Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Hvala na podrsci svima.

Rekose nam danas u firmi da se od ponedeljka prelazi na rad od kuce at will.
Poucen iskustvom iz druge polovine marta i celog aprila kad sam sve vreme bio u home office-u, ne bih se vracao na taj rezim rada tako da cu da nastavim da idem u firmu. Podneo sam to mnogo losije nego sto sam mislio da hocu posto sam sebe uvek smatrao ultra introvertnom osobom. Bio sam jako loseg zdravstvenog stanja. Radio vremenski duplo vise, sa duplo manjim output-om.

Posto inace zivim s roditeljima koji su u kasnim 60-im i ne najboljih gabarita i ne bas zavidnog krvnog pritiska, verovatno cu od ponedeljka da se preselim u NS u neku garsonjericu do daljnjeg. Vreme mi je bilo davno. Trebalo je mnogo pre ovog sranja sa virusom to da uradim.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nego, hteo sam jednu stvar da pitam kao teski laik po pitanju laboratorijskog rada, medicine i sl. Kako je moguce da nama i posle 4 meseca pandemije i dalje fali testova? Kako uopste u kratkim crtama izgleda proces testiranja nakon uzimanja brisa? Sta nama fali? Kadrova? Opreme? Organizovanosti? Jel moguce da mi nemamo postrojenja koja bi obezbedila neophodnu opremu? Koliko cujem, cena testova (sta god ona ukljucivala) se krece na trzistu od 3 do 33 dolara, tako da cisto sumnjam da su pare problem i pored toga sto je Srbija banana republika cija ekonomija zavisi od kafica, pekara i kladionica. Ajd' nekako razumem da nismo mogli da se takmicimo sa mocnijim zemljama u nabavci respiratora u toku opsteg grabeza, ali da fali testova mi je nepojmivo.

EDIT: i kako je moguce da stizu snimci ispred covid centara kako ljudi u grupama od po 100 cekaju u istoj prostoriji na red da se testiraju? Totalno pomracenje uma. Jel video iko od odgovornih lica na sta to lici? O cemu nasi strucnjaci u kriznom stabu pricaju kad sastance? Jel tesko napraviti  npr kontrolni punkt za drive-through testiranje?

Edited by RatzenStadt
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fine rezultate daje postizborna žurkica u SNS :kece:

 

Maja Gojkovic u bolnici, Marko Đurić navodno isto pozitivan (ovo pročitah negde).

 

Svi su se grlili i ljubili i Vulin i Brnaba i Tasovac i Selak, svi. Tako da....zajebanciju na stranu, šanse da je više od pola od njih fasovalo su realne.

 

A najjače od svega, Psiho se grlio i ljubio sa svima takođe. A dan nakon toga išao na kanabet kod Putina i blejao sa Lukašenkom.

 

Party GIFs - Find & Share on GIPHY

  • Like 5
  • Thanks 6
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NMX said:

Fine rezultate daje postizborna žurkica u SNS :kece:

 

Maja Gojkovic u bolnici, Marko Đurić navodno isto pozitivan (ovo pročitah negde).

 

Svi su se grlili i ljubili i Vulin i Brnaba i Tasovac i Selak, svi. Tako da....zajebanciju na stranu, šanse da je više od pola od njih fasovalo su realne.

 

A najjače od svega, Psiho se grlio i ljubio sa svima takođe. A dan nakon toga išao na kanabet kod Putina i blejao sa Lukašenkom.

 

Party GIFs - Find & Share on GIPHY

spacer.png

  • Like 2
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NMX said:

Fine rezultate daje postizborna žurkica u SNS :kece:

 

Maja Gojkovic u bolnici, Marko Đurić navodno isto pozitivan (ovo pročitah negde).

 

Svi su se grlili i ljubili i Vulin i Brnaba i Tasovac i Selak, svi. Tako da....zajebanciju na stranu, šanse da je više od pola od njih fasovalo su realne.

 

A najjače od svega, Psiho se grlio i ljubio sa svima takođe. A dan nakon toga išao na kanabet kod Putina i blejao sa Lukašenkom.

 

Party GIFs - Find & Share on GIPHY

 

 

Uz malo srece ovo moze i na dobro da izadje

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, NMX said:

Fine rezultate daje postizborna žurkica u SNS :kece:

 

Maja Gojkovic u bolnici, Marko Đurić navodno isto pozitivan (ovo pročitah negde).

 

Svi su se grlili i ljubili i Vulin i Brnaba i Tasovac i Selak, svi. Tako da....zajebanciju na stranu, šanse da je više od pola od njih fasovalo su realne.

 

A najjače od svega, Psiho se grlio i ljubio sa svima takođe. A dan nakon toga išao na kanabet kod Putina i blejao sa Lukašenkom.

 

Party GIFs - Find & Share on GIPHY

ovo moze da postane vrlo zanimljivo...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NMX said:

 

Samo da se ne završi sa ruskim tenkom na Slaviji i na Trgu Republike  :lol_2:

vala ako ga je preneo Putinu doci ce nenajavljen u posetu da ga golim rukama zadavi, nece to prepustiti nekoj masini.

 

nego, mozda bude sledio primer americkog mu kolege pa krene da pije preventivno onaj malarija lek.

Edited by wwww
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

Dodje korona i u moju firmu.
5 slucajeva registrovanih. Imena nisu spominjali u saopstenju da ne bi kompromitovali ljude, ali nam je sef u cilju podizanja opreza rekao da je jedan od pomenutih njegov najbolji drug sa kojim je gotovo svakodnevno u kontaktu (i sa kojim sam i sam pre par dana prozborio na kratko "sa sigurne distance"). Naravno, sef je istog trenutka otisao kuci nakon sto je saznao i saopstio nam to. Ne moram ni da vam govorim da li sam ja u svakodnevnom kontaktu sa mojim sefom i da smo svi u okviru naseg tima od 20-ak ljudi u stalnoj interakciji jedni sa drugim.

Taj kolega, koji je sefov drug, je zavrsio u bolnici jer je zapatio tezi slucaj. Inace, covek u ranim 40-im, mozda i previse disciplinovan u smislu brige o zdravom zivotu (ishrana, nepusac, rezim spavanja...bukvalno zivi kao vojnik i svi to znaju), abnormalno jak i fizicki najaktivnija osoba u tom zivotnom dobu koju poznajem. Takodje i da spomenem da se testirao zajedno sa svojom suprugom pre 5-6 dana iz predostroznosti posto se kod nje u firmi pojavio jedan slucaj. Testovi pokazali oboma negativan nalaz, da bi sada bili pozitivni.

 

teska prica, nije prvi put da cujemo da ljudi koji su vodili racuna o svom zdravlju fasuju teze oblike.Ok there's more than that, ali deluje da je potpuna lutrija da li ces lezati u bolnici ili ces biti na nogama bez znanja da si zarazen.

Cekamo vakcinu, korona je izgleda dosla da ostane i nece otici sama od sebe kako smo nadali.

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

A najjače od svega, Psiho se grlio i ljubio sa svima takođe. A dan nakon toga išao na kanabet kod Putina i blejao sa Lukašenkom.

 

Party GIFs - Find & Share on GIPHY

 

S obzirom na to da su nasi gardisti dok su bili u Rusiji testirani svaki dan, sumnjam da bi pustili bilo koga da pridje na 20 metara Putinu a da pre toga nije testiran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

Kako je moguce da nama i posle 4 meseca pandemije i dalje fali testova?

 

Tako sto smo mi industrijski na kunta kinte nivou pa jedva mozemo da proizvodimo WC papir a kamo li testove, ili u malo mirnijem tonu tako sto testove uvozimo a nekad nece da nam ih prodaju jer i njima treba.

 

3 hours ago, NMX said:

A najjače od svega, Psiho se grlio i ljubio sa svima takođe. A dan nakon toga išao na kanabet kod Putina i blejao sa Lukašenkom.

spacer.png

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2020 at 7:22 AM, wwww said:

 

@Vjekoslav bilo bi zanimljivo, ako mozes, da obratis paznju na situaciju u Zadru, da li ce u nerednih 7-10 dana doci do pojave novih inficiranih. A i ako mozes da kazes kakve su reakcije po Hrvatskoj na pozitivan test tenisera Grigora Dimitrova.

 

zarazen je i imbecil Ivanisevic (koji se zaletio i bez pardona ljubio majku Drazena Petrovica), i Borna Coric, i treneri, i dakako Novak i njegova supruga. Novak je u biti postao hit u predizbornoj kampanji otuzne hrvatske opozicije, glavna pitanja koja ce odluciti pobjednika parlamentarnih izbora u Hrvatskoj sljedece nedjelje su zasto premijer Plenkovic nije u karanteni nakon sto je dodirnuo Novaka i zasto je uopce nekom Srbinu dozvoljeno da upropasti turisticku sezonu u Hrvata. sto se pak samog Zadra tice, nisam cuo da se virus prosirio van teniskih terena. za razliku od slucaja s casnim sestrama u Djakovu. ili pak brojnih slucajeva po zagrebackim kaficima.

 

u biti, Radja je objasnio

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/rada-opeleo-po-svima-koji-napadaju-novaka-dokovica-20200624

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako tvrde da se vecina zarazila po proslavaama, ne vidim onda znacaj nosenja maski??? 

Tj. nece na svadbu ili kafic neko s maskom sigurno. 

Zatvoriti nocne klubove, zabraniti proslave, maske obavezne u prodavnicama isl.... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ras kass said:

Ako tvrde da se vecina zarazila po proslavaama, ne vidim onda znacaj nosenja maski??? 

Tj. nece na svadbu ili kafic neko s maskom sigurno. 

Zatvoriti nocne klubove, zabraniti proslave, maske obavezne u prodavnicama isl.... 

Kad sam ja to pričao pre mesec dana, ovde je bilo ismevanje, hoću da se iživljavam na ljudima, valjanje u blatu i ostalo. Da je to tad urađeno do sad bi bilo gotovo. A umesto toga ćemo u novi krug.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Kad sam ja to pričao pre mesec dana, ovde je bilo ismevanje, hoću da se iživljavam na ljudima, valjanje u blatu i ostalo. Da je to tad urađeno do sad bi bilo gotovo. A umesto toga ćemo u novi krug.

Ali Kon se nije pitao oko te stvari ☹️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Ali Kon se nije pitao oko te stvari ☹️

Pa bio je preglasan. Da se samo Kon pita, do sad bi zaista pobedili koronu. A i pored toga on je nesebično stao ispred svih i na uštrb svog ugleda pegla tudje bljuvotine.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Pa bio je preglasan. Da se samo Kon pita, do sad bi zaista pobedili koronu. A i pored toga on je nesebično stao ispred svih i na uštrb svog ugleda pegla tudje bljuvotine.

Aha, pa je i u ime drugih izjavio da smo na kraju epidemije, mukica. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stojković: Krizni štab stalno daje kontradiktorne poruke, a podaci se nameštaju (video)

Povećanje broja zaraženih od koronavirusa je "očekivana priča", kaže profesorka Biološkog fakulteta Biljana Stojković. "Znali smo da će posle izbora da nastane sve ovo, jer smo dobro razumeli da su izbori bili osnovni razlog ukidanja svih mera", rekla je. Govoreći o poplavama u Srbiji kaže i da je tragično što su se desile posle izbora, jer ti ljudi sada "nisu zanimljivi vlasti". Svetlost, blještavost, šarenilo - to je ono što zanima vlast i to gradi, a iza toga je, kaže Stojković, jedan raspad i života i države.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a614082/Stojkovic-Krizni-stab-stalno-daje-kontradiktorne-poruke-a-podaci-se-namestaju.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...