Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Referent said:

Iako rečenica "kolegina sestra radi u Nišu u KC" zvuči kao ona poruka koja je kružila po viberu, pouzdan je izvor.

 

Kolega, koji radi u kancelariji pored mene, 24 godine, u sjajnoj kondiciji, odličnog zdravlja, kaže da tri dana nije znao šta će od sebe, nikad mu se tako nešto nije desilo, temperatura, glavobolja, malaksalost. Sad je super sve. 

Hteo sam samo da pokažem da je zajebano ponekad, nije naivno.

 

Ali, dobro. Fake je.

 

 

Umiru iz svih demografskih slojeva. Negde je problem slab imunitet, a negde prejak, kao kod mladih. Zato ponegde daju i steroide kako bi oslabili imunitet, mada je to dosta rizicno

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sprivel said:

Danica ga dadnula po pecurkama.

 

Gledala onu epizodu X files gde nalaze virus na juznom polu pa se naložila. E sad, verovatno veruje i u ravnu zemlju pa je taj juzni pol u stvari laž.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Starešina said:

Pre 3-4 dana su krizni stab Paracina(ili Cuprija bese) i svi portali objavili da je najmladja zrtva decko 1996-to godiste.

Nema ga u statistici starosne strukture na covid19.rs

 

 

 

 

Screenshot 2020-04-16 at 17.40.01.png

Ove statističke podatke koje naši kače treba uzeti sa velikom dozom rezerve jer dosta kasne i rezultati i ažuriranje. Moje mesto uopšte nema ni na jednoj listi na kojima se vode zaraženi a ima, ono što pouzdano znam da su dobili pozitivan nalaz, 12 obolelih. Juče kad smo pričali o tome majka reče da možda vode podatke samo za opštinu. Opština koja je sastavljena od 9 mesta do juče imala 3 obolela a mi smo znali barem 10 dana za 7 samo u mom mestu. Sad proverim i vidim piše 24. 

 

Znam da je ovo statistika za zvanično preminule i da u principu nema veze sa ostalim listama.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Gledala onu epizodu X files gde nalaze virus na juznom polu pa se naložila. E sad, verovatno veruje i u ravnu zemlju pa je taj juzni pol u stvari laž.

Dobro sad preterujes ali ipak tu postoje neke cinjenice koje se ne mogu zanemariti.

Kon- jevrej,
Darija- Bosna ( islam ),

Brnabicka -LGBT + hrvatica znaci Vatikan


Ako ovo nije dovoljno, probajte da svakom slovu dodelite broj iz drevne sumersko vincanske tablice brojeva vecnosti i saberite brojeve.

Sta ste dobili? Naravno 666, broj zveri.

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bez zezanja nesto mislim da ova prica sa tretiranjem 65+ kao da su debili ili mala deca koja ne umeju da se ponasaju moze predsednika tesko da kosta. Mogu da zamislim koliko se svidja Angeli ili Trumpu koji su u toj ekipi a nisu jedini ali recimo da su najrelevantniji - koliko im prija ideja da ih AV tretira kao nekog ko ne ume o sebi da brine a ustvari maltretira. Prica ja ustvari brinem o vama nece proci. Mozda ce mu to doci glave, mozda je to kap koja ce prepuniti casu. Pocele su malo i price da ce se posle ovoga videti i analizirati koje su zemlje bile solidarne koje nisu, koje su zesce narusavale gradjanske slobode, itd. Sto se cifara tice niko mu nece verovati na to nece moci da racuna

Edited by ciao
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, CLakiSH said:

Dobro sad preterujes ali ipak tu postoje neke cinjenice koje se ne mogu zanemariti.

Kon- jevrej,
Darija- Bosna ( islam ),

Brnabicka -LGBT + hrvatica znaci Vatikan


Ako ovo nije dovoljno, probajte da svakom slovu dodelite broj iz drevne sumersko vincanske tablice brojeva vecnosti i saberite brojeve.

Sta ste dobili? Naravno 666, broj zveri.

 

 


Srđa Janković rekao da je išao u petu gimnaziju - 5. gimnazija ---> 5G.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

:classic_ninja:

 

7387d3ef360e0b8375617db4f0c8187c.jpg

Valjalo bi, kad bi nekako moglo, da se vidi struktura novoobolelih poslednjih par dana. Jer da nema gerontoloških cenatara i ostalih socijanih ustanova (plus zaraženi zdr.radnici), moguće da bi rezultati pokazivali početak pada krive novoobolelih. Ovako, ispašće da su brutalne mere izolacije dale neke rezultate ali da se desilo ono glavno o čemu svi epidemiolozi pričaju od starta, da korona ne sme u gerontološke centre. Bitno da su se psiho i debilčina Vulin šepurili sa vojnicima koje smo postavili da spreče ulazak korone u zdravstvene ustanove. Kad ono, došlo na naplatu što su im na čelu tih ustanova partijska govna sa iskustvom u vođenju kladionica i kafića. 

