Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, AgroLaki said:

S obzirom da je sad sredina aprila, svi novozarazeni su oboleli nakon uvodjenja vanrednih mera, a broj ide samo na gore. Ok, testiramo vise neko 25. Marta, ali opet deluje mi da blago gubimo kontrolu.

Masovno zarazavanje na liturgiji u nedelju sirom srbije bi vrv kod nas oduzilo epidemiju za jos 2-3 nedelje?

 

Još 33 potvrđena slučaja zaraze koronavirusom u staračkom domu u Nišu

Quote

 

...Tiodrović je podsetio da je u protekla dva dana hospitalizovan i 151 korisnik Gerontološkog centra u Nišu...

...Zamenica direktora Instituta "Batut" Darija Kisić Tepavčević u utorak je kazala da je koronavirus potvrđen i kod više od 40 pacijenata Specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti u Toponici...

 

 

Vidim da su mere veoma „efikasne”. Ne znam da li su možda i zaposleni u ovim institucijama išli na skijanje, jesu li ih posetile gomile gastarbajtera, oni što izvode pse, antidržavni novinari ili su virus ipak uneli Đilas, Obradović i Jeremić...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se struke tice i kriznog staba...

 

Ja nisam, kao i vecina nas ovde, u mogucnosti da dam procenu da li je neko strucan ili ne u tom domenu, ALI ono sto meni smeta u celoj ovoj prici je sto ti strucnjaci provode nezamislivo mnogo vremena pred TV kamerama i nekim "novinarima". Pa jbt, valjda vasa strucnost ima neka pametnija posla?! Isto i za "nestrucni" deo kriznog staba... nezamislivo mi je da imaju vremena da gostuju pa ko zna kakvim emisijama po 2-3 sata dnevno!

 

Takodje mi smetaju i NJEGOVE konferencije za stampu i gostovanja, ne osvrcuci se na sadrzaj vec samo na stil - pa jbt smanji tu dramu, emocije i nadasve pauze! Kada bi neko izmerio efikasnost njegovih obracanja i uzeo u obzir sve dramske pauze i ponavljanja onog sto je vec receno (ne pre x dana vec u toku istog tog obracanja) ne znam da li bi se doslo do 20% efikasnosti. A obracanja nekada znaju da traju i po sat vremena. Zar covece nemas pametnija posla u onih 48minuta?! Naspavaj se ako nista drugo, joga, meditacija...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Div said:

 

Ako smo toliko osetljivi, budimo i precizni, nije Kon podneo ostavku, napisao je da misli da je vreme da se povuče. To je nezvanično, isto kao što mi pišemo na ovom forumu.

 

 

OK, meni to zvuči kao tomejto - tomato, ali neka bude i da je bilo nezvanično. Ne sviđa mi se takvo ponašanje - pravljenje drame oko sopstvenog angažmana čoveka koji bi trebalo da bude i najveći autoritet i glas razuma i neko kome ljudi veruju u trenutku najveće krize. Da se sada uradi anketa ja verujem da bi on bio osoba kojoj se najviše veruje. On je i u mojim očima najmanje kriv za ovaj haos, imaš oko sebe s jedne strane političare koji su pokvareni, nesposobni & ludi, s druge strane menadžment zdravstvenih ustanova koji je u ogromnoj većini sns kadar, što će reći nesposoban, pokvaren i korumpiran, i njega u sredini aka Malcolm in the middle. Baš zato što od ovih oko njega i ne mogu da očekujem ništa dobro i korisno, zato i mislim da je važno da se on svojim ponašanjem ne utopi u taj milje. Kažem opet, ne znam da li je on najbolje što imamo, da li je ekipa oko njega najbolje što imamo, ali od onoga što nam je zvanično servirano da treba da nas spašava u ovom trenutku, jeste najbolje što imamo, iz prostog razloga što je sve ostalo za momentalni aps. Valjda ne tražim mnogo ako očekujem da se ponaša bolje od njih.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Još 33 potvrđena slučaja zaraze koronavirusom u staračkom domu u Nišu

 

Vidim da su mere veoma „efikasne”. Ne znam da li su možda i zaposleni u ovim institucijama išli na skijanje, jesu li ih posetile gomile gastarbajtera, oni što izvode pse, antidržavni novinari ili su virus ipak uneli Đilas, Obradović i Jeremić...

kako god, ljudi iz staračkih domova ne krše zabrane, ne šetkaju se, ne idu na roštiljanje, ne igraju basket, ne koriste klackalice i ljuljaške, moglo bi se reći da su oni čak najdisciplovaniji ako uzmemo "mere" kao reper.

