Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Confuse-a-Cat Limited

Quote

'Stariji od 75 godina su najosetljivija kategorija stanovništva, oni će prvi primiti vakcinu, tako je i u većini zemalja u Evropi'', rekao je za Tanjug državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek

Quote

Kon: Definisan plan vakcinacije - prvo zdravstveni radnici, pa starački domovi

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, urosg3 said:

Bez garancije da kad primim vakcinu ne moram da nosim masku perem ruke i noge i držim distancu neće Uroša špric videti, pa sve da je vijagra u špricu.
Ima na mom Kosmaju da se zatvorim i sređujem bubu da bude k`o nova.
Počelo daa mi opasno ide na živce cela stvar, ovo nagađanje pogotovo. Pazi molim te ovu izjavu:

 

Mutirani virus u UK zarazniji 70%

Sunce ti žarko baš 70% a? lep okrugao broj, ma hajte... 

 

Niko ne može da ti da tu garanciju. Tako da..primiš vakcinu ali nastaviš da nosiš masku, pereš ruke, noge, držiš distancu..Zašto? Zato što komšija iznad tebe nije vakcinisan. Ni onaj prodavac u kiosku nije vakcinisan. Na pijaci nisu vakcinisali preprodavca. 

 

I svi ćemo morati da nosimo maske dok  svi ne budemo vakcinisani. Nema opuštanja, tako kažu..

 

Ozbiljno, meni je to isto nelogično. Ako se vakcinišemo i primimo i revakcinu zašto bismo morali i dalje da nosimo maske?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Niko ne može da ti da tu garanciju. Tako da..primiš vakcinu ali nastaviš da nosiš masku, pereš ruke, noge, držiš distancu..Zašto? Zato što komšija iznad tebe nije vakcinisan. Ni onaj prodavac u kiosku nije vakcinisan. Na pijaci nisu vakcinisali preprodavca. 

 

I svi ćemo morati da nosimo maske dok  svi ne budemo vakcinisani. Nema opuštanja, tako kažu..

 

Ozbiljno, meni je to isto nelogično. Ako se vakcinišemo i primimo i revakcinu zašto bismo morali i dalje da nosimo maske?

Jer... Čip 🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

pa da, u maski je antena preko koje ce cip iz vakcine da javlja Bilu GejCu sta si radio i gde si bio. logicno.

:classic_biggrin::girl:

:lol_2:

Nema tu garancije, a pretplata mora mesecno da se placa.

Nisu te antene vise onakve ko sto ih znamo, sad su to mali oscilatori, koji se povezuju na cipove u kreditnim karticama i odatle pregovaraju sa ostalim kreditnim karticama po svetu.

To su specijalni mali antivirus aplicatori, koji se tiho sire do prve supe.

@wwww Izvini nekako se uvek poklopi da se na tvoj post nadovezem. Ova moja reakcija je u stvari explozija na sve gluposti koje sam procitao u poslednjih par nedelja. Tome nema kraja. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Niko ne može da ti da tu garanciju. Tako da..primiš vakcinu ali nastaviš da nosiš masku, pereš ruke, noge, držiš distancu..Zašto? Zato što komšija iznad tebe nije vakcinisan. Ni onaj prodavac u kiosku nije vakcinisan. Na pijaci nisu vakcinisali preprodavca. 

 

I svi ćemo morati da nosimo maske dok  svi ne budemo vakcinisani. Nema opuštanja, tako kažu..

 

Ozbiljno, meni je to isto nelogično. Ako se vakcinišemo i primimo i revakcinu zašto bismo morali i dalje da nosimo maske?

E vidiš naleteli smo na deal breaker. Država u kojoj članovi KŠ, koji jel`te jesu stručni ljudi, spremni da na sebe preuzmu odgovornost rešavanja sudbina naših života, ne mogu da se dogovore oko hebene raspodele 5k vakcina, a kamoli šta drugo, a hoće da nam se ukake u živote bez blama.

I sad ti Uroše budi odgovoran, prema sebi i prema društvu, a oni - pa šta ćeš, takva je situacija. Oni su stručni ali pod političkim pritiskom, šta da se radi, nesrećni splet okolnosti, pa eto ne moraju da budu baš ni skroz odgovorni, nepristojno ih proizivati za svaku javno izrečenu, dešava se nesporazum, a i eto...
Samo Uroš mora da bude samopregoran i odgovoran, i da štiti i komšiju u imaginarnog prodavca, pa šta Urošu teško, njemu je to ništa prema težini koju na svojoj grbači nose Konovi i Jankovići...

