Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Update posle 5 dana... ja sam manje vise ok i dalje. Temperaturu nisam imao od drugog dana, culo mirisa i  ukusa imam ali sve vreme mi je neki cudan ukus u ustima - slicno metalnom. Slabost ne osecam toliko, ali sam kretanje skroz redukovao: setanje kera je outsourcovano deci. Zena nije te srece... ima temperaturu ali je slomljena i ona izgleda bolesno. Prestao je kasalj, ali mi se taj njen umor uopste ne svidja. Da joj nije sutra kontrola poslao bih je kod doktora opet. Pa da gleda voljeni grb iz zablje perspektive 🙂. Deca su ok, najmladja je imala jedan dan temperaturu i to je sve. Inace kuca izgleda kao zbeg, jedva sam im juce objasnio da eto mogle bi da bace djubre, pociste pod i stave sudove na pranje. Danas je bolje. 

 

@Kronostime tebi je zena bila bolesna a ti ne? Kako su to doktori objasnili?

 

Inace kad sam video da imam pozitivan slucaj, obavestio sam firmu. Svi su se testirali, svi negativni. Znaci ostaje samo skola...

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sreta-steta said:

Update posle 5 dana... ja sam manje vise ok i dalje. Temperaturu nisam imao od drugog dana, culo mirisa i  ukusa imam ali sve vreme mi je neki cudan ukus u ustima - slicno metalnom. Slabost ne osecam toliko, ali sam kretanje skroz redukovao: setanje kera je outsourcovano deci. Zena nije te srece... ima temperaturu ali je slomljena i ona izgleda bolesno. Prestao je kasalj, ali mi se taj njen umor uopste ne svidja. Da joj nije sutra kontrola poslao bih je kod doktora opet. Pa da gleda voljeni grb iz zablje perspektive 🙂. Deca su ok, najmladja je imala jedan dan temperaturu i to je sve. Inace kuca izgleda kao zbeg, jedva sam im juce objasnio da eto mogle bi da bace djubre, pociste pod i stave sudove na pranje. Danas je bolje. 

 

@Kronostime tebi je zena bila bolesna a ti ne? Kako su to doktori objasnili?

 

Inace kad sam video da imam pozitivan slucaj, obavestio sam firmu. Svi su se testirali, svi negativni. Znaci ostaje samo skola...

 

 

U međuvremenu, šta piješ od lekova?

Link to comment
Share on other sites

Just now, sreta-steta said:

Update posle 5 dana... ja sam manje vise ok i dalje. Temperaturu nisam imao od drugog dana, culo mirisa i  ukusa imam ali sve vreme mi je neki cudan ukus u ustima - slicno metalnom. Slabost ne osecam toliko, ali sam kretanje skroz redukovao: setanje kera je outsourcovano deci. Zena nije te srece... ima temperaturu ali je slomljena i ona izgleda bolesno. Prestao je kasalj, ali mi se taj njen umor uopste ne svidja. Da joj nije sutra kontrola poslao bih je kod doktora opet. Pa da gleda voljeni grb iz zablje perspektive 🙂. Deca su ok, najmladja je imala jedan dan temperaturu i to je sve. Inace kuca izgleda kao zbeg, jedva sam im juce objasnio da eto mogle bi da bace djubre, pociste pod i stave sudove na pranje. Danas je bolje. 

 

@Kronostime tebi je zena bila bolesna a ti ne? Kako su to doktori objasnili?

 

Inace kad sam video da imam pozitivan slucaj, obavestio sam firmu. Svi su se testirali, svi negativni. Znaci ostaje samo skola...

 

 

Bila pozitivna, sa svim simptomima - ja i sinko negativni.

Obavestio sam odmah moju firmu i nastavio da radim od kuce, a hanumu lecio zdravom hranom (ne veganskom) i podig`o je na noge.

Cim je pocela da me psuje - znao sam da je izlecena! :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

U međuvremenu, šta piješ od lekova?

 

Nista. Pijem saku vitamina vec 5-6 meseci (pijem 2, pa jedno dve nedelje pauze): d3 1200mg, C 1g, Zn i Mg. Temperatura mi je prosla bez paracetamola.  

3 minutes ago, Kronostime said:

Bila pozitivna, sa svim simptomima - ja i sinko negativni.

Obavestio sam odmah moju firmu i nastavio da radim od kuce, a hanumu lecio zdravom hranom (ne veganskom) i podig`o je na noge.

Cim je pocela da me psuje - znao sam da je izlecena! :lol_2:

 

Jeste uradili seroloski test? Nemate antitela? Jel to znaci da ne mozete uopste da se zarazite ili ste imali srece samo u tom slucaju?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sreta-steta said:

 

Nista. Pijem saku vitamina vec 5-6 meseci (pijem 2, pa jedno dve nedelje pauze): d3 1200mg, C 1g, Zn i Mg. Temperatura mi je prosla bez paracetamola.  

