Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

45 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Negativan sam ssss :chemistry:

Covece ni korona virus nece da me napadne :87:

 

 

Bravo Slaviša 🙂 Želim ti da ostaneš zdrav.

 

 

 

9 minutes ago, vanjabarsa said:

kad krece vakcinacija u srbiji?

 

 

Masovna ili?  Po nekoj mojoj proceni..i ukoliko se nastavi sa količinom vakcina koje će stizati u Srbiju..mislim da ću biti vakcinisana sredinom 2025 :))) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stiglo je 4800 vakcina, navodno krece naredne nedelje.

 

U januaru stize jos 20000 i to je to sto se tice vakcina.

 

Nema ni vakcina a nema ni plana vakcinacije.

 

 

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vakcine-smestene-na-80-stepeni-djerek-imunizacija-krece-sledece-nedelje-u-januaru/2tb50gk

 

Evo vakcine su na tajnoj lokaciji, cuvaju ih kobre i palmini tigrovi.

 

Bez guranja molim.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ras kass said:

Stiglo je 4800 vakcina, navodno krece naredne nedelje.

 

U januaru stize jos 20000 i to je to sto se tice vakcina.

 

Nema ni vakcina a nema ni plana vakcinacije.

 

 

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vakcine-smestene-na-80-stepeni-djerek-imunizacija-krece-sledece-nedelje-u-januaru/2tb50gk

 

Evo vakcine su na tajnoj lokaciji, cuvaju ih kobre i palmini tigrovi.

 

Bez guranja molim.

 

Pa zar nije bila vest pre neki dan da su negde morali da pobacaju neke vakcine, jer su ih cuvali na - 80, a treba na - 70?

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

Eto @Slavisa iz Tavankuta bio u produženom kontaktu u zatvorenom sa najmanje dva pozitivna, i ništa, a proletos nisi mogao sam samcijat kuče da prošetaš jer gelender.
I šta sad šta da misliš osim da je prenaduvano sve.
Podrazumeva se bez maske. Jeste anegdotalni princip u pitanju ali ima neku vrednost jer je pouzdano svedočenje.

Ja sam bio u produženom kontaktu sa najmanje 3 osobe od kojih jedna ima težu sliku - i ništa. Mada nisam se hvatao za gelender.

Čudesni su putevi zaražavanja 🙂


 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Eto @Slavisa iz Tavankuta bio u produženom kontaktu u zatvorenom sa najmanje dva pozitivna, i ništa, a proletos nisi mogao sam samcijat kuče da prošetaš jer gelender.

 

@Slavisa iz Tavankuta je proletos setao razgacen po avliji i tako jacao imunitet, a sta smo mi radili, pili suplemente? To me podseca na onaj big dog/small dog meme.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

@Slavisa iz Tavankuta je proletos setao razgacen po avliji i tako jacao imunitet, a sta smo mi radili, pili suplemente? To me podseca na onaj big dog/small dog meme.

eto a mi smo samopregorno slušali struku i eksperte iz KŠ, čuvali se smrtonosnih lokacija, Košutnjaka, Fruške gore, mesta koja su bila opasne tačke globalno ne samo kod nas, pa Ade isto.
I ko nam kriv sad?

Slave majke ti jesi roštiljao proletos u avliji?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Bravo Slaviša 🙂 Želim ti da ostaneš zdrav.

 

 

Hvala. :)

 

26 minutes ago, urosg3 said:

Eto @Slavisa iz Tavankuta bio u produženom kontaktu u zatvorenom sa najmanje dva pozitivna, i ništa, a proletos nisi mogao sam samcijat kuče da prošetaš jer gelender.
I šta sad šta da misliš osim da je prenaduvano sve.
Podrazumeva se bez maske. Jeste anegdotalni princip u pitanju ali ima neku vrednost jer je pouzdano svedočenje.

Ja sam bio u produženom kontaktu sa najmanje 3 osobe od kojih jedna ima težu sliku - i ništa. Mada nisam se hvatao za gelender.

Čudesni su putevi zaražavanja 🙂


 

Bio sam sa 3 kontakta, jedan je vec imao simptome taj dan, drugi je dobio simptome sutradan, a treci je dobio 2 dana posle. ( tako da su oni vec mogli i mene da zaraze.

 

Eto, bio sam da uradim test i na antitela, oba . Sad cu bar znati :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Hvala. 🙂

 

Bio sam sa 3 kontakta, jedan je vec imao simptome taj dan, drugi je dobio simptome sutradan, a treci je dobio 2 dana posle. ( tako da su oni vec mogli i mene da zaraze.

 

Eto, bio sam da uradim test i na antitela, oba . Sad cu bar znati :classic_biggrin:

Ma očigledno je i ovako, ti i ja smo kontra sveta 🙂 
Ima i dobrih vesti, u Srbiju, i to je prva država u regionu, došlo 4800 vakcina. Prvi u regionu, da ponovim! 
I pitalo Kona, i naravno da će prvi Kon da se vakciniše, moramo da sačuvamo struku, od čijih uputstava naši životi zavise!
Kon će da se vakciniše, odmah mi je pao kamen sa srca, iako on poštuje epidemiološke mere, nosi masku Kon style, postojala je daleka mogućnost da se zarazi, i da ostanemo bez mudre glave, ali eto...

Pokrili smo ovim kontingentom sve ključne oblasti naših života, Glavni odbor SNS-a, KŠ, Vlada, Narodna skupština, a nešto će da pretekne i za kupujemprodajem

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Hvala. 🙂

 

Bio sam sa 3 kontakta, jedan je vec imao simptome taj dan, drugi je dobio simptome sutradan, a treci je dobio 2 dana posle. ( tako da su oni vec mogli i mene da zaraze.

 

Eto, bio sam da uradim test i na antitela, oba . Sad cu bar znati :classic_biggrin:

 

Lutriju sad da igras. Moji poznanici, otac, majka, dvoje dece 4 i 1.5. Panicno se cuvali od pocetka, nigde isli (ni u setnju), ni sa kim se vidjali. Deca ne idu u vrtic. Otac se razboleo, verovatno na poslu, posle 5 dana i najmladje dete. Raznih slucajeva ima.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, handys said:

 

Lutriju sad da igras. Moji poznanici, otac, majka, dvoje dece 4 i 1.5. Panicno se cuvali od pocetka, nigde isli (ni u setnju), ni sa kim se vidjali. Deca ne idu u vrtic. Otac se razboleo, verovatno na poslu, posle 5 dana i najmladje dete. Raznih slucajeva ima.

 

Zelim im da se sto brze oporave

 

Na lutriji nisam sretan. Igrao sam onaj greb greb. Hteo sam da imam nov auto, i kad sam ogrebo, nisam nista ogrebo. Tako da onda sam grebo, i ne znam da li cu ponovo :)

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...