Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

43 minutes ago, McLeod said:

Dovoljno je da pratis hronologiju njegovih izjava. Ali to je suviše teško za tebe,

 

a i što bi, kad sve ovo traženje dlake u jajetu polazi od toga što Kon nije simpatičan i nastupa s visine. A kod nekih u ovoj zemlji sigurno i zbog toga što je Jevrejin. To za Pazarce koji su uvređeni jer im je dirnuo u Barjam svakako važi.

 

Tesko je za mene priznajem da konstruisem kako je neko glasao u kriznom stabu na osnovu njegovih izjava po novinama, tako da priznajem tesko mi je, pa mi pomozi i nadji te podatke gde je Kon preglasan na sednicama.

 

 

bold

Sada vec izlazis iz teritorije trola i ulazis u danger polje manipulatora, loseg ali ipak manipulatora. Prvi sam pisao nasiroko i obrazlagao zasto je Kon djubre, a ima barem 5 forumasa kojih mogu da se setim na prvu loptu koji su radili isto, argumentima, nasiroko, a onda dodjes ti i slazes da ga ne volimo sto nastupa sa visine i nije simpatican. Ni jednom recenicom nisi se potrudio da vodis diskusiju na tu temu osim da trolujes i ignorises cinjenice kada tebi ne odgovaraju. 

 

Drugi deo ove konstrukcije o sukobu jevreja i muslimana osim u tvojoj glavi verujem da se dogodio i u glavi jos 5-6 kretena koje sticajem okolnosti znas jer uvek je vrhunski argument reci poznajem bas dosta ljudi koji tako misle. Al kao sto rekoh jednom ortaku kome je to isto argument svaki put kad je priteran uz zid, il poznajete oko 260 000 ljudi ili izmisljate da bi imali bilo kakvav trag za sta mozete da se uhvatite.

Edited by Tamburinjo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Zasto im ne kaze "Jebite se majmuni!" i ode?

Kad je vec nemocan da bilo sta progura kao odluku, zasto bruka svoje ime sa partijskim kadrovima? Ocigledno je da ga ne slusaju, jel tako? Onda mu je bolje da se skloni a ne da guta krivicu drugih.

 

Otkud znam, nisam ja u njegovoj glavi. Pretpostavljam zato sto oseca kao svoju duznost to da radi i da pokusava svaku vrstu damage controla jer misli da bi da on ode bilo mnogo gore.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Otkud znam, nisam ja u njegovoj glavi. Pretpostavljam zato sto oseca kao svoju duznost to da radi i da pokusava svaku vrstu damage controla jer misli da bi da on ode bilo mnogo gore.

Mogao bi svoju maniju velicine da leci i na drugi nacin, a ne na narodu.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Tesko je za mene priznajem da konstruisem kako je neko glasao u kriznom stabu na osnovu njegovih izjava po novinama, tako da priznajem tesko mi je, pa mi pomozi i nadji te podatke gde je Kon preglasan na sednicama.

 

 

bold

Sada vec izlazis iz teritorije trola i ulazis u danger polje manipulatora, loseg ali ipak manipulatora. Prvi sam pisao nasiroko i obrazlagao zasto je Kon djubre, a ima barem 5 forumasa kojih mogu da se setim na prvu loptu koji su radili isto, argumentima, nasiroko, a onda dodjes ti i slazes da ga ne volimo sto nastupa sa visine i nije simpatican. Ni jednom recenicom nisi se potrudio da vodis diskusiju na tu temu osim da trolujes i ignorises cinjenice kada tebi ne odgovaraju. 

 

Drugi deo ove konstrukcije o sukobu jevreja i muslimana osim u tvojoj glavi verujem da se dogodio i u glavi jos 5-6 kretena koje sticajem okolnosti znas jer uvek je vrhunski argument reci poznajem bas dosta ljudi koji tako misle. Al kao sto rekoh jednom ortaku kome je to isto argument svaki put kad je priteran uz zid, il poznajete oko 260 000 ljudi ili izmisljate da bi imali bilo kakvav trag za sta mozete da se uhvatite.

 

 

I on je sam pricao o tome, sad ako laze cim zine, onda nema ni smisla da pricamo o tome, je l' tako?