 

Jeste uradili seroloski test? Nemate antitela? Jel to znaci da ne mozete uopste da se zarazite ili ste imali srece samo u tom slucaju?

Sta ce ti Ugljenik?

Sto se tice drugog pitanja - sve je sreca: neces otici pre nego sto te Sv.Petar ne prozove na lutriji.

K`smet.

:default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sreta-steta said:

Update posle 5 dana... ja sam manje vise ok i dalje. Temperaturu nisam imao od drugog dana, culo mirisa i  ukusa imam ali sve vreme mi je neki cudan ukus u ustima - slicno metalnom. Slabost ne osecam toliko, ali sam kretanje skroz redukovao: setanje kera je outsourcovano deci. Zena nije te srece... ima temperaturu ali je slomljena i ona izgleda bolesno. Prestao je kasalj, ali mi se taj njen umor uopste ne svidja. Da joj nije sutra kontrola poslao bih je kod doktora opet. Pa da gleda voljeni grb iz zablje perspektive 🙂. Deca su ok, najmladja je imala jedan dan temperaturu i to je sve. Inace kuca izgleda kao zbeg, jedva sam im juce objasnio da eto mogle bi da bace djubre, pociste pod i stave sudove na pranje. Danas je bolje. 

 

@Kronostime tebi je zena bila bolesna a ti ne? Kako su to doktori objasnili?

 

Inace kad sam video da imam pozitivan slucaj, obavestio sam firmu. Svi su se testirali, svi negativni. Znaci ostaje samo skola...

 

 

A jel se sećaš kad je Mardž Simpson završila u zatvoru pa je iz WC šolje izlazio aligator, a Homer nosio njenu venčanicu jer nije imao šta da obuče? Ja tako zamišljam kuću ako se razbolim 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesic  @sreta-steta @Kronostime - želim da se što pre oporavite i vi i vaše porodice. 

 

@Kronostime iste vitamine su prepisali i mojoj koleginici, i drugu mog sestrića. Bukvalno iste. 

 

 

Kad smo već kod vitamina- uzimam selen i cink, propolis+vitamin C, med i propolis-ujutru i uveče ispiram grlo žalfijom i onim mojim sprejom propolisa..

 

To je bila preporuka lekara opšte prakse, za jačanje imuniteta, pored voća i povrća..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Likvi said:

A jel se sećaš kad je Mardž Simpson završila u zatvoru pa je iz WC šolje izlazio aligator, a Homer nosio njenu venčanicu jer nije imao šta da obuče? Ja tako zamišljam kuću ako se razbolim 😁

Ja kad zaurlam i komsije iznesu djubre iz kuce.

Jbg, kad sam dobrodusan - valjda mi zato i tepaju Dusmanin. :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

@Kronostime mene je najstarija svojevremeno prozvala Zlotac. 

@Likvi to je otprilike to. Ja sam kao svaki moderni roditelj pustio jedan dan da "se same sete". Ali ta vestina zaobilazenja razbacanih stvari po kuci je stvarno neverovatna. Pravi slalom. Posle nekog vremena, sudopera je bila puna do plafona a one su pile jogurt/vodu iz soljica za kafu. Da sam pustio jos koji dan lapale bi sa poda verovatno. Kad sam shvatio da je alternativa tifus, poceo sam da se umilno dernjam. Pedagoski. Ali ta faca najstarije kad sam joj rekao da treba sudove da napuni (pazi, ne da OPERE)... priceless. Kao oni majmuni kad im se pojavio monolit. jebeni tinejdzeri. 

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sreta-steta said:

@Kronostime mene je najstarija svojevremeno prozvala Zlotac. 

@Likvi to je otprilike to. Ja sam kao svaki moderni roditelj pustio jedan dan da "se same sete". Ali ta vestina zaobilazenja razbacanih stvari po kuci je stvarno neverovatna. Pravi slalom. Posle nekog vremena, sudopera je bila puna do plafona a one su pile jogurt/vodu iz soljica za kafu. Da sam pustio jos koji dan lapale bi sa poda verovatno. Kad sam shvatio da je alternativa tifus, poceo sam da se umilno dernjam. Pedagoski. Ali ta faca najstarije kad sam joj rekao da treba sudove da napuni (pazi, ne da OPERE)... priceless. Kao oni majmuni kad im se pojavio monolit. jebeni tinejdzeri. 

Razumem te u potpunosti: cim podignem glas na 90 dB - nekim cudom se problemi sami resavaju.

Dok govorim tise ili cutim - niko me ic ne jebava.

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

Ovog treba obesiti na Terazijama, za primer!

:puke:

Nije jedini, Stojkovicku i Aleckovicku treba razalovati...Kon ma sta god ko mislio o njemu je bogotac za ove prikaze. Lupi on ali mu se cesto i izvrcu izjave odnosno ubace u narativ ovih sto ne vjeruju u virus. Pa se trazi dlaka u jajetu...ma u skoljci jaja. Jbg.

Kako sam i pretpostavio, bez obzira na zbunjujuce odluke stabova (mislim na ex-yu komplet), bez obzira na cesto politicke bilmeze...ide jedno solidno otrjeznjenje od idiotluka zvanog ma to je samo gripa i smjesan virus. Jbg. 
Edit: Ipak da dodam jer sam ovog uvjerenja od pocetka  da nece biti kataklizma ali nije nimalo naivno.  

Edited by wrecktangle
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, wrecktangle said:

Nije jedini, Stojkovicku i Aleckovicku treba razalovati...Kon ma sta god ko mislio o njemu je bogotac za ove prikaze. Lupi on ali mu se cesto i izvrcu izjave odnosno ubace u narativ ovih sto ne vjeruju u virus. Pa se trazi dlaka u jajetu...ma u skoljci jaja. Jbg.

Kako sam i pretpostavio, bez obzira na zbunjujuce odluke stabova (mislim na ex-yu komplet), bez obzira na cesto politicke bilmeze...ide jedno solidno otrjeznjenje od idiotluka zvanog ma to je samo gripa i smjesan virus. Jbg. 
Edit: Ipak da dodam jer sam ovog uvjerenja od pocetka  da nece biti kataklizma ali nije nimalo naivno.  

Problem je u Tuzilastvu - koje nece da goni te DrustvenoKorisneSpodobe i Sudovima koji nece da ih osude zbog Ugrozavanja zdravlja

Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/drustvo/u-kovid-sistemu-prvi-put-i-specijalna-bolnica-sveti-sava/

 

Ako se povećava broj onih koji moraju da ostanu u bolnici, 60 mesta je malo..

 

"Banjica" ne može u kovid sistem jer po rečima Lončara u narednim danima ako bude ledene kiše biće više preloma ruku i nogu :ajme:

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a669933/Loncar-Broj-pregleda-raste-iz-sata-u-sat-otvaramo-dodatne-kovid-ambulante.html

 

Na Banjici je radio jedan ortoped koji je svoje pacijente zadržavao i po 3 meseca posle operacije, bez obzira da li žive u Beogradu ili u unutrašnjosti Srbije. Ako to rade još neki lekari, onda je to razlog zbog koga Banjica ne može u kovid sistem. 

Edited by Devojka Luke Razića
dodat link
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Likvi said:

A jel se sećaš kad je Mardž Simpson završila u zatvoru pa je iz WC šolje izlazio aligator, a Homer nosio njenu venčanicu jer nije imao šta da obuče? Ja tako zamišljam kuću ako se razbolim 😁

 

Jel to ono kad su nagurali sve smece pod tepih?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Razumem te u potpunosti: cim podignem glas na 90 dB - nekim cudom se problemi sami resavaju.

Dok govorim tise ili cutim - niko me ic ne jebava.

 

Buka od 90 - 110 dB može da izazove oštećenje sluha publike. Jel' znaš da pevaš ili da barem uverljivo urlaš u nekom tonalitetu? Da napravimo bend i pokupimo manekenke i kokain :s_w:, šta kažeš?

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, implant said:

 

Buka od 90 - 110 dB može da izazove oštećenje sluha publike. Jel' znaš da pevaš ili da barem uverljivo urlaš u nekom tonalitetu? Da napravimo bend i pokupimo manekenke i kokain :s_w:, šta kažeš?

Da biste pokupili manekenke, mora nešto više, kokain se sad meša s mlekom ko plazma. Kod nas na svadbama domaćin ima posebnu sobu da se poslužiš. I ajde sad ti spreči svadbe.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, implant said:

Slika sa Tajlanda, u vezi restorana i kako da nastave da rade u toku pandemije:

 

Da se nadovezem: to nije lepo, nije ni "normalno" ni pozeljno.

 

Ali u trenutnoj situaciji jeste potrebno i (nadam se) EFIKASNO.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, zoran59 said:

 

Da se nadovezem: to nije lepo, nije ni "normalno" ni pozeljno.

 

Ali u trenutnoj situaciji jeste potrebno i (nadam se) EFIKASNO.

 

Nije lepo ni poželjno, naravno. Sudeći po njihovim brojkama izgleda da jeste efikasno, a i neki je način da svi zadrže posao. Ima i varijanti gde parovi ili članovi porodice mogu da sede bez barijera između sebe, sa barijerama prema ostalim gostima.

Edited by implant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...