Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, momohyoideus said:

Zabrinjavajuce je sto evropske mere jos uvek ne daju nikakve rezultate, osim Italije koja je zavela najozbiljnije mere i tek poslednja dva dana se primecuje blagi efekat.

Pa Italija je zaostrila mere 10 marta, kad su vec imali stotine i stotine mrtvih

1 minute ago, CLakiSH said:

@realno *w, @Sunshine State Ocigledno da  samo ovi beogradzani prave probleme.;)

Ovo k'o kad neko razbije prozor u ucionici, pa kazne ceo razred.

Bilo bi lepo da ne grde stalno "sve na gomili"...give credit where credit is due....tolikom vikom uterali i jadne seljane po Sremu u kuce, ne smeju ljudi izaci u svoje dvoriste/bastu, a ovamo pun kej u NS, Bg, ....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CLakiSH said:

@realno *w, @Sunshine State Ocigledno da  samo ovi beogradzani prave probleme.;)


Ima tu jos nesto o cemu ljudi ne misle. Mnogo je parkova sklonjeno u centralno beogradskim opstinama da bi se gradilo koje sta. Tako da ljudi umesto da decu izvode oko zgrada vec day h vode na mesta gde se narod masovno skuplja ergo Kosutnjak, Ada, blokovi, Zemunski kej ili Dunavski (pojma nemam kako je sad Bgd na vodi nisam videla). Zato je po meni delimicno ta masovka u Beogradu.

 

Po manjim mestima gde su zgrade jos uvek ima parkova. Bar je tako u “mom” gradu. Tako da ljudi koji nemaju dvoriste mogu da izvedu deci blize kuci.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

U stvari najinteresantnije je to sto nije dao nikakav odgovor, vrdao je i petljao nesto a nista konkretno nije rekao, sve dok nije "ukopcao" da je pitanje postavio novinar Juznih vesti, e onda je krenula klasicna spika rezervisana za medije koje oni ne kontrolisu, "nemojte sad da nas pljujete i da kreirate takve neistine itd".

 

Nisam ti odmah odgovorio onog dana, hteo sam malo da sacekam da vidim kako ce se razvijati situacija. Sada je vec prilicno jasno da se manipulise podacima. Sto se broja mrtvih tice, znaci imamo devet slucajeva iz Nisa koji nisu ubrojani u zvanicnu brojku i imamo slucaj iz Sapca gde su doktori tvrdili da je covek umro od korone, ali nije ubacen u statistiku. To je ukupno 10 slucajeva za koje mi znamo, a ko zna koliko ih jos ima. Znaci na 10 potvrdjenih slucajeva imamo jos toliko onih koje vlast iz nekog razloga ne zeli da ubaci u statistiku iako sve indicije govore da u pitanju jesu smrti od korone. Sto se tice broja zarazenih i on je daleko veci. Broj testova koji se obavlja je u startu bio bezobrazno mali, a posle povecanja on je i dalje jako mali. Intuicija mi govori, a tome u prilog idu i izjave zvanicnika, da je ovo povecanje broja testova u poslednja tri dana posledica testiranja vladinog aparata, koja u vecini slucajeva nije opravdana, tako da bi verovatno i ovako visok procenat pozitivnih na testu u normalnim uslovima bio veci. Zarazeni sekretar u ministarstvu ekologije, najverovatnije nije ni dolazio na posao pa nije mogao ni da zarazi zaposlene u vladi. Ovo ne pricam napamet, to je se jasno vidi iz medija i izjave ministra Trivana, da zarazeni sekretar nije bio u kontaktu sa ministrom duzi period. To je moguce jedino ako jedan od njih dvojce ne dolazi na posao. Inace radi se o Branislavu Blazicu, koji je iz Kikinde, bio je i radikalski gradonacelnik tog grada, doktor po obrazovanju, i pretpostavka da se zarazio u Kikindi je opravdana. Zatim, iz gostovanja Nestorovica u Cirilici, jasno je da se broj obolelih objavljuje sa njamanje 24h zakasnjenja...

