Jump to content

Politics UK


...

Recommended Posts

Naravno da sam protiv da mi budemo ičija kolonija mada mi nije jasno odakle ti sad to da smo mi kineska kolonija ?

 

Ovaj sistem je manje više onaj sa kraja 19. veka i ništa bitno se nije menjalo od tada. Vlada odlučuje o svemu, sa kraljem se samo konsultuju. Jedini izvor moći vladara je njegov lični prestiž jer Kralj ili Kraljica koji su cenjeni u narodu mogu da zagorčaju život svakoj vladi javnim nastupima ali to uglavnom nikad nisu radili. Recimo smatra se da je kraljica bila protiv rata u Iraku ali Bler je nije poslušao niti je ona javno ikada govorila o tome. Znamo da je par godina ranije uložila veto na jedan zakon koji bi UK omogućio da bombarduje Irak ako prekši dogovor o demilitirazovanoj zoni no znamo da je i tu zaobiđena i da su britnaci učestvovali u tim operacijama.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marko said:

 

Ni ja nisam naročito poludeo za tvojim mišljenjem na ovoj temi, pa eto, jbg forum...

Gordan je napisao popriličnu glupost, a kad neko napiše glupost, može se komotno nazvati budaletinom. Svako je moralisanje i pametovanje o prošlosti, pogotovo dalekoj prošlosti, a sve iz ugla XXI veka, sa svim udobnostima i slobodama koje isti pruža, notorna glupost i jedan od glupljih rezona, kad se priča o istoriji jednog perioda, države, naroda itd. Klasična podmetačina od teksta bez konteksta - Ni reč o tome, kako se ta ista zemlja rangira danas kad je reč o ljudskim pravima, što bi pogotovo njemu, kao lgbt aktivisti trebalo biti od esencijalne važnosti kad uspostavlja kriterijume za kritiku, te koliko se u istu odlazi i beži već decenijama, ali zato Buckingham palata ne zapošljava crnce i emigrante, o nepravdo... "Antiljudski okvir monarhizma" , ma samo da se reše monarhije i sve će procvetati, sve neljudskosti, društvene bolesti i totalitarizmi ima da prestanu i nestanu, republike su imune na sve to i garantovano će kad tad da bude sveopšti boljitak. Lepo je i lako palamuditi kao Duhaček ovde - Bukvalno na svaku rečenicu ovde, ga možeš poklopiti sa 10 kontri...

 

Hype - Šta ćeš, osim što jeste bespotrebno, vidi se da mnogim redakcijama i piskaralima fali načina da popune vesti, pogotovo kad je World News u pitanju

Pa me može kritikovati unapred :lol_2:

Naravno da će kritikovati sad, ili hvaliti kao ti...upravo sad, u 21.veku.

Tekst ne spori niti govori o ikakvim pravima, nego baš o zločinima ili nedjelima u kojima je ona direktno ili indirektno učestvovala...

A o stanju prava, ako je vjerovati određenom broju ljudi, ona nije dopronels, pošto nije bila istinski, već protokolarni vladar, jelte..

 

I nije mi jasno što se (opet) dobar dio ljudi, uključujući tebe, odnosi prema njoj kao većina Srba prema SPC.

 

Msm, stvarno postaju televisa presenta...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Naravno da sam protiv da mi budemo ičija kolonija mada mi nije jasno odakle ti sad to da smo mi kineska kolonija?

 

A šta smo ako ne kolonija, zauzimaju nam zemlju u zamenu za ??? koriste stanje u našoj ekonomiji da pojačaju svoj kapital itd. Samo što smo mi dobrovoljna kolonija, tj. to stanje nam se prikazuje kao pozitivno od strane vlasti. 

 

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Ovaj sistem je manje više onaj sa kraja 19. veka i ništa bitno se nije menjalo od tada. Vlada odlučuje o svemu, sa kraljem se samo konsultuju. Jedini izvor moći vladara je njegov lični prestiž jer Kralj ili Kraljica koji su cenjeni u narodu mogu da zagorčaju život svakoj vladi javnim nastupima ali to uglavnom nikad nisu radili. Recimo smatra se da je kraljica bila protiv rata u Iraku ali Bler je nije poslušao niti je ona javno ikada govorila o tome. Znamo da je par godina ranije uložila veto na jedan zakon koji bi UK omogućio da bombarduje Irak ako prekši dogovor o demilitirazovanoj zoni no znamo da je i tu zaobiđena i da su britnaci učestvovali u tim operacijama.

