Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

10 minutes ago, Sprivel said:


Da.

Da je Novak licno rekao nema turnira u ovo vreme, turnira ne bi ni bilo.

Vlada Engleske je tad mogla reci moze utakmica, ali bez publike. Uefa je mogla tad da prekine takmicenje, a ne dva tri dana posle. Da je Liverpul samoinicijativno odbio da igra, izbacili bi ih na pet godina. A tu se steta za klub meri u stotinama miliona (prihod, sponzori i ostalo).


Jadni Novak, svi na njega.

 

Sve pet, ali isto tako je L'pool mogao da kaže..."Jebiga, moramo da igramo jer je UEFA tako rekla, ali Enfield će biti prazan, zarad bezbednosti". Nema čistih...Ni u slučaju fudbala i lige šampiona (Atalanta-Valensija  i Lpool-Atletiko ), niti u slučaju Adria Tour-a

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sprivel said:


Da.

Da je Novak licno rekao nema turnira u ovo vreme, turnira ne bi ni bilo.

Vlada Engleske je tad mogla reci moze utakmica, ali bez publike. Uefa je mogla tad da prekine takmicenje, a ne dva tri dana posle. Da je Liverpul samoinicijativno odbio da igra, izbacili bi ih na pet godina. A tu se steta za klub meri u stotinama miliona (prihod, sponzori i ostalo).


Jadni Novak, svi na njega.

Dakle, silni ljudi pomrli posle te utakmice, a niko nije kriv i nema odgovornosti za to. Je li bila ovolika pljuvacina po Uefi tada, koje su konsekvence odluke da se igra, ko snosi posledice za ljudske zivote. Niko kanda. Da li možda Liverpul svojevoljno mogao da zahteva da se igra pred praznim tribinama i sa uefom nadje modus nadoknade onima koji su platili ulaznice.

Ispade Novak odgovorniji od uefe, britanske i italijanske vlade, Liverpula, Atalante... Steta bi se merila u milionima, kao što kažeš. Mnogo veća valjda nego ono sto je ta utakmica proizvela.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sprivel said:

Klopp je naravno kritikovao odigravanje te utakmice. Nije do klubova, nego uefe i engleske vlade.

Tek će da stignu računi za tu utakmicu, ali i za onu iz Milana. Veliki broj tužbi je podnešeno i verovatno će UEFA morati da zavuče ruku duboko u kasu, ali i države koje su to dozvolile.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

Možda. Ali če ti advokati da pišaju krv dokazivajuči kako su njihovi klienti koronu zakačili na utakmici, a ne u pubu pre/posle utakmice, na poslu, na bilokom drugom mestu...

Ne bih ja bio toliko siguran u to. Da se radi o par slučajeva, bio bi problem. Ovako se zbog velikog broja obolelih posle utakmice zna da su okidač bile te utakmice i to je manje više ustanovljeno. Pitanje je samo da li će se neko biti proglašen odgovornim.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sprivel said:

Ne znam da li sme ovde da se napise, ali Novak Djokovic i njegova familija su kompletni idioti. Apsolutno je zasluzio sve sto sad pisu o njemu.

 

4 hours ago, Sprivel said:

 

Klopp je naravno kritikovao odigravanje te utakmice. Nije do klubova, nego uefe i engleske vlade.

 

Bez Novaka ne bi ni bilo tog turnira. Mogao je jednostavno da ne organizuje turnir, da kaze nema turnira sad u ovoj situaciji. 

Dimitrov i ostali su sleteli i cim je krocio na tlo sacekao ga je Novak i mladi debil. Krenulo je paradiranje po Beogradu, treninzi i meet upovi. Cak se i jedan moj drugar slikao sa Dimitrovim par sati nakon sletanja u BG.

 

3 hours ago, Sprivel said:

Odakle mu uopste ideja da organizuje tako nesto?

 

Tom analogijom, nije drzava kriva sto je dozvolila derbi i ostale tekme da se igraju sa publikom, nego organizator meca sto ih nije razdvojio sve na po 2 metra sa maskama jbga.

 

 

3 hours ago, Sprivel said:

Posto tenis ne pratim uopste, neki dan sam na tvu preleteo preko nekog turnira negde, nije bilo publike.

 

Da li se u Ceskoj i Slovackoj posle turnira organizuju izlasci u pune nocne klubove ili slikanje igraca sa posetiocima tokom treninga?

 

 

Sprivel, ti si se bas nakacio na Novaka preko svake mjere.

