Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

39 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

Hravtska je danas oborila PB

116/1722/2
104 u bolnici, 4 na respiratoru

 

...

 

kod mene
20/153/0
22 u bolnici, 2 na respiratoru

 

Vjeko, necu reci da ste dobri, ali obzirom da Srbija nema ni duplo vise stanovnika od CRO, bilo bi "prihvatljivo" da je u Srbiji 7-8 na respiratoru....a vidi koliko ih je?!? 130!! 😞

Link to comment
Share on other sites

Malopre ono smece od Kisic Tepavcevic kaže da se boji kada vidi ove snimke sa okupljanja i protesta, ali joj je zato derbi, na kome je bilo više publike nego bilo koje večeri protesta, bio bezbedan. Da ne govorim o izborima

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna da li PCR test može da se uradi u nekoj privatnoj zdravstvenoj ustanovi ili u nekoj makar malo udaljenijoj, manje posećenoj državnoj? Grci verovatno od 14. ili 15. dopuštaju ulaz uz PCR test. Koliko god nam je stalo da najzad izađemo iz ove nedođije, rizik da budemo blizu onih, koji su možda stvarno zaraženi pa idu da se testiraju, je jednostavno preveliki. Ići sada u državnu zdravstvenu ustanovu na test je blaža varijanta pokušaja samoubistva ako ne sumnjaš stvarno na bolest.

Link to comment
Share on other sites

Moj savet ti je da odes do Torlaka i to u popodnevnim casovima kad je manja guzva. Test na licni zahtev kosta 6000 dinara i rezultati su gotovi za dva dana ( postoji mogucnost da ti iste posalju na mail). Nedavno sam prosao golgotu na tu temu i da ti sad ne opisujem i pisem sta sam sve prosao - ovo gore ti je dovoljno da ne gubis vreme i zivce.

E da, ako rezultate ne jave u roku od dva dana treba ih posetiti jer najverovatnije uzorak nije dobar i treba test ponoviti ( meni se ovo desilo dva puta...).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, JohnnyDragon said:

Kakav je ovo haos. 

Tačno treba da nas se skupi koliko, šta znam, 100 000 i da budemo kao izbeglice, na granicu pehe i u azil u Germanske zemlje 🙄

Bil' nas pustili? 

 

Vi zapnite pjehe, a ja posto imam inostranski pasos vozicu se medju vama u zatvorenim kocijama kao gospoda...Jer tako smo u mogucnosti 🙂

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2020 at 9:32 PM, Cyber said:

Pošasti ein Volk-ein Staat-ein Vučić se svakako treba osloboditi i to se ne sme dovoditi u pitanje. 

Ipak, mislim da je masovno okupljanje u trenutnoj epidemioloskoj situaciji samodestruktivno.

 

pa jeste, to i nije upitno. s ostatkom tvog posta se takodjer slazem. 

 

 

...

 

 

19 hours ago, Vjekoslav said:

kod mene
20/153/0
22 u bolnici, 2 na respiratoru

 

50/174/0

27 u bolnici, 2 na respiratoru

 

p.s. "casne sestre ne prenose zarazu!" (ovo bi mogao biti dobar naslov nekog romana)

 

Spoiler

- Kad je riječ o Đakovu i pričama koje kruže, treba jasno reći, časne sestre ne prenose zarazu po Đakovu i okolici, one su od prvog dana pojave zaraze u samoizolaciji i treba prestati s tom nepotrebnom stigmatizacijom, istaknuo je Ivanović. Također su se, rekao je, pojavile informacije da se smanjuje broj testiranja, što također nije točno. U koordinaciji s epidemiološkim službama svakodnevno se u prosjeku obavlja oko 200 testiranja.

- To što neki pojedinac smatra da bi se trebao testirati, ne može biti osobna procjena, to mora biti procjena ili epidemiologa ili obiteljskog liječnika. Od ponedjeljka stupaju na snagu nove mjere i apeliram da ih se svi pridržavamo za dobrobit svih nas, zaključio je Ivanović.

Đakovački epidemiolog dr. Tomislav Dijanić na pitanje kakva je situacija u tamošnjem samostanu, ponovio je da časne sestre ne izlaze iz njega te da je od 185 sestara, koliko ih je u samostanu, do sada na koronavirus pozitivno 130, ali sve su medicinski obrađene. Dodao je i kako je ukupan broj zaraženih od pojave zaraze na području Đakovštine 241.

 

Link to comment
Share on other sites

Ove mere sto su uveli skoro: obavezne maske, zabrana okupljanja itd.
To su dunsteri trebali da uvedu pre 2 meseca kada su poceli da "otvoraju drustvo".
Ovako su debili prosli put od najzatvorenije drzave u Evropi do nove Belorusije i zamalo opet najzatvorenije drzave u Evropi za svega 2 meseca.
Jos te ekstremne promene prema koroni su uticale opasno na odnos naroda prema istoj, pa su maske bile sve redja pojava po prodavnica i trgovima.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...