Zatvorene zajednice su pogođene baš, i tu se vidi pre svega odgovornost sistema i države.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Niti jedan strucnjak ne bi odbio poziv predsednika za pomoc pri ovakvoj stvari, ma koliko se ne slagao sa njim politicki i na prvom mestu moralno. ALI

 

- Niti jedan strucnjak i covek ne bi dozvolio sebi da precuti budalu Nestorovica (pritom Kon i Nestorovic ne pricaju vec godinama )

- Da gostuje sa istim degenerikom po opskurnim emisijama

- Da cuti na svakodnevno izivljavanje predsednika po KZS

- Da ne skrene paznju da raspiratori ne bi trebalo da se koriste u politicke svrhe

- Da mu je politicko pitanje zasto covek koji je u najdirektnijem kontaktu sa zarazenim od korone nije u karantinu

podseticu da je devojka bila 20 dana u zatvoru zato sto je navodno prekrsila neka pravila karantina

- Da svoje misli i ideje o ostavci pise na fb i onda nastupa hrabri predsednik koji ga na kolenim moli da se vrati

 

 

Ako smatras da ne mozes da ostvaris svoje ideje, ako te neko urusava, ili ti je jednostavno dosta svega, slobodno izadjes na KZS i to kazes, ali 

svima sve po spisku, a ne SPC je bezobrazna, urusava sve sto smo postigli, ali predsednik je divan covek, nema veze sto on nije u karantinu i sto ide sa bulumentom

verovatno sireci bolest, on je neverovatan i ti zarazeni na njegovim stranackim skupovima u doba korone su kolateralna steta.

I svi smo CIA, mrzitelji Srbije, jer napadamo najbolje sto ova zemlja ima samo zato sto je mrzimo

i ne volimo i hocemo da se ona urusi, unisti i da je Djilas pokrade, jer hocemo odgovore na neka pitanja. 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, ali moze li se Vojvodina nekako izolovati, pa da bar ove dobre brojke zadrzimo (pisala juce, u Vojvodini ima 10 % od ukupno zarazenih u Srbiji), da nam bar jedna regija ostane ne toliko kriticna, koliko je ostatak drzave? Ovo nema veze s polotickim autonomasenjem, vec iz zdravstveno-bezbednosnih razloga.

 

Also, tolika dreka na lljude koji provozaju bicikl po sumama i gorama, a korona hara li hara po bolnicama, starackim domovima, vojsci, policiji..... malo veze s polocijskim casom i okupljanjem gradjana na keju

3 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Na jednom drugom forumu sam procitao, da dezinfekcija ulica nema smisla i da ne znaju zasto se to radi. To su izjave epidemiologa

 

Rekli "psiholoski momenat"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Rekli "psiholoski momenat"

 

Pa sad moze biti psiholoski momenat, ali to meni izgleda mnogo strasnije kad to vidim nego da se to ne radi.

Jedino mi pada na pamet da se to radi da se zaplasi stanovnistvo, i da se lakse ubedi da se postuju mere 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Pa sad moze biti psiholoski momenat, ali to meni izgleda mnogo strasnije kad to vidim nego da se to ne radi.

Jedino mi pada na pamet da se to radi da se zaplasi stanovnistvo, i da se lakse ubedi da se postuju mere 

 

došli braća rusi da pomognu i da nas od Korone spasu a ti druže aslaviša širiš defetizam po forumu i pričaš da je to sve šećerna vodica i zmijsko ulje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Na jednom drugom forumu sam procitao, da dezinfekcija ulica nema smisla i da ne znaju zasto se to radi. To su izjave epidemiologa


Pa i nema.

kako god, ljudi iz staračkih domova ne krše zabrane, ne šetkaju se, ne idu na roštiljanje, ne igraju basket, ne koriste klackalice i ljuljaške, moglo bi se reći da su oni čak najdisciplovaniji ako uzmemo "mere" kao reper.


Oni ne bi to radili i da nije karantin, tako da ti oni nisu grupa prema kojoj ćeš da ocenjuješ valjanost istog.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Sunshine State said:

Ja se izvinjavam, ali moze li se Vojvodina nekako izolovati, pa da bar ove dobre brojke zadrzimo (pisala juce, u Vojvodini ima 10 % od ukupno zarazenih u Srbiji), da nam bar jedna regija ostane ne toliko kriticna, koliko je ostatak drzave?

 

Ja bih da izolujem planinsko selo gde zive moji baba i deda, tamo je 0,00% zarazenih pa da sacuvamo barem to selo od zaraze, ostale ko sljivi 🙂

 

Moze eventualno da se zabrani kretanje izmedju gradova i opstina, ima drzava i sa takvim merama.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Crni Bombarder said:
[mention=452]Sunshine State[/mention]ne moze dok je ovakvog ustavnog okvira.