Reci za bilo koju porodicu da su tamo svi kompletno idioti je najblaze receno neukusno, a i govori dovoljno i onome sto je to rekao.

 

Ako sve u Beogradu izgleda normalno, puni kafici, nocni klubovi, prodavnice, ulice, izletista itd i sad ti kazes zasto turnir.

 

U principu sta te briga gdje se igraci slikaju sa naivjacima i sta rade u slobodno vrijeme, ako ne krse zakon mogu da rade sta god hoce, pa i da se zaraze koronom.

Na sve to jos sam kazes da i ne pratis tenis uopste, tako da ne vidim razlog da se uzbudjes.

 

 

Vedrana, sjajna kao i uvijek

 

http://www.rudan.info/djokovic-na-krizu/

 

 

Edited by Amigo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zena sve lepo rekla👍

 Vjerujem da je Đokoviću teško, sigurna sam da će mu, ako bude ostao na vrhu, biti još teže. U bijelom svijetu „crncu“ ne pomaže ni kad primi pehar u Wimbldonu. Dapače. Na tom tronu „crnac“ postaje crnja na koga se svaki „civilizirani“, zapadnjački pas smije posrati. VEDRANA RUDAN

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dok je Novak boravio u Spaniji,organizovao je seriju onih live-instagram-razgovora sa nizom opskurnih sagovornika. Danas se setih kako je,nakon jednog u kojem je rekao da se nece vakcinisati,izazvao reakciju Drkona koji ga je javno ukorio rekavsi nesto poput: "Majstore,drzi se ti tenisa"

Sad kad je Novak poslusao preporuke i sledio uputstva tog istog kriznog staba,pitam se da li mu se Drkon javio i rekao nesto?

Ima odgovornosti na Novakovoj strani,ali ponovo ima vise licemerja i zluradosti na nekim drugim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na svu sreci ima i super ljudi :

 

Paul McNamee
@PaulFMcNamee
Former
 
➡️
Aussie #1 singles, World #1 doubles, 5 Slam wins, CEO/Tournament Director Australian Open & Hopman Cup. Author ‘Game changer’..Love clay, soccer & golf

 

"I’ve met many champs. In terms of humanity and generosity of spirit, Novak is right up there. Wishing to bring joy, he underestimated this virus, & yes there are consequences. The vitriol is everywhere..sorry but think twice before condemning a man with a pure heart who screws up"
 
 

 

https://twitter.com/PaulFMcNamee

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

 

 

 

 

Sprivel, ti si se bas nakacio na Novaka preko svake mjere.

Reci za bilo koju porodicu da su tamo svi kompletno idioti je najblaze receno neukusno, a i govori dovoljno i onome sto je to rekao.

 

Ako sve u Beogradu izgleda normalno, puni kafici, nocni klubovi, prodavnice, ulice, izletista itd i sad ti kazes zasto turnir.

 

U principu sta te briga gdje se igraci slikaju sa naivjacima i sta rade u slobodno vrijeme, ako ne krse zakon mogu da rade sta god hoce, pa i da se zaraze koronom.

Na sve to jos sam kazes da i ne pratis tenis uopste, tako da ne vidim razlog da se uzbudjes.

 

 

Vedrana, sjajna kao i uvijek

 

http://www.rudan.info/djokovic-na-krizu/

 

 

Tako je, nije on najveci krivac vec onaj koji mu je to omogucio a to su sve zemlje gde je trebao da se odigra taj Adria turnir. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno da se i dalje održavaju masovni događaji s publikom :smiley5: a i tek sam sad ukapirala da niko od učesnika nije testiran po dolasku ni u Zadru ni u Beogradu, ili sam pogrešno protumačila?

Ako tvrde da su poštovali sve preporuke a preporuke nisu uključivale testiranje, ko je tu lud? :classic_ninja:

Srđan je... pa, Srđan. Tačno ga se sećam 2009. u nekoj emisiji sa gostima kako okrivljuje Jelenu za Novakove probleme i lošu igru jer je on "jako zaljubljen u nju". :puke: Nije ovo ništa drukčije, mora neko drugi da se okrivi da se skrene pažnja s porodice, a napraviće samo kontraefekat kao i toliko puta ranije.

Naravno da su svi kojima je Novak trn u oku jedva ovo dočekali. Ali on im se napenalio na zicer i sad što mu je to mu je, sam pao sam se ubio. Neka izdrži i neka se opameti. Bar bih volela da bude tako :classic_sad:

Viškov komentar nisam čitala, videla sam link i doživela transfer blama samo od naslova pa nisam ni smela da otvaram :classic_ninja: mada nevezano za ovo uvek mi je manji greh kad se nešto radi iz ubeđenja nego za pare, ne znam kako se to može porediti.

