Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

12 minutes ago, laki perkos said:

Drzi se ti Švedske, ovde nije samo korona problem


I to sto kazes, ali ako je za neku utehu vama dole, ima i drugih nacina da se vlast ponasa suludo u ovoj situaciji. Moj grad Stockholm je doneo odluku da ove godine restoranima dozvoli otvaranje letnjih basta deset dana ranije nego inace (inace je od prvog aprila, zbog mogucnosti snega, da moze da se cisti). Razlog ne kriju, zele da ublaze ekonomsku stetu koju trpe mali privrednici. Pa sad ti vidi....

Edited by vilhelmina
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:


I to sto kazes, ali ako je za neku utehu vama dole, ima i drugih maxima da se blast ponasa silduk u ovoj situaciji. Moj grad Stockholm je doneo odluku da ove godine restoranima dozvoli otvaranje letnjih basta deset dana ranije nego inace (inace je od prvog aprila, zbog mogucnosti snega, da moze da se cisti). Razlog ne kriju, zele da ublaze ekonomsku stetu koju trpe mali privrednici. Pa sad ti vidi....


Da su nama svedske muke na jedno 30 godina, da odmorimo malo...

  • Like 5
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

To je to.
Nisam hteo da pisem dok ne bude zvanicno (iako sam jos oko podne cuo informaciju). Virus je usao u somborsku bolnicu. Interno odeljenje pod karantinom. Zdravstveni radnici - lekari + sestre/tehnicari + drugo osoblje = kucna izolacija. Ugrozena i druga odeljenja. Porodiljsko isto sumnjivo da je "crvena zona" - do daljnjeg nema porodjaja. 
Sve zbog neodgovornosti pojedinaca (a ona je isprva nahranjena prvom KZS Prvog Bolