je njemu pljacka jedini legitimni oblik sticanja bogatsva. Zivi u kleptokratiji,idoli su mu razni Arkani koji su pljackali po Vukovaru i onda nije ni cudo sto misle da se Britanija obogatila pljackom. Drugi vid ekonomije i postizanja prosperiteta ne priznaju,jer je sve to namesteno ili je neka zavera Jevreja.

Btw - nema dobrog kolonijalizma,ali tema je inace kompleksnija nego sto se cini

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma kiselo grožđe. Ne smeta njima ni njihov wannabe kolonijalizam, u stvari još o njemu buncaju. Pa ne moze to kad je neko kilav i metiljav.

 

Nego, ovi fenseri, ne izjasniše se u vezi ovog najvećeg zločinstva, što je jezik mrskih Engleza postao jezik čovečanstva, i naročito, jezik naučne zajednice. Kakva je tek to tragedija! Prava strahota. Muke su to.

Link to comment
Share on other sites

Meni lično kolonizacija ne smeta kod Elizabete, razmišljam o tome kao da je na neki način i posao vladara bio do relativno skoro u gotovo svakoj zemlji. Meni smetaju stvari koje su se skoro desile - to što nije išutirala pedofila iz svoje porodice totalno i zalagala se da ide u zatvor kao primer svima, sve oko saobraćjke takođe. Neću reći da me nervira ali primećujem mnogo ljudi koji pišu kako je bila fina i kulturna i gospođa, a sve razmišljam kako bi ti ljudi reagovali da se ovo dešavalo u njihovim porodicama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Tako (opet) razmislja prosecni Sorab..jer je njemu pljacka jedini legitimni oblik sticanja bogatsva. Zivi u kleptokratiji,idoli su mu razni Arkani koji su pljackali po Vukovaru i onda nije ni cudo sto misle da se Britanija obogatila pljackom. Drugi vid ekonomije i postizanja prosperiteta ne priznaju,jer je sve to namesteno ili je neka zavera Jevreja.

Ostalo im to od njihovih slavnih 'ajduka i uskoka, kao i tepanje kojekavim mafijasima tipa ''Duca'' onom dusanu spasojevicu, kome ni rodjeni otac nije hteo da dodje na sahranu! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Pa taj koš si ti otvorio pominjanem Magne i Jove bez zemlje, kako monarh nema pravo, pa posle ipak ima i to apsolutističko.

Isti taj Henrik je bio divljak koji je "sredio" popove ne zato što je bio civilzovan, nego jee bio sebični pokvarenjak kome crkva nije dala sa razvod,

Pa je onda sljedećoj glavu odrubio sam...

 

A blagodati koje Britanci uživaju su plaćene i velikim djelom krvlju drugih....

 

 

Činjenica br. 1: Magna Carta je zakonski razvlastila monarha, što traje i danas. Nikome nije poznat npr. Henri VII (sedmi, ne osmi), koji je poznat samo po tome što se brinuo o državnoj kasi.

Činjenica br. 2: Niko ne spori oko čega se pokačio sa crkvom, ali iz toga je nastala eliminacija talibana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

pocivsa majka Elizabeta tim povodom oduzela sve vojne titule i da ga je trajno razresila svih javnih (kraljevskih) duznosti.

 

...u januaru '22, svega 7 godina nakon što su se optužbe pojavile i kad je posle neuspešnog Endrjuovog intervjua BBC-ju postalo savršeno jasno da stvar neće moći tako lako da se gurne pod tepih kao što je planirano.

 

Quote

In a December 2014 Florida court filing, intended for inclusion in the 2008 Crime Victims' Rights Act lawsuit, Giuffre described being trafficked to Prince Andrew, Duke of York, at least three times when she was 17 in 2001 for rape.

https://en.wikipedia.org/wiki/Virginia_Giuffre#Prince_Andrew_allegations

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

Činjenica br. 1: Magna Carta je zakonski razvlastila monarha, što traje i danas. Nikome nije poznat npr. Henri VII (sedmi, ne osmi), koji je poznat samo po tome što se brinuo o državnoj kasi.

Činjenica br. 2: Niko ne spori oko čega se pokačio sa crkvom, ali iz toga je nastala eliminacija talibana.

Krenula sam da pišem, pa pobrisala..

