Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

8 minutes ago, CLakiSH said:

 

Ne moze se ljubav zaustaviti.

te se mere - moraju kršiti

🙂

 

Razumem doduše da je roštiljanje opasnije, jer je vidljivo objektivnom oku kamera nacionalnih frekvencija, ali...

Stvarno mi je malo bezveze za tinejdžere, ej... Imaš jedva desetak proleća kad si mlad, imaš društvo, sve su slobodne, hormoni i ostalo i ukradu ti jedno, pa bedak je poseban.

Od svih bedaka, taj mi je najbedaćniji. A slažem se, naći će ljubav put, i usput će da krši mere, jer mora tako. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CLakiSH said:

Ljubav uvek nadje put Urose.

Ja sam tako jednom gledao neki ljubavni film gde neka gospodza naruci pizzu i decko donese i oni se odmah zaljube na prvi pogled.
I posle takodje gospodza zovne nekog vodoinstalatera i tu se takodje odmah zaljube.

Imala je gospodja i bazen pa je tu bio i cistac bazena i tu je takodje buknula ljibav.

Dobar ljubavni film.

Ne moze se ljubav zaustaviti.

 

Zaboravio si napomenuti da se se gospođa i njena frizerka takođe zaljubile, kao  i da su se njih dve zaljubile u masera koji je radio u tom centru lepote. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

 

Zaboravio si napomenuti da se se gospođa i njena frizerka takođe zaljubile, kao  i da su se njih dve zaljubile u masera koji je radio u tom centru lepote. 

Koliko  si kršenja mera nabrojao, imaš prljavu maštu...

Zar ima tako neodgovornih???

p.s. dajte link za taj film, intigrantna radnja 🙂

Edited by urosg3
zaboravio
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, CLakiSH said:

Mislim da je termin fizicka distanca prikladniji od socijalna distanca. Prvu treba drzati a ne drugu.

 

 

Dobro pitanje. Treba videte kako Amerikanci, Kanadjani ovo objasnjavaju, tj zasto je 'social distancing'

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Laki Marvini said:

 

B1: apsolutno se slazem da nije do naroda. Medjutim, opet kazem, da bi se uspostavio funkcionalan sistem, vecina ljudi u jednoj drzavi mora da zeli da ima funkcionalan sistem. I tako u krug 🙂 Primera radi, lako je Peri moleru kad ode u Minken da plati porez, kad je zaradio 4k ojra za mesec, a u Srbiji 400. 

 

B2. ja ovo i dalje ne mogu da razumem. Kamo policija, vojska, komunalna policija itd? Ja odbijam da poverujem da desetine hiljada ljudi u ovim sluzbama ne mogu da iskontrolisu desetine pa cak i stotine hiljada budala (da bude tih 10%, to je cca 500k punolentih).

 

malo je sve ovo zajebano kad ti u suštini imaš jedan zatucan i zavraćen plemensko burazerski narod koji se iz pukog neznanja i neupućenosti  bori protiv svega i svačega što bi njemu hipotetički išlo u korist, jer  ga političke i kulturne elite drže u začaranom krugu Rusija/Kina/CIA/MASONI/Vatikan,  a pusti Srbo nema intelektualnog kapaciteta da skonta da je zavraćen jer mu tu zavraćenost frajeri iz SPC i ostalih pseudopatriJockih organizacija predstavljaju kao kao neku tradiciju i srbski ponos i prkos  i šta već...  sve ovo što pišem vrlo lako se da proveriti na prostom primeru:

Kosovo je Srbija  Kosovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Laki Marvini said:

. ja ovo i dalje ne mogu da razumem. Kamo policija, vojska, komunalna policija itd? Ja odbijam da poverujem da desetine hiljada ljudi u ovim sluzbama ne mogu da iskontrolisu desetine pa cak i stotine hiljada budala (da bude tih 10%, to je cca 500k punolentih).

Delovanje drzavnih sluzbi u nas ne zavisi od postojanja zakona koji bi trebalo primeniti vec od arbitraze nacelnika tih sluzbi...

Oni su po pravilu tamo ne da bi primenjivali zakon u celosti vec da bi selektivnom primenom zakona doneli korist onoj politickoj strukturi koja ih je tamo postavila...

Generalno kod nas ,a i sire u ovom delu Evrope nema volje da se neke drustvene anomalije saseku,jer to je mukotrpan posao koji kosta vremena,zivaca,a najvise od svega politicke popularnosti.

Uz to stanje danas ne garantuje da se taj proces edukacije drustva uopste moze uspesno zavrsiti...

Sa druge strane,povladjivanje zabludama, i misljenju vecine, siguran je adut za postizanje politicke popularnosti,jos ako se doda uz to mala doza paranoje i konstantno bombardovanje drustva raznim "pretnjama" spolja i iznutra,eto recepta za skoro neogranicen ostanak na vlasti...

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Dobro pitanje. Treba videte kako Amerikanci, Kanadjani ovo objasnjavaju, tj zasto je 'social distancing'

 

Social kod njih moze da znaci i 'ono sto je skladu sa drustvenim normama', 'ono sto se radi za dobrobit drustva'. Ako se na to mislilo ovde, onda mozda bolje to prevesti kao 'zajednicko distanciranje', ili cak 'obzirno distanciranje'.

Edited by handys
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dr Srđan Janković deluje ok. Ne bi bilo loše da njega malo više aktiviraju na konfama. U ove ostale sam izgubio svako poverenje. Jel imamo neke "gadosti" o Srđi ? ja ne nađoh ništa 🙂

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Dr Srđan Janković deluje ok. Ne bi bilo loše da njega malo više aktiviraju na konfama. U ove ostale sam izgubio svako poverenje. Jel imamo neke "gadosti" o Srđi ? ja ne nađoh ništa 🙂

Išao sa wife u V Gimnaziju, hehe, imam inside info 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Išao sa wife u V Gimnaziju, hehe, imam inside info 🙂

 

Auuuu, pa to je gore nego da je osnivač SNS. Povlačim gore izrečeno 🙂

 

Šalu na stranu, sad sam ga gledao na B92 i čovek pored hvalospeva ne krije ni loše stvari koje su nas snašle i priča o njima. Bio je i kod Olje u UN pre par nedelja i tamo je bio prilično otvoren.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Valensija said:

Ogroman broj testiranih...  Ovo je sasvim ok.

Brinu staracki domovi.

 

Ja bih rekao da hvatamo puno asimptomatskih i laksih oblika. Pala je smrtnost u odnosu na broj zarazenih na nivo Hrvatske (1,9). Mada oni imaju mnogo manje slucajeva. Takodje je ponovo pao i broj pacijenata na respiratorima, sada je 120.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ja bih rekao da hvatamo puno asimptomatskih i laksih oblika. Pala je smrtnost u odnosu na broj zarazenih na nivo Hrvatske (1,9). Mada oni imaju mnogo manje slucajeva. Takodje je ponovo pao i broj pacijenata na respiratorima, sada je 120.

 

Ja bih rekao da je naša drzava i pecednik AV preduzeli sve mere i da te mere daju vrhunske rezultate .... e sad što nam se cifre ne slažu sa zvaničnom državnom politikom to je problem cifara jel te ne naše nadasve uspešne politike.

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Gradjani-Vlasotinca-traze-informacije-podatke-o-preminulima-nema-ni-njihov-Krizni-stab.sr.html?fbclid=IwAR2YOzVGGyAGBD8-nzfNqvbB62wSDEOSwR8UZncaiGzD7N68YkcWtFUL4l0

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...