 

Kraljica je bila simbol sistema koji im je omogućio da haraju i pljačkaju po državama slabijim od sebe. Vlade i premijeri su odlazili i dolazili, ali kraljica je bila ta konstanta dugih 70 godina. I nikako nije bez putera na glavi i oslobođena osude. No jbg, izgledala je kao dobroćudna bakica iz susedstva sa onim kompletima pastelnih boja, šeširićima i svojom čuvenom torbicom, pa kapiram da joj je teško suditi.

Link to comment
Share on other sites

Kao i uvek na drustvenim mrezama previse ima cherry pickinga oko kraljice.

Ako je nesto dobro uradjeno onda je jaka licnost, uticajna, autoritet…

Ako je bili neko sranje onda je ona samo simbol bez ikakve moci, simpa bakica sa korgijima.

Gledam malopre Wiliam nesto potpisuje tamo Carls i Kamila. Najveci utisak scenografija, sve nesto drecavo crveno sa nekim ogromnim lusterima. Scena kao da je iz Zadruge sezona prva.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

Kraljica je bila simbol sistema koji im je omogućio da haraju i pljačkaju po državama slabijim od sebe. Vlade i premijeri su odlazili i dolazili, ali kraljica je bila ta konstanta dugih 70 godina. I nikako nije bez putera na glavi i oslobođena osude. No jbg, izgledala je kao dobroćudna bakica iz susedstva sa onim kompletima pastelnih boja, šeširićima i svojom čuvenom torbicom, pa kapiram da joj je teško suditi.

 

Ako do sada vidimo barem dva neslaganja kraljice sa Vladama i premijerima(verovatno u moru njih), zasto zanemarujemo stvar da su oni svesni svog kraceg roka trajanja pa ako imaju moc u poziciji su da agresivnije deluju i da hvataju precice? Tu vec vise lezi potencijalni problem da je kraljica i njen tok misli previse ''old fashioned'' za tadasnju politiku i spora da bi se za nesto delovalo(za politicare verovatno i previse miroljubiva)+ sto sama kraljica u javnosti tezi da bude u potpunosti dosledna u onome sto predstavlja i da promovise vrednosti koje dolaze sa kraljevinom. Funkcija koja ne odgovara zahtevima politike XX veka. Politicari mogu da gaze i preko sebe i preko interesa partije, ako je takva situacija.

 

Na osnovu Klotzenovog posta mi je malo jasnije kako tamo stvari funkcionisu i vidim da je bio visedecenijski cilj kako bi se ta pozicija ogranicila koliko moze, ali i da bude vidljiva javnosti.

 

I kada sagledamo stvari, polusvet ovih dana tuguje za njom, da li mozemo tako nesto da zamislimo za bivse i sadasnje ekonomske lidere, kao i za sve znacajne britanske politicare? Tesko, iz mog ugla je lako to reci. Ne moze da bude uprljana ni priblizno kao politicari, ima neke odluke gde postupa drugacije od njih i nije da se precutno slaze sa njima. Ima tu jos drugih znakova.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ta'veren said:

 

Ako do sada vidimo barem dva neslaganja kraljice sa Vladama i premijerima(verovatno u moru njih), zasto zanemarujemo stvar da su oni svesni svog kraceg roka trajanja pa ako imaju moc u poziciji su da agresivnije deluju i da hvataju precice? Tu vec vise lezi potencijalni problem da je kraljica i njen tok misli previse ''old fashioned'' za tadasnju politiku i spora da bi se za nesto delovalo(za politicare verovatno i previse miroljubiva)+ sto sama kraljica u javnosti tezi da bude u potpunosti dosledna u onome sto predstavlja i da promovise vrednosti koje dolaze sa kraljevinom. Funkcija koja ne odgovara zahtevima politike XX veka. Politicari mogu da gaze i preko sebe i preko interesa partije, ako je takva situacija.

 

Upravo ovo. Ona je imala sliku u javnosti i nastup koji je morala da održi, zato se nikad nije otvoreno izjašnjavala ni o čemu niti si mogao znati šta ona stvarno misli.

 

6 minutes ago, Ta'veren said:

 

Na osnovu Klotzenovog posta mi je malo jasnije kako tamo stvari funkcionisu i vidim da je bio visedecenijski cilj kako bi se ta pozicija ogranicila koliko moze, ali i da bude vidljiva javnosti.

