Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

Grčka super liga je startovala prošli i sudeći po kvotama grčke državne kladionice (koja je svim klubovima manje-više sponzor) AEKara ima najveće šanse za titule. Malo iznenađuje da je Oli na drugom mesto a ne PAO ali svakako ja neke veće šanse dajem zelenima. Neki fun fact je da Olimpijakos posle ko zna koliko godina i prelaznih rokova, ove godine nije kupio ni jednog srpskog igrača.

Screenshot2023-08-23at21_38_13.thumb.png.f51614db13cdb8a94b006272035584a5.png

 

Što se tiče rezultata prvog kola, lagana pobeda Olija i Paoka kod kuće.

https://int.soccerway.com/national/greece/super-league/20232024/regular-season/r75615/matches/

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Mierez je Lautaro Martinez za sirotinju.
Napadač sa dosta širokim repertoarom realizacije

Pa baš i ne. 80% golova zabija glavom. Rekao bi da se radi o Petkoviću za sirotinju. Visok, jak, izvrstan u građenju, fantastičan work rate, izvrstan za primit i odložiti dugu loptu...Ali po lucidnosti, tehnici, rješenjima, i pregledu igre nije ni blizu Petkoviću. 

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Hajduk zasad 94 hiljade clanova. Idu hladno preko 100k.

To što oni imaju, nema nitko u exyu. Ni blizu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa baš i ne. 80% golova zabija glavom. Rekao bi da se radi o Petkoviću za sirotinju. Visok, jak, izvrstan u građenju, fantastičan work rate, izvrstan za primit i odložiti dugu loptu...Ali po lucidnosti, tehnici, rješenjima, i pregledu igre nije ni blizu Petkoviću. 

To što oni imaju, nema nitko u exyu. Ni blizu. 

Ko je Petković...Ilija ?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Мџе said:

Grčka super liga je startovala prošli i sudeći po kvotama grčke državne kladionice (koja je svim klubovima manje-više sponzor) AEKara ima najveće šanse za titule. Malo iznenađuje da je Oli na drugom mesto a ne PAO ali svakako ja neke veće šanse dajem zelenima. Neki fun fact je da Olimpijakos posle ko zna koliko godina i prelaznih rokova, ove godine nije kupio ni jednog srpskog igrača.

Screenshot2023-08-23at21_38_13.thumb.png.f51614db13cdb8a94b006272035584a5.png

 

Što se tiče rezultata prvog kola, lagana pobeda Olija i Paoka kod kuće.

https://int.soccerway.com/national/greece/super-league/20232024/regular-season/r75615/matches/

 

 

Olympiakos ima najbolje igrače po pitanju kvaliteta, dosta odlazaka i dolazaka + novi trener, ko zna na šta će to ispasti.

AEK i Panata prave korak napred nakon dobre prethodne sezone. Biće baš zanimljivo ispratiti Grke posle dosta godina, ima dosta kvaliteta u ove tri ekipe. PAO pre neki dan doveo Willian Arao-a iz Fenera, mnogo gotivan igrač još iz Brazilske lige.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

 

Olympiakos ima najbolje igrače po pitanju kvaliteta, dosta odlazaka i dolazaka + novi trener, ko zna na šta će to ispasti.

AEK i Panata prave korak napred nakon dobre prethodne sezone. Biće baš zanimljivo ispratiti Grke posle dosta godina, ima dosta kvaliteta u ove tri ekipe. PAO pre neki dan doveo Willian Arao-a iz Fenera, mnogo gotivan igrač još iz Brazilske lige.

 

Meni se Olijeva ekipa nešto ne sviđa posebno. Nemam utisak da posebno odskaču po kvalitetu u poređenju sa drugim ekipa. Jedino mi se jako sviđa što imaju dosta grčkih fudbalera koji igraju u prvom timu, kao i jako zanimljive mlade igrača kao Ndoj i Sotiris Alexandropoulos (kojeg su doveli iz Sportinga a koji je dete Panate). Trener mi je isto jako zanimljiv izbor, lik koji je ispao sa Espanjolom u drugu ligu. Videćemo, biće zanimljiva sezona i ako se moderacija slaže mogli bismo da otvorimo poseban topik.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

I Pavkov dade Liverpulu 2...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Fantastičan je igrač i na daleko većem nivou od Pavkova. Živeo sam blizu stadiona Dinama pre par godina i imao sa prilike da idem na utakmice povremeno i ta sezona kada su on i Oršić došli je bila dobra za Dinamo, videla se klasa odmah.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Fantastičan je igrač i na daleko većem nivou od Pavkova. Živeo sam blizu stadiona Dinama pre par godina i imao sa prilike da idem na utakmice povremeno i ta sezona kada su on i Oršić došli je bila dobra za Dinamo, videla se klasa odmah.
Ako ti kažeš, onda verujem...Bugi je zajebant m2....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Dobro, nije klasa Pavlova, ali trudi se.
Pavlov..?....Jevgenij, iz Železničara Pančevo ? Znam lično čoveka, igrao kod nas jednu sezonu.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemanja Bilbija opet pogodio za Zrinjski, ovaj put protiv Linca. Ja nemam pojma koliko je lik golova dao za Zrinjski za koji igra 7-8 sezona. Znači, zadnje 2 sezone dao je preko 50-60 golova. Inače, riječ je o sinu Milorada Bilbije (kapiten Borca u finalu kupa SFRJ kad su pobijedili Zvezdu).

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drug Crni said:

Meni je Petković tanak,da ne kažem sporan kao realizator.
Svakako nisam ni poredio Miereza sa njim već sa Lautarom na kojeg me podseća.

Tanak je u smislu da za poziciju 9ke daje malo golova, nije klasični realizator. Ali to je zato jer on tako hoće. Voli se spuštat po loptu, razigravati, i u tome je fenomenalan. Ne mogu se sjetiti koji trener je bio, ali je rekao nešto u smislu kao ne zanima me što Petković želi igrati, igrati će špicu. Jer mu je, sjećam se, Krznar jedno vrijeme popuštao i davao mu da igra iza napadača. Pa kad smo igrali sa Slovacima, prošao im je kroz cijelu obranu i zabio gol. Škriniar je pitao Perišića (mislim da je njega) poslije utakmice kao od kud ste ovog izvukli. Ili gol škaricama protiv Bodo/Glimta za ulazak u Ligu prvaka. Kako ima spektakularnih golova, tako ima i spektakularnih asistencija.

Shvatio sam da si poredio Miereza s Lautarom. Ali po meni nisu slični igrači. Kažem Mierez je visoki špic, jak ko bik, izvrsnog work ratea, jako dobar u zračnim duelima, i 8/10 golova iz igre daje glavom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...