Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Tesko je pohvatati sta ovi pricaju, ali koliko sam razumeo, od Fajzera su narucili 1 800 000 doza do kraja 2021, a Sinofarm, Sputnik i AZ su obaska. Plus ako se dogovore sa Modernom.

Mislim da je to za jednu malu i onako, prilicno beznacajnu zemlju sasvim dovoljno.

Samo da krene kontinuirana vakcinacija, sto se vise ljudi vakcinise + oni koji su prelezali koronu, pa cemo na prolece imati prilicno relaksiraniju situaciju.

 

 

That's a spirit!! 

 

Man'te nas se novog normalnog - dajte staro normalno, koliko god da je nenormalno bilo! 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

Naleteo malopre na ovaj prilog

 

 

Dosta zanimljivo. Dakle, Emirati, važan US saveznik na bliskom istoku, testira kinesku vakcinu već 6 meseci a sada je masovno daje svom stanovništvu (ogromni redovi i čekanje).

 

I sad, manje više to sa US na stranu ali mi o kineskoj vakcini ne znamo manje više ništa (sem da je ona old school sa umrtvljenim virusom, u teoriji - sa najmanje potencijalnih nus efekata, u praksi - sam bog zna...). I kako onda UAE uzme i vakciniše sve (što domicilno što expat stanovništvo) sa takvom vakcinom? Ili oni nešto znaju? :lol_2:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, CheshireCat said:

Što se ložite da će ovi da nabave bilo kakve vakcine u dogledno vreme?

Koliko puta treba da vas slažu da svaku novu ********* od njih ne biste uzimali zdravo za gotovo?

 

Ovo sto je @Nicklord napisao. Ne verujem ja njima nista, ali prosto ce morati a ne verujem ni da ce biti mnogo pitani oko toga. Naravno da ce oni posle to prikazati kao svoj uspeh, ali u principu to ce biti kao kad se u americkom filmu pojave FBI agenti i kazu: "Mi preuzimamo odavde", samo sto ce ovde to reci neko iz EU.

 

Link to comment
Share on other sites

Sinofarm je jedna od redjih vakcina starog tipa koja sadrzi korona virus. 
 

Kad Astra Zeneca kaze efikasnost 62 % ona je racuna drugacije nego Pfizer. 
AZ je svakom subjektu u testu radio PCR test bez obzira da li su imali simptome ili ne, 

dok Pfizer to nije radio. 
Bitniji je info da su obe vakcine efikasne u prevenciji ispoljavanja simptoma i teskih oblika bolesti. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

To je Sinovac a cini mi se da u UAE (i ovo sto je nama najavljeno) ide Sinofarm vakcina 🤔

sad sam potrazio malo online vise informacija, 
Sinovac je privatna Kineska kompanija a Sinopharm je drzavna Kineska.
Sinopharm je pokazala efikasnost od 85% sto je sasvim zadovoljavajuce u odnosu na Sinavacovih nesto preko 50%.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NMX said:

Naleteo malopre na ovaj prilog

 

 

Dosta zanimljivo. Dakle, Emirati, važan US saveznik na bliskom istoku, testira kinesku vakcinu već 6 meseci a sada je masovno daje svom stanovništvu (ogromni redovi i čekanje).

 

I sad, manje više to sa US na stranu ali mi o kineskoj vakcini ne znamo manje više ništa (sem da je ona old school sa umrtvljenim virusom, u teoriji - sa najmanje potencijalnih nus efekata, u praksi - sam bog zna...). I kako onda UAE uzme i vakciniše sve (što domicilno što expat stanovništvo) sa takvom vakcinom? Ili oni nešto znaju? :lol_2:

Meni se baš to sviđa, sve je obavijeno velom tajne, ceo svet protiv nje, takoreći noir film. Uvek sam na strani usamljenih i odbačenih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sta mislite, da li mogu posle 10 dana od pojave simptoma da odem kod brata?


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Prvih 7 dana nakon pojave simptoma se smatra High risk, sledećih 7 moderate, nakon 14 dana low risk.

Mada neče tebe 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sta mislite, da li mogu posle 10 dana od pojave simptoma da odem kod brata?


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Sori, badi, ipak ne. Ima mišljenja da su ljudi infektivni i duže od 14. To vrv važi za ove sa težom kl.slikom, ali...bolje sedi di si.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prvih 7 dana nakon pojave simptoma se smatra High risk, sledećih 7 moderate, nakon 14 dana low risk.

Mada neče tebe [emoji846]
Pitam zato sto po novom valjda vise ne testiraju ponovo pozitivne i ako se posle 10 dana od pojave simptoma osecaju dobro, mogu na posao.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pitam zato sto po novom valjda vise ne testiraju ponovo pozitivne i ako se posle 10 dana od pojave simptoma osecaju dobro, mogu na posao.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Koliko ja znam bolovanja i izolacije i dalju pišu na 14 dana u slčaju blage slike, a da je 10 dana skraćena samoizolacija, kad nemaš simptome a bio si u kontaktu. Dakle ti bi mogao napolje danas, da se nisi testirao jer nemaš simptome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...