Uglavnom, odbojna mi je svaka glorifikacija, a u ovom slučaju i patetična papazjaniju oko žene koja je živjela i umrla kao što ćemo svi...

Ničemu nije dopronela, ništa posebno dobro napravila za neku opštu dobrobit, a naročito da je bila stub ili simbol civilizacije.

 

Link to comment
Share on other sites

Inace, Jovan Bez Zemlje (meni ovakav prevod ne smeta i smatram da nije promasen) je ovaj naziv dobio zato sto je u ratu,kojeg je vodio sa Francuskom, izgubio sve svoje francuske posede..

Magna Carta je prvi pisani dokument u istoriji koji je ogranicavao vladavinu jednog feudalnog monarha. Ona se stoga smatra pretecom ustavnosti,a devet njenih clanova ulazi u sastav danasnjeg engleskog "istorijskog ustava",mada im je danas data savremena interpretacija koja ne odgovara uslovima iz 13.veka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasta, Magna Carta se cak smatra pretecom svih modernih ustava, a sto se Elizabete II tice, dovoljno je sto je njeno postojanje nerviralo fensere i slicne, pa im pena ide na usta, i ici ce i dalje. Ne treba veci doprinos od toga.

 

Plus, i drug Dositej je bio veliki fan mrske Engleske, ali i on je bio izdajnik, jel tako, jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na tw besni rat oko diznijeve Male sirene, animirane, koliko sam shvatila, koja izlazi maja dogodine, jer je crnkinja...:lol_2:

Tako da ovo još i ima smisla...i ima, jer diskutuju oni koji Elizabetu dižu na pijedestal i oni koji  je skidaju s njega..

Legitimno.

 

Nešto kao s Trampom na USA temi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Na tw besni rat oko diznijeve Male sirene, animirane, koliko sam shvatila, koja izlazi maja dogodine, jer je crnkinja...:lol_2:

Tako da ovo još i ima smisla...i ima, jer diskutuju oni koji Elizabetu dižu na pijedestal i oni koji  je skidaju s njega..

Legitimno.

 

Nešto kao s Trampom na USA temi.

 

Ma vecna borba istok vs zapad. Ko je za ovo taj je tupan, a ko je za ono je totalno cool. Mislim... prica bezveze, pojednostavljena da se valjda neko oseca bolje. 

 

Nit je kraljica imala neke bitne drzavne odluke, parlament je, niti je preterano kriva za ono sto su joj preci odradili... sve u svemu vise figura. Niti je neki posebni znak nekog prosperiteta, kulture, napretka... Govorimo jel, o jednoj zeni? 

 

Sama ona je vazila za jednu od najmeskih monarha Engleske (mozda i zato sto padom kolonijalizma figura kralja ima sve manje uticaja). Nista bolja od samog parlamenta (mnogo bolja od parlamenta ovih poslednjih godina exita), niti vlasti u mnogim drzavama, a takodje ni gora. Neki je voleli, neki je (Irci) mrzeli. 

 

Meni je vise zao sto je nema zato sto je ovaj tutumrak od njenog sina nasledio krunu koju je po mom misljenju trebao da preda sinu koji ima jedno 100 puta vise integriteta od njega onako gumenog i mutavog. Totalni fail. 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

Bitno je samo da civilizovan svet prevodi civilizaciju, a da čobani, opančari, čistači ulica i slični nastave da budu to što jesu i da se ni za šta bitno ne pitaju.

 

E, pa jebeš civilizaciju u kojoj sve mora da ostane isto, ja sam, nekako, zamišljao da u pravoj civilizaciji i čistač cipela može radom da se pomeri na lestvici, da ne mora i on i njegovi potomci doveka da čiste cipele, takođe da i privilegije stečene rođenjem mogu i da se izgube i da zakoni važe za sve jednako.

No, ne iznenađuju me dvostruki aršini, ono što je na jednoj strani zlo na drugoj je bogom dato dobro, navikao sam na to, ili su sveci Rusi ili su sveci Englezi i Amerikanci, naravno oni drugi su sotone lično.

I primer Muhameda Alija je ilustrativan, nije on rekao nikakvu mudrost, rekao je glupost, nije važno što je moj deda ležao okovan pod palubom, teran korbačem da bere pamuk na 50°, vredelo je, meni je lepo.

Najveći zagovornici civilizacije su oduševljeni ropstvom, nepotizmom, socijalnom nepokretnošću.

