Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 hours ago, Akiro said:

Grčka sve više relaksira mere, sada imaju i precizan plan po sektorima, kada se koji ponovo otvara:

The following businesses will reopen as follows:

...

June 7
➢ Brothels

 

Kao što je hranjenje lutalica imalo svoju šifru za sms za napuštanje kuće, tako su i precizirali, kada javne kuće mogu ponovo da rade. Grci, da ih nema, trebalo bi ih izmisliti. 😎

7SwT.gif

Revakcinisan, imam sertifikat, a i ostalo mi 3 nedelje od proslogodisnjeg odmora, i ako sam radio od kuce.....

Drugarice freelancerke, dolazim.

Akiro, stavi ouzo da se `ladi.

:s_d:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vilhelmina said:

Dobila sam prvu dozu fajzera pre tacno tri nedelje. Za drugu nemam pojma kad i sta da ocekujem.

 

Ovde se druga doza Fajzera daje tačno na tri nedelje. Zar ne postoji neki protokol po kome sve zemlje rade kada je u pitanju vakcinacija?  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovde se druga doza Fajzera daje tačno na tri nedelje. Zar ne postoji neki protokol po kome sve zemlje rade kada je u pitanju vakcinacija?  

Po protokolu ti ne bi cekala ovoliko da te bocnu. :classic_biggrin:

220px-GarterInsigniaBurkes.JPG

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovde se druga doza Fajzera daje tačno na tri nedelje. Zar ne postoji neki protokol po kome sve zemlje rade kada je u pitanju vakcinacija?  

koda nas su na pocetku davali PB vakcinu na 3 sedmice, ali su negde od marta-aprila povecali period izmedju 2 doze na 6 sedmica da bi vise ljudi dobilo kakvu-takvu zastitu (kod nas jos uvek ima ogroman broj ljudi koji hoce da se vakcinisu, ali je manajk vakcina problem).

 

Kako stoji sad stvar u Srbiji s vakcinacijom? Da li se vakcinise mnogo onih koji su se premisljali? Znam da je u pocetku bila najezda na trzne centre zbog vaucera. Je li to jos uvek tako?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovde se druga doza Fajzera daje tačno na tri nedelje. Zar ne postoji neki protokol po kome sve zemlje rade kada je u pitanju vakcinacija?  

U Francuskoj je u pocetku bilo tri nedelje za drugu dozu fajzera sada je cetiri nedelje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wwww said:

Kako stoji sad stvar u Srbiji s vakcinacijom? Da li se vakcinise mnogo onih koji su se premisljali? Znam da je u pocetku bila najezda na trzne centre zbog vaucera. Je li to jos uvek tako?

Koliko pratim medije u Srbiji, dnevno se vakcinise oko 20k ljudi od kada je najavljeno tih 3k dinara za vakcinisane do 31.5. Bez te stimulacije mislim da se dnevno vakcinisalo po 3-4k ljudi, ako I toliko.

U sustini, veliki gradovi I gusto naseljena mesta su pokriveni sa 50+ procenata vakcinisanih. Manja mesta I pogotovo sela mislim da su na jedva 20% vakcinisanih.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, wwww said:

Kako stoji sad stvar u Srbiji s vakcinacijom? Da li se vakcinise mnogo onih koji su se premisljali? Znam da je u pocetku bila najezda na trzne centre zbog vaucera. Je li to jos uvek tako?

 

Ne znam broj vakcinisanih u Srbiji, ali za Beograd ponešto znam.

 

Otvaraju se još neki tržni centri  za vakcinaciju, a sada se vakcina može primiti i u zdravstvenim stanicama- ambulantama koje pripadaju Domovima zdravlja.

 

Kada sam se u ponedeljak vakcinisala u jednoj ambulanti pri DZ Voždovac, videla sam nekoliko ljudi koji su izlazili iz ambulante.

 

Posle popunjavanja Saglasnosti, moja majka i ja nismo čekale ni 3 minuta da uđemo prvo kod doktorke i pet minuta kasnije prve smo bile na redu za vakcinaciju.

 

Tog dana tu nije bila gužva. Sledećeg dana je bila. U toj ambulanti može da se bira između kineske vakcine i Fajzera. U DZ vakcinišu sa Sputnikom V.   

 

Ali, neki moj lični utisak je da se broj zainteresovanih smanjuje, i zato TC dele vaučere. 

 

U Kragujevcu vakcinu je bilo moguće dobiti i u jednom restoranu..a posle vakcinisanja moglo je da se bira između lovačkog gulaša i vola na ražnju 🙂

Edited by Devojka Luke Razića
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stray_cat said:

Moje laičko mišljenje je da treba "razmaknuti" prvu i drugu dozu što je više moguće, treću dozu primiti 6-9 meseci posle druge, vakcinom na drugačijem principu od prve dve.

