Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Sada kada su zavseni izbori,jednostavno ce se praviti blesavi... uvalice lekarima da se snalaze kako znaju i umeju....

Naravno,narod ce biti svakdnevno polivan kofama govana po medijima zbog svoje neodgovornosti...

Realno,od naprasnog ukidanja svih mera prevencije radi odrzavanja "izbora" svi smo bili svesni da ce se ovakav scenario dogoditi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

/bot mode ON

 

Ne znam da li ste primetili da sve zemlje (izuzev compatriots-a Mise Vacica) u okruzenju imaju porast broja obolelih u poslednje dve nedelje. Imam osecaj da stvari i ne bi bile mnogo drugacije da nismo imali derbi pred 20k ljudi, Adria Tour, izbore i sl, ili su svi napravili iste greske kao i Srbija.

 

Inace, danas se odrzavaju predsednicki izbori u Poljskoj gde broj novozarazenih na dnevnom nivou nije bio ispod 200 jos od prvog Aprila.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

image.png

image.png

 

/bot mode OFF

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mrd said:

To sam se i ja pitao, koja je sankcija za one koji ne nose maske? Da li policajac, moze da te zaustavi i pita zasto ne nosis masku, pod uslovom da on nosi. 🙂

Nema sanse da ce da kazne one koji ne nose maske. Ovde je i CHP skoro prestao da juri ljude po autoputu, posto se plase da stupaju u kontakt.

U Hrv juce uhapsen lik koji nije hteo da nosi masku u vozu. Polazak je kasnio 30 minuta zbog njega. Kad je policija stigla, pristao je na kompromis da je stavi na lice, ali mu nije omoguceno i uhapsen je.

 

aXgYVAz_700bwp.webp

 

Mozda i Srbija krene sa istom praksom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Covek je doktor medicine, na Harvardu je potom zavrsio Health Policy and Management i Epidemiologiju (dobio titule SM i Sc. D), bio direktor Instituta za Health Policy i Epidemiologiju Univerziteta u Kelnu, zena mu takodje lekar epidemiolog, trenutno je poslanik u Saveznom parlamentu i zaduzen za neke radne grupe, a ispred SPD za medicinska pitanja (posto je bilo pitanje ko je sad pa ovo)

 

This preprint study from Colorado and Harvard University is very important for the optimal strategy to prevent a second wave in the fall. It shows important new connections. The picture shows different test strategies of the population.

 

It turns out that the frequency of the test and the time until the results are reported is much more important than the sensitivity and thus the quality of the test! If you tested every 3 days and the results came after 2 days, the R-value would drop 80%!
This would prevent the 2nd wave even if the test were not so precise, ie a part of the infections was overlooked (false negative) Simple: Mass and time beat the test class.
Practically follows: This quality of the tests can probably also be achieved with self-tests! The results of the model calculation would now have to be checked in a test. The time before autumn must be used. The test is now technically possible.
The costs do not stand in the way either. The tests could be pooled to reduce costs. Uni Frankfurt and others have shown: If you first test 10 samples together and then the positive pools individually, you save 80% of the PCRs. The cost of the test could drop significantly.
Thus, a high-tech pandemic control would probably be possible in principle and would have to be prepared now. Incidentally, the laboratory doctors and the RKI have so far defended themselves against pooling. Income is also likely to play a role among laboratory doctors. RKI has formal concerns.
Comprehensive routine testing is costly. But the profit is very high. Constant on and off of daycare and school care, closings of companies and economic uncertainty are a disaster.

 

 

 

Ima neko neke veze s Konom&Co, da im doturi ovaj rad i misljenje? Sad kad su izbori prosli mogli bi malo i da se pozabave svojom strukom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Nego, hteo sam jednu stvar da pitam kao teski laik po pitanju laboratorijskog rada, medicine i sl. Kako je moguce da nama i posle 4 meseca pandemije i dalje fali testova? Kako uopste u kratkim crtama izgleda proces testiranja nakon uzimanja brisa? Koliko je tesko izolovati virus u uzorku? Sta nama fali? Novac? Kadrova? Opreme? Organizovanosti? Jel moguce da mi nemamo postrojenja koja bi obezbedila neophodnu opremu? Koliko cujem, cena testova (sta god ona ukljucivala) se krece na trzistu od 3 do 33 dolara, tako da cisto sumnjam da su pare problem i pored toga sto je Srbija banana republika cija ekonomija zavisi od kafica, pekara i kladionica. Ajd' nekako razumem da nismo mogli da se takmicimo sa mocnijim zemljama u nabavci respiratora u toku opsteg grabeza, ali da fali testova mi je nepojmivo.

 

 

Ovaj moj upis od pre neki dan je izgleda samo protumacen kao izliv besa, ali ja sam ozbiljno pitao 🙂 

Bio bih krajnje zahvalan na odgovoru ako ga iko ima. Bar koristan link da preporuci.
Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ciao said:

 

Potpuno se slazem sa svim jedino ne znam da li da se nadamo da ce nam jednom zakacen tj prelezan virus doneti imunitet ili ne?

Mislim da bar na neko vreme hoce, koliko je to dugo, jos se ne zna.

11 hours ago, wwww said:

Ti si bese u Pensilvaniji?

Zbog cega vasa kumulativna kriva nikako da krene da se asimptotski priblizava pravoj paralelnoj x-osi (kao sto se npr. sad desava s krivom NY i NJ, Masacusetsa)? Sta je kod vas drugacije kod lockdowna, pa nikako da se  bas smanji prirastaj novih slucajeva (sad mi se cak cini i da je ponovo poceo malo da raste - prema JH sajtu)? Da li se to ljudi ne pridrzavaju distanciranja kao u NY/NJ ili imate neke hotspotove koje nikako da ugasite?

Nema nista drugacije, prosto kad imas dosta testova slucajevi se nalaze. Hospitalizacija je pala naravno, ali je broj testova povecan. Imam osecaj da smo manje vise dostigli plato, osim ako se ne poboljsa pracenje, to recimo NY ima bolje, imaju vise para. Mi nijednog trenutka nismo dostigli brojeve kao NY i NJ, pa zato ti deluje da je njihova kriva bolja, mi smo u stvari sve vreme imali daleko bolje distanciranje, pa zato i nije bilo toliko slucajeva kao NY i NJ. Ako pogledas po broju stanovnika mi imamo 3x bolje rezultate.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Ovaj moj upis od pre neki dan je izgleda samo protumacen kao izliv besa, ali ja sam ozbiljno pitao 🙂 

Bio bih krajnje zahvalan na odgovoru ako ga iko ima. Bar koristan link da preporuci.
Hvala unapred.

meni glupo da kao laik pisem.

Imas one stapice kojima uzimas bris (ne znam da li su drugaciji od standardnih zato sto moraju da dopru do zadnjeg dela zdrela kroz nos), pa to mora da se stavi u onu plasticnu posudicu u kojoj mora da bude neka hemikalija koja ce da obezbedi da virus prezivi do laboratorije. Pa onda u laboratoriji valjda moraju da razmnoze te viruse (za to valjda opet koriste neke druge hemikalije) do nivoa kada neke trece hemikalije mogu da ih detektuju. Pretpostavljam da te hemikalije nije bas jednostvno proizvesti (kad je jedna Francuska dugo kuburila da u sopstvenoj reziji obezbedi dovoljno testova...).

 

ovde je dokument WHO:

https://www.who.int/publications/m/item/molecular-assays-to-diagnose-covid-19-summary-table-of-available-protocols

od 60. strane je valjda test (protokol) koji je Prof Drosten u januaru stavio svima na raspolaganje, pa proucavaj, meni je previse strucno da citam/razumem.

Spoiler

Real-time reverse-transcription polymerase chain reaction

All assays used the same conditions. Primer and probe sequences, as well as optimized concentrations are shown in Table 1. A 25-μl reaction was set up containing 5 μl of RNA, 12.5 μl of 2 X reaction buffer provided with the Superscript III one step RT-PCR system with Platinum Taq Polymerase (Invitrogen; containing 0.4 mM of each deoxyribonucleotide triphosphates (dNTP) and 3.2 mM magnesium sulfate), 1 μl of reverse transcriptase/Taq mixture from the kit, 0.4 μl of a 50 mM magnesium sulfate solution (Invitrogen not provided with the kit), and 1 μg of nonacetylated bovine serum albumin (Roche). All oligonucleotides were synthesised and provided by Tib-Molbiol, Berlin. Thermal cycling was performed at 55°C for 10 min for reverse transcription, followed by 95°C for 3 min and then 45 cycles of 95°C for 15 s, 58°C for 30 s.

 

Technical sensitivity testing

Preliminary assessment of analytical sensitivity for RdRp assay. We testedpurified cell culture supernatant containingSARS-CoV strain Frankfurt-1virions grown on Vero cells, and quantified by real-time RT-PCR assay as described in Drostenet al. (2)using a specificin-vitrotranscribed RNA quantification standard. The results are shown in Figure 3. All assays are highly sensitive.

 

Breadth of detection

To show that the assays will detectother bat-associated SARS-related viruses, we tested bat-derivedfecal samples available from Drexleret al.,(3)und Muthet al., (4)using the novel assays.

KC633203, Betacoronavirus BtCoV/Rhi_eur/BB98-98/BGR/2008

KC633204, Betacoronavirus BtCoV/Rhi_eur/BB98-92/BGR/2008

KC633201, Betacoronavirus BtCoV/Rhi_bla/BB98-22/BGR/2008

GU190221 Betacoronavirus Bat coronavirus BR98-19/BGR/2008

GU190222 Betacoronavirus Bat coronavirus BM98-01/BGR/2008

GU190223, Betacoronavirus Bat coronavirus BM98-13/BGR/2008

All samples were successfully tested positive by the E gene assay. Detection of these relatively distant members of the SARS-related CoV clade suggests that all Asian viruses are likely to be detected.

 

Specificity testing

1. Chemical stability

To exclude non-specific reactivity of oligonucleotides among eachother, bothassays were tested 40times in parallel with water and no other nucleic acid except the provided oligonucleotides. In none of these reactions was any positive signal detected.

2. Cross-reactivity with other coronaviruses

Cell culture supernatants containing human coronaviruses (HCoV)-229E, -NL63, -OC43, and -HKU1 as well as MERS-CoV were testedin all three assays (Table 2). For the non-cultivable HCoV-HKU1, supernatant from human airway culture was used. Virus RNA concentration in all samples was determined by specific real-time RT-PCRs and in-vitro transcribed RNA standards designed for absolute viral load quantification.

 

 

pojma nemam sta sve ovo gore znaci (niti i pokusavam da shvatim).

od strane 70 ide protokol (3 strane)

 

pre toga imas nesto od americkog CDC, neke Japance, nesto od Kineza, iz Hong Konga, s Tajlanda...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Ovaj moj upis od pre neki dan je izgleda samo protumacen kao izliv besa, ali ja sam ozbiljno pitao 🙂 

Bio bih krajnje zahvalan na odgovoru ako ga iko ima. Bar koristan link da preporuci.
Hvala unapred.

mozes da ukljucis titl i prevod na engleski (mislim da prevod nije bas najbolji)

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

/bot mode ON

 

Ne znam da li ste primetili da sve zemlje (izuzev compatriots-a Mise Vacica) u okruzenju imaju porast broja obolelih u poslednje dve nedelje. Imam osecaj da stvari i ne bi bile mnogo drugacije da nismo imali derbi pred 20k ljudi, Adria Tour, izbore i sl, ili su svi napravili iste greske kao i Srbija.

 

Inace, danas se odrzavaju predsednicki izbori u Poljskoj gde broj novozarazenih na dnevnom nivou nije bio ispod 200 jos od prvog Aprila.

 

/bot mode OFF

 

Thank You! - Michael Scott (short) GIF by MikeyMo | Gfycat

 

Nema tu bot mod ili ne. Jednostavno je tako.

 

Poljaci imaju izbore bez pada prvog pika. HRvati imaju izbore za par nedelja u sred drugog pika petog talasa četvrtog vala, kako god ga nazvali. Crna Gora u avgustu. Izbori kod nas su bili najmanji problem. Popuštanje mera je svakako bilo prebrzo samo što nije rezervisano samo za nas. I porast novoobolelih je rezultat skroz skinutih mera i nas koji nećemo svi da se pridržavamo nekih minimuma mera.

 

Evo danas u Hrvatskoj:

 

Quote

Vodeći hrvatski infektolog o Stožeru: ‘Imali smo dobru situaciju, zbog politike smo sve profućkali’

Otvoreni istup dr. Marka Kutleše, šefa Intenzivne u zagrebačkoj Zaraznoj bolnici

 

Zvuči poznato?

 

Isto će biti i u Poljskoj i svuda. Ja sam, da se razumemo, apslutno na strani ovih lekara. I kod nas i tamo. I stava da je po cenu svega život i zdravlje bitnije. Samo ja ne odlučujem o ljudima i tome da li će sutra da ih više pomre od nedostatka posla i stresa nego od korone. 

 

Na stranu bezočno laganje naših o brojevima obolelih/umrlih, isti trend rasta se vidi u maltene svim siromašnim zemljama ovog regiona, koje nemaju razvijene sisteme javnog zdravlja. Gde Nemačka može da pohvata par hiljada kontakata šljakera iz Tenisove fabrike za dan ili dva, mi ne možemo. Nemamo testove. Nemamo para za testove. Rumor has it da bukvalno dinara nemamo da platimo. I sad, ako je stvarno tako (a ovo su priče drugara koji rade za EBRD i EIB), mi smo u duplom falusu. Em nemamo para em nemamo sistem javnog zdravlja. Mi brojimo sitno do nove emisije evro bondova po pitaj boga kojoj kamati (ili kredita MMFa, šta god). Jer para nema. I sad zamišljam zatvorene kafiće, restorane, tržne centre, prodavnice...koji PDV ide u budžet? Nula bodova. 

 

Za krizni štab nema opravdanja bilo kakvog, ako ništa drugo, jer su ćutali mesec i po dana. I tu se vraćam na ono što sam već pisao za Kona. Da li bih ja ćutao, ne naravno. Njegove motive mogu da razumem ne i da podržim. Samo, uz svo jahanje ovog psihopate po svakom članu štaba, uz svu njihovu (ne)stručnost, oni bog zna kako drugačije od ovoga ne bi mogli da urade sve i da se Radovanović izvuče iz košulje političara, vrati u mantil epidemiologa i klonira u 20 komada za potrebe kriznog štaba. Što stanje u drugim državama tokom druge polovine juna i pokazuje. Da ovo nije samo naš problem. Naš problem je svakako vidljiviji jer smo na svo ukidanje mera mi dodatno sjebani godinama, pa sistem javnog zdravlja ne postoji. 

 

I jedno nepopularno mišljenje. Da smo mere ukidali postepeno, ovo što sada imamo, ne bi se desilo sada, nego onda kada se ukine poslednja mera u tom postupnom ukidanju. Samo što bi to bilo fazon avgust-septembar. I mesec dana kasnije bi imali sezonske viruse plus buktanje korone kao što se danas dešava. 

 

I što se utiska tiče..kad već listate pitanja za Kona i ostale. Niti Radovanović treba time da se bavi jer je i on svoj kredibilitet sjebao odavno, niti treba da se očekuje ne znam šta od Olje. Samo da pita Kona i da ga gazi na tome, zašto je ćutao mesec i po. Jer sve ostalo je nebitno. Mere ukinute sada ili posle dale bi iste rezultate. Kao što vidimo svuda. Nego brale, zašto si ćutao mesec i po i narod koji ti je kao nešto malo verovao, možda doveo u zabludu da je sada sve ok. Mene svakako nije jer sam dovoljno pametan da vidim kako stvari stoje. Svako zaletanje na izbore, sns i ostala sranja su slepe ulice gde će se suština pitanja izgubiti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sve ok sto si napisao, siromasnije drzave pa i one koje su u EU ( istocni blok ) ne mogu ovoliko dugo da izdrze bez ekonomije. One bogarte mogu ali ko zna koliko ce sve ovo potrajati. Bojim se da ce u bogatim drzavama EU bit uskoro jos veca katastrofa ako se uskoro nesto ne promeni. Ne mogu biti zatvoreni do veka. 

Sad vec u Fr ima oko 500000 otpustenih radnika, sta ce bit za par meseci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Ovaj moj upis od pre neki dan je izgleda samo protumacen kao izliv besa, ali ja sam ozbiljno pitao 🙂 

Bio bih krajnje zahvalan na odgovoru ako ga iko ima. Bar koristan link da preporuci.
Hvala unapred.

 

Quote

Nego, hteo sam jednu stvar da pitam kao teski laik po pitanju laboratorijskog rada, medicine i sl. Kako je moguce da nama i posle 4 meseca pandemije i dalje fali testova?

 

Nemam pojma. Sve države traže/kupuju testove. Ima svakakih testova (kvalitet, cena).

Postoje imunološki i genetski testi. Precizniji su genetski. Brži su imunološki. Postoje i drugi načini dokazivanja virusa (npr.elektronski mikroskop) ali to nije smiselno.

 

Primer imunološkog testa:

Rapidserology-protocol.png

 

Quote

Kako uopste u kratkim crtama izgleda proces testiranja nakon uzimanja brisa?

genetski test i imunolški test:

 

COVID-Testing-Comparative-Infographic-v6

 

 

genetski test malo preciznije:

COVIDTEST1(2).png

 

RT-PCR.png

 

 

 

Quote

Koliko je tesko izolovati virus u uzorku? 