 

I kada sagledamo stvari, polusvet ovih dana tuguje za njom, da li mozemo tako nesto da zamislimo za bivse i sadasnje ekonomske lidere, kao i za sve znacajne britanske politicare? Tesko, iz mog ugla je lako to reci. Ne moze da bude uprljana ni priblizno kao politicari, ima neke odluke gde postupa drugacije od njih i nije da se precutno slaze sa njima. Ima tu jos drugih znakova.

 

Ne može jer je njena uloga bila drugačija. Ali to što je u pozadini ne znači da je manje odgovorna za sve što su radili i kako su nastupali kao UK. Elizabeta nije bila čisto protokolarni vladar i bakica kojoj su se klanjali.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Helena said:

Pa me može kritikovati unapred :lol_2:

Naravno da će kritikovati sad, ili hvaliti kao ti...upravo sad, u 21.veku.

Tekst ne spori niti govori o ikakvim pravima, nego baš o zločinima ili nedjelima u kojima je ona direktno ili indirektno učestvovala...

A o stanju prava, ako je vjerovati određenom broju ljudi, ona nije dopronels, pošto nije bila istinski, već protokolarni vladar, jelte..

I nije mi jasno što se (opet) dobar dio ljudi, uključujući tebe, odnosi prema njoj kao većina Srba prema SPC.

Msm, stvarno postaju televisa presenta...

 

Naravno da ne može, ali se ne bi ni trebalo praviti prepametan i moralno uzvišen za periode daleke prošlosti. Tekst hoće da poentira jeftino, na patetiku i emocije, na velike reči: Republika, Osloboditelj, Antiljudski Monarhizam, Trgovina Robljem, Kolonijalizam... Da mu je stalo toliko do pomenutih nedela i zločina, potrudio bi se navesti konkretno, nešto povezati logički, i tako kritikovati na istorijskoj osnovi. Ali, logički povezati pokojnu kraljicu sa Britanskim Imperijalizmom, pogotovo sa suštinom, vrhuncem i najvećim nepočinstvima istog, e to već malo teže ide, pa onda daj da u par pasusa napalamudim onako navrat nanos, samo još fale one teorije zavere, sa njom kao centralnom figurom, kao šlag na vrhu torte. Ovako kad se piše, to mu dođe sad već poduža tradicija, da se iz veoma udobne ili relativno udobne pozicije, mudrosera o tome šta sve ne valja kod kuće, u svojoj zemlji i društvu, a da se žmuri na oba oka o tome kakva je situacija na nekim drugim kontinentima, meridijanima. Ja se prema njoj i kraljevskoj porodici odnosim odmereno, a napadi na nju i ovo posthumno prozivanje, me ne dotiču više od bilo kog drugog preteranog, proizvoljnog i neutemeljenog baljezganja o prošlosti opšteg tipa. Televisa presenta ti je sve postalo, i način kako se izveštava, i o kome i čemu se se sve priča. Ceo pristup je anti, pa kako god - Skroz nebitne vesti, me manje iritiraju ako su Windsori na njima, nego ako je neki glupi reality, neki celebs i celebs, i šta sve ne... Voleo bi da kad bi tabloidno pisanje nestalo, no... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marko said:

 

Naravno da ne može, ali se ne bi ni trebalo praviti prepametan i moralno uzvišen za periode daleke prošlosti. Tekst hoće da poentira jeftino, na patetiku i emocije, na velike reči: Republika, Osloboditelj, Antiljudski Monarhizam, Trgovina Robljem, Kolonijalizam... Da mu je stalo toliko do pomenutih nedela i zločina, potrudio bi se navesti konkretno, nešto povezati logički, i tako kritikovati na istorijskoj osnovi. Ali, logički povezati pokojnu kraljicu sa Britanskim Imperijalizmom, pogotovo sa suštinom, vrhuncem i najvećim nepočinstvima istog, e to već malo teže ide, pa onda daj da u par pasusa napalamudim onako navrat nanos, samo još fale one teorije zavere, sa njom kao centralnom figurom, kao šlag na vrhu torte. Ovako kad se piše, to mu dođe sad već poduža tradicija, da se iz veoma udobne ili relativno udobne pozicije, mudrosera o tome šta sve ne valja kod kuće, u svojoj zemlji i društvu, a da se žmuri na oba oka o tome kakva je situacija na nekim drugim kontinentima, meridijanima. Ja se prema njoj i kraljevskoj porodici odnosim odmereno, a napadi na nju i ovo posthumno prozivanje, me ne dotiču više od bilo kog drugog preteranog, proizvoljnog i neutemeljenog baljezganja o prošlosti opšteg tipa. Televisa presenta ti je sve postalo, i način kako se izveštava, i o kome i čemu se se sve priča. Ceo pristup je anti, pa kako god - Skroz nebitne vesti, me manje iritiraju ako su Windsori na njima, nego ako je neki glupi reality, neki celebs i celebs, i šta sve ne... Voleo bi da kad bi tabloidno pisanje nestalo, no... 