 

Razlozi za sve ovo su vrlo jednostavni. U kriznim situacijama popularnost vlasti po pravilu raste, posebno autoritarnih rezima. Medjutim problem nastaje nakon prestanka krizne situacije i tada vrlo lako moze doci do velikog pada popularnosti i stvaranja uslova za promenu rezima. Da bi to izbegli oni moraju da uspesno prebrode krizu. Ne da kao Milosevic proglase pobedu (oni ce to svakako uraditi, ali to nije dovoljno) vec da serviraju rezultate koji ce biti prihvatljivi narodu, tj birackom telu. Zato mere prevencije i jesu usmerene pre svega na penzionere (njegovo osnovno biracko telo i najlakse za manipulaciju). On mora da ima prihvatljiv broj obolelih i sto je jos bitnije prihvatljiv broj umrlih. 20 umrlih u samom startu epidemije je podatak koji izaziva paniku, a to je nesto sto on ne sme da dozvoli. Takodje broj obolelih mora da bude toliki da izaziva strah kod naroda da se ne bune protiv mera u vecoj meri, ali da ne bude ni prevelik i pokaze da su njegove mere glupost i da ne moze da upravlja situacijom. Uvodjenje ovog besmislenog policijskog casa je upravo iz razloga da se neformalne informacije sto teze prenose i prostor za manipulacije bude sto veci. Ne treba zaboraviti, da je on vec hteo da uvede policijski cas od 24h, za sta jos uvek nema nikakvog opravdanja, ali mu je sa strane (iz inostranstva) "sugerisano" sa tako nesto ne radi. On je tu sugestiju morao da prihvati, ali ce prvom prilikom uvesti policijski cas od 24h. Ovo je veoma osetljiv trenutak za njega, a meni deluje da je sistem pred kolapsom i da na broj obolelih imamo vec sada ogroman broj umrlih. 

  • Like 16
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Constantin said:

Ovo je objava Branislava Jovanovića - Banane....poslanika u gradskoj Skupštini i bivšeg narodnog poslanika (možda je i sada ne znam, ali msm da nije) Znači, po meni, čovek koji se ne bi zajebavao s ovim stvarima i njegova objava od pre 3-4 sata na fb.

 

spacer.png

 

Inače reč je o preminulom Milanu Andrejiću iz MM Tursa iz Niša , starog  41 godinu.


Prica kao ova iz BiH

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, A sad said:

 

Nisam ti odmah odgovorio onog dana, hteo sam malo da sacekam da vidim kako ce se razvijati situacija. Sada je vec prilicno jasno da se manipulise podacima. Sto se broja mrtvih tice, znaci imamo devet slucajeva iz Nisa koji nisu ubrojani u zvanicnu brojku i imamo slucaj iz Sapca gde su doktori tvrdili da je covek umro od korone, ali nije ubacen u statistiku. To je ukupno 10 slucajeva za koje mi znamo, a ko zna koliko ih jos ima. Znaci na 10 potvrdjenih slucajeva imamo jos toliko onih koje vlast iz nekog razloga ne zeli da ubaci u statistiku iako sve indicije govore da u pitanju jesu smrti od korone. Sto se tice broja zarazenih i on je daleko veci. Broj testova koji se obavlja je u startu bio bezobrazno mali, a posle povecanja on je i dalje jako mali. Intuicija mi govori, a tome u prilog idu i izjave zvanicnika, da je ovo povecanje broja testova u poslednja tri dana posledica testiranja vladinog aparata, koja u vecini slucajeva nije opravdana, tako da bi verovatno i ovako visok procenat pozitivnih na testu u normalnim uslovima bio veci. Zarazeni sekretar u ministarstvu ekologije, najverovatnije nije ni dolazio na posao pa nije mogao ni da zarazi zaposlene u vladi. Ovo ne pricam napamet, to je se jasno vidi iz medija i izjave ministra Trivana, da zarazeni sekretar nije bio u kontaktu sa ministrom duzi period. To je moguce jedino ako jedan od njih dvojce ne dolazi na posao. Inace radi se o Branislavu Blazicu, koji je iz Kikinde, bio je i radikalski gradonacelnik tog grada, doktor po obrazovanju, i pretpostavka da se zarazio u Kikindi je opravdana. Zatim, iz gostovanja Nestorovica u Cirilici, jasno je da se broj obolelih objavljuje sa njamanje 24h zakasnjenja...

 

Razlozi za sve ovo su vrlo jednostavni. U kriznim situacijama popularnost vlasti po pravilu raste, posebno autoritarnih rezima. Medjutim problem nastaje nakon prestanka krizne situacije i tada vrlo lako moze doci do velikog pada popularnosti i stvaranja uslova za promenu rezima. Da bi to izbegli oni moraju da uspesno prebrode krizu. Ne da kao Milosevic proglase pobedu (oni ce to svakako uraditi, ali to nije dovoljno) vec da serviraju rezultate koji ce biti prihvatljivi narodu, tj birackom telu. Zato mere prevencije i jesu usmerene pre svega na penzionere (njegovo osnovno biracko telo i najlakse za manipulaciju). On mora da ima prihvatljiv broj obolelih i sto je jos bitnije prihvatljiv broj umrlih. 20 umrlih u samom startu epidemije je podatak koji izaziva paniku, a to je nesto sto on ne sme da dozvoli. Takodje broj obolelih mora da bude toliki da izaziva strah kod naroda da se ne bune protiv mera u vecoj meri, ali da ne bude ni prevelik i pokaze da su njegove mere glupost i da ne moze da upravlja situacijom. Uvodjenje ovog besmislenog policijskog casa je upravo iz razloga da se neformalne informacije sto teze prenose i prostor za manipulacije bude sto veci. Ne treba zaboraviti, da je on vec hteo da uvede policijski cas od 24h, za sta jos uvek nema nikakvog opravdanja, ali mu je sa strane (iz inostranstva) "sugerisano" sa tako nesto ne radi. On je tu sugestiju morao da prihvati, ali ce prvom prilikom uvesti policijski cas od 24h. Ovo je veoma osetljiv trenutak za njega, a meni deluje da je sistem pred kolapsom i da na broj obolelih imamo vec sada ogroman broj umrlih. 

Kojih 9 slucajeva iz Nisa?Nisam slusao bas pazljivo zadnju KZS,mislim da je novinar iz Juznih pitao za dvoje ukupno?

Link to comment
Share on other sites

@A sad

 

Tako je. Zato se i dozira broj obolelih i mrtvih, a prikriva cinjenica da smo nespremni za bilo sta docekali pandemiju, da bolnice nemaju osnovne sanitetske materijale.

 

Ocekujem da se sa doziranjem i nastavi. Vladar je i najvaio znacajno povecanje broja mrtvih. U njih ce da "umuva" i one koji do sada nisu objavljeni. Ali cinjenica da covek preklinje da ga prime i da ga oni odjebu meni je frapantna.

Link to comment
Share on other sites

@A sad Hvala na iscrpnom odgovoru. Necu da te kvotujem jer smatram da bi s moje strane bilo glupo (a i bezobrazno, neposteno) da kvotujem tako precizno i opsirno napisan post i da repliciram "one linerom". A trenutno nemam vremena da pisem jer me Gospodja juri da kupamo bebu 🙂

 

Odgovoricu ovako: ne mogu da licitiram brojevima jer ih ne znam i nemam dovoljno informacija. Ipak, iako sam i dalje rezervisan, dopustam sebi pravo da gresim i da nisam u pravu. Sto se broja inficiranih virusom tice, tu je vec stvar mnogo jasnija. Uvek broj registrovanih slucajeva mnozim sa 10, ne samo kod nas, vec globalno. Necemo moci da"uhvatimo" virus do sredine aprila; posle ce brojke biti realnije, i nadam se sve nize. 

 

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CLakiSH said:

@Akiroi moja supruga se ne slazu sa ovim.

 

Hehe, da vidiš kako to profi OCD-ovci rade (živela anonimnost na forumu, pa neka se smeje ko koliko god želi):

- ulazak u zgradu tako da se kvaka ulaznih vrata kao i vrata stana isključivo dira aseptičkom maramicom ili rukama dobro navlaženim Asepsolom.

- brisač za cipele nije ispred naših ulaznih vrata gde će svaki komšija da se otrese, već u našem ulaznom hodniku. naravno navlažen Asepsolom ili sličnim.

- u hodniku se ostavljaju samo cipele i teške zimske jakne, sve ostalo se nakon jednog nošenja pere. ulazni hodnik se zrači operacionom lampom sat vremena.

- prvi tretman u ulaznom kupatilu. sve stvari se potapaju u kadu sa hlornim rastvorom pa tek onda u veš mašinu. mi se prelivamo i peremo rastvorom Esemtana i nekog sredstva za ruke/telo sa aktivnim kiseonikom (bez Corone može i običan antibakterijski sapun).

- posle toga u drugom kupatilu normalno pranje.

 

- mobilni se naravno prskaju sa Oust 3in1 i brišu oceđenom krpom Asepsolom, isto se i bilo koja druga tehnika, koja se unosi, tretira. konzervirana, teglirana i flaširana hrana te hrana sa debelom korom (citrusi, na primer) sva u onaj rastvor Esemtana i aktivnog kiseonika, osetljivo voće i povrće u rastvor alkoholnog sirćeta. to se naravno odmah dobro ispira.

 

Malo blaži ritual je bez Corone, ovo je aktuelna varijanta.

 

En gros, kao da smo se celog života spremali za Coronu. Eto, možeš suprugi da preneseš šta sve može da se radi. Mada mi nešto kaže da ovu informaciju nećeš preneti. 🙂

 

BTW, pre nego što dušebrižnici krenu, imunitet nam je i pored ovakvih mera u dobrom stanju i nismo nešto osetljivi. Možda je ovo sve u normalnoj situaciji debelo preterano, ali sada se isplati. A ima i gorih. Neki dalji rođak (klinac) je naprskao svoju mačku rastvorom aktivnog kiseonika. Sad tek vidim da nismo jedini ludaci, nego sad niko više ne krije. A i tzv. normalni preuzimaju navike slične našim.

Edited by Akiro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, A sad said:

 

...

 

Zbog čega misliš da bi mu Zapad zamerio i da uvede policijski čas od 24h kada se slične mere već primenjuju u više zemalja? Ne računajući balkanske banana-države, i neke države EU imaju slične mere, u smislu da je dozvoljeno otići samo do prodavnice, apoteke ili nekim drugim nužnim poslom. EU zabole uvo za demokratiju kod nas još odavno, ionako ima i sopstvenih problema, a korona je još veća prepreka da mu malo zavrnu uši. S druge strane, kada sam razgovarao sa poznanikom advokatom, čuo sam da jedva čeka da stvari profunkcionišu kako bi odrao državu od tužbi za kršenje ljudskih prava i nešto oko sudskih postupaka, a spominjao je i Strazbur. Nisam se raspitivao za detalje jer je telefon bio skoro prazan, ali dotični ima dobar nos da nanjuši zaradu.

 

Što se tiče broja umrlih, deluje da bi mu veći broj mrtvih delovao kao kec na 11 da uvede još strože i besmislenije mere i da bi još više histerisao da ćemo se pridružiti Italiji i Španiji po broju mrtvih, a uspeo je da sasvim uspešno krivicu svali na gastarbajtere, turiste i slične. Povrh toga, krivci su i vlasnici pasa, koji moraju da obave neke stvari u prirodi, ljude koji idu u običnu kupovinu namirnica, može da ugura i tradicionalne neprijatelje kao što su CIA i Vatikan i eto veselja. Naravno, „zaboravio” je lizače kašika, koji predstavljaju tempiranu bombu, ali to se moglo i očekivati. Naprosto me čudi što sve ovo što sam ranije naveo nije iskoristio da uvede i ausvajse za odlazak u WC ili do kuhinje. Ako je samo (reč 'samo' upotrebljavam relativno, da ne bude zabune), to bi mu bilo odlično za uterivanje straha u kosti, a kada se broj smrtnih slučajeva nažalost poveća, onda će lakše moći da smanjuje brojke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@A sad

 

+1

Cim je on rekao da osoba u Sapcu nije umrla od korone,a doktorka to popodne rekla da jeste,to je to

 

Inace,da bi se proglasila smrt od korone,a test nije radjen u ranoj fazi,mora da se uradi autopsija koja je poprilicno skupa za nase uslove,sumnjam da su je i uradili kod slucajeva u NIsu i Sapcu

 

Da stanem i u odbranu zdavstvenih radnika,mozda gresim,oni se verovatno tako dugo u ova dva slucaja nisu javili jer su im vec sada kapaciteti blizu ili preko limita.Kazem,mozda gresim,mozda im je takva direktiva ili jednostavno nemar.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 a uspeo je da sasvim uspešno krivicu svali na gastarbajtere, turiste i slične.