 

Sad svi da se pokriju ušima i da ćute, a Srđana u karantin preventivno ali da ga ubede da je opasno i da govori bilo šta za javnost, već je napravio dovoljno štete :classic_rolleyes:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milica said:

Zena sve lepo rekla👍

 Vjerujem da je Đokoviću teško, sigurna sam da će mu, ako bude ostao na vrhu, biti još teže. U bijelom svijetu „crncu“ ne pomaže ni kad primi pehar u Wimbldonu. Dapače. Na tom tronu „crnac“ postaje crnja na koga se svaki „civilizirani“, zapadnjački pas smije posrati. VEDRANA RUDAN

 

 

Ima li neka tema na svijetu ovom da o njoj Vedrana Rudan i Biljana Srbljanovic nemaju misljenje?

Malo joj se stil izlizao posle 40 godina pisanja protiv, ni sada nije za Novaka nego napada njegove kriticare. Eva Ras level spisateljica. 

 

A Novak... ne pratim tenis sto kaze Sprivel al ne ukapirah koja je poenta ovog ex Yu turnira i sto bas sada? Nesto humanitarno ili marketinski?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

da ne bude publike?

Prvobitno je bilo predviđeno samo 1000 ljudi, dok je još važila ta mera, a onda su je ukinuli, što znači "struka" rekla može. Sigurno da ima i neke Novakove krivice, ali ako je već dobio dozvolu od odgovornih ljudi za ovako nešto, a vidim i da su zaista sve mere bile preduzete - delile se maske na ulazu, dezinfekciona sredstva i uputsvo o distanci, to što se ljudi toga nisu pridržavali nije on kriv. On je sve ovo učinio iz dobre namere, a pre sve ga je turnir bio humanitarnog karaktera, kao i pomoć slabije rangiranim teniserima, ali očigledno nije smeo da veruje "stručnjacima".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Meni je neverovatno da se i dalje održavaju masovni događaji s publikom :smiley5: a i tek sam sad ukapirala da niko od učesnika nije testiran po dolasku ni u Zadru ni u Beogradu, ili sam pogrešno protumačila?

Ako tvrde da su poštovali sve preporuke a preporuke nisu uključivale testiranje, ko je tu lud? :classic_ninja:

 

 

I meni je to ogromno iznenadjenje, bila sam ubedjena da su se testirali pre pocetka i da se testiraju recimo svakih nekoliko dana, medjutim ne - preporuke su bile da ne treba testiranje ukoliko nema simptoma, samo ako se pojave simptomi onda testiranje - mislim to je ono sto nama francuzima drzava prica sve vreme ali ovde je bio turnir u pitanju

 

Ocigledno je Novak skroz popio pricu struke da je korona pobedjena da je nema, to je pocetak i kraj njegovog razmisljanja na tu temU, on je jednostavno organizovao turnir da naslovom "proslavljamo zavrsetak epidemije korone" njemu su tako objasnili i on je popio pricu, neverovatno ali istinito

 

 

Edited by ciao
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

A Novak... ne pratim tenis sto kaze Sprivel al ne ukapirah koja je poenta ovog ex Yu turnira i sto bas sada? Nesto humanitarno ili marketinski?

Da, glavni deo turnira, petak-subota-nedelja je bio humanitarnog karaktera, pobednik je birao gde će se uputiti sredstva, a njemu je prethodio turnir, gde su skupili novac za slabije rangirane tenisere.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Prvobitno je bilo predviđeno samo 1000 ljudi, dok je još važila ta mera, a onda su je ukinuli, što znači "struka" rekla može. Sigurno da ima i neke Novakove krivice, ali ako je već dobio dozvolu od odgovornih ljudi za ovako nešto, a vidim i da su zaista sve mere bile preduzete - delile se maske na ulazu, dezinfekciona sredstva i uputsvo o distanci, to što se ljudi toga nisu pridržavali nije on kriv. On je sve ovo učinio iz dobre namere, a pre sve ga je turnir bio humanitarnog karaktera, kao i pomoć slabije rangiranim teniserima, ali očigledno nije smeo da veruje "stručnjacima".

 

Nije samo problem publika, to je cak i najmanji problem, problem su oni izlasci po Beogradu, problem je silno grljenje, fudbalski i kosarkaski mecevi, klinci sto skupljaju loptice su im donosili i peskire itd.

Ali mislim da su presudni oni snimci iz nocnog zivota...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...