Pa dobro, oni su upravo zbog svoje tabloidizacije donosili i fine novce Britancima...

Nit je ona bila svetica, "stub mudrosti" i koje se već glupe floskule koriste, a meni je odurna i sama pomisao da neko svojim rođenjem polaže pravo na ne znam šta...

Čak i popovi moraju proći neku selekciju :wicked:

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Upravo ovo. Ona je imala sliku u javnosti i nastup koji je morala da održi, zato se nikad nije otvoreno izjašnjavala ni o čemu niti si mogao znati šta ona stvarno misli.

 

 

Ne može jer je njena uloga bila drugačija. Ali to što je u pozadini ne znači da je manje odgovorna za sve što su radili i kako su nastupali kao UK. Elizabeta nije bila čisto protokolarni vladar i bakica kojoj su se klanjali.

 

Jednu stvar si zanemarila sto je svakako bitna, moze da ima drugacije misljenje i moze da se ne slaze sa nekim stvarima, pa na Vladi je kako ce tu prepreku da zaobidju. Zbog te ''opreznosti'' su manje sanse da ce biti uhvacena kako je licemerna. Ne moze u toj meri da pogazi svoje reci, odgovor na tadasnje politicko vreme je bila promena drzavnog uredjenja. Ne poricem da u celom tom odnosu bude kasnije kompenzacija i ko zna kakvih dilova. Ranije se sve zavrsavalo sa tim kada kraljica kaze ''ne'', pa se vremenom i ta prepreka preskocila. 

 

Jeste manje odgovorna, zato sto je proces odlucivanja sporiji, vise takticniji i nema zaletanja. Prosto je njena primarna funkcija zahvaljujuci novom vremenu postala prevazidjena zato sto su se ubrzale stvari. Problem je  zato sto ljudi vide jednu osobu i u nju upiru prstom, a ne vide da je ipak to jedna slozena masinerija i da bez sagledavanje istorije i kako su se uloge menjale u tom vremenu, ne moze se upirati u prstom u jednu osobu kako je ona za sve odgovorna u ime Velike Britanije. To ako nekom odgovara, to su premijeri i njihova klika. Spremni su da idu veoma daleko, a sve se pripisuje jednoj osobi iza cije se senke svi kriju. Zvuci malo poznato?

 

Dovoljno je videti samo evoluciju njene funkcije i kako je njena moc opadala vremenom, ne bi docekala ove godine da je drugacije postupala i da se slagala sa odlukama Vlade. Po cemu bi se razlikovala u odnosu na politickog piona, kada je ona kraljica? Njen integritet bi bio veoma ugrozen i narod bi je gledao drugacijim ocima. Ako bih po necemu izdvojio Britance, to je ocuvanje tradicije.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Ma je li. Nije činila zlo svojima, samo je ugnjetavala i krala po svetu, održavala kolonije pod svojom šapom. Ponovo ću pitati da li se ti slažeš da kolonije postoje u 21. veku? Da li ti je u redu da mi budemo kineska kolonija?

 

 

Ovo je tačno samo ako si juče počeo da pratiš njenu vladavinu i politiku UK. Sve je počinjalo i završavalo se sa njom, zato i jeste bila jedna od najmoćnijih političkih figura.

...

