Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Jel si ti prisustvovao sednicama kriznog staba il si na netu nasao podatke o glasanju? 

Dovoljno je da pratis hronologiju njegovih izjava. Ali to je suviše teško za tebe, a i što bi, kad sve ovo traženje dlake u jajetu polazi od toga što Kon nije simpatičan i nastupa s visine. A kod nekih u ovoj zemlji sigurno i zbog toga što je Jevrejin. To za Pazarce koji su uvređeni jer im je dirnuo u Barjam svakako važi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Dovoljno je da pratis hronologiju njegovih izjava. Ali to je suviše teško za tebe, a i što bi, kad sve ovo traženje dlake u jajetu polazi od toga što Kon nije simpatičan i nastupa s visine. A kod nekih u ovoj zemlji sigurno i zbog toga što je Jevrejin. To za Pazarce koji su uvređeni jer im je dirnuo u Barjam svakako važi.

https://www.danas.rs/drustvo/kon-kraj-epidemije-u-srbiji-vreme-da-se-ukinu-mere/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

McLeod-e ajde brate batali.Covek je napravio 1000 kotradiktornih poteza tokom ove krize.Pa jebem ga zbog tog kriznog staba narod neveruje uopste u postojanje ovog virusa(ima jedan deo uticaja da se ne lazemo).Samo se pitam kako bi ti rasudjivao da nije u pitanju Dr Kon...

1 minute ago, McLeod said:

I, šta je bilo? Je l' smo držali distancu i ponašali se odgovorno?

Da drzace i pridrzavati se mera kad sa svih strana jedno vreme islo da je virus slabi i da je gotovo?!

Edited by 12Laki
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

I, šta je bilo? Je l' smo držali distancu i ponašali se odgovorno?

A kako ti zamišljaš da otvoriš noćne klubove, dozvoliš koliko god hoće navijača na utakmici, i onda očekuješ da ljudi drže distancu? 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo iz NL sveta - sad se prosetah mojim gradicem, udjoh u par prodavnica i nigde apsolutno nijednu masku ne videh (osim na sebi, pa sam se malo glupo osecala).

Moze odredjeni broj ljudi da udje, na ulazu u svaku prodavnicu dezinfekciono sredstvo, putanje iscrtane strelicama po podu kuda da se krecemo, na kasi razmak 1.5 m i to je to!

Na ulici isto oznake:

 

spacer.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Jedina njegova greška je što veruje u dobre namere i odgovornost ljudi. Nadam se da je naučio svoju lekciju.

Dva i po meseca nam nije verovao u dobre namere, pa nam je mesec dana verovao, i sada opet ne veruje 😞 A ipak je verovao da je kraj epidemije, i najavio da posle maja ne očekuje koronu u Srbiji 😞 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sinoc u C&A u Nisu kupujem majicu, stanem u red na onaj marker metar i po udaljenog od drugog (ono na podu) i cekam. Dodje red na mene, eto je gospodja uskace ispred, naravno...

Ja joj kazem da sam sad ja na redu, ona nesto promrmlja i odstupi.

Poenta je da su ljudi ocigledno nedisciplinovani. Nije na meni da odrzavam red u prodavnici ali sam tad morao. Gde je radnik koji ce joj reci da to ne radi?

Mi ispadamo budale, koji postujemo. I onda Kon ocekuje da ce neko da postuje. Pa nece, kad neko vidi da ga drugi zajebavaju, onda ce i on da odustane od reda. Red mora da se zavede. Gde je drzava? Jel Novak kriv? Imao covek dozvolu drzave. Jel derbi odigran van propisa? Nije, opet je drzava, populisticki, dozvolila. I sta onda dalje da diskutujemo?

Red zavodi drzava, a ne moralne norme pojedinca.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Kon odavno menja veru za veceru.:default_coffee:

 

Moje neko misljenje, za koje nemam dokaze, ali sam skoro siguran da je tako, je da njega drzi u saci vlast, da ga "imaju" za neko sranje od ranije, da li one vakcine iz 2009 ili nesto drugo, ne znam...

 

Covek jednostavno ne bi sebe trosio u tim godinama da nije ucenjen.

