Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Naravno, Olja je krenula u slepu ulicu i tera priču na kojoj ne može da poentira. Radovanović očekivano tanak i nedorečen. Ova dvojica u difens modu.

 

I ovo isto mislim:

 

 

Samo što ovaj to nikada neće uraditi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Kaze moj komsa:" Azijati su poslusni".

Ja mu kazem: "Komso, nisu oni poslusni nego disciplinovani, velika je razlika".


Komsija je u pravu. Sorry! Cim se Djuro Palica izgubi pocinje vrdalama. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

To mozda vazi za neke, ne kazem, ali ne verujem bas za Japan, Juznu Koreju, Tajvan, Singapurcane ...


Za Kineze (mainland), pa i donekle Koreance je tako. Za ostale ne bih znala nemam licno iskustvo, pa da ne spekulisem.  Da Singapurcani su heavy disciplina. Kazne su jezive.
Pri tom mislim na poslove gde moze da se izgine usled greske i preopustenosti.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Pre svega, hvala svima na odgovorima na moje prethodno pitanje. Da ne tagujem sad svakog ponaosob.

 

Inace, tuzne vesti mi stizu iz Tutina. Danas sam saznao da su 5 clanova moje rodbine u Tutinu dijagnostikovani pozitivno, a jedan je podgledao zarazi sa fatalnim ishodom.
Dvojica u ranim 40-im. 
Jedan ima tesku klinicku sliku i prebacen je u KG. U zivotu ga nisam video i ne znam mu zivotne navike i da li ima neke hronicne bolesti. Cale mi je rekao da abnormalno velik i sirok (debeo) . Kaze u poruci da ne moze da bude miran dve sekunde da primi infuziju od kaslja (sta god to znacilo).
Drugi je samo jedan dan imao temperaturu i sad je samo malaksao i kasljucka.

Rodjak koji je preminuo je imao 60-ak godina i u pitanju je zaposleni u bolnici u Tutinu. I on je bio prebacen u KG. Njegova supruga i cerka imaju laksu klinicku sliku po informacijama koje imam.

Prilicna brojka s obzirom da nije da mi je pola Tutina neki rod.

 

Inace iz NP bas uznemirujuce slike i snimci nam stizu. Po twitteru lekari iz ondasnjeg KC mole za opremu i donacije.

Kazu samo 3 funkcionalna respiratora imaju. Koliko je ono Coa donirao u direktnom prenosu iz NP? Koliko je ono EU donirala? Koliko je Norveska donirala? A tek Kina? Kaze imali smo 1008 respiratora, a planirana nabavka jos 1000 pacovskim kanalima zahvaljujuci ljudima u crnim odelima i sa crnim koferima koje je angazovao preko svojih veza u "podzemlju".

 

 

 

 

  • Tuzno 16
Link to comment
Share on other sites

Jebote pa ni mi ovde nisamo imali celu priču. Pazi ovo po podacima batuta koje je BIRN imao ima preko 1000 umrlih koji su imali kovid19 a 675 su oni kod kojih je nesumljivi uzrok smrti kovid. A kulminacija emisije je bila u tvrdnji ovog "dvojca bez kormilara" da oni nedelju dana posle objavljivanje teksta BIRN-a i dalje nemaju te podatke. Dakle prošlo je nedelju dana a oni se nisu zainteresovali da provere te podatke a nalaze se u štabu u kom je Kon neformlani vođa tima. U takvu laž ni dete ne bi poverovalo.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jankovic nije odgovorio konkretno ni na jedno pitanje, Kon u fazonu kako je tako je,    ne mogu ja sve sam.

Od Olje energicniji gledaoci koji zovu..

Nisam ocekivao Zadruga momente, ipak su ovo normalni gosti, ali previse mlako za ovako vrelu temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

 

Mislim da nas jednostavna matematika dovodi do ovoga što si napisao.

 

Dakle, ako se testiraju samo oni sa simptomima. To znači da 8000 ljudi (na primer, taj dan) ima simptome, temperaturu, bol u plućima, kašalj, šta god. I onda imaš recimo 200 slučajeva. Šta je sa preostalih 7800 ljudi u sred leta sa simptomima gripa? Od čega su bolesni? To je nemoguće. 


Dakle, pitanje je da li se i 800 testira.

Ne testiraju se samo ljudi sa simptomima, već i svi oni koji bi trebalo da budu primljeni u neku zdravstvenu ustanovu na lečenje ili treba da imaju neki operativni zahvat, bilo iz zdravstvenih ili estetskih razloga. Ne primaju sada nigde bez negativnog testa.

 

Kolika je brojka takvih na dnevnom nivou - ne znam, ali kada se neko iz moje porodice testirao, bilo je 5/5, tj. svi koji su čekali u redu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Pre svega, hvala svima na odgovorima na moje prethodno pitanje. Da ne tagujem sad svakog ponaosob.

 

Inace, tuzne vesti mi stizu iz Tutina. Danas sam saznao da su 5 clanova moje rodbine u Tutinu dijagnostikovani pozitivno, a jedan je podgledao zarazi sa fatalnim ishodom.
Dvojica u ranim 40-im. 
Jedan ima tesku klinicku sliku i prebacen je u KG. U zivotu ga nisam video i ne znam mu zivotne navike i da li ima neke hronicne bolesti. Cale mi je rekao da abnormalno velik i sirok (debeo) . Kaze u poruci da ne moze da bude miran dve sekunde da primi infuziju od kaslja (sta god to znacilo).
Drugi je samo jedan dan imao temperaturu i sad je samo malaksao i kasljucka.

Rodjak koji je preminuo je imao 60-ak godina i u pitanju je zaposleni u bolnici u Tutinu. I on je bio prebacen u KG. Njegova supruga i cerka imaju laksu klinicku sliku po informacijama koje imam.

Prilicna brojka s obzirom da nije da mi je pola Tutina neki rod.

 

moje saucesce za rodjaka i nadam se da ce se ostali ipak oporaviti s sto manje posledica.

🙏🤞

Cuvajte se, ljudi.

 

Edited by wwww
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Del Piero said:

 

koji je ovo debil od premijerke! Pa, majku mu, nije valjda 250 preminulo od virusa a ostalih 400-600 (ili koliko vec) zarazenih izginulo u saobracajkama! Je li to armija kamiondzija sedi ispred centara za testiranje (ili sta god) i ceka da ovi s pozitivnim nalazim izadju pa ih onda namerno gaze?

Boze me ti se sakloni! :twak::krstipd4:

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...