Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, AgroLaki said:

 

To je bukvalno vuk... :[ 

 

Jeste, sivi vuk sa braonkastim nekim pegama i trakama, ogroman, al ono... kuce ko kuce. Mnogo su gadniji mali od velikih, prgaviji, generalno.

 

9 minutes ago, urosg3 said:

Pa vidi ne znam ni ja, bokser je u pitanju tigrasti. Kaže da je samo htela da ga pomazi valjda mu prišla sa leđa, ovaj je nije video i to protumačio kao napad. Vlasnik je bio daleko. Ma ok ako je ovo cena da opreznije tretira nepoznate pse - super smo prošli.

 

Pa jebem mu sunce Urose 😄 Psu se pridje polako, pricas mu nesto, cak i ako rezi na pocetku, ako se pomera unazad ne prilazis mu, sacekas da prestane da se tako ponasa i pocne da mase repom i krene ka tebi. Ako nastavi da rezi, polako se povuces unazad i to je to. Ne okreces ledja, ne prilazis sa ledja.

 

Inace onda je dobro prosla, bokser bas gadnu vilicu ima.

 

Pas nije kriv, najkrivlji je vlasnik. Psi koji mogu da povrede, ma koliko bili pitomi, treba da budu na povocu uvek i bez izuzetka. Ja moju gusku koja ce da ti skoci u narucje kad te prvi put u zivotu vidi i srednje je velicine ne pustam sa povoca.

 

I ratujem sa sestrom koja ima svajcarskog ovcara ogromnog da je drzi na povocu kad je seta, iako je stvarno tesko jer ogromno kuce, mora da se istrci, lakse je da je pustis da radi sta hoce i divlja, iako je mnogo dobra.

 

Bilo je situacija da pridje dete da je mazi i ona krece da se igra sa njim, pa trci oko njega i slucajno ga lupi glavom pa ga obori, to su sokovi. Jednom sam ja kriv kad sam je video u velikom parku i zovem je ona me vidi sa 50+ metara i zatrci se preko setalista punog ljudi do mene, nastaje haos, majke sa izrazom najveceg uzasa na licu hvataju decu i spasavaju ih, upisavanje 😄

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Mene kad ujelo kuce kad sam bio klinac isao sam odmah na vakcinu tetanus, a psa smo pratili nedelju ili dve valjda, ako ne ugine sve ok.

 

Msm da je to kasno za reakciju, tipa da mora u dan dva takva stvar da se resi. 

Skoro je gostovao jedan profesor veterinarskog fakulteta u penziji na K1 na temu besnila u Srbiji, bas je delovalo kripi kad je rekao da je 96. bio zarazen besnilom ali na vreme primio vakcinu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2021 at 9:15 PM, Eddard said:


Ajd kad smo već kod toga, da pitamo ove što još nisu sigurni da li će se vakcinisati:

 

@Kronostime

@RatzenStadt

@mikiiiki

@Nicklord

@badenac

@Inbox

@Budha

@Kolbas

@marchisioo

i najvažnije @MetalHead

 

zašto nisu sigurni?

 

Da ne bude da je @Userjedini.

Ja i žena smo se danas pelcovali, Pfeizerom.

Iskreno, isključivo zbog putovanja jer nam je puna kapa testova i plaćanja. 

 

U prošloj godini sam uradio oko 15 PCR ili antigen testova.

Link to comment
Share on other sites

Šta je odlučio Krizni štab?


Iako je medicinski deo Kriznog štaba za sprečavanje širenja epidemije, kako je rekla predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić, tražio restriktivnije mere, odlučeno je da one ne budu uvedene.
„Nastavljamo kao što smo počeli sa postojećim merama, uz to da je neophodna vakcinacija, vakcinacija, vacinacija", ponovila je nekoliko puta.
„Vakcinacija je jedini održiv odgovor na ovu pandemiju", poručila je premijerka.
Dodala je da su se na kriznom štabu saglasili da bi restriktivnije mere bile „samo produžavanje agonije, odugovlačenje rešenja i svakako ne trajno rešenje".
Ona je rekla da je medicinski deo stručnog štaba tražio da se na najmanje 10 dana zabrane javna okupljanja više od pet ljudi i da se do 17 sati ograniči radno vreme svima osim esencijalnim uslužnim delatnostima.
„Ako bi to rezultiralo smanjenjem broja zaraženih, onda da se pristupi korišćenju kovid propusnica", rekla je Brnabić, prenoseći zahteve medicinskog dela štaba.
Brnabić je podsetila da su neke mere i dalje na snazi kao što je nošenje maski u zatvorenom, kao i na otvorenim mestima gde nije moguće držati distancu, ali i vakcinacija.
Upitana čemu onda služi medicinski deo Kriznog štaba, odgovorila je: „Da savetuje".