 

Danica se prilicno izbrukala od kad je krenula da kaci po fejzbucima videje di prica o koroni. Mislim da je zena veliki strucnjak u svojoj oblasti (i svaka joj cast na tome), ali neurohirurgija i virusologija su kao zvakace i auto gume. Samo jos fali da spomene 5G mrezu i utisak je kompletan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Liturgija u dvorištu crkve, uprkos dogovoru Vučića i patrijarha

Jbt, pa ovi su još i lizali ikone [emoji2961]

 

kada te ni worlwide pandemija ne može zaustaviti u sada već nerazumnoj potrebi da po svaku cenu učestvuješ u organizovanom čoporativnom celivanju uramljene slike...to je već prirodna selekcija.

 

teško je zamisliti sebičniji potez vernika od ovoga...jer najtragičnije je što će neki odneti tu muku i najbližima koji nisu napravili taj izbor i koji su eto infideli.

 

da se od virusa, ne daj Bobe, umire naprasno u drugoj sekundi...celivali bi ikone samo dok se prvi ne prevrne...

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

:classic_ninja:

 

7387d3ef360e0b8375617db4f0c8187c.jpg

Valjalo bi, kad bi nekako moglo, da se vidi struktura novoobolelih poslednjih par dana. Jer da nema gerontoloških cenatara i ostalih socijanih ustanova (plus zaraženi zdr.radnici), moguće da bi rezultati pokazivali početak pada krive novoobolelih. Ovako, ispašće da su brutalne mere izolacije dale neke rezultate ali da se desilo ono glavno o čemu svi epidemiolozi pričaju od starta, da korona ne sme u gerontološke centre. Bitno da su se psiho i debilčina Vulin šepurili sa vojnicima koje smo postavili da spreče ulazak korone u zdravstvene ustanove. Kad ono, došlo na naplatu što su im na čelu tih ustanova partijska govna sa iskustvom u vođenju kladionica i kafića. 

 

Čita Dana forum, videla da sam je pominjao neki dan, pa da žena potvrdi da sam u pravu :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Upravo sam htela da pitam, sta se koj djavo deshava u Francuskoj?

Nemam pojma sad sam tek videla ovde tu cifru - mozda su najzad stigli testovi i poceli masovno da testiraju 🤔 ili je neka greska

Mozda su istestirali sve domove za stare - to bi znacilo za ocekivati jos toliko umrelih u domovima narednih dana :smiley5:

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, handys said:

Da li su podaci iz Belorusije verodostojni? Zanima me kako njihov eksperiment tece.

Sa izvora,prave se ludi u medijima,a inace testiraju kao nenormalni i jure kontakte,nego Lukasenko glumi mentola.

Edited by Gaga
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

 

kada te worlwide pandemija ne može zaustaviti u čoporativnom celivanju uramljene slike...to je već prirodna selekcija.

 

najtragičnije je što će odneti tu muku i najbližima koji nisu napravili taj izbor.

 

teško je zamisliti sebičniji potez vernika od ovoga...ako je i od crkve, mnogo je...kao da smo svi ostali infideli.

 

 

da se od virusa umire naprasno u drugoj sekundi...celivali bi ih do prvog koji se tu prevrne...ali bar: ,, sam pao, sam se ubio.''

 

 

 

 

 

Pravo da ti kažem, ne znam da li su takvi likovi zapravo vernici. Poznajem neke vernike koji su to bili i za vreme SFRJ, ali nisu ziloti i ne bi im ni na pamet palo da izazivaju sudbinu na taj način. To što neko misli da je bog stvorio svet ili da upravlja našim sudbinama je jedno, ali svesno negiranje jednostavnih činjenica koje se uče u osnovnoj školi i dovođenje drugih u opasnost je nešto sasvim drugo. Ovi od danas će ići u iste prodavnice kao i mi, koristiće iste liftove, stepeništa ili vrata, što je opasno i pored higijenskih mera. Režim se pravi da nešto radi tako što hapsi pevaljke ili kojekakve budale (npr. Baka Prasac), koji zaista nikoga nisu ugrozili ako su se sami kretali i posle policijskog časa, ali lizači kašika i oni što balave ikone su mnogo veća opasnost. Ovo dvoje nisu naše komšije, ne žive u našim zgradama i nisu ni mnogo bitni, ali lizači će možda kupovati u istim prodavnicama kao i mi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Nemam pojma sad sam tek videla ovde tu cifru - mozda su najzad stigli testovi i poceli masovno da testiraju 🤔 ili je neka greska

Ma oni su totalni haos sa brojevima od pocetka, te broje, te ne broje one, pa dodaju.

Ali ovo je ozbiljna cifra, ne vidim neke ozbiljne promene u testiranju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ma oni su totalni haos sa brojevima od pocetka, te broje, te ne broje one, pa dodaju.

Ali ovo je ozbiljna cifra, ne vidim neke ozbiljne promene u testiranju.

 

 

Sad gledam vesti, uopste ne pominju tu cifru, pominju da je -209 u rea u odnosu na juce i cestitanja sami sebi

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...