Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

23 minutes ago, Ridji said:

Evo izgleda da ce samo obaveza nosenja maski biti sledeca mera koju uvode

I ogranicenje skupova na 200 ljudi, to cisto da ne pobiju ugostitelje skroz. 

 

Ali najbolje sto nece kaznjavati prvih 7 dana, to kao i da nisu doneli meru. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na pitanje da li je doneta odluka o ograničenju broja ljudi u zatvorenom prostoru, zamenica direktora "Batuta" je rekla da će takva odluka biti doneta u zavisnosti od epidemiološke situacije, ali da zasad nije doneta.

Dodala je i da nema ograničenja rada restorana, ali da je i u njima, unutra, obavezno nošenje maski.

Nove mere: Kazne za nenošenje maske u prevozu, obavezne i u zatvorenom prostor

:18:

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2020 at 12:14 PM, Bushman said:

Kao da oni znaju šta treba pred turističku sezonu...

 

Šarlatani iz kriznog štaba su noćas u 00:00 uveli  samoizolaciju od 14 dana za sve koji dolaze iz smjera BiH(i Srbije) što u prevodu znači prazne apartmane i zatvaranje ugostiteljskih objekata na području cijele makarske rivijere, dubrovačkog primorja i Pelješca.

 

I u regularnim uvjetima na tim područjima bude oko 50% gostiju iz BiH, ove sezone bi bilo >90%

 

 

Nemam volje tražiti egzaktne brojke ali eto, iz Njemačke ili Poljske koje sigurno imaju nekoliko puta više zaraženih mogu bez ikakvih restrikcija doći umočiti noge u plavo more jadransko a ja ne mogu preko brda... bez obzira što sam hrvatski državljanin i što plaćam valjda sve moguće poreze. 

 

Očekujem da se kroz tjedan-dva ova odluka ukine ili ozbiljno modificira.

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2192987

 

Danas već 80 novih slučajeva, od toga polovica kod Vjekoslava.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2193973

 

Božinović: Ukidamo samoizolaciju za one koji ulaze iz BiH

 

😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

I ogranicenje skupova na 200 ljudi, to cisto da ne pobiju ugostitelje skroz. 

 

Ovo je skrz nejasno, jedni mediji javljaju ogranicenje okupljanja i maske obavezne svuda, drugi samo za maske i to u Bg. N1 editovala vest

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ridji said:

 

Ovo je skrz nejasno, jedni mediji javljaju ogranicenje okupljanja i maske obavezne svuda, drugi samo za maske i to u Bg. N1 editovala vest

Prva vest je bila da ce biti ogranicenja pa su izbacili taj deo n1 i Blic, ostalo nisam ni citala. Rekla bih da je zakljucak samo obavezno nosenje maski za Beograd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Prva vest je bila da ce biti ogranicenja pa su izbacili taj deo n1 i Blic, ostalo nisam ni citala. Rekla bih da je zakljucak samo obavezno nosenje maski za Beograd.

 

Svi su izgleda izbacili taj deo za ogranicenje, samo neobavestena prva nije, a ja sam uhvatio njihove vesti u 13h

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E drugari, sta cemo sada? 

Ajmo maske da su obavezne.

A ostalo, neke mere za okupljanja, mozda da vidimo za testiranje da to ide brze, da vidimo jesu li respiratori u funkciji...

Aj ne zajabevaj, idemo sa maskama ali ono bas ozbiljno i strasno.

Aj dobro.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Pa i da zatvore splavove i sve ostale proslave na određenoj teritoriji, svi će samo da se premeste na neko drugo mesto. Konkretno, zatvore splavove u Beogradu preko noći, "ekipa" samo sedne u kola i ode na drmoguz po Novom Sadu ili Smederevu i raseje virus i tamo. A onda se u pet ujutru "pod gasom" vraćaju za Beograd...

 

A da zatvore sve takve objekte po celoj Srbiji neće da može, jer "harač, rajo, harač treba!"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kragujevac, 68 obolelih ukupno za vreme dok je na snazi bio "policijski čas", 63 obolelih samo u jednom danu dok je na snazi bila preporuka tj.oslanjanje na ljudsku savest i to da će ljudi biti toliko odgovorni da će se "dozvati" pameti... Eto, koliko bi ljudi poslušali nešto što nije obavezno i nije po džepu... Inače od toga da je kg bio dvadeset i neki dan bio bez registrovanih novoozaraženih za vreme "strašnog" policijiskog časa (kme, kme) za samo mesec dana po vraćanju stvari u normalu i nepoštovanja preporuka došli smo do prosečno 40-50 zaraženih dnevno... Divno ☹️...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema, on je svoje zavrsio u periodu korone pre izbora, pocevsi od sredine marta, a to je vodjenje predizborne kampanje. 
Sad ce da isturi i pusti marionete da obavljaju posao za koji moze da se navlaci samo gnev i pljuvanje. A i lakse je ovako, na nivou gradova uvoditi neke mere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je jedna dobra drugarica pozitivna, oseca se dobro, imala jedan dan visu temperaturu posle toga tek povremeno nisku, ali sad vec dva dana bez. 

 

Na srecu za mene poslednji put smo se videli nekoliko pre nego sto se zarazila na jednoj proslavi. 

 

Ali što kaze jedan drugar, "steže se obruč" danas sam saznao da su prijatelji od prijatelja isto pozitivni, a devojka i ja smo se vidjali sa ovim nasima za vikend. 

 

Sad cekamo par dana da vidimo kakva je situacija, posto se timeline uklapa da su ovi nasi mogli da zakace i da krenu da pokazuju simptome u narednih dan dva.

 

Po tome za koliko ljudi sam cuo da su pozitivni u poslednjih par nedelja, klubovi i izlasci su definitivno bitan deo sirenja zaraze. Ovo je sve mladja ekipa koja redovno izlazi po bg klubovima. 

 

Roditeljima sam posle izbora rekao da racunaju da se ne vidjamo neko vreme. 

 

Ovo sa ovim merama danas sto su doneli je smesno, stvarno da se zapitamo da nisu smislili da idu na herd immunity taktiku, nije da nisu imali takvih izjava. 

 

Mada veca sansa je da su samo jako nestrucni i nesposobni

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...