Nemacka produzuje mere do 04.maja. Moze li portparolka Mutti Merkel, [mention=34]wwww[/mention]nesto vise o ovome? :classic_biggrin:

 

Ajde ovaj put ću ja da portparolišem, ovo su predlozi koji cirkulišu:
- Ograničenja okupljanja i putovanja ostaju na snazi do najmanje 3.5.
- Od 20.4. će postepeno da se otvaraju prodavnice i to u etapama, prvo prodavnice bicikala i automobila, nameštaja, knjižare, telekomunikacione radnje, eventualno muzeji, zoo i botaničke bašte.
Neki pominju da će sve prodavnice do 400kvm moći da se otvore (izveštaji se malo razilaze), ali pod strogim uslovima - ograničen broj ljudi unutra, stroge higijenske mere. Negde se pominju i utakmice Bundesliga bez publike, ali to ćemo još videti.
- Od 4.5. bi mogle i radnje do 2500kvm, kao i frizeri da počnu da rade. Fitnes centri ostaju zatvoreni.
- za sada nema otvaranja škola i vrtića, ali treba da se razvije plan postepenog otvaranja. Kada i kako, bumo videli.

Ali, ovo su sve samo pretpostavke, više ćemo znati večeras.

Edited by Eddard
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

In total only 2315 deaths are confirmed Covid-19, with a positive lab-test. The remaining 2249 are merely untested suspected cases that were added solely based on medical opinion. Most other countries do not count suspected cases in their official statistics, which is why the situation in Belgium appears far worse in comparison than it really is.
Jedan od razloga za velike brojke u Belgiji a 2 da im je uslo u domove.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Sunshine State said:

Ja se izvinjavam, ali moze li se Vojvodina nekako izolovati, pa da bar ove dobre brojke zadrzimo (pisala juce, u Vojvodini ima 10 % od ukupno zarazenih u Srbiji), da nam bar jedna regija ostane ne toliko kriticna, koliko je ostatak drzave? Ovo nema veze s polotickim autonomasenjem, vec iz zdravstveno-bezbednosnih razloga.

 

Also, tolika dreka na lljude koji provozaju bicikl po sumama i gorama, a korona hara li hara po bolnicama, starackim domovima, vojsci, policiji..... malo veze s polocijskim casom i okupljanjem gradjana na keju

 

 

Eh, da li može. Pa videsmo na primeru Šapca da čak i po zakonu i onome kako je propisano, u ovom izgovoru od države ne može ni da se prdne bez amina centralne vlasti. A ako još na to dodamo totalno nepostojanje i takvog lošeg sistema, kao i to da su na čelu te Vojvodine (kao i u velikoj većini drugih lokalnih uprava u Srbiji) smrdljivi poltroni velikog vođe, a ne predstavnici građana iz tih opština kojima treba da odgovaraju za svoje postupke, onda je jasno da bez amina mentalnog bolesnika koji nas jaše ne može ništa da se uradi.

 

5 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ja bih da izolujem planinsko selo gde zive moji baba i deda, tamo je 0,00% zarazenih pa da sacuvamo barem to selo od zaraze, ostale ko sljivi 🙂

 

A ima li tu nešto loše?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sunshine State said:

malo veze s polocijskim casom i okupljanjem gradjana na keju

Naravno da ima veze, nemojte da smo bukvalisti, tim ljudima je virus neko doneo, verovatnije neko od ljudi koji se 'okupljaju' nego od onih koji sede kod kuca.

Inace ne mislim da bi trebalo izolovati Vojvodinu (mada mozda to I nije losa ideja) ali bi svakako trebalo izolovati zarista, poput Nisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ja bih da izolujem planinsko selo gde zive moji baba i deda, tamo je 0,00% zarazenih pa da sacuvamo barem to selo od zaraze, ostale ko sljivi 🙂

 

Moze eventualno da se zabrani kretanje izmedju gradova i opstina, ima drzava i sa takvim merama.

 

Na tako nesto i mislim

13 minutes ago, djura.net said:

Naravno da ima veze, nemojte da smo bukvalisti, tim ljudima je virus neko doneo, verovatnije neko od ljudi koji se 'okupljaju' nego od onih koji sede kod kuca.

Inace ne mislim da bi trebalo izolovati Vojvodinu (mada mozda to I nije losa ideja) ali bi svakako trebalo izolovati zarista, poput Nisa.

