Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

24 minutes ago, McLeod said:

Srdja Janković je takodje tu i to mi se takodje svidja. Ako bi se i Zoran Radovanović pojavio to bi značilo da je, s jedne strane, vrag odneo šalu, a s druge, da je i Prvorođeni spreman da malo proguta sujetu i da ih sluša. Inače, ne smeta mi što mu Kon malo titra jajca, siguran sam da ima samo jedno u glavi, da se ovo uspešno sredi.

Nadam se da vrag nije odneo salu 🙂

 

 

Radovanović: Očekujemo da će biti sve bolje kako idemo ka drugoj polovini meseca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo na Stondisinom klipu se moze videti policija koja opominje sva drustva gde je vise od 2 osobe a udaljenost manja od 2m.

Zaista ne vidim sto to isto nije moglo u Srbiji.

Sa pricom da smo divljaci me zaobidjite, posto je proslog vikenda ekipa od 15 ljudi na 100m od mene pravila rostilj a za vikend cura u Sonebergu pravila zurku na koju je morala policija da upadne radi intervencije. 

Edited by Laki Marvini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Krava kaze mu said:

Naravno da su ovo budalastine isto toliko istinite kao prica o malom Joži i svinjskoj glavi. Samo, cak i da nisu, ja ne zelim da me od bilo cega lece ovakvi pateticari. U vezi toga sa patetisanjem, oko onog pisma doktorke koja je zakacila virus. Pa dobro, sto bi rekli fenseri, emotivan tekst, srce ce vam puci, samo ne znam ko su to zli oni kojima se obraca doktorka. Koji da su, na sve to sa unistenim zdravstvom i svime, na to je trebalo tu da se misli pre nego sto je ogromna vecina glasala za razne milosevice u hiljadu verzija, i "ideje" koje je taj tu prosipao. I jos uvek glasaju za isto. Moze slobodno da se proveri da li je ovo tacno, onim jednim pitanjem svih pitanja. I doktorku moze neko da pita. Kad ce to u NATO? Ali "narod" da pozdravi clanstvo kao da je jedva docekao, kao u okruzenju sto je vecina uradila. Ne zbog vojnog saveza kao takvog, to je nebitno, nego zato sto clanstvo u NATO znaci da je neka... teritorija izabrala put civilizacije i razuma i da uredi svoju zemlju, i konacno odbacila put kukanja i cviljenja nad nesrecnom sudbinom, koju su naravno skrivili zli "oni" , dok je "narod" ni kriv ni duzan, jadna zrtva, jos jednom.

 

BTW, u pravu su Djole i NMX i drugi, kakvi penzioneri kao glavna ciljna grupa kampanje, pa nisu penzioneri palili sume, niti su penzioneri bili ona rulja zgubidana koja se po ceo dan dere na ulicama, pijanci i kocka se, nego "radno aktivni". A sta rade pa mogu sebi da priuste takvo ponasanje, niko ne zna, pa ni oni. Ali naravno, kriv je vucic sto se ponasa kao on, i ovi ostali. Kako da ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uncletima said:


Koms'o, kako stoji, Banat? Mislim, ako je doslo vreme da se od njih cepimo, odmah da ti kazem: Novi Sad nece biti moj glavni grad! :lala2:

Kvare nam prosek s onom Kekendom...al i to se valjda smirilo 😁. Salu na stranu, samo je izneo podatak za citavu pokrajinu, nije nas delio...🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Naravno da su ovo budalastine isto toliko istinite kao prica o malom Joži i svinjskoj glavi. Samo, cak i da nisu, ja ne zelim da me od bilo cega lece ovakvi pateticari. U vezi toga sa patetisanjem, oko onog pisma doktorke koja je zakacila virus. Pa dobro, sto bi rekli fenseri, emotivan tekst, srce ce vam puci, samo ne znam ko su to zli oni kojima se obraca doktorka. Koji da su, na sve to sa unistenim zdravstvom i svime, na to je trebalo tu da se misli pre nego sto je ogromna vecina glasala za razne milosevice u hiljadu verzija, i "ideje" koje je taj tu prosipao. I jos uvek glasaju za isto. Moze slobodno da se proveri da li je ovo tacno, onim jednim pitanjem svih pitanja. I doktorku moze neko da pita. Kad ce to u NATO? Ali "narod" da pozdravi clanstvo kao da je jedva docekao, kao u okruzenju sto je vecina uradila. Ne zbog vojnog saveza kao takvog, to je nebitno, nego zato sto clanstvo u NATO znaci da je neka... teritorija izabrala put civilizacije i razuma i da uredi svoju zemlju, i konacno odbacila put kukanja i cviljenja nad nesrecnom sudbinom, koju su naravno skrivili zli "oni" , dok je "narod" ni kriv ni duzan, jadna zrtva, jos jednom.

 

BTW, u pravu su Djole i NMX i drugi, kakvi penzioneri kao glavna ciljna grupa kampanje, pa nisu penzioneri palili sume, niti su penzioneri bili ona rulja zgubidana koja se po ceo dan dere na ulicama, pijanci i kocka se, nego "radno aktivni". A sta rade pa mogu sebi da priuste takvo ponasanje, niko ne zna, pa ni oni. Ali naravno, kriv je vucic sto se ponasa kao on, i ovi ostali. Kako da ne.

 

dobrotm

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki Marvini said:

Upravo na Stondisinom klipu se moze videti policija koja opominje sva drustva gde je vise od 2 osobe a udaljenost manja od 2m.

Zaista ne vidim sto to isto nije moglo u Srbiji.

Sa pricom da smo divljaci me zaobidjite, posto je proslog vikenda ekipa od 15 ljudi na 100m od mene pravila rostilj a za vikend cura u Sonebergu pravila zurku na koju je morala policija da upadne radi intervencije. 

 

nije moglo jer smo poludivlji burazerski svet  gde preko puta policijske stanice postoji zamračen kafić koji ilegalno radi i gde se okupljaju vidjeniji gradski privrednici, političari  i njihove podguzne muve.  pričam o selu od nekih 30k stanovnika gde znamo ko je doručkovo a ko kuvo pasulju...  ti imaš curu u Sonebergu i ekipu od 15 ljudi,  ovde imaš ono maltene celu jednu društvenu grupu  koja ne veruje u korona virus i ostale nebuloze sa truloga zapada koju nam je 5g mreža donela   u svakom društvu postoje neodgovorni pojednici, ali mi ovde imamo neodgovorno društvo  u globalu, koje živi da "zajebe" propise i pravila...  jer neće  njemu najsmešniji facebook virus sprečavati šoping u Milanu kad su popusti sad  jel te...     druga je priča da nam je zdravstvo go qrac  jer su ti pola kadrova penzioneri koji nemaju uslove za rad, a druga polovina ekipa koja nije htela/mogla da pali napolje...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Možda je neko već postovao, al' evo ja na neviđeno da odmah podelim sa drugarima forumašima sledeći članak, najviše zbog rečenice koja i nema neke baš posebne veze s koronapasti:

"Vučićeve svakodnevne javne istupe s vremenom postaje nemoguće pratiti ako se želi zadržati zdrav razum, s obzirom na to da predsjednik Srbije stalno nekome prijeti, drži sulude monologe, plače, dahće, stenje, lupeta sve i svašta."

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laki perkos said:

Kad vec tradiconalno udarate na SPC a da mudro prećutkujete aktivnosti ostalih verskih zajednica mora da vas podsetim da je na ovim prostorima čudna sorta ljudi koja kad im nešto zabranjuješ to sve više gotivi i namerno uparznjuje. Tako sad svi naprasno šetaju, džogiraju, izvode kučne ljubimce. Tako će i restriktivna mera protiv SPC izazvati još jači odlazak ljudi u crkve a to AV i njegovi odlično znaju pa sad pokusavaju da sa što manje autogolova izađu iz te priče. Videsmo skoro u CG da jedna zakonska zajabancija izvuce pola drzave na litije.

A sta to rade ostale verske zajednice? Na koje aktivnosti mislis, sta im se precutkuje ?

Nije do sorte, vec je do onih koji dozvoljavaju i gledaju kroz prste, jer im odgovara stanje u kojem se sve selektivno primenjuje, umesto da se udara po dzepu svima za svaki prekrsaj. Da vidis kako bi postovali sve, kao sto postuju kada se otisnu putem omrazenog zapada.

 

Link to comment
Share on other sites

U jebenoj Saudijskoj Arabiji, koja je pokazna vežba kako izgleda kad verski ziloti upravljaju državom, naredili su vernicima da ne dolaze u džamije nego da svakodnevno, koliko im puta već verske dogme nalažu i na način kako im nalažu, mole kod kuće.... a kod nas Sinod SPC mora da se pravi pametan. 

 

giphy.gif

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki Marvini said:

Upravo na Stondisinom klipu se moze videti policija koja opominje sva drustva gde je vise od 2 osobe a udaljenost manja od 2m.

Zaista ne vidim sto to isto nije moglo u Srbiji.