E pa neće moći to tako rođaci, hoće ovaj kmet isti tretman kao Đerlek na primer. Hoće Uroš da lupeta i na boga da ne misli, šta mu prvo padne na  pamet on izjavi, kad razgovaram sa nekim hoću da zvučim učeno iako pojma nemam o temi, hoću da selektivno budem zainteresovan za jednu, meni blisku oblast - kao Đerlek npr za bolnicu u Novom Pazaru, hoću i ja te sve privilegije i hoću da je nepristojno da me se proziva za nedoslednost.

Što za mene da bude striktnije nego za KŠ, pa ja čak i ne dobijam nikakve novce za svoja mišljenja ja to mislim `nako 🙂

Kad je već tako kako jeste, ovaj Uroš u životu ništa protiv vakcine nije imao, ne da nije imao, nega ga bolele uši da razmišlja o tome šta mu špricaju u ruku ili gde god već ali... Sticajem okolnosti upoznao sam ove godine sve članove KŠ, naslušao se toga što sam se naslušao, pa počeo da mislim na temu o kojoj mi ranije nije padalo na pamet. Vakcina je jedna od njih. Kako tu vakcinu počeli ovako besramno politički da razvlače, tako moja odgovornost počinje da fejduje, i ode u fade out.

Ili će ovom Urošu garantovati da vakcinom za Uroša prestaju sve mere, ili nema vakcine. Toj ekipi vlasti dao je Uroš više kredibiliteta nego zaslužuju, ne dam im više. Ko hoće nek primi vakcinu, nek se posle vakcinisanja kloni Košutnjaka i roštilja,nek ne izlazi u kafiće nek ne jede u restoranima nemam ništa protiv. Imam protiv da me prave budalom i moram da nađem neki ventil da svoj bunt iskažem. Pokušaću i da organizujem neku grupu istomišljenika na temu, da vidimo kuda će nas odvesti sve to.

Uglavnom poruka je; Ili mere ili vakcina. Ako niste u stanju drugačije - tužno je to, ali ćao vakcino. Ionako ste rekli, maske, pranje ruku i distanca su dovoljni.
 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

Pravda i za nas koji smo prelezali koronu!

 

@urosg3

Sto tvoja vakcinska antitela da budu bolja od mojih telesnih antitela?

Potpuno sle slažem, osim rodne ravnopravnosti ima da i antigensku ravnopravnost promovišemo. To što državu mrzi da deli građane na imune i ostale ne znači da oporavljeni treba da se pridržavaju istih epidemioloških mera. Nema nikakv logike. To nas vodi do još neprijatnijeg zaključka, ali da ne širim priču u radno vreme, može večeras 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Potpuno sle slažem, osim rodne ravnopravnosti ima da i antigensku ravnopravnost promovišemo. To što državu mrzi da deli građane na imune i ostale ne znači da oporavljeni treba da se pridržavaju istih epidemioloških mera. Nema nikakv logike. To nas vodi do još neprijatnijeg zaključka, ali da ne širim priču u radno vreme, može večeras 🙂

 

Cuti, nemoj da nam uvedu i ovo, kao Japanci:

 

"Japan’s struggle to contain the coronavirus ahead of the holiday season has prompted some local leaders to ask residents to embrace a more extreme precaution: wearing masks at home."

 

https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2020-12-22/japanese-citizens-urged-to-wear-masks-at-home-as-cases-swell

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sunshine State said:

 

Cuti, nemoj da nam uvedu i ovo, kao Japanci:

 

"Japan’s struggle to contain the coronavirus ahead of the holiday season has prompted some local leaders to ask residents to embrace a more extreme precaution: wearing masks at home."

 

https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2020-12-22/japanese-citizens-urged-to-wear-masks-at-home-as-cases-swell

Oh jedva čekam, odlična ideja! I da nagovaraju komšije da nas prijavljuju, ma idi odlična epidemiološka mera, Orvel bi bio ponosan, Lukašenko isto.
Da i nepovredivost doma i porodice padne kao princip pred užasnim virusom i brižnim vlastima koje 25 sati na dan rade za naše dobro i "sipaju istinu brzinom munje"
p.s. kako se Japanci drže, nešto im se prirodni tok epidemije kezi u lice?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Ti ili si Sarapa, il' si Olja Beckovic, nema trece 🙂

