Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Hugo Punch said:

Sad citam na ovom drugom forumu koji pratim, neko prijavio smrt zenske osobe nakon trece doze fajzera. @erwin sta mislis o ovome, jel neko imao neku vest slicnu?

 

Umiru ljudi i posle treće doze, npr. stari u Izraelu oko 50x ređe od nevakcinisanih.

 

Quote

After boosters, elderly Israelis who are fully inoculated have just one fiftieth of the chance of COVID death compared to unvaccinated people in the same age bracket.

According to Health Ministry data for the last seven days of September, there were 6.43 daily deaths per 100,000 Israelis aged 60-plus. For older people who were vaccinated three times, the average was 0.13.

https://www.timesofisrael.com/life-saver-boosters-cut-elderlys-risk-of-covid-death-to-50th-of-unvaxxed-rate/

 

Kad smo već kod Izraela:

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ranije, kada je bilo ograničavanja delatnosti, kladionice su radile praktično nesmetano

Gde su radile nesmetano? Kod nas su bile uredno zatvorene kao i ostali a nešto kao da se sećam da sam čuo da su uveli kurire koji su išli po adresama i primali uplate i isplaćivali ali ne garantujem, nemam nikakve veze sa tim.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cyrus Smith said:

Gde su radile nesmetano? Kod nas su bile uredno zatvorene kao i ostali a nešto kao da se sećam da sam čuo da su uveli kurire koji su išli po adresama i primali uplate i isplaćivali ali ne garantujem, nemam nikakve veze sa tim.

 

Video sam nekoliko komada na Novom Beogradu, sasvim slučajno kroz odškrinuta vrata. Nisam obraćao pažnju za dalje.

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2021 at 10:24 PM, Akiro said:

Ja sam ušao u halu sajma sa već zavrnutim, odnosno kratkim rukavom. pa niente. Pao na pitanju datuma druge vakcine. Nije pomogla ni svađa na temu da su u svim medijima objavili da ugrožen imunitet (nama pao broj antitela maltene na nulu) i putovanja omogućavaju prevremeni booster. Sistem tako postavljen, da, ako ti lekar čak da potpis, čim ukucaju matični broj, gotovo je.

 

I mi šizimo na istu temu kao ti.

A ja sam dobio koronu 3 dana pre isteka famoznih 6 meseci od druge doze, tj. 3 dana pre potencijalne treće doze... Rekao bih, na mom slučaju da razmak između druge i treće doze treba biti manji.... 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Azazelkg said:

A ja sam dobio koronu 3 dana pre isteka famoznih 6 meseci od druge doze, tj. 3 dana pre potencijalne treće doze... Rekao bih, na mom slučaju da razmak između druge i treće doze treba biti manji.... 

Meni je i dalje nejasno zbog čega idioti apeluju da se ljudi vakcinišu, a u praksi im postavljaju prepreke. Ti nisi imao sreće, @Akiro i ja bismo to hteli da izbegnemo, a svu trojicu nas vezuje praktično isti problem. Uz ovakve idiote koji vode zdravstvenu politiku, možemo lepo i nas trojica na neku žurku sa bar 5000 ljudi i da se s njima bratski izgrlimo i izljubimo. Ionako je svejedno da li si u prodavnici, liftu ili na nekoj masovnoj proslavi. Ako je ekipa odozgo rešila da svi moramo imati prirodni imunitet, tako će po svoj prilici i biti.

 

Nadam se da si OK i želim ti uspešan oporavak.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja samo maštam o tome da će kerovi sa vlasti i iz KŠ ikada odgovarati za toliko smrti, ali avaj, živimo gde živimo.

Znamo da neće.

Znam i ja da neće ali mi se stalno vrti po glavi da bi trebalo da omaste konopac na nekoj terazijskoj banderi uz prethodno vraćanje smrtne kazne za zločine tog obima. Ako je najsmešniji virus na svetu i poziv na šoping po Milanu, još i bio, da budemo blagi, "samo" ubistvo iz nehata, današnja izjava premijerke je ogoljeno ubistvo sa predumišljajem, koje su izvršili "dragi" nam predsednik i ona, a ostatak KRŠ-a i vrh SNS-a te vlasnici i urednici određenih medija sa nacionalnom frekvencijom pružili logističku pomoć u izvršavanju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

Meni je i dalje nejasno zbog čega idioti apeluju da se ljudi vakcinišu, a u praksi im postavljaju prepreke. Ti nisi imao sreće, @Akiro i ja bismo to hteli da izbegnemo, a svu trojicu nas vezuje praktično isti problem. Uz ovakve idiote koji vode zdravstvenu politiku, možemo lepo i nas trojica na neku žurku sa bar 5000 ljudi i da se s njima bratski izgrlimo i izljubimo. Ionako je svejedno da li si u prodavnici, liftu ili na nekoj masovnoj proslavi. Ako je ekipa odozgo rešila da svi moramo imati prirodni imunitet, tako će po svoj prilici i biti.

 

Nadam se da si OK i želim ti uspešan oporavak.

Izbrojao dane po kalendaru i juče bio 180ti dan. Naravno, poziv još nisam dobio. Biće na kraju varijanta 7. april - 7. oktobar, nezavisno što je to više od 180 dana. Do 7. oktobra plus dve nedelje za razvoj antitela biće opet full face maska i ostale hardcore mere, koje na sreću nismo potpuno zaboravili. Sreća jedino da radim od kuće.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, CheshireCat said:

I sad zamislite da u ovoj zemlji uvedu kovid propusnice...

Kako bi se to poštovalo!

Bila prosle nedelje u Kaliforniji, uslov za event bio puna vakcinacija. Niko mi nije trazio dokaz, bukvalno na "casna rec".

Sta onda ocekivati u SR?  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Akiro said:

Izbrojao dane po kalendaru i juče bio 180ti dan. Naravno, poziv još nisam dobio. Biće na kraju varijanta 7. april - 7. oktobar, nezavisno što je to više od 180 dana.

 

Šta da ti kažem sem da poželim sreću da uspeš da ih ubediš da ti daju vakcinu pre roka. Ja bih hteo isto, ali ove naše budale će ukapirati da je tako trebalo kada korona bude stvar prošlosti. Ja kalendarski čekam još 4-5 dana u odnosu na tebe jer sam hteo Pfizer, pa smo praktično komšije po tom pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Akiro said:

Izbrojao dane po kalendaru i juče bio 180ti dan. Naravno, poziv još nisam dobio. Biće na kraju varijanta 7. april - 7. oktobar, nezavisno što je to više od 180 dana.

 

.

 

Pokusavam da vas razumem sta vam znace  dva...tri ..pet dana. Mozda je bolje da sagledas stvari tako - verovatno ces uspeti da se zastitis jos par dana...za tih par dana imunitet ce ti biti duzi. Nije ovo stvar koja se zaustavlja ove jeseni...

Voleo bih da gresim, ali stepen vakcinacije u drzavi sad je jos i nekakav...koliko ce ljudi biti vakcinisano trecem dozom, recimo, tamo negde u martu sledece godine...

Kako ce stvari tad izgledati? Mozda ce tih par dana tad znaciti vise nego sad...

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Sta onda ocekivati u SR?

Da neko na telefonu pokaže sliku playmate-a meseca umesto propusnice i uđe, ili da u papirnu verziju propusnice umota hiljadarku, samo nebo je granica idejama. Probali u Grčkoj razne stvari, ali tamo ih uredno neko ocinkari pa fasuju policijsku obradu i ozbiljno masnu novčanu kaznu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

Meni je i dalje nejasno zbog čega idioti apeluju da se ljudi vakcinišu, a u praksi im postavljaju prepreke. Ti nisi imao sreće, @Akiro i ja bismo to hteli da izbegnemo, a svu trojicu nas vezuje praktično isti problem. Uz ovakve idiote koji vode zdravstvenu politiku, možemo lepo i nas trojica na neku žurku sa bar 5000 ljudi i da se s njima bratski izgrlimo i izljubimo. Ionako je svejedno da li si u prodavnici, liftu ili na nekoj masovnoj proslavi. Ako je ekipa odozgo rešila da svi moramo imati prirodni imunitet, tako će po svoj prilici i biti.

 

Nadam se da si OK i želim ti uspešan oporavak.

Ok sam, mada nisam sav svoj, u petak sam završio izolaciju... Početni simptomi su mi bili bol u sinusima i temperatura 37,2... Kasnije su se javljali raznorazni problemi koji bi prolazili u roku od jednog dana, uz gubitak čula ukusa i mirisa i bol u nogama koji su trajali nedelju dana... Terapija: jedino vitamini, a od hroničnih bolesti, lečim se od HTA već 7-8 godina... Ne pamtim kad sam ima grip ili prehladu.... Mogu samo reći da je ovo najjači virus s kojim sam se susreo.... 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2021 at 5:22 PM, AgroLaki said:

Nema sta, razvaljuje nas koronjaga bas lepo. Iskreno, nisam ocekivao u ovom talasu preko 4k slucajeva dnevno. Razumem da nismo na nivou vakcinacije kao Danska i jos neke zemlje, ali ocekivao sam da ovih 50% vakcinisanih i preboleli nevakcinisani budu bar neka mala prepreka. 

