Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

21 minutes ago, NMX said:

jebo sam sad majku idiotu koji mi je poslao "sliku sa avale". Obicno to proverim (search google by image) ali mi je delovalo prilicno autenticno...jbg, izvinjavam se.

 

nego...jutros poranio, da se ne guram..otisao u vikend nabavku u tempo...znaci nista urgentno, corona related, dakle redovna nabavka....šta je ono ljudi moji :classic_unsure:

 

Poluprazni rafovi, od hemije samo ostali najskuplji proizvodi, čajevi, supe...sve prazno.

 

Nego, hajlajt...sad će brat @McLeod da se oduševi...kaže ona što puni rafove...među najprodavanijim proizvodima, više i od sredstava za higijenu i toalet papira....SODA BIKARBONA. Univerzalni lek u Srba...leči sidu, ebolu a očigledno i koronu. 

 Stvarno cudno sto panicno kupuju kada ih bombarduju 24/7 vestima o kataklizmi i doomsday-u. 

 

Evo napokon su vlogeri blogeri teoreticari zavere kvazistrucnjaci docekali svojih 5 minuta da nam objasne svoju medijanu... 

Ko prezivi koronu umrece od gladi.. Trump ovo ono.... bar ne siri histeriju i paniku... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Francuzi sinoc objavili prelaz u fazu 3 sto znaci izmedju ostalog zatvaranje svih kafica, restorana, bioskopa, muzeja itd. mslo neobican tajming danas je prvi krug regionalnih izbora koji nisu odlozeni ali sta je tu je.

 

Jedan interesantan podatak  je da se pojavio u Francuskoj  izvestan broj mladjih ljudi 30/40 godina koji su u reanimaciji a nisu imali nikakvih problema i objasnjenje je da je najverovatnije zbog uzimanja aspirina koji pogorosava situaciju znaci nikako ibuprofen advil i slicno a moze paracetamol

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Francuzi sinoc objavili prelaz u fazu 3 sto znaci izmedju ostalog zatvaranje svih kafica, restorana, bioskopa, muzeja itd. mslo neobican tajming danas je prvi krug regionalnih izbora koji nisu odlozeni ali sta je tu je.

 

Jedan interesantan podatak  je da se pojavio u Francuskoj  izvestan broj mladjih ljudi 30/40 godina koji su u reanimaciji a nisu imali nikakvih problema i objasnjenje je da je najverovatnije zbog uzimanja aspirina koji pogorosava situaciju znaci nikako ibuprofen advil i slicno a moze paracetamol

Aspirin je acetisalicilna kiselina, a ne ibuprofen.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, NMX said:

Imamo li nekoga blizu Avale da proveri da li je ovo stvarno ili fejk?
 

  Reveal hidden contents

1862ee83a615d7f94df2429c978a54c2.jpg

 

ako je stvarno, koliko god mozda delovalo zastrasujuce...bar je znak da se nesto radi i priprema :thumbsup:

 

9 hours ago, Referent said:

Slike iz Italije.

 

9 hours ago, Dropkick Murphys said:

 

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

I, onda kazes (ne ti) internet ne siri paniku . Da nema interneta i socijalnih medija, ni upola ne bi ljudi ovako panicili.

 

1 hour ago, NMX said:

jebo sam sad majku idiotu koji mi je poslao "sliku sa avale". Obicno to proverim (search google by image) ali mi je delovalo prilicno autenticno...jbg, izvinjavam se.

 

:classic_biggrin:

 

meni su prvo upale u oci nove medicinske vojne kozare, a zatim stijena u gornjem lijevom cosku. al mislim se, necu se mijesat, valjda Beogradjani bolje poznaju geografiju svoje najblize okolice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kronostime said:

Aspirin je acetisalicilna kiselina, a ne ibuprofen.:default_coffee:

Nisam strucnjak ali pisalo je ne uzimati aspirin ne uzimati ibuprofen, advil i zakjljucila sam mozda pogresno da je to jer je ibuprofen vrsta aspirina ali u svakom slucaju ne preporucuje se uzimanje ni aspirina ni ibuprofena

Link to comment
Share on other sites

Nego...nešto razmišljam

 

Moje prvo vanredno (pa ratno) stanje...medijima se bavio Aleksandar Vučić

Moje drugo vanredno stanje....medijima se bavio Beba Popović

Moje (eventualno) treće vanredno stanje...medijima se bavi..hehe

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, NMX said:

Nego...nešto razmišljam

 

Moje prvo vanredno (pa ratno) stanje...medijima se bavio Aleksandar Vučić

Moje drugo vanredno stanje....medijima se bavio Beba Popović

Moje (eventualno) treće vanredno stanje...medijima se bavi..hehe

 

 

 

 

 

michael richards yes GIF

 

16 minutes ago, Hamilton said:

Haha, vest na b92...sve ekstra nema novih zarazenih, ali gle vraga - jer nije niko ni testiran :lol_2:

 

 

Eddie Murphy Reaction GIF

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vilhelmina said:


To je onaj horror scenario kad broj bolesnih predje kapacitete zdravstvenog sistema jedne zemlje. Posle toga se pomoc, u ovom slucaju to znaci lecenje u bolnici na respiratoru, vise ne pruza svima, vec se vrsi trijaza kao kod velikih nesreca i katastrofa. To dalje znaci da se pomoc vise ne ukazuje najbolesnijima i onim koji je najduze cekaju, vec onima koji imaju najvise sanse da prezive. Italija i Spanija su dostigle tu tacku, ostale zemlje jos nisu. Odatle i ovoliki broj umrlih u prvopomenutima.

Neka me Eddard ili neki drugi lekar isprave, ali mislim da to tako radi.

Jedno vreme je Nemacka bila ispred Spanije po broju zarazenih, da bi je Spanija odjednom pretekla - znaci da se nije vodilo racuna o sirenju zaraze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Asterion said:

Problem su i neki ljudi koji odlaze u kafiče itd.

 

 

Sta si htio ovim da kazes? 

Kako se ljudi ponasaju u slobodno vrijeme. 

U mom okruzenju i ono sto sam stekao utisak da se ne susprezu mnogo od javnog zivota. Pitam se sta je ispravno.

Link to comment
Share on other sites

U Nemačkoj se kupuje u većoj meri, ali nije strašno, svega još ima (čak i wc papira), malo je u pojedinim prodavnica problem sa brašnom i uljem, ali može da se nađe.

Ovako je u petak uveče izgledala polica sa brašnom u lokalnom Kauflandu. 908c0c23833cacb31b9da7a1be9101b1.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, laki pepe said:

Sta si htio ovim da kazes? 

Kako se ljudi ponasaju u slobodno vrijeme. 

U mom okruzenju i ono sto sam stekao utisak da se ne susprezu mnogo od javnog zivota. Pitam se sta je ispravno.

 

Bilo je ovih dana u Piranu i LJ  ljudi na otvorenom sede u kafičima kao da nije ništa.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam skoknuo na farmer's market na West Hampstead, kako inace radim svake subote da kupim jaja i neko povrce, zateknem prodavca kako presavijen hripa i kaslje, davi se u slini i suzama. Rekoh, jel' to korona mozda? On se nekako podize i kroz hropac veli, ma brownie kolacic mi zapao u dusnik, kad se ne udavih. Jebemtizivot. :lol_2:

 

Danas sve zatvoreno do 11, bogtepita sta cu zateci kad izadjem na ulicu, ovo postaje sve gore.

4 minutes ago, Eddard said:

U Nemačkoj se kupuje u većoj meri, ali nije strašno, svega još ima (čak i wc papira), malo je u pojedinim prodavnica problem sa brašnom i uljem, ali može da se nađe.

 

Cudi me da brasno nestaje, nekako je neprakticno. Zar nije bolje skladistiti tjesteninu?

 

Racunam da i ako dodje do nestasica da ce kratko trajati pa se ne treba snabdijevati za duze od 15ak dana, a i tad nece biti bas da nema nicega.

 

Nije ratno stanje, majka mu stara.

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...