Nije.

Pokusava i dalje da pravi podele i skrece bes sa sebe ka gasterbajterima, fudbalerima i ostalima, ali to kod nikog sa gramom mozda ne moze proci.

Link to comment
Share on other sites

bold ...ok

 

29 minutes ago, Akiro said:

 

Hehe, da vidiš kako to profi OCD-ovci rade (živela anonimnost na forumu, pa neka se smeje ko koliko god želi):

- ulazak u zgradu tako da se kvaka ulaznih vrata kao i vrata stana isključivo dira aseptičkom maramicom ili rukama dobro navlaženim Asepsolom.

- brisač za cipele nije ispred naših ulaznih vrata gde će svaki komšija da se otrese, već u našem ulaznom hodniku. naravno navlažen Asepsolom ili sličnim.

- u hodniku se ostavljaju samo cipele i teške zimske jakne, sve ostalo se nakon jednog nošenja pere. ulazni hodnik se zrači operacionom lampom sat vremena.

- prvi tretman u ulaznom kupatilu. sve stvari se potapaju u kadu sa hlornim rastvorom pa tek onda u veš mašinu. mi se prelivamo i peremo rastvorom Esemtana i nekog sredstva za ruke/telo sa aktivnim kiseonikom (bez Corone može i običan antibakterijski sapun).

- posle toga u drugom kupatilu normalno pranje.

 

- mobilni se naravno prskaju sa Oust 3in1 i brišu oceđenom krpom Asepsolom, isto se i bilo koja druga tehnika, koja se unosi, tretira. konzervirana, teglirana i flaširana hrana te hrana sa debelom korom (citrusi, na primer) sva u onaj rastvor Esemtana i aktivnog kiseonika, osetljivo voće i povrće u rastvor alkoholnog sirćeta. to se naravno odmah dobro ispira.

 

Malo blaži ritual je bez Corone, ovo je aktuelna varijanta.

 

En gros, kao da smo se celog života spremali za Coronu. Eto, možeš suprugi da preneseš šta sve može da se radi. Mada mi nešto kaže da ovu informaciju nećeš preneti. 🙂

 

BTW, pre nego što dušebrižnici krenu, imunitet nam je i pored ovakvih mera u dobrom stanju i nismo nešto osetljivi. Možda ovo sve u normalnoj situaciji debelo preterano, ali sada se isplati. A ima i gorih. Neki dalji rođak (klinac) je naprskao svoju mačku rastvorom aktivnog kiseonika. Sad tek vidim da nismo jedini ludaci, nego sad niko više ne krije. A i tzv. normalni preuzimaju navike slične našim.

 

Sa ovakom antimikrobnom politikom (ne ono bold, nego ostalo), češ uništiti na dugi rok koristne bakterije, koje drže ravnotežu (npr.na koži, probavnom traktu) tako, da sa boljim encimima oduzimaju hranu/substrat opasnim bakterijama. Proizvode antimicrobials, koji uništavaju opasnu mikrobnu floru,...

 

Ti vršiš  i velik selekcijski pritisak na opasne bakterije. Kockanje.

 

 

 

Probleme nečeš primetiti kad si još mlad, nego kasnije kad ostariš.

 

Ako imaš decu i ti žive (ne sad, nego kad nema pandemije) od rođenja u ovakom ekstremno sterilnoj okolini, postoje velike šanse, da če postati asmatiki,alergiki i slično.

 

Treba biti neka ravnoteža među umazanim i čistim. Zdrav razum.

 

Gde misliš, da se nalaze najopsniji mikrobi na svetu? Nisu to samo one tržnice u Kini, nego i bolnice u najbogatijim zemljama sveta.

 

 

 

edit:

 

A new report commissioned by the UK government contains an alarming prediction: by 2050, antimicrobial resistant infections will kill 10 million people across the world — more than the current toll from cancer.

 

amr_deaths.0.jpg

 

Deaths attributable to AMR every year compared to other major causes of death. 

 

 

deahts_amr.0.jpg

Deaths attributable to AMR every year by 2050.

 

izvor

Edited by Asterion
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Akiro : Ja sam mislio da ja preterano cistim sebe/kucu ali to kod tebe je potpuno novi nivo. Meni je posle problema sa šakama dermatolog rekao da "smanjim dozivljaj" i zabranio mi da "cesto perem ruke". Naravno, kad je krenulo ovo sranje vratio sam se starim navikama i koza na rukama je ponovo problematicna.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kvotujem nikog pojedinacno, posto su mnogi pisali o broju slucajeva.