Sa pricom da smo divljaci me zaobidjite, posto je proslog vikenda ekipa od 15 ljudi na 100m od mene pravila rostilj a za vikend cura u Sonebergu pravila zurku na koju je morala policija da upadne radi intervencije. 

 

Ne mozes tako da zamislis zbog vlasti koji generisu negativnu energiju koja se odrazava na sve slojeve drustva i svi su nadrkani. Kada imas negativnu energiju koja struji u drustvu i sistem koji gaze pre svega predstavnici vlasti, onda i ti  kao individua se neces drzati ko pijan plota nego ces da pravis ''sitne prekrsaje''. I nije samo do samih gradjana koji se ne bi pridrzavali mera, nego sto takav obrazac ponasanja ne mozes ni da primetis kod murije. I oni su vidno isfrustrirani i cekaju nekog da napenale.  Ne mogu da zamislim da bi nasa murija na ovakav nacin reagovala. I nije sada da upirem u prstom samo u policajce ili neodgovorne gradjane, oni su samo deo problema. U Nemackoj imaces ljudi koji ce se i dalje pridrzavati mera jer znaju kakve su posledice ako bi svi krenuli da rade isto, dok kod nas neko kada pregazi tu liniju bez vecih posledica onda se to radi coporativno bez daljeg razmisljanja. I onda kao posledicu takvog (nemarnog) ponasanja gde nema reda i discipline, tretiraju nas kao stoku.

 

Bukvalno nismo za poredjenje sa Centralnom Evropom, mozemo sa mediteranskim zemljama. Da imamo izlaz na more, apsolutno bi se isto ponasali ko Spanci i Portugalci. Pune plaze ko da je letnja sezona, tako bi docekali virus.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, laki perkos said:

Uh podestih se puzigace nnakon ovog citiranja, nije korona jedina opasnost ...

A koja je druga opasnost? Da se okanete patetisanja, busanja u grudi, i gluposti, i da se okanete tumaranja kroz svet sa glavom punom fiks ideja, eto kao taj vucic, pa da se privedete razumu, i da pocnete da se ponasate normalno, pa uredite svoju zemlju, i to zdravstvo i sve? Pa dobro, mozda si u pravu. Kad bi to uradili, neminovno bi morali da uradite i uvid u sebe i u sve svoje dosadasnje postupke, i da preispitate svijetlu istoriju i ostalo, i licnu i zajednicku, pa vam se mozda ne bi svidelo to sto bi videli, pa bi pali u gori bedak. U redu onda, ne morate nista da menjate. Nastavite kao i do sada, a ja ne sumnjam u velike uspehe tog metoda, kao i do sad sto su bili.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Moram da idem matoroj rodbini da nosim neke stvari pa cu posle nadugacko....samo teza za razmišljanje

 

Razmislite na OVAKVE mere koje su epidemiolozi predlozili a država uvela, da mi imamo ovoliko teških i smrtnih slučajeva. Gde je nama zdravstvo...

 

Bukvalno da smo probali bilo šta lakše, izginuli bi ko na sremskom frontu. 

 

Koliki nesklad između uvedenih mera i medicinskih rezultat. Proces izlečenja zavisi maltene isključivo od pacijenta i njegovog imuniteta. I zato ne dao bog da se ovo proširi po stračim domovima i gerontološkim centrima...i ne dao bog da se u nedelju skupljamo u crkvama...i ne dao bog nikome da se razboli (ne samo od korone) jer ovaj sistem može eventualno da leči zanokticu na malom prstu a sve van toga je čista lutrija. :classic_sad:

Ne spominjeite zanokticu, ovde se umire i od operacije cukljeva!😯

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

image

 

iz vaskršnje poslanice SPC...ja ovo tumačim pozitivno i kao korak u cilju normalnog ishoda celog ovog problema.

 

Jedvaše snage smogavše i tekst bogougodni porčitaše u blagodeti doma moga...

 

Al bukvalno jedva, pa ajde ovo hajlajtovano, pa kad sam stigao ovde, daj do kraja i u svom tom naporu da pročitam zaboravih şta sam čitao i šta je pozitivno... do duše i tamjan se neki palio da virus odagna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pletilja said:

Ne spominjeite zanokticu, ovde se umire i od operacije cukljeva!😯

A da se nadovežem...maske, koje su koštale 18 dinara, sada su 100, rukavice komad 7-10 din sada kako te ko klepi, lekovi skoro svi otišli u PM, a sada, nadasve poznati:

 

spacer.png

 

(ovo je skinuto sa net-a nije provereno, ali me nevi začudilo)

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...