Link to comment
Share on other sites

Nista, ako je Kon kriv jer je menjao pricu, ako je drzava kriva sto je opustila mere, sta cemo sa onima koji su ovde a i na drugim mestima ismevali one koji su od pocetka pricali o ozbiljnosti situacije? Pa sad glume neku sludjenost jao koga da slusamo šta se desava lazu nas. Ne moze tako gospodo. Imali ste koga da slusate I smejali ste se. Znate dobro u kakvoj drzavi zivite i medju kakvim ljudima. Ne budite losi glumci i ne prebacujte drugima deo odgovornosti koju imate kao pojedinci.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nestorovic je, recimo, za visegodisnju zatvorsku kaznu. 

Nije Kon kriv za neodgovornost naroda, ali ovo njegovo izvlacenje od odgovornosti je sramotno. Daj ostavku, i idi... ali ne, ipak je ok dobiti vojni cin i unapredjenje... sto kaze kronos, vera za veceru.

Nemoj smo veverice, dobro je taj naplatio svoje muke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Kad sam ja to pričao pre mesec dana, ovde je bilo ismevanje, hoću da se iživljavam na ljudima, valjanje u blatu i ostalo. Da je to tad urađeno do sad bi bilo gotovo.

Virus je tu, ne bi ništa bilo gotovo. I biće tu dok se ne nađe vakcina/neki lek/većina se inficira. 

 

Zato mi reči Kona pre mesec dana i tako nešto nisu imale nikakvog smisla, "do kraja Juna skoro će da nestane" ili tako nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki John Terry said:

Dr Kon je najveci Captain Hindsight kog sam ja ikada video.

 

Kako ga samo nije sramota. Ako su ga za sve preglasavali, ako ga niko nije slusao, ako nista nisu uradili kako je predlagao, onda je trebalo da izadje iz kriznog staba, a ne da sad sebe pere od odgovornosti.

 

Juče ga novinarka pitala upravo to zašto ostaje u štabu kad ga stalno "preglasavaju" a on ni 5 ni 6 nego "Pa neću da se povučem" 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Je l' on sam tu? Ne, on se gurne kad treba da se vadi kestenje iz vatre, kad se nesto zasere, onda se salje Kon po svim televizijama, a kad je sve ok, onda Gojkovic cinovnik odgovara na pitanja i kenja novinarima kako smo mi uber odgovorni i najbolji na svetu.

 

Njegova licna greska je sto je usao u to iz najboljih namera. Niti je meni ovde cilj da njega branim, samo da ukazem na nedoslednosti koje vam smetaju kod njega, a ne smetaju vam recimo kod Zorana Radovanovica ili kod vas samih.

 

U Kragujevcu 50 novozarazenih. To su uglavnom ljudi koji po bolnici cekaju rezultate danima, ali sad se svi uzmuvali, isti oni koji su pre tri nedelje gledali kao budalu svakoga ko ceka u redu na ulici i samo prolazili pored njega, gledali kao budalu svakoga ko nosi masku.

 

Pa izlasci i zurke, pab kvizovi, pa kad kazes sacekao bih jos malo ili ajmo nas 2-3 samo u neku bastu, picka plasi se virusa, smeju ti se.

 

A sad oni prvi jao kako cemo sad maske na 35 stepeni sta da radimo. Bu-hu, jadni.

 

Ovde ne postoji nikakva svest o opstem dobru, postoji samo svest o nekom laznom kolektivitetu kad treba da se srbuje. I sad svakom pojedinacnom treba da pricam I told you so ili uzivaj u onome sto si zakuvao, kad nisi mogao da se strpis jos malo, e sad ces celo leto da sedis kuci i ako kad si slepac. Je l' to treba da se radi?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Je l' on sam tu? Ne, on se gurne kad treba da se vadi kestenje iz vatre, kad se nesto zasere, onda se salje Kon po svim televizijama, a kad je sve ok, onda Gojkovic cinovnik odgovara na pitanja i kenja novinarima kako smo mi uber odgovorni i najbolji na svetu.

 

Zasto im ne kaze "Jebite se majmuni!" i ode?

Kad je vec nemocan da bilo sta progura kao odluku, zasto bruka svoje ime sa partijskim kadrovima? Ocigledno je da ga ne slusaju, jel tako? Onda mu je bolje da se skloni a ne da guta krivicu drugih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...