 

Kako onda da nemamo mnogo vise 65 + koji zarazenih po svojim kucama/stanovima, kojima su ovi "koji se okupljaju" doneli?

 

U sustini, svako je tu nekom doneo, na kraju krajeva i u staracki dom u Nisu - posao onih koji je trebalo da to sprece nije odradjen kako treba, a ovamo se brinu za baba-Dusicuu kojoj ce unuk-Djordje, mozda, doneti virus u stan/kucu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

Na tako nesto i mislim

 

Kako onda da nemamo mnogo vise 65 + koji zarazenih po svojim kucama/stanovima, kojima su ovi "koji se okupljaju" doneli?

Tako sto u kucama nemamo 50-200 ljudi od 65+, nego jednog-dva,

Ne znam zasto imamo potrebu da se pravimo naivni vise nego sto jesmo?

Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

Tako sto u kucama nemamo 50-200 ljudi od 65+, nego jednog-dva,

Ne znam zasto imamo potrebu da se pravimo naivni vise nego sto jesmo?

 

Ti ocito ne razumes o cemu ja pricam -  pricam o vici i dreci na obican narod, koji se, bar u mom gradu, pridrzava mera, a tretira ga se kao neposlusnu stoku koja je kriva sto nam se sve ovo desava, dok s druge strane, drzavni poslusnici ne rade svoj posao kako treba. O tome i pricam - sto ce taj jedan Djordje zaraziti samo svoju babu, a nesposobni direktor (postavljen od strane drzave) odvesti u smrt 100 +

 

I na koga tu treba da se "vice"? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razumeo bih da ti je post na politici,

Ne samo u nasoj zemlji viruse su u domove za stare doneli ljudi koji ne postuju mere drustvene izolacije I drustveno odgovornog ponasanja. Nema tu mnogo krivica direktora, osim kad nisu (kao u drzavnom domu u Nisu) bili u stanju da organizuju rad po preporukama I obavezama u vanrednom stanju I jos gore - prikrivali simptome kod sticenika.

Link to comment
Share on other sites

Iz sveta. Svaka slicnost sa dogadjajima tu nije namerna 😉

 

 

”In unprecedented move, Treasury orders Trump’s name printed on stimulus checks President  Trump  during a ceremony to sign the coronavirus stimulus relief package. In an unprecedented move, his name will  printed on stimulus checks the Internal Revenue Service is rushing to send to tens of millions of Americans.

 

(Evan Vucci/AP) By Lisa Rein April 15 at 2:46 AM CET

 

 