 

Pogledajmo hronoloski sta se dogadja: Pocetkom marta dolazi do porasta broja slucajeva u Italiji. Izmedju 8. i 12. marta vlada se ponasa kao da je sve u redu, daju se izjave da se sve dogadja u drugoj zemlji i da plebs ne moze da navodnu pandemiju koristi kao izgovor da ne dolazi na posao. U petak i Kon i Vucic govore da nema govora o zatvaranju skola (sto znaci da se nastavlja i rad GSP i sve ostalo).

 

Sta mislite, da li oni prosto nisu znali da ce doci do povecanja broja slucajeva? Nesto ne verujem u to. Plan je ocigledno bio da se ignorise pandemija dok god se moze, ali je onda dosao glas iz inostranstva i porucio mu da ce tako stvoriti uslov za ogroman broj zarazenih u Srbiji i da ce da izoluju zemlju.

 

Onda se desava U - Turn (tako specifican za Sarumana i njegove orkove), pa nastupa sizenje, ludjenje, moljenje, kuknjava, kumljenje Bogom, plac... sve to u nedelju, dva dana posle uveravanja da se nista ne desava.

 

Sta se onda desava? Naizgled, brojke govore da je dr Kon bio u pravu - broj slucajeva danas, nakon skoro dve nedelje od uvodjenja vanrednog stanja je 659. Za dve nedelje mi i dalje nemamo 1000 zarazenih i kako izgleda ni u ponedeljak necemo imati toliko. Pa sto smo zatvarali skole, zasto nismo cekali do danas, sutra, prekosutra? 

 

Neverovatno je da niko u zemlji ne moze da postavi nekoliko jednostavnih pitanja - jedno od njih je sta se dogodilo u nedelju pa je gospodar Srbije onako izasao i usplahireno najavio vanredno stanje? Broj slucajeva nije porastao, nismo imali nijednu zrtvu tog dana. Sta se desilo tog dana?

 

Naravno da je broj zarazenih nerealan. Uzmite u obzir, ako su potrebne drasticne mere da bi se zaraza suzbila (jer se siri brzo), sta mislite o jutarnjem i popodnevnom spicu u Beogradu? Tu je dovoljno da se jedan zarazi, pa da svi koji su u autobusu postanu zarazeni.

 

Neozbiljno je i pomisliti da mi, eto imamo 2000 rezervoara i da je sve pod kontrolom. Ne mogu biti tacne brojke da je u USA broj zarazenih vec preko 120 000 (zemlja koja nije bila ni blizu zarista epidemija u Kini i Evropi), a mi imamo samo 2000. Daleko je veci broj i mislim da je realno nekoliko procenata celokupne populacije zarazeno i da ce to jos da se siri.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, momohyoideus said:

@Akiro : Ja sam mislio da ja preterano cistim sebe/kucu ali to kod tebe je potpuno novi nivo. Meni je posle problema sa šakama dermatolog rekao da "smanjim dozivljaj" i zabranio mi da "cesto perem ruke". Naravno, kad je krenulo ovo sranje vratio sam se starim navikama i koza na rukama je ponovo problematicna.


Neutrogena, posle pranja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, momohyoideus said:

@Akiro : Ja sam mislio da ja preterano cistim sebe/kucu ali to kod tebe je potpuno novi nivo. Meni je posle problema sa šakama dermatolog rekao da "smanjim dozivljaj" i zabranio mi da "cesto perem ruke". Naravno, kad je krenulo ovo sranje vratio sam se starim navikama i koza na rukama je ponovo problematicna.

 

Imaš kupke/sapune brez ftalata, konzervansa, ... to su sapuni za bebe. (Imašu Mülleru il DMju...možeš kupi litarske boce)

 

Onda namažeš redovno 2x dnevno  npr. sa ovom kremom...

 

 


avene-hand-cream-with-cold-cream-50ml_1.

 
 

 

 

Nemoj me pitat kako znam ovo.