1.Zavisi kako uzimaš uzorak i gde uzimaš uzorak. Zavisi i od osobe u kojoj fazi bolesti je.

 

2. Transport i čuvanje uzorka. Kako manipulraš sa uzorkom u labu (nisi peksav itd.). 

 

3.Koliko je virusa na mestu gde si uzeo uzorak. 

 

4.Zavisi koliko imaš para (znači: kako imaš dobro opremeljen laboratorij, ceritifikati, itd.) i kakav kadar imaš (npr. koliko su utrenirani, spraksirani, izobraženi, ...)

 

 

Quote

Sta nama fali? Novac? Kadrova? Opreme? Organizovanosti?

 

Nemam pojma. Nisam iz Srbije. 

 

 

Quote

Jel moguce da mi nemamo postrojenja koja bi obezbedila neophodnu opremu? Koliko cujem, cena testova (sta god ona ukljucivala) se krece na trzistu od 3 do 33 dolara, tako da cisto sumnjam da su pare problem i pored toga sto je Srbija banana republika cija ekonomija zavisi od kafica, pekara i kladionica. Ajd' nekako razumem da nismo mogli da se takmicimo sa mocnijim zemljama u nabavci respiratora u toku opsteg grabeza, ali da fali testova mi je nepojmivo.

 

U vezo cene testova... nije sve u samoj ceni testa. Treba je platiti i opremu u labu, elektriku u labu, cena rada zaposlenog, itd.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Ovaj moj upis od pre neki dan je izgleda samo protumacen kao izliv besa, ali ja sam ozbiljno pitao 🙂 

Bio bih krajnje zahvalan na odgovoru ako ga iko ima. Bar koristan link da preporuci.
Hvala unapred.

Bila je takodje i prica da je jedna stvar imati testove ali nedovoljna nego neko strucan treba te testove i da analizira a to je za Srbiju izgleda veliki problem nemaju dovoljno strucnih lica a valjda ni opreme da analiziraju dovoljno brzo veliki broj testova

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obzirom na izjave ljudi koji su cekali test ove nedelje sto je bilo na medijima mi ne da nemamo 8k testova dnevno sto drzava tvrdi nego je veliko pitanje da li imamo i 800. Juce covek u infektivnoj u bg kaze da njih par desetina ceka satima na testiranje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Obzirom na izjave ljudi koji su cekali test ove nedelje sto je bilo na medijima mi ne da nemamo 8k testova dnevno sto drzava tvrdi nego je veliko pitanje da li imamo i 800. Juce covek u infektivnoj u bg kaze da njih par desetina ceka satima na testiranje.

 

Mislim da nas jednostavna matematika dovodi do ovoga što si napisao.

 

Dakle, ako se testiraju samo oni sa simptomima. To znači da 8000 ljudi (na primer, taj dan) ima simptome, temperaturu, bol u plućima, kašalj, šta god. I onda imaš recimo 200 slučajeva. Šta je sa preostalih 7800 ljudi u sred leta sa simptomima gripa? Od čega su bolesni? To je nemoguće. 


Dakle, pitanje je da li se i 800 testira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što sigurno znam je da ljudi na Torlaku rade po 14h. Pored toga, iz Vatrenog oka su posle predavanja laboratorije u ruke Kliničkog centra (Institu za mikrobiologiju) povučeni istraživači koji su bili tokom vanrednog stanja tu angažovani. Istraživači su uglavnom bili sa raznoh Instituta, najviše njih sa Instituta za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo. Ono što mi nikako nije jasno zašto ne angažuju ljude koji imaju su završili molekularnu biologiju, idealna prilika da ih zaposliš i brzo obučiš za rad. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

https://www.cnn.com/2020/06/27/us/michigan-coronavirus-bar-harpers/index.html

 

People who visited a bar in East Lansing, Michigan, are being asked to self-quarantine because roughly 85 people contracted Covid-19 after visiting the establishment this month, a health official says.

That number is up from the 34 reported Wednesday and is expected to rise, Ingham County Health officer Linda S. Vail told CNN.
The Health Department is asking patrons who visited Harper's Restaurant & Brew Pub between June 12 and June 20 to self-quarantine, and report cases of Covid-19, the department said in a statement.
"Given the number of cases in this outbreak, we consider this a higher risk exposure than a typical visit to a restaurant or bar," Vail said. "There are likely more people infected with Covid-19 not yet identified."
The bar followed safety guidelines for employees, capacity guidelines and table spacing, the statement said.
The bar opted to close down temporarily to install air purifiers and to eliminate lines, a post says on its Facebook page.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...