Zezaj ti druga zezaj 🙂  ali se nisu skidali sa TV-a i sa neta nisi mogao da ih ne upoznaš, ušli su u sve pore naših života stručnjaci.
Ono Jankovića znam iz V ostale iz scenskih nastupa. Dobro i na to imam kritike, ona DKT ima stvarno Sluty makeup, iako je za svaku pohvalu da na kraju ipak krije karmin maskom. Znam koliko joj to teško palo...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Zezaj ti druga zezaj 🙂  ali se nisu skidali sa TV-a i sa neta nisi mogao da ih ne upoznaš, ušli su u sve pore naših života stručnjaci.
Ono Jankovića znam iz V ostale iz scenskih nastupa. Dobro i na to imam kritike, ona DKT ima stvarno Sluty makeup, iako je za svaku pohvalu da na kraju ipak krije karmin maskom. Znam koliko joj to teško palo...

 

Ja prestao da ih gledam, pratim, slušam kad je ukinuto vanredno stanje. Ni do tad nije to trebalo da radim. U stvari, zadnjih nekoliko godina nisam ni gledao TV, samo sad u proleće.

 

Probaj, ionako ćeš sve saznati indirektno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

E vidiš naleteli smo na deal breaker. Država u kojoj članovi KŠ, koji jel`te jesu stručni ljudi, spremni da na sebe preuzmu odgovornost rešavanja sudbina naših života, ne mogu da se dogovore oko hebene raspodele 5k vakcina, a kamoli šta drugo, a hoće da nam se ukake u živote bez blama.

I sad ti Uroše budi odgovoran, prema sebi i prema društvu, a oni - pa šta ćeš, takva je situacija. Oni su stručni ali pod političkim pritiskom, šta da se radi, nesrećni splet okolnosti, pa eto ne moraju da budu baš ni skroz odgovorni, nepristojno ih proizivati za svaku javno izrečenu, dešava se nesporazum, a i eto...
Samo Uroš mora da bude samopregoran i odgovoran, i da štiti i komšiju u imaginarnog prodavca, pa šta Urošu teško, njemu je to ništa prema težini koju na svojoj grbači nose Konovi i Jankovići...

E pa neće moći to tako rođaci, hoće ovaj kmet isti tretman kao Đerlek na primer. Hoće Uroš da lupeta i na boga da ne misli, šta mu prvo padne na  pamet on izjavi, kad razgovaram sa nekim hoću da zvučim učeno iako pojma nemam o temi, hoću da selektivno budem zainteresovan za jednu, meni blisku oblast - kao Đerlek npr za bolnicu u Novom Pazaru, hoću i ja te sve privilegije i hoću da je nepristojno da me se proziva za nedoslednost.

Što za mene da bude striktnije nego za KŠ, pa ja čak i ne dobijam nikakve novce za svoja mišljenja ja to mislim `nako 🙂

Kad je već tako kako jeste, ovaj Uroš u životu ništa protiv vakcine nije imao, ne da nije imao, nega ga bolele uši da razmišlja o tome šta mu špricaju u ruku ili gde god već ali... Sticajem okolnosti upoznao sam ove godine sve članove KŠ, naslušao se toga što sam se naslušao, pa počeo da mislim na temu o kojoj mi ranije nije padalo na pamet. Vakcina je jedna od njih. Kako tu vakcinu počeli ovako besramno politički da razvlače, tako moja odgovornost počinje da fejduje, i ode u fade out.

Ili će ovom Urošu garantovati da vakcinom za Uroša prestaju sve mere, ili nema vakcine. Toj ekipi vlasti dao je Uroš više kredibiliteta nego zaslužuju, ne dam im više. Ko hoće nek primi vakcinu, nek se posle vakcinisanja kloni Košutnjaka i roštilja,nek ne izlazi u kafiće nek ne jede u restoranima nemam ništa protiv. Imam protiv da me prave budalom i moram da nađem neki ventil da svoj bunt iskažem. Pokušaću i da organizujem neku grupu istomišljenika na temu, da vidimo kuda će nas odvesti sve to.

Uglavnom poruka je; Ili mere ili vakcina. Ako niste u stanju drugačije - tužno je to, ali ćao vakcino. Ionako ste rekli, maske, pranje ruku i distanca su dovoljni.
 

 

Urose, zvucis kao onaj tip iz vica sto se naljutio na selo pa ...