Edited by Asterion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Asterion said:

bold ...ok

 

 

Sa ovakom antimikrobnom politikom (ne ono bold, nego ostalo), češ uništiti na dugi rok koristne bakterije, koje drže ravnotežu (npr.na koži, probavnom traktu) tako, da sa boljim encimima oduzimaju hranu/substrat opasnim bakterijama. Proizvode antimicrobials, koji uništavaju opasnu mikrobnu floru,...

 

Ti vršiš  i velik selekcijski pritisak na opasne bakterije. Kockanje.

 

 

 

Probleme nečeš primetiti kad si još mlad, nego kasnije kad ostariš.

 

Ako imaš decu i ti žive (ne sad, nego kad nema pandemije) od rođenja u ovakom ekstremno sterilnoj okolini, postoje velike šanse, da če postati asmatiki,alergiki i slično.

 

Treba biti neka ravnoteža među umazanim i čistim. Zdrav razum.

 

Gde misliš, da se nalaze najopsniji mikrobi na svetu? Nisu to samo one tržnice u Kini, nego i bolnice u najbogatijim zemljama sveta.

 

 

Već sam ostario, guram polako u šezdesetu. I ništa mi ne fali. Nasuprot, imam i viška - težine i katrana u plućima. I to je jedino što mi je opasno. Ukupno sam tri puta bio iole ozbiljnije bolestan u životu. Uglavnom sve zimske bolesti preguram sa blagom temperaturom na nogama i u radu.

7 minutes ago, momohyoideus said:

@Akiro : Ja sam mislio da ja preterano cistim sebe/kucu ali to kod tebe je potpuno novi nivo. Meni je posle problema sa šakama dermatolog rekao da "smanjim dozivljaj" i zabranio mi da "cesto perem ruke".

 

Hebote, ja malo Clasha zezao šta sve može da se radi, nisam baš hteo u ovakvu diskusiju. Debelokožac, ništa mi koži ne može sem jakog sunca.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Akiro said:

 

Već sam ostario, guram polako u šezdesetu. I ništa mi ne fali. Nasuprot, imam i viška - težine i katrana u plućima. I to je jedino što mi je opasno. Ukupno sam tri puta bio iole ozbiljnije bolestan u životu. Uglavnom sve zimske bolesti preguram sa blagom temperaturom na nogama i u radu.

 

Dobro outlier si.  Idemo dalje. 

 

Verovatno i ovaj tvoj ocd program ne izvodiš od malog.

 

Ja samo teo podvuči, da ljudi ne navale posle ove pandemije, naoružani sa hemijom strahom/traumama, da sebi prave probleme. Treba pitati doktore, koji nivo čistoče je razumski.

 

Ekstremi su opasni.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Akiro said:

 

 

- brisač za cipele nije ispred naših ulaznih vrata gde će svaki komšija da se otrese, već u našem ulaznom hodniku. naravno navlažen Asepsolom ili sličnim.

 

Ovo ti je pametno, ja koristim komšijinu krpu natopljenu dezinfekcionim sredstvom. Komšija je par puta dnevno natapa, menja i krpe su uglavnom veličine kao dva otirača. Nema svrhe da pored njegovih krpetina i ja to radim, idem u apoteku da kupim sredstvo i sve ostalo. Nisam siguran ali mislim da i komšija preko puta  koristi njegov otirač.

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cavani said:

Nije.

Pokusava i dalje da pravi podele i skrece bes sa sebe ka gasterbajterima, fudbalerima i ostalima, ali to kod nikog sa gramom mozda ne moze proci.

 

Ne bih se složio. Pogledaj ovu temu koliko možeš jer u prethodnim danima su i sasvim korektni forumaši kritikovali gastarbajtere što su se vratili, sablažnjavaju se što vide ljude da se šetaju, čekaju u redu na pumpama (auto ne ide na solarni pogon, a neki moraju da rade, brinu se o roditeljima i sl. a prevoza nema), bave se džogingom (što nije problem osim ako nisu u grupi), imaš i budale kojima smeta izvođenje pasa (ne ovde, koliko znam) ili nekim drugim bezopasnim aktivnostima. Pričao mi je prijatelj koji ima kuću sa dvorištem da mu je čak neka budala uputila kritiku što ne nosi masku i što pere sopstveni auto u sopstvenom dvorištu. Biće da je paranoja koju je uzrokovao Veliki Vođa ipak počela da radi.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...