Jump to content

Politics UK


...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Kako je uspela za tako kratko vreme da zabrlja? Ozbiljno pitam.
Nisam propratio detaljno njene poteze, niti sam upoznat sa trenutnim stanjem u GB, no stekao sam utisak da joj je bilo presudjeno i pre sudjenja. Od ustolicenja je uzivala nepoverenje i nepopularnost.

Mada, sada kontam da vise nije ni bitno.

Mislim, Brexit, korona, rat,
nije bas da GB ima iole povoljnu konjukturu za ekonomski rast.

Sledeci moze odma' da sprema saopstenje o ostavci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

Kako je uspela za tako kratko vreme da zabrlja? Ozbiljno pitam.

 

Pa zabrljali su svi redom, prije svega Dzonson, dovoljno je da ga vidis, pa da shvatis da je lik totalna dileja, a ona je ispala glupa, pa se prihvatila posla kojem nije dorasla. Jos malo pa ko u Srilanki, nece niko da se prihvati posla premijera :classic_laugh:

Laburisticka stranka ima da ih pomete.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RatzenStadt said:

Kako je uspela za tako kratko vreme da zabrlja? Ozbiljno pitam.
Nisam propratio detaljno njene poteze, niti sam upoznat sa trenutnim stanjem u GB, no stekao sam utisak da joj je bilo presudjeno i pre sudjenja. Od ustolicenja je uzivala nepoverenje i nepopularnost.

Mada, sada kontam da vise nije ni bitno.

Mislim, Brexit, korona, rat,
nije bas da GB ima iole povoljnu konjukturu za ekonomski rast.

Sledeci moze odma' da sprema saopstenje o ostavci.

 

Ako bi neki Konzervativac bio toliko lud da se prihvati mesta Premijera u ovom ekonomskom trenutku po UK.

 

Najverovatnije će ići na izbore, pa će Laburistima uvaliti vruć krompir. Što napisa @Amigo, počistiće ih Kir Starmer ko metlom.

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2022 at 4:40 PM, RatzenStadt said:

Princ Carls ce oboriti rekord svoje keve po broju PM koji su predsedavali vladom u toku monarhovanja, uprkos mizernim sansama koje bi mu dali prognozeri da to ostvari 🤣

Viš' muke navike...bogami je kralj...konačno...:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Riši Sunak će biti prvi premijer Britanije koji je azijskog porekla, njegovi roditelji su se doselili u UK šezdesetih godina prošlog veka. Sa 42 godine, biće jedan od mlađih premijera.

 

Moraće dobro da zapne da ne ispadne žrtveno jagnje Konzervativaca pred sledeće izbore, Laburisti ih po opinion poll-ovima u poslednje vreme šiju pa rasturaju:

 

1000px-Opinion_polling_for_the_next_Unit

 

 

Zli jezici bi rekli da su se Džonson i ostali namerno povukli da bi "Indijac" primio svu vatru na sebe, a da se oni posle izbora ponovo jave kao "spasioci" stranke. Naravno, ni Riši nije budala da to ne zna, videćemo kako će da odigra ulogu Premijera u narednom periodu.

 

Link to comment
Share on other sites

A ja sam mislio da nije nerealno da svedocimo povratku BJ-a, bas zato sto su Torijevci na rekordno niskom rejtingu, pa posto je BJ vec izgubio poverenje Britanaca, steta bi bila manja ako li se nastavi krizno doba. Ako li preokrene stvari, super...
Ocu da kazem, sa slabim izgledima da stvari radikalno krenu na bolje, mozda ne bi bilo pametno ispaljivati celu municiju koju imas u arsenalu, sacuvati je za pogodnija vremena za to.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Sunak and his wife, Akshata Murty, are sitting on a combined fortune of about £730m – roughly double the estimated £300m-£350m wealth of King Charles III and Camilla, Queen Consort.
Sunak, who earlier this year became the first frontline politician to ever be included in the Sunday Times Rich List of the UK’s wealthiest people, will also almost rival the King in terms of numbers of official residences.

https://www.theguardian.com/politics/2022/oct/22/rishi-sunak-rich-730m-fortune-prime-minister

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...