 

Shodno tome, postavljaju se 2 opcije:

 

Da li su proslog novembra i decembra brojke znacajno pokosene, a ovo su realne brojke?

Ako nisu, odnosno, ako jednako lazu kao i prosle zime, posto su ocigledno lagali, da li deltac busi imunitet kao sir?

 

Bas mi je pao optimizam, nema sta. 

 

Pricao sam da sam se nadao da ce biti odlozena svadba 21. avgusta, koja je naravno bila sve u sest, ali sam zato mislio, svadba 16. oktobra nema sanse da bude. Zove me prosli vikend kum da potvrdi, kaze bice svadba, nece zatvarati nista... 

Msm meni je lako, ja sam prelezao ove god plus se revakcinisao, ali roditelji treba da mi idu, keva ceka ovih dana da je pozovu za trecu dozu. Ipak, vidi se da ni to ne pomaze nesto spec. 

 

Zamislite proslog decembra da su dozvoljena veselja i ostalo.... Ludilo. 

 

Alfa (Vuhan) soj, R0=2-3, Delta R0=8-9.

Link to comment
Share on other sites

Upravo učestvujem u in vivo eksperimentu koji se tiče efkasnosti Fajzera 6 meseci nakon druge doze. Da podsetim, 15 dana nakon druge doze i pre nekoliko dana radio sam Roche-ov test na antitela, referentne tačke merenja titara antitela testa su više/manje od 0.8, a test meri od 0-250. Na oba merenja imao sam isti rezultat, više od 250 jedinica.

 

Juče sam bio u Pioniru, na tekmi Zvezda - Budućnost, pri 3.947 gledalaca prema zvaničnoj statistici, što znači da je otprilike popunjenost kapaciteta bilo 2/3.

 

Masku su nosila samo zvanična lica i može nekih 1-2% gledalaca, nikakvih mera nije bilo, svi su sedeli kako se kome ćefne, uglavnom zbijeno, sem loža. Ni ja je nisam imao.

 

Navijalo se snažno, tj dranje je bilo poprilično, što automatski znači da je virusno opterećenje u hali bilo veliko.

 

Teško mi je da zamislim, sem neke velike svadbe u zatvorenom ili neke žurke u klubu, mesto gde se lakše pokupi kovid.

 

Jako me zanima da li ću ga zapatiti. Takođe, u sledećih nekoliko dana gledaću da se što manje krećem među ljudima, da ne bih nekome preneo ako ga kojim slučajem pokupim.

 

Javljam ovde ako se nešto desi, a i ako se ne desi (nakon nekih 4-5 dana).

Edited by Laki21
  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Laki21 said:

Upravo učestvujem u in vivo eksperimentu koji se tiče efkasnosti Fajzera 6 meseci nakon druge doze. Da podsetim, 15 dana nakon druge doze i pre nekoliko dana radio sam Roche-ov test na antitela, referentne tačke merenja titara antitela testa su više/manje od 0.8, a test meri od 0-250. Na oba merenja imao sam isti rezultat, više od 250 jedinica.

 

Juče sam bio u Pioniru, na tekmi Zvezda - Budućnost, pri 3.947 gledalaca prema zvaničnoj statistici, što znači da je otprilike popunjenost kapaciteta bilo 2/3.

 

Masku su nosila samo zvanična lica i može nekih 1-2% gledalaca, nikakvih mera nije bilo, svi su sedeli kako se kome ćefne, uglavnom zbijeno, sem loža. Ni ja je nisam imao.

 

Navijalo se snažno, tj dranje je bilo poprilično, što automatski znači da je virusno opterećenje u hali bilo veliko.

 

Teško mi je da zamislim, sem neke velike svadbe u zatvorenom ili neke žurke u klubu, mesto gde se lakše pokupi kovid.

 

Jako me zanima da li ću ga zapatiti. Takođe, u sledećih nekoliko dana gledaću da se što manje krećem među ljudima, da ne bih nekome preneo ako ga kojim slučajem pokupim.

 

Javljam ovde ako se nešto desi, a i ako se ne desi (nakon nekih 4-5 dana).

Зар није била најава да само вакцинисани и са негативним тестом могу да уђу? Је ли уопште било провера?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...