 

Sto se bolda tice, nije to nikakva manipulacija. Meni nije jasan gnev koji je usmeren licno ka njemu i argumentovano sam objasnio zasto za svaki pojedinacni slucaj, dok kao reply dobijam emotivni naboj bez ikakve logicke podloge.

 

Ovo o cemu ti pricas je moja spekulacija. Ne mora da bude tako, ali ne bi me zacudilo da jeste, jer argumenti koji su izneti u napadu na njega ne postoje, nastupa se emotivno, zato je logicno u nekom korenu tih emocija traziti razlog za takav nastup.

Prosto i jednostavno.

 

edit: A ti si inace poslednji koji ovde na ovoj temi moze da prica nekome o ignorisanju argumenata i verglanju istog.

 

Izdvojio sam preko sat vremena da objasnim aferu Novartis i Konovu ulogu u njoj,  ti si samo elegantno presao preko toga i nastavio da pises GLUPOSTI o njegovoj ulozi u toj aferi koja je

 

NE PO STO JE CA.

 

A da ne pricamo da je ta glupost odgovorna i za antivakserski pokret kod nas, dobrim delom.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova SNS izborna proslava je dokaz da nema nikakve zavere, tipa oni znaju nesto sto mi ne znamo. 
Epidemija bukti i vrh drzave radi sve, ali bas sve sto ne treba. Na zatvorenom prostoru milon ljidi na razmaku od 10 cm bez ikakve zastite, plus kolce plus grljenje i cestitanje.( na derbiju bar nisu igrali kolo;))

I to je otprilike sve sto treba da znamo o onima koji nas vode kroz ovo. Ima  ona stara: Ne slusaj sta ti doktor i politicar govore nego gledaj sta rade. Kod nas izgleda ne mozes se pouzdati ni u jedno ni u drugo.

Jedino Nesa iz BG je izgleda najpametniji tamo.

@McLeodJa sam imao respect za Kona dok je bio lockdown i smatrao sam da radi najbolje sto moze u datim uslovima.

Posle proglasenja pobede nad koronom imam osecaj da se svesno ili nesvesno ukalupio u Vuckov obrazac: za sve dobro sam ja zasluzan za sve lose stoka od naroda. 
Jeste ovaj virus nepoznanica i za mnogo ozbiljnije drzave i mnogo vece strucnjake od Kona ali tebra, prepisi ne izmislja svaki put toplu vodu. Kakav fudbal sa publikomi kurci palci. Svabo i Englez prazne tribine a Srbin boc, pune. Ne da ti Vucic, preglasaju te? Izadjes i kazes narode nemojte, nije sigurno, ja se ne slazem sa tim. Ova prica moglo je 5000 ali sa distancom je kao prica da je 100 za jednoga izvuceno iz konteksta.

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Sto se bolda tice, nije to nikakva manipulacija. Meni nije jasan gnev koji je usmeren licno ka njemu i argumentovano sam objasnio zasto za svaki pojedinacni slucaj, dok kao reply dobijam emotivni naboj bez ikakve logicke podloge.

 

Ovo o cemu ti pricas je moja spekulacija. Ne mora da bude tako, ali ne bi me zacudilo da jeste, jer argumenti koji su izneti u napadu na njega ne postoje, nastupa se emotivno, zato je logicno u nekom korenu tih emocija traziti razlog za takav nastup.

 

 

Aha, znaci ako neko iznese tonu argumenata koje ti ne prihvatas zato sto neces, i sve do jednog ih bez ikakvog logickog smisla i diskusije uguras u fasciklu pod naslovom "emotivni naboj" onda mora da taj neko ima debelu rasisticku zaledjinu u svom mozgu, zato sto mu je deda bio saradnik okupatora, mozda je cak i Edipovac, znamo da je seks koren svega, veliki su izgledi da radi za minimalac, zena ga vara sa najboljim prijateljem, uma upalu desni, duguje oko 6200 dinara za komunalije, zadnji put je bio na moru 2013-e u Turskoj, omiljeni

igrac Roke Santa Kruz, boja zelena, muskarac, belac 27-35 godina, mali zalisci, nema dioptriju, voli nes sa hladnim mlekom, gadi se filmova sa Lazarom Ristovskim.

 

 

 

Sad nemam vremena da se obracunavam sa ovim izopacenim psihoanalaitickim tumacenjem, tako da cu pokusati skraceni kurs osvescivanja licnosti jednim samocitatom od pre dva meseca

 

Quote

Niti jedan strucnjak ne bi odbio poziv predsednika za pomoc pri ovakvoj stvari, ma koliko se ne slagao sa njim politicki i na prvom mestu moralno. ALI

 

- Niti jedan strucnjak i covek ne bi dozvolio sebi da precuti budalu Nestorovica (pritom Kon i Nestorovic ne pricaju vec godinama )

- Da gostuje sa istim degenerikom po opskurnim emisijama

- Da cuti na svakodnevno izivljavanje predsednika po KZS

- Da ne skrene paznju da raspiratori ne bi trebalo da se koriste u politicke svrhe

- Da mu je politicko pitanje zasto covek koji je u najdirektnijem kontaktu sa zarazenim od korone nije u karantinu

podseticu da je devojka bila 20 dana u zatvoru zato sto je navodno prekrsila neka pravila karantina

- Da svoje misli i ideje o ostavci pise na fb i onda nastupa hrabri predsednik koji ga na kolenim moli da se vrati

 

 

Ako smatras da ne mozes da ostvaris svoje ideje, ako te neko urusava, ili ti je jednostavno dosta svega, slobodno izadjes na KZS i to kazes, ali 

svima sve po spisku, a ne SPC je bezobrazna, urusava sve sto smo postigli, ali predsednik je divan covek, nema veze sto on nije u karantinu i sto ide sa bulumentom

verovatno sireci bolest, on je neverovatan i ti zarazeni na njegovim stranackim skupovima u doba korone su kolateralna steta.

I svi smo CIA, mrzitelji Srbije, jer napadamo najbolje sto ova zemlja ima samo zato sto je mrzimo

i ne volimo i hocemo da se ona urusi, unisti i da je Djilas pokrade, jer hocemo odgovore na neka pitanja. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Aha, znaci ako neko iznese tonu argumenata koje ti ne prihvatas zato sto neces, i sve do jednog ih bez ikakvog logickog smisla i diskusije uguras u fasciklu pod naslovom "emotivni naboj" onda mora da taj neko ima debelu rasisticku zaledjinu u svom mozgu, zato sto mu je deda bio saradnik okupatora, mozda je cak i Edipovac, znamo da je seks koren svega, veliki su izgledi da radi za minimalac, zena ga vara sa najboljim prijateljem, uma upalu desni, duguje oko 6200 dinara za komunalije, zadnji put je bio na moru 2013-e u Turskoj, omiljeni

igrac Roke Santa Kruz, boja zelena, muskarac, belac 27-35 godina, mali zalisci, nema dioptriju, voli nes sa hladnim mlekom, gadi se filmova sa Lazarom Ristovskim.

 

 

 

Sad nemam vremena da se obracunavam sa ovim izopacenim psihoanalaitickim tumacenjem, tako da cu pokusati skraceni kurs osvescivanja licnosti jednim samocitatom od pre dva meseca

 

 

 

Za nekoga ko prica o toni argumenata mogao bi da ih i iznese. Tvoja jedina uloga ovde a i inace je da dodjes pobedonosno i kazes I told you so, to si toliko puta radio na forumu, a daj bobe i da si 10% bio u pravu. Da ja to radim ne biste mogli da zivite od mene, jer sam nazalost vrlo cesto u pravu. Ali niti mi je cilj pisanja da pobedjujem u diskusijama (tek bih onda bio nesnosan), niti da nekome popujem, cilj mi je da ukazem na nedoslednost onih koji za isto napadaju druge.

 

A izvini Fendere, drag si mi, ali brate, sta da ti radim kad upadas sam u jamu koju drugima kopas.

 

P.S. Opet si ignorisao Novartis, ali nema veze, nisam ja zlopamtilo.

 

Sto se tice ovog pamfleta, ne znam sta bih ti rekao osim da sam na svaki argument, ma koliko bio smesan, odgovorio. Ako nisi zadovoljan odgovorom, mogao si da trazis dodatno objasnjenje koje bih ti drage volje dao. Sa tvoje i strane nekih drugih nisam dobio isti tretman, ali opet nema veze, navikao sam.

 

Ali cu uvek da te podsetim na to - ne mozes da trazis od drugoga ono sto i sam ne radis. Svoje dvoriste i te fore 😉 Jer tebe ne zanima ni korona ni situacija, u krajnjoj liniji maltene nijedna tema na ovom forumu tebe ne zanima toliko, koliko da dodjes da polivas nekoga i budes ratnik za forumsku pravdu i istinu koju sam ne postujes u X situacija. No dobro, kao sto rekoh, nije zabranjeno, samo je smesno da bas ti mene prozivas za ove stvari.

 

45 minutes ago, Clash said:

 

@McLeodJa sam imao respect za Kona dok je bio lockdown i smatrao sam da radi najbolje sto moze u datim uslovima.

Posle proglasenja pobede nad koronom imam osecaj da se svesno ili nesvesno ukalupio u Vuckov obrazac: za sve dobro sam ja zasluzan za sve lose stoka od naroda. 
Jeste ovaj virus nepoznanica i za mnogo ozbiljnije drzave i mnogo vece strucnjake od Kona ali tebra, prepisi ne izmislja svaki put toplu vodu. Kakav fudbal sa publikomi kurci palci. Svabo i Englez prazne tribine a Srbin boc, pune. Ne da ti Vucic, preglasaju te? Izadjes i kazes narode nemojte, nije sigurno, ja se ne slazem sa tim. Ova prica moglo je 5000 ali sa distancom je kao prica da je 100 za jednoga izvuceno iz konteksta.

 

 

 

Sa ovim argumentima moze da se diskutuje.

 

Ali se svejedno ne slazem sa tobom. Ako pricamo striktno o Konu, on je stari komunisticki kadar. Ne kazem da je komunista, ali je starog kova, dakle striktna hijerarhija, odgovornost, poslusnost. Nikada nece da kritikuje nekoga iznad sebe, ali se nece libiti da kritikuje onoga ispod sebe.

 

Da li je to dobra osobina, ne znam, smatram da u ovakvoj situaciji moraju da se polazu racuni, pa na kraju, ako riba zaista smrdi od glave, odsecite je. Sto je on sam i rekao.

 

Sve sto je on rekao i uradio je posledica pokusaja da izbalansira nesto i izvuce najbolje iz situacije, ali ne za sebe, nego za sve nas. I zbog toga smatram da je vecina optuzbi na licnom nivou - neosnovana.

 

Vecinu stvari objasnjava ona recenica vi hocete da ja sad kritikujem Vucica, necu, ne zato sto je Vucic nego zato sto je predsednik. I imas i izjavu Zorana Radovanovica koji priznaje da mu je drago sto nije u kriznom stabu i ima slobodu, jer zna sta to nosi.

 

Imas i Srdju Jankovica, koji je postao poznat kao kriticar sistema pa i Vucica, od kako je usao u krizni stab toga nema. Isto mozemo reci, po istim kriterijumima, neke nemuste izjave, damage control. Takav bi bio i pionir slobodne misli Zoran Radovanovic.

 

Znaci Kon nije problem, problem je sistem. Oni jesu, uz eto, Zorana Radovanovica, najbolje sto ova zemlja ima.

 

Ako nisu dovoljno dobri i kazes da treba da podju od sebe, ako jeste to tako, ako je haos, neces u tome da ucestvujes operes ruke i cao.

 

A ti narode se jebi.

 

Ja bih to uradio. Licno. Da sam u njegovoj poziciji. A on nece, ne zato sto je ucenjen, nego zato sto mu ne dozvoljava etika i zato jeste mnogo bolji i od mene i od ogromne vecine ljudi u zemlji, zato sto trpi neopravdane napade na licnom nivou, da bi pokusao da uradi najvise sto moze za opste dobro. Zbog toga moja ocena njega i njegovog rada.

 

Da li je moglo bolje, da li je bilo losih izjava, nekih brljotina - naravno! Da li je samo on odgovoran za to? Cisto sumnjam. Imajuci u vidu u kakvoj drzavi zivimo i ko je na vlasti, mogli smo da prodjemo mnogo gore.

Edited by McLeod
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...