Naravno da kolonizaciju i njene posledice ne treba gledati samo kao pljačku, ali ne verujem da su vojni pohodi po africi, bliskom Istoku, ustvari celom svetu, vršrni iz humanitarnih razloga, bilo je tu i nečeg što se pretvaralo u keš i zlato, još važnije, nečeg što je donosilo moć.

 

Svejedno, pokojna kraljica je doživela kraj imperije, učestvovala u njenom raspadu, nije stvarala imperiju, no, i to je realnost koju su, pre svega, prihvatale vlade GBuz manje ili više opiranja, mogla je ona i otvoreno da osudi ranija osvajanja, pljačke i ubijanja, od mene bi imala pozitivno brojanje, ali ne zameram mnogo, ona je živela u svom vremenu i igrala ulogu koja joj je namenjena, ako ništa gluma je dobra.
Razumem da neko vidi samo drugu stranu vladavine Elizabete II, njenih predhodnika i naslednika, o moralu se može pričati i treba, i zašto ne, sa današnjih moralnih pozicija ali uz razumevanje da su se i te pozicije menjale, nešto što je bio standard ponašanja u visokom društvu, danas je krivično delo. Za moralni sud neme zastarelosti, nedostatka dokaza, sudskog poravnanja, sudi se delima i pojavama, sagledavaju okolnosti, duh vremena, epohe, posledice. Ljudi, pojedinci su manje bitni, takoreći nebitni ako ne mogu da pristupe sudu i iznesu odbranu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa taj čistač cipela, čoban, kozojeb i svinjar, zašto onda ne radi da bi se pomerio prema gore na toj lestvici, nego kenja non stop, i ne samo to, nego pokazuje veliku želju da se spusti još niže na toj lestvici, direktno u septičku jamu, među svoju suštinu. Evo ovako:

 

Quote

Naime, sa krajnje ljudskim ili humanističkim stavom „Gejevi i lezbejke treba da budu slobodni da žive svoje živote kako požele“, masovno se slažu građani Holandije (94 odsto), Švedske (93), Danske (91), Francuske i Belgije (89), Velike Britanije i Nemačke (88), pa i tradicionalne i katoličke Irske (90) ili Španije (89 odsto). Međutim, sa druge strane Gvozdene zavese (za)ostaju države evropskog Istoka: Poljska (54 odsto), Estonija (54), Slovačka (37), Crna Gora (36), Srbija (35), Bugarska (34), Mađarska (34), Litvanija (26) i, na dnu, Rusija (20 odsto).

 

Dakle, istraživačko pitanje uopšte nije bilo o gej paradama ili gej brakovima, ma kakvi, već samo o tome da li gej osobe mogu da slobodno žive svoje živote ili jok. I, većina građana Istočne Evrope (izuzetak su bile Slovenija i Češka) smatraju da – ne mogu, jer ne može.

 

Da li je to taj rad kozojeba da bi pomerio prema gore na civilizacijskoj lestvici? Jel ovakve treba da poštujem? Evo sad ću. Ove apele treba upućivati ovima koji jedva čekaju svaku priliku da opljunu po civilizaciji. Ove druge jednostavno boli uvo. I oni su navikli posle 30 godina bulažnjenja, nego samo reaguju na te besmislice. Pa ni to ne stvarno, nego samo da bi nervirali smarače. 9/11, Notr Dam, umrla Elizabeta II, qrtz, pltz, smaračima je svejedno, važno da kenjaju protiv civilizacije. Tzv neutralni su bar ispali gospoda, ne mešaju se. Tako i treba, civilizovano. Ova tema je mogla da ostane bez poslednje dve strane, i to bi bilo OK. Sad kad već postoje, i treba da ostanu, za arhivu. O kiselom grožđu.

 

U stvari ni to nije ništa čudno, kako pojedini reaguju. I to je isto "tradicionalno na tim prostorima" - koja god da je tema, drž za nihilizam. Tako ti je u Srbiji brale. Zato su tako daleko i dogurali.

 

BTW, nije postojao nikakav slucaj pedofilije. Skandal svakako, pedofilija ne, moguci "statutory rape" verovatno, ali ne na svim lokacijama gde se tvrdi da su se te stvari dešavale. Ovi sa kiselim grožđem bi mogli prvo da pregledaju zakone umesto tabloida kad već nešto počinju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...