 

U osnovnoj i srednjoj školi se učilo o jednom papirčetu po imenu Magna carta libertatum ('Velika povelja sloboda') koju je davne 1215. godine potpisao kralj Džon Bez Zemlje (John lackland), a naši seljački istoričari ga zovu Jovan Bez Zemlje. U tom papirčetu je jasno naznačeno da je monarh razvlašćen i da ima protokolarnu/ceremonijalnu ulogu. U praksi, to znači da monarh mora da sluša šta mu kaže parlament, a teorijski mora da potpiše i sopstvenu smrtnu presudu. Mnoga ovlašćenja su i zakonski delegirana drugim instancama. Vrhovni komandant oružanih snaga UK je upravo postao kralj Čarls III, a ovlašćenja za rukovođenje vojskom su na premijeru i državnom sekretaru odbrane, koji to u praksi obično poveravaju profesionalnim oficirima. Ne znam šta frizerka Milojka ili kozmetičarka Živka znaju o njenim krađama, ali mogle bi da pitaju zaovu Rodnijeve svastike ili komšinicu Delbojevog pašenoga kada su je videle kako džepari po autobusu ili krade torbe po londonskom metrou. Ne znam šta kažu fejZbuci o njenoj vladavini, a za tnjitere i instagrama sam još manje siguran. Možda nešto ima na tik-taku, ali ne trošim ja ovo navedeno.

 

8 hours ago, DameTime said:

 

A šta smo ako ne kolonija, zauzimaju nam zemlju u zamenu za ??? koriste stanje u našoj ekonomiji da pojačaju svoj kapital itd. Samo što smo mi dobrovoljna kolonija, tj. to stanje nam se prikazuje kao pozitivno od strane vlasti. 

 

 

Kraljica je bila simbol sistema koji im je omogućio da haraju i pljačkaju po državama slabijim od sebe. Vlade i premijeri su odlazili i dolazili, ali kraljica je bila ta konstanta dugih 70 godina. I nikako nije bez putera na glavi i oslobođena osude. No jbg, izgledala je kao dobroćudna bakica iz susedstva sa onim kompletima pastelnih boja, šeširićima i svojom čuvenom torbicom, pa kapiram da joj je teško suditi.

Pa odbranite to što vam oduzimaju. Uzmite lepo puške, izvol'te na Kosovo, možete i do susednih zemalja, ali mi se čini da će vas isprašiti kako dolikuje. Meni zaista nije jasno u čemu je razlika u tome da li Maxi pripada Miškoviću, Delhaizeu ili nekom desetom jer taj novac ionako ne ide meni i sasvim me zabole da li zarađuje neki Mišković iz Beograda ili Mišel iz Brisela. Ono što je moje je moje, a ne očekujem da mi neko pokloni svoje.

 

Kraljica je bila simbol civilizacije, pisala je o tome Cyber, a Gordi Albion će i dalje biti jedan od predvodnika civilizacije, svidelo se to nekome ili ne. Nebitno je da li će sutra kralj biti Čarls, Vilijam ili neko treći. Bitno je samo da civilizovan svet prevodi civilizaciju, a da čobani, opančari, čistači ulica i slični nastave da budu to što jesu i da se ni za šta bitno ne pitaju.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Kraljica je bila simbol civilizacije, pisala je o tome Cyber, a Gordi Albion će i dalje biti jedan od predvodnika civilizacije, svidelo se to nekome ili ne.

 

Jeste, i baš je tako visokocivilizovano pomogla sinu pedofilu da plati vansudsko poravnanje žrtvi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

Jeste, i baš je tako visokocivilizovano pomogla sinu pedofilu da plati vansudsko poravnanje žrtvi.

 

Dobri su ti citati sa tNJitera. A šta kažu u kafani kod Brljekovca? A kako na to reaguju po pabovima u Pekamu? Čuju li se glasovi farmera sa Orknijskih ostrva? Šta vele frizerke iz Liverpula?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:roflmao:

 

 

Daj se malo informirat', čak je i 1 Daily Telegraph, od milošte prozvan Torigraf pisao o tome.

 

Ne samo da mu je pomogla da plati poravnanje, već i najbolje moguće advokate.

 

Quote

However, The Telegraph understands the total amount that will go to Ms Giuffre and her charity exceeds £12 million.

The Queen has already privately funded the Duke's legal fight to the tune of millions of pounds and will now partly fund the settlement in order to allow her son – and the entire Royal family – to draw a line under the case that had threatened to overshadow her Platinum Jubilee year.
(...)
The Queen's contribution to the settlement will come from her private Duchy of Lancaster estate, which recently increased by £1.5 million to more than £23 million.

https://www.telegraph.co.uk/royal-family/2022/02/15/queen-help-pay-12m-prince-andrew-settlement/

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, erwin said:

:roflmao:

 

 

Daj se malo informirat', čak je i 1 Daily Telegraph, od milošte prozvan Torigraf pisao o tome.

 

Ne samo da mu je pomogla da plati poravnanje, već i najbolje moguće advokate.

 

https://www.telegraph.co.uk/royal-family/2022/02/15/queen-help-pay-12m-prince-andrew-settlement/

 

A koga je briga za mrtvog vojvodu koji se odavno 'ladi? Koliko znam, pričamo o Elizabeti, ne o rujalitiju njenih članova porodice.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Dobri su ti citati sa tNJitera. A šta kažu u kafani kod Brljekovca? A kako na to reaguju po pabovima u Pekamu? Čuju li se glasovi farmera sa Orknijskih ostrva? Šta vele frizerke iz Liverpula?

 

Nije lepo ovo od tebe Vaso, iz pijeteta prema žrtvi.

Slučaj je opštepoznat, liku su skinuli titule i korišćenje HRH, ali su iskeširali to poravnjanje za njega, verovatno da ne bi još više naštetio reputaciji kraljevske kuće, da se išlo na neko suđenje kao ovo sa Džonijem Depom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O kakvom mrtvom vojvodi pričaš?

 

Čarlsov mlađi brat princ Endrju, poznat i kao vojvoda od Jorka, je živ i zdrav. Elizabeta se pojavljivala u javnosti s njim i posle skandala.

 

I ne pričamo o članovima porodice, već o osobi koja se maksimalno trudila da gurne pod tepih i što dalje od javnosti sve njihove svinjarije, čak i kad je u pitanju bilo seksualno nasilje i pedofilija, radi što duže neometane vladavine, i u tome uglavnom uspevala.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroLaki said:

 

Nije lepo ovo od tebe Vaso, iz pijeteta prema žrtvi.

Slučaj je opštepoznat, liku su skinuli titule i korišćenje HRH, ali su iskeširali to poravnjanje za njega, verovatno da ne bi još više naštetio reputaciji kraljevske kuće, da se išlo na neko suđenje kao ovo sa Džonijem Depom.

Filipu nisu, umro je u 99. godini. Mislio sam da je on u pitanju jer Erwin obično stavlja neke gluposti sa tNJitera, nisam ni gledao o čemu je reč.

5 minutes ago, erwin said:

O kakvom mrtvom vojvodi pričaš?

 

Čarlsov mlađi brat princ Endrju, poznat i kao vojvoda od Jorka, je živ i zdrav. Elizabeta se pojavljivala u javnosti s njim i posle skandala.

 

I ne pričamo o članovima porodice, već o osobi koja se maksimalno trudila da gurne pod tepih i što dalje od javnosti sve njihove svinjarije, čak i kad je u pitanju bilo seksualno nasilje i pedofilija, radi što duže neometane vladavine, i u tome uglavnom uspevala.

Pričam o Filipu, koji je isto imao neki skandal, a nisma čitao link. Koliko znam, Endru i Elizabeta nisu ista osoba, a da se ne lažemo, svako od nas bi pomogao detetu, unuku, bratu, sestri, mužu ili ženi da napravi neko krivično delo.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

U osnovnoj i srednjoj školi se učilo o jednom papirčetu po imenu Magna carta libertatum ('Velika povelja sloboda') koju je davne 1215. godine potpisao kralj Džon Bez Zemlje (John lackland), a naši seljački istoričari ga zovu Jovan Bez Zemlje. U tom papirčetu je jasno naznačeno da je monarh razvlašćen i da ima protokolarnu/ceremonijalnu ulogu. U praksi, to znači da monarh mora da sluša šta mu kaže parlament, a teorijski mora da potpiše i sopstvenu smrtnu presudu. Mnoga ovlašćenja su i zakonski delegirana drugim instancama. Vrhovni komandant oružanih snaga UK je upravo postao kralj Čarls III, a ovlašćenja za rukovođenje vojskom su na premijeru i državnom sekretaru odbrane, koji to u praksi obično poveravaju profesionalnim oficirima. Ne znam šta frizerka Milojka ili kozmetičarka Živka znaju o njenim krađama, ali mogle bi da pitaju zaovu Rodnijeve svastike ili komšinicu Delbojevog pašenoga kada su je videle kako džepari po autobusu ili krade torbe po londonskom metrou. Ne znam šta kažu fejZbuci o njenoj vladavini, a za tnjitere i instagrama sam još manje siguran. Možda nešto ima na tik-taku, ali ne trošim ja ovo navedeno.

 

Pa odbranite to što vam oduzimaju. Uzmite lepo puške, izvol'te na Kosovo, možete i do susednih zemalja, ali mi se čini da će vas isprašiti kako dolikuje. Meni zaista nije jasno u čemu je razlika u tome da li Maxi pripada Miškoviću, Delhaizeu ili nekom desetom jer taj novac ionako ne ide meni i sasvim me zabole da li zarađuje neki Mišković iz Beograda ili Mišel iz Brisela. Ono što je moje je moje, a ne očekujem da mi neko pokloni svoje.

 

Kraljica je bila simbol civilizacije, pisala je o tome Cyber, a Gordi Albion će i dalje biti jedan od predvodnika civilizacije, svidelo se to nekome ili ne. Nebitno je da li će sutra kralj biti Čarls, Vilijam ili neko treći. Bitno je samo da civilizovan svet prevodi civilizaciju, a da čobani, opančari, čistači ulica i slični nastave da budu to što jesu i da se ni za šta bitno ne pitaju.

Na ovo mislim kad se ovako ostrašćeno piše o nekom ko je samo čovek koji zna da prdne i podrigne :classic_biggrin:

Treba pitati Anu Bolen i ostale Henrikove žene šta misle o tom papiru Jove bez zemlje..pa i Elizabetu prvu, dok je vladala...

Od predvodnika civilizacije su se mnoge zemlje krvavo branile, među njima i sama Amerika...

A to p(r)ozivanje nekakve frizerke i uopšte taj prezir prema običnom svetu...kako da kažem....pa i ti si samo Vasa sa foruma  i tvoje mišljenje je jednako važno kao njeno :s_d:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helena said:

Na ovo mislim kad se ovako ostrašćeno piše o nekom ko je samo čovek koji zna da prdne i podrigne :classic_biggrin:

Treba pitati Anu Bolen i ostale Henrikove žene šta misle o tom papiru Jove bez zemlje..pa i Elizabetu prvu, dok je vladala...

Od predvodnika civilizacije su se mnoge zemlje krvavo branile, među njima i sama Amerika...

A to p(r)ozivanje nekakve frizerke i uopšte taj prezir prema običnom svetu...kako da kažem....pa i ti si samo Vasa sa foruma  i tvoje mišljenje je jednako važno kao njeno :s_d:

Ne vidim razloga da se Ana Bolen trpa u isti koš sa nekim današnjim levatorima, a i dotična Ana i Bloody Mary i Henry VIII se već vekovima 'lade pod zemljom. Za njega je bar najbitnije da je popove doveo u red i da su na vreme počeli da svoje talibane ili vešaju ili liferuju preko okeana. Zato sada Amerikanci imaju religiozne ludake, a prosečan engleski pop pijucka čaj i priča o lepom vremenu, ne lupeta o bitkama od pre hiljadu godina i ne podržava ubijanje _______________ (upisati po želji).

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJ_Vasa said:

nisam ni gledao o čemu je reč

 

Nisi pažljivo pročitao ni prvu poruku u kojoj piše "sinu pedofilu".

 

Takvim nadmenim stavom ne zavređuješ više moje vreme. Bye.

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi "kriticari" mrskih "Engleza" i "kolonijalizma" su isti kao fensi bubuljica "kriticari" sa npr rotten tomatoes isl. Nekad umeju da kljucnu zrno, ali najcesce, umesto da uzmu pa da napisu nesto normalno o filmu ili seriji od pre 20, 30 itd godina, oni se iskenjavaju o politickoj korektnosti i o uvredljivim salama na racun ovakvih i onakvih i wgaf, uglavnom kenjaza obicna i naprđivanje. Kad bi neko takve pitao 99% ničega ne bi bilo snimljeno. Isto je to i za ovo. Da celivaju more ruku najvecoj i jedinoj imperiji u istoriji sveta u kojoj Sunce stvarno nikad nije zalazilo, to prvo, drugo niko nista nije otimao, iskorisćavao, i slicno, nego je spašavao, civilizovao i kultivisao. Kamo sreće da je na još nekim tetitorijama taj isti civilizovao. Tom temom ovi treba da se bave, a ne bubuljica fensi mislilaštvom. Muhamed Ali kad je bio da obiđe zavičaj i kad se vracao iz posete Africi, rekao je "more hvala bogu sto su pradedu spakovali na onaj brod". Treba od njega da uce ovi fensi mislioci.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...