 

Kad slusam ljude koji su protiv vakcine "iz principa" ili iz ko zna kojih drugih razloga (u anketama na tv, a ima i par koje licno znam) dodje mi da im kazem: super, i onako nema dovoljno vakcina. Narod ce dobiti imuitet na dva nacina: preko vakcine (laksi nacin, s manje rizika) ili na tezi (preko virusa koji moze svasta nesto da ucini u organizmu). Meni je samo zao ljudi koji zbog nekih bolesti nece moci da prime vakcinu (mozda neke jake alergije ili eventualno neke autoimune bolesti), a bice izlozeni opasnosti zbog ovih koji hoce na prirodan nacin da steknu imunitet.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

E vidiš naleteli smo na deal breaker. Država u kojoj članovi KŠ, koji jel`te jesu stručni ljudi, spremni da na sebe preuzmu odgovornost rešavanja sudbina naših života, ne mogu da se dogovore oko hebene raspodele 5k vakcina, a kamoli šta drugo, a hoće da nam se ukake u živote bez blama.

I sad ti Uroše budi odgovoran, prema sebi i prema društvu, a oni - pa šta ćeš, takva je situacija. Oni su stručni ali pod političkim pritiskom, šta da se radi, nesrećni splet okolnosti, pa eto ne moraju da budu baš ni skroz odgovorni, nepristojno ih proizivati za svaku javno izrečenu, dešava se nesporazum, a i eto...
Samo Uroš mora da bude samopregoran i odgovoran, i da štiti i komšiju u imaginarnog prodavca, pa šta Urošu teško, njemu je to ništa prema težini koju na svojoj grbači nose Konovi i Jankovići...

E pa neće moći to tako rođaci, hoće ovaj kmet isti tretman kao Đerlek na primer. Hoće Uroš da lupeta i na boga da ne misli, šta mu prvo padne na  pamet on izjavi, kad razgovaram sa nekim hoću da zvučim učeno iako pojma nemam o temi, hoću da selektivno budem zainteresovan za jednu, meni blisku oblast - kao Đerlek npr za bolnicu u Novom Pazaru, hoću i ja te sve privilegije i hoću da je nepristojno da me se proziva za nedoslednost.

Što za mene da bude striktnije nego za KŠ, pa ja čak i ne dobijam nikakve novce za svoja mišljenja ja to mislim `nako 🙂

Kad je već tako kako jeste, ovaj Uroš u životu ništa protiv vakcine nije imao, ne da nije imao, nega ga bolele uši da razmišlja o tome šta mu špricaju u ruku ili gde god već ali... Sticajem okolnosti upoznao sam ove godine sve članove KŠ, naslušao se toga što sam se naslušao, pa počeo da mislim na temu o kojoj mi ranije nije padalo na pamet. Vakcina je jedna od njih. Kako tu vakcinu počeli ovako besramno politički da razvlače, tako moja odgovornost počinje da fejduje, i ode u fade out.

Ili će ovom Urošu garantovati da vakcinom za Uroša prestaju sve mere, ili nema vakcine. Toj ekipi vlasti dao je Uroš više kredibiliteta nego zaslužuju, ne dam im više. Ko hoće nek primi vakcinu, nek se posle vakcinisanja kloni Košutnjaka i roštilja,nek ne izlazi u kafiće nek ne jede u restoranima nemam ništa protiv. Imam protiv da me prave budalom i moram da nađem neki ventil da svoj bunt iskažem. Pokušaću i da organizujem neku grupu istomišljenika na temu, da vidimo kuda će nas odvesti sve to.

Uglavnom poruka je; Ili mere ili vakcina. Ako niste u stanju drugačije - tužno je to, ali ćao vakcino. Ionako ste rekli, maske, pranje ruku i distanca su dovoljni.
 

Svi katastrofični filmovi kažu- kad Vlast kaže ne paniči, ti paniči, i obrnuto. 

Nisi, i nećeš biti isti- da je tako, ne bi upucani krimos iz Pazara imao kraljevski tretman, da vidiš kako se za njega nađu i tehničari da mu operu guzu i napoje ga, a lekari gledaju tete-a-tete, a ne ko gubavce koronaše službenim viberom.

Javi za grupu, odavno nisam ratovala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Je li to u Srbiji Vlada prva prima vakcinu?

Quote

Prvi građani Srbije sutra će u 11 časova primiti "Fajzerovu" vakcinu, koja je juče dopremljena u našu zemlju, saznaje "Blic".

 

Prve doze primiće korisnici domova za stare u Beogradu i Novom Sadu.

 

Među privima u našoj zemlji koji će primiti Fajzerovu vakcinu su i predstavnici vlasti.

Naime, kako saznajemo, sutra na Instititu "Torlak" protiv korone će se vakcinisati premijerka Srbije Ana Brnabić i ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja dr Darija Kisić Tepavčević.

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...