The Treasury Department has ordered President Trump’s name be printed on stimulus checks the Internal Revenue Service is rushing to send to tens of millions of Americans, a process that could slow their delivery by a few days, senior IRS officials said. The unprecedented decision, finalized late Monday, means that when recipients open the $1,200 paper checks the IRS is scheduled to begin sending to 70 million Americans in coming days, “President Donald J. Trump” will appear on the left side of the payment. It will be the first time a president’s name appears on an IRS disbursement, whether a routine refund or one of the handful of checks the government has issued to taxpayers in recent decades either to stimulate a down economy or share the dividends of a strong one. Treasury officials disputed that the checks would be delayed. While some people receiving the checks — the centerpiece of the U.S. government’s economic relief package to stave of the effects of the coronavirus pandemic — may not care, or observe, whose name appears on them, the decision is another sign of Trump’s effort to cast his response to the pandemic in political terms. Trump had privately suggested to Treasury Secretary Steven Mnuchin, who oversees the IRS, to allow the president to formally sign the checks, according to three administration officials who spoke on the condition of anonymity because they were not authorized to speak publicly. During an April 3 coronavirus news conference, President Trump denied reports that he wanted to sign the stimulus checks being sent to millions of Americans. (The Washington Post) [[Sign up for our Coronavirus Updates newsletter to track the outbreak. All stories linked in the newsletter are free to access.]] But the president is not an authorized signer for legal disbursements by the U.S. Treasury. It is standard practice for a civil servant to sign checks issued by the Treasury Department to ensure that government payments are nonpartisan. The checks will instead bear Trump’s name in the memo line, below a line that reads, “Economic Impact Payment,” the administration officials said. [[IRS to begin issuing $1,200 coronavirus payments but some Americans won’t receive check until September]] The IRS will mail the checks to people for whom it does not have banking information. Many of them have low incomes. President Trump claimed on April 13 that he has the final say in reopening states amid the coronavirus pandemic. Some states’ governors disagree. (Blair Guild/The Washington Post) The checks will carry the signature of an official with the Bureau of the Fiscal Service, the Treasury Department division that prints the checks. The checks will follow direct deposits issued in recent days to the bank accounts of about 80 million people. Those payments do not include Trump’s name. The decision to have the paper checks bear Trump’s name, in the works for weeks, according to a Treasury official, was announced early Tuesday to the IRS’s information technology team. The team, working from home, is now racing to implement a programming change that two senior IRS officials said will probably lead to a delay in issuing the first batch of paper checks. They are scheduled to be sent Thursday to the Bureau of the Fiscal Service for printing and issuing. Computer code must be changed to include the president’s name, and the system must be tested, these officials said. “Any last minute request like this will create a downstream snarl that will result in a delay,” said Chad Hooper, a quality-control manager who serves as national president of the IRS’s Professional Managers Association. A Treasury Department representative, however, denied any delay and said the plan all along was to issue the checks next week. “Economic Impact Payment checks are scheduled to go out on time and exactly as planned—there is absolutely no delay whatsoever,” the representative said in a written statement. She said this was a faster process than the stimulus checks the George W. Bush administration issued in 2008 to head off a looming recession. “In fact, we expect the first checks to be in the mail early next week which is well in advance of when the first checks went out in 2008 and well in advance of initial estimates,” the statement said. An IRS representative referred questions to the Treasury Department. The paper checks are scheduled to be issued at a rate of 5 million each week until September, starting with the lowest-income taxpayers. The $2 trillion stimulus, the government’s largest and most recent coronavirus rescue package, was passed by a bipartisan Congress and signed by the president. The checks to individual taxpayers were not originally Trump’s idea, but he embraced them after Sens. Josh Hawley (R-Mo.) and Mitt Romney (R-Utah) proposed them. [[The stimulus checks are arriving. People are mostly spending them on food.]] The White House had initially floated a payroll tax cut as a centerpiece of its stimulus effort but backed off that plan amid concerns it would not reach American households quickly enough. Trump has repeatedly called the legislation “a Trump administration initiative” and placed himself singularly at the center of what the government is doing to help Americans during the coronavirus response — taking full credit. About six months before he faces reelection, with his campaign on pause because the virus has prevented him from holding the rallies that are popular with his base, the checks provide Trump with a new form of retail politics. A check provides a touchable, bread-and-butter symbol to taxpayers right in their mailboxes. But to critics and some IRS employees, many of whom started to learn of the decision on Tuesday, the presence of Trump’s name on the checks reeks of partisanship in a corner of the government that touches all Americans and has, since the Nixon era, steadfastly steered clear of politics. After President Richard Nixon targeted a wide range of “enemy” groups for tax audits, including civil rights groups, reporters and prominent Democrats, Congress enacted laws to ensure that the agency conducts itself apolitically. “Taxes are supposed to be nonpolitical, and it’s that simple,” said Nina Olson, who stepped down last fall after an 18-year tenure as the National Taxpayer Advocate, leading an arm of the IRS that helps individual taxpayers resolve tax problems, manages clinics for low-income taxpayers and advises the agency on service issues. “It’s absolutely unprecedented,” Olson said. She recalled that when the Bush administration delivered economic rebate checks of $300 to $600 to taxpayers in 2001 to share the benefits of a strong economy, the White House asked the IRS to include in a letter to taxpayers a sentence that took credit for “giving you your money back.” The IRS commissioner at the time refused, Olson recalled, because the move was perceived as too political. When the Bush administration launched its $168 billion economic stimulus package in 2008, the checks were signed by a treasury official. Only the IRS commissioner and general counsel are politically appointed. The current, Trump-appointed commissioner, Charles Rettig, a tax attorney confirmed by the Senate in 2018, was appointed to a five-year term designed to carry over into a possible new administration. Hooper, the president of the Professional Managers Association, said he was appalled by what he called “an abuse of government resources.” “In this time of need for additional resources,” Hooper said, “anything that takes our focus from getting those checks out the door and hampers the equitable, fair administration of the tax code is not something we can support.” House Speaker Nancy Pelosi (D-Calif.) has dismissed suggestions about Trump signing checks or having his name attached. Last week she said the payments should go out as quickly as possible without “waiting for a fancy-Dan letter from the president.” About 150 million Americans and others are expected to receive the one-time payment. The first wave of recipients includes mainly people who filed a 2018 or 2019 tax return and gave the IRS their direct deposit information. Under the stimulus plan, single filers earning up to $75,000 a year receive a payment of $1,200. Married couples earning up to $150,000 a year receive a payment of $2,400. Parents receive an additional $500 for each child under 17. Erica Werner contributed to this report.”

 

Izvor: Washington Post

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...