https://naslovi.net/2021-10-05/bbc-news/korona-virus-bez-novih-strozih-mera-u-srbiji-preminuo-bivsi-ministar-zdravlja-zoran-stankovic/27772498
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, erwin said:

 

Nešto ne čujem lekarske p*zde iz tzv. KrŠ-a da se oglase po ovom pitanju. Da imaju bar trunku morala, odmah bi podneli neopozive ostavke. Koliko se sećam, Peca DrKonj je više puta pretio ostavkom, ali su ga kao savesnog i moralnog jedva nagovorili da to ne čini. Isto važi i za ostale, koji samo vrte iste mantre, ali služe samo kao marionete. Pošto sam za medicinu kompetentan isto koliko i Brnabićka, evo mog skromnog predloga mera:

- Obavezno organizovati proslave gde će svaki posetilac morati da se izljubi sa ostalima.

- Objasniti da beli luk i rakija leče sve, tako da nema potrebe za odlaskom u apoteku čak ni za aspirin, a da se odlasci lekaru zamene odlascima kod travarke Milojke ili Milentija kostolomca; u slučaju zubobolje uzeti rakiju ili je rešiti motocanglama u kućnoj radinosti uz postoperativnu terapiju rakijom.

- Apelovati na stanovništvo da ne pere ruke, naročito posle upotrebe WC-a, jer je poznato da je pranje ruku pojava uvezena sa mrskog Zapada i namenjena je zatiranju pravoslavne populacije.

- Objasniti da je vakcina đavolja rabota, da se njom menja genetski kod, ubrizgavaju čipovi i da će svako ko primi neku zapadnu vakcinu biti predajnik za 5G.

- Svakodnevno pozivati na sve televizije sa nacionalnom frekvencijom dr Jovanu, dr Nestorovića ili bar njihove sledbenike kako bi dali stručna mišljenja, a naročito o tome da svi ljudi imaju nekoliko procenata vanzemaljskih gena. (Doduše, ova mera se veoma dobro poštuje).

- Objasniti klincima u školama i na fakultetima da ne mogu da zaraze nikoga i da se ponašaju kako god hoće i da pljunu učiteljicu ukoliko im kaže da stave masku ili da čak operu ruke.

 

Ukoliko sam preskočio neku meru, slobodno dopunite ovaj tekst.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CheshireCat said:

@erwin rekao bih da smo malo slabiji nego prošle nedelje, u pravu je precednik jel da?

 

Tako je, podaci za koje znamo da nisu verodostojni (videti ovde) i za koje ne znamo u kojoj meri ih kojeg dana falsifikuju pokazuju da smo bolji.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nešto ne čujem lekarske p*zde iz tzv. KrŠ-a da se oglase po ovom pitanju. Da imaju bar trunku morala, odmah bi podneli neopozive ostavke. Koliko se sećam, Peca DrKonj je više puta pretio ostavkom, ali su ga kao savesnog i moralnog jedva nagovorili da to ne čini. Isto važi i za ostale, koji samo vrte iste mantre, ali služe samo kao marionete. Pošto sam za medicinu kompetentan isto koliko i Brnabićka, evo mog skromnog predloga mera:

- Obavezno organizovati proslave gde će svaki posetilac morati da se izljubi sa ostalima.
- Obavezno pevanje: "Ne može nam niko ništa - jači smo od sudbineeee!!!!! Iz sveg glasa, prkosno!

- Objasniti da beli luk i rakija leče sve, tako da nema potrebe za odlaskom u apoteku čak ni za aspirin, a da se odlasci lekaru zamene odlascima kod travarke Milojke ili Milentija kostolomca; u slučaju zubobolje uzeti rakiju ili je rešiti motocanglama u kućnoj radinosti uz postoperativnu terapiju rakijom.

- Apelovati na stanovništvo da ne pere ruke, naročito posle upotrebe WC-a, jer je poznato da je pranje ruku pojava uvezena sa mrskog Zapada i namenjena je zatiranju pravoslavne populacije.

- Objasniti da je vakcina đavolja rabota, da se njom menja genetski kod, ubrizgavaju čipovi i da će svako ko primi neku zapadnu vakcinu biti predajnik za 5G.

- Svakodnevno pozivati na sve televizije sa nacionalnom frekvencijom dr Jovanu, dr Nestorovića ili bar njihove sledbenike kako bi dali stručna mišljenja, a naročito o tome da svi ljudi imaju nekoliko procenata vanzemaljskih gena. (Doduše, ova mera se veoma dobro poštuje).

- Objasniti klincima u školama i na fakultetima da ne mogu da zaraze nikoga i da se ponašaju kako god hoće i da pljunu učiteljicu ukoliko im kaže da stave masku ili da čak operu ruke.

 

Ukoliko sam preskočio neku meru, slobodno dopunite ovaj tekst.

Može?

10 minutes ago, erwin said:

 

Tako je, podaci za koje znamo da nisu verodostojni i za koje ne znamo u kojoj meri ih kojeg dana falsifikuju pokazuju da smo bolji.

ja sam potpuno siguran da brojke dolaze sa random.org, a da Vođa javne u kom opsegu da izbace rezultat. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Hugo Punch said:

Sta je odlucio krizni stab?

 

Odlučili su da na sledećem sastanku serviraju nezaslađenu kafu kako bi se ugodilo svačijem ukusu i da kisela voda bude za nijansu hladnija.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Žujović: Da sam na mestu lekara iz Kriznog štaba, rekao bih: Jeo sam go*na

Krizni štab danas se sastao posle višenedeljne pauze i uprkos, više od 50 umrlih dnevno i zahtevima medicinskog dela Kriznog štaba mere nisu pooštrene, sve je ostalo po starom. Doktor Dejan Žujović je u svom maniru, žustro kritikovao svoje kolege, lekare iz Kriznog štaba, i poručio im - sram vas bilo.

„Da sam na mestu lekara iz Kriznog štaba, sazvao bi konferenciju za novinare i rekao: Ljudi, izvinite, jeo sam go*na. Nešto sam hteo, nešto sam probao, nije išlo. Ovde me guše neki Vesići, Mali, Brnabićke. Izvinite, ja sada odoh, evo vam ovi naučnici vaši, polupismeni, oni sada neka glume stručnjake za oblast sa kojom nemaju nikakve veze. Neka glume doktore, epidemiologe, oni neka to rade, a ja odoh da pecam ribu na Dunavu i da čekam da se i ja zarazi i da umrem“, jakim rečima se Žujović obraća kolegama.

Ipak, smatra da lekarski deo Kriznog štaba neće tako postupiti.

„Tako bi bilo da su ljudi normalni, ali oni će da ćute, zato što imaju neke sitne interese u celoj priči – da zaposli ćerku, da joj popravi karijeru… Prodane duše, koje gledaju propast naroda i ćute. Neka ih je sram. Sram vas bilo zato što ste saučesnici u ovako nečasnoj raboti“, konstatuje Žujović.

Nije štedeo ni onaj politički deo Kriznog štaba, ali ni narod kod kojeg sve to prolazi.

„Čega god da su se dohvatili, gde god da su ušli iza njih ostaje spržena zemlja, kao da si je zalio napalmom. Sada drže ovu priču i ta priča će isto tako da se završi. Mi bi ovde svaki dan trebalo da imamo Dan žalosti. Mi gubimo više od ljudi 50 na dan. Ipak, pored ovakvog naroda, sve će da prođe, pa i ovo će da prođe“, konstatuje Žujović.

Predviđa i da će broj zaraženih nastaviti da raste.

„Ovo neće imati niakav silazni tend, može da ima samo uzlazni. Kada pogledaš broj zaraženih u odnosu na broj testiranih mi smo prešli 30 posto, sada idemo na 35-36 posto. Epidemija ide u uzlaznom trendu. Ti sada ne možeš da hospitalizuješ čoveka u bolnici, ne možeš da nađeš ležaj. Mi se pravimo ludi. Ako ova ekonomia ne može da živi od kafana, onda u redu, neka nastave kafane da rade. Te kafane neka ostanu iza nas za neki drugi narod kada dođe ovde da živi. Svaka vam čast, dragi moji“, ogorčen je Žujović.

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/zujovic-da-sam-na-mestu-lekara-iz-kriznog-staba-rekao-bih-jeo-sam-gona/

Edited by erwin
  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Ovde me guše neki Vesići, Mali, Brnabićke.

 

S tim da se u Srbiji spomenuti praktično ništa ne pitaju u vezi s epidemiološkim merama, već se, kao i za skoro sve drugo iole bitno, pita samo jedna osoba, ona koju Žujović nije spomenuo.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, erwin said:

  

 

S tim da se u Srbiji spomenuti praktično ništa ne pitaju u vezi s epidemiološkim merama, već se, kao i za skoro sve drugo iole bitno, pita samo jedna osoba, ona koju Žujović nije spomenuo.

 

Mislim da zapravo nije jedna osoba, već mafija, kartel ili kako da ih nazovemo. Sve je više dokaza o povezanosti vlasti i mafije, a AV je njihov glasnogovornik. Ranije, kada je bilo ograničavanja delatnosti, kladionice su radile praktično nesmetano, a to ne bi mogle da „neko” nije izrazio njihov stav. Ovo je samo usamljen primer, ali dovoljno ilustrativan za opisivanje prirode režima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...