 

Mislim, ja ću tako da uradim, ako bude moglo.

Zasto 6-9 meseci? Mislim da je najbolja opcija da sacekamo I vidimo sta ce biti sa epidemijom, a verovatno cu proveriti stanje AT tamo negde na jesen, pa u zavisnosti od rezultata izaberem neku drugu vakcinu (ako to tad bude opcija).

Link to comment
Share on other sites

Došla mečka na rupu! :classic_biggrin: Malopre klinac došao kod mene i kaže aj me prijavi za vakcinisanje. Reko ok, koju ćeš? Kaže fajzer ili astra. 

 

Kako je došlo do toga. Uz priču koja traje već neko vreme napravio sam par screen shotova sa postovima sa ove teme koji objašnjavaju neke stvari. Da zahvalim @Eddard @NMX @wwww @McLeod i @Hugo Punch na postovima koje sam iskoristio u promociju vakcinacije podmlatka i odabira vakcine. Sad još da se bocne pa da svečano proslavimo :lol_2:

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex said:

Došla mečka na rupu! :classic_biggrin: Malopre klinac došao kod mene i kaže aj me prijavi za vakcinisanje. Reko ok, koju ćeš? Kaže fajzer ili astra. 

 

Kako je došlo do toga. Uz priču koja traje već neko vreme napravio sam par screen shotova sa postovima sa ove teme koji objašnjavaju neke stvari. Da zahvalim @Eddard @NMX @wwww @McLeod i @Hugo Punch na postovima koje sam iskoristio u promociju vakcinacije podmlatka i odabira vakcine. Sad još da se bocne pa da svečano proslavimo :lol_2:

:bravo: :thumbsup: super, da i od naseg piskaranja ovde ima neke koristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Knipex said:

Došla mečka na rupu! :classic_biggrin: Malopre klinac došao kod mene i kaže aj me prijavi za vakcinisanje. Reko ok, koju ćeš? Kaže fajzer ili astra. 

 

Kako je došlo do toga. Uz priču koja traje već neko vreme napravio sam par screen shotova sa postovima sa ove teme koji objašnjavaju neke stvari. Da zahvalim @Eddard @NMX @wwww @McLeod i @Hugo Punch na postovima koje sam iskoristio u promociju vakcinacije podmlatka i odabira vakcine. Sad još da se bocne pa da svečano proslavimo :lol_2:

Ja sam mom ponudio izbor: vakcinises se ili trpis porodicno nasilje od men`?

Nisam mu dzabe placao da studira psihologiju.:s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Došla mečka na rupu! :classic_biggrin: Malopre klinac došao kod mene i kaže aj me prijavi za vakcinisanje. Reko ok, koju ćeš? Kaže fajzer ili astra. 
 
Kako je došlo do toga. Uz priču koja traje već neko vreme napravio sam par screen shotova sa postovima sa ove teme koji objašnjavaju neke stvari. Da zahvalim [mention=3]Eddard[/mention] [mention=150]NMX[/mention] [mention=34]wwww[/mention] [mention=15]McLeod[/mention] i [mention=1194]Hugo Punch[/mention] na postovima koje sam iskoristio u promociju vakcinacije podmlatka i odabira vakcine. Sad još da se bocne pa da svečano proslavimo [emoji38]_2:
Zašto ga prijavljuješ kad moze da ode bez zakazivanja i primi frizera.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Zašto ga prijavljuješ kad moze da ode bez zakazivanja i primi frizera.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Nema kod nas u mestu fajzer bez zakazivanja. Trenutno ima samo sinofarm a od ponedeljka će, možda, biti i sputnik.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

7SwT.gif

Revakcinisan, imam sertifikat, a i ostalo mi 3 nedelje od proslogodisnjeg odmora, i ako sam radio od kuce.....

Drugarice freelancerke, dolazim.

Akiro, stavi ouzo da se `ladi.

:s_d:

Da pošaljemo kirije (hanume) negde na Kipar da se zabavljaju a mi ćemo se već snaći. 😇

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Akiro said:

Da pošaljemo kirije (hanume) negde na Kipar da se zabavljaju a mi ćemo se već snaći. 😇

Hanuma mi je Sumadinka - ona ce sa tajom letovati na Rudniku.

Sumadinci, sa njima mora promisljeno - zajebu te na sitnici!

Zajebes ih na krupno.:s_d:

Precani?

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Precani?

Ma kakvi, preci Kovin/Beograd i Pirot (tvoj komšiluk) daljim poreklom moji, njeni Beograd i Aranđelovac. Čista lokala. Možeš šta hoćeš, liberalno i savremeno to na rečima, ali samo na rečima. I nemožeš da zahebeš to, čita me ko krupno štampanu knjigu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...