Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

On 5/31/2021 at 12:49 PM, urosg3 said:

Da stvar bude gora po profilaktički tabor vest da se u pojedinim pokrajinama Nemačke otvaraju bordeli je pretposlednji čavao. Daj vratite te časove na 45 minuta da proslavimo uz prase, rituleno spaljivanje maski. Napraviću i Vudu lutku Kona da bockamo 🙂

 

danasnji podaci o incidenci (broju zarazenih na 100000 stanovnika u poslednjih 7 dana) po pokrajinama:

 

Mecklenburg-Vorpommern (severoistok Nemacke) - 14,5

Schleswig-Holstein (sever Nemacke)- 17,0

Brandenburg (istok Nemacke) - 18,4

Hamburg - 20,1

Niedersachsen (severozapad Nemacke)- 24,0

Sachsen-Anhalt (Magdeburg) - 29,3

Bremen - 31,4

RheinlandPfalz (zapad, ka Luksemburgu i Francuskoj)- 32,3

Berlin - 33,6

Saarland (ka Francuskoj) - 35,1

Bayern - 35,6

NRW - 39,9

Hessen (Frankfurt)- 42,5

Sachsen (Drezden) - 42,6

Baden-Württemberg (Stuttgart) - 42,8

Türingen (centar-istok Nemacke)- 47,5

 

Cela Nemacka: 35,2

 

ja se ne secam kad smo poslednji put imali ovako niske vrednosti kao ove na severu Nemacke. Sad samo da ne uleti indijski soj.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Eddard said:

U subotu sam prvi put od oktobra seo sa suprugom u restoran... lep osećaj, pomalo čudan, kao da mi ono staro normalno više nije normalno. Ali zaista osveženje. Nedostajalo mi je to. 

Mi se nešto nismo ustručavali da ručamo po restoranima, k`o velim nek` ide život, valjda i ove vakcine nešto znače. Kakoo je hladno proleće nismo tako često kao inače.
Jedva čekam odmor 🙂

Link to comment
Share on other sites

pa naravno, nije ceo svet bio stalno otvoren

 

kome je bilo do restorana i kafica taj je morao da se informise gde ce da ih pronadje

 

neki ljudi su funkcionisali kao oni sto jure vremenske neprilike po celom svetu,

tako su jurili otvorene restorane i mesta da popiju kafu a da nije za poneti pa u park

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Pletilja said:

Eh, kako se lepo spavalo u tisini letnje noci, pored otvorenog prozora, hvala koroni na ovih godinu dana bez talambasa, urlikanja pijane mase u stilu "ruke gore", bez golih zadnjica (i prednjica) tajkunskih miljenica....nezaboravno, steta sto je kratko trajalo.....🤩

 

pa kad zivis pored splavova i ostalih mesta gde se dogadja narod :classic_tongue:

 

sada ozbiljno, meni su vise smetale corona zurke to se culo daaaaaleko zesce od sve muzike iz kafica

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

pa kad zivis tamo gde su vikendice. :classic_tongue:

:classic_biggrin:

 

znaci samo si cuo za covid zurke u vikendicama...svasta, koga briga da ide daleko kad moze i kod kuce

to se desavalo po stanovima

 

a sledeci put me gadjaj svojom kreacijom a ne mojom :wink2:

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

 

znaci samo si cuo za covid zurke u vikendicama...svasta, koga briga da ide daleko kad moze i kod kuce

to se desavalo po stanovima

 

a sledeci put me gadjaj svojom kreacijom a ne mojom :wink2:

 

Kod kuce (narocito u stanovima) je brzo dolazila komunalna da razjuri zurku po prijavi komsije koji nije pozvan na istu.

Vikendice su se izdavale na dnevnom nivou za potrebe istih.

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

pa kad zivis pored splavova i ostalih mesta gde se dogadja narod :classic_tongue:

 

sada ozbiljno, meni su vise smetale corona zurke to se culo daaaaaleko zesce od sve muzike iz kafica

Mi u Banatu nemamo splavove jer i nemamo reke.  Sasvim je nebitno u kom kraju grada zivim, razgalas je takav da se cuje i u atomskom sklonistu pa kad se pomesaju narodnjaci sa rejv bubnjanjem, mogu samo da se pakujem za Mongoliju. 🙃

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

to je vazilo inace, jos pamtim proslu jesen, anketa iz Kragujevca, bolnica, dobili smo kovid od nase dece skolaraca..ma i dalje doduse, ljudi koji tvrde da skoel nisu rasadnici zaraze..druga je stvar sto se deca satanizuju od pojedinih ka kliconose, nsita oni kirivi nisu..ali, pricajmo realno...nije uzalud uveden raspust od decembra..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

.nije uzalud uveden raspust od decembra..

 

Da, slažem se. 

 

Sada ni meni nije jasno zašto ne vrate da čas traje 45 minuta? Valjda su i dalje manje grupe učenika u razredu. @urosg3 zna to bolje od mene.

 

Treba dati deci šansu pre raspusta, da poprave ocene, i da oni koji žele više ocene imaju mogućnost da odgovaraju. 

Link to comment
Share on other sites

skolstvo nama nije prioritet, to barm znamo..veliki su problem skole u pandemiji, i po meni ne postoji neko definitivno resenje, ja ga barem ne vidim..ipak, kada sve saberem, online nastaba jeste mozda manje zlo, iako o tome mislim svasta nesto, i razumem na sta to lici..najposteniej bi bilo reci, ne mogu da rade skole, jer, pandemija, ali, to bi onda pokrenulo lanac drugih pitanaj, zasto mora ovo da radi, zasto ono, i vrteli bi se u krug..ali, pricati da su skole korona free, sto inace rade neki korona liberali, je jedenje necega sto se ne jede..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

prema ourworldindata.org drze se bolje od Evrope. Jedino Mongolija i Indija odskacu, inace Japan, Indonezija, Juzna Koreja, Singapur, Vijetnam, Hong Kong imaju mnogo manje slucajeva nego npr. Nemacka sada.

Sad vidim da i Malezija sad ima neki porast zarazenih.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da, slažem se. 

 

Sada ni meni nije jasno zašto ne vrate da čas traje 45 minuta? Valjda su i dalje manje grupe učenika u razredu. @urosg3 zna to bolje od mene.

 

Treba dati deci šansu pre raspusta, da poprave ocene, i da oni koji žele više ocene imaju mogućnost da odgovaraju. 

Nemam pojma iskreno, realno ako na tih 5 ili 6 časova koliko osnovci imaju dnevno tih 15 minuta ne izvadi pa...
Ono da je baš razlika sede li deca 45 minuta na času ili 30 minuta je baš neverovatno, a po obrazovanje je loše na mnogo načina. Online čas traje 45 minuta, bolje nek idu stalno online i imaju čas od 45 minuta nego da idu svaki drugi dan u školu po 30 minuta. Ali...
Poslovična tromost, nemanje prioriteta i kolaterno da je položaj obrazovanja u društvo tu gde jeste čini da je tih 15 minuta svaki drugi dan trenutno najteža epidemiološka mera koju imamo. U stvari ko šiša decu, ne glasaju ionako...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, fancy said:

Za sve one koji su videli leteće tanjire, Bigfoota i načuli da je sve više dokaze o lab leaku iz Wuhana... nije ovaj tekst iz Wall Street Journala:

The Wuhan Lab Leak Question: A Disused Chinese Mine Takes Center Stage

 

E, sad, pošto je iza paywall-a, evo ga u celosti u pdf formatu

 

Ko misli da bi trebalo da pročita, nek pročita... ima šta da se pročita.

 

Znači najvažnije je upamtiti da nikako ne idemo u napuštene kineske rudnike uglja da čistimo govna slepih miševa.

 

A od ostatka teksta cenim da će svako da uzme ono što mu je uvetu najmilije. Jer, mož' da bude a ne mora da znači da je lab leak, potrebna je ozbiljnija istraga a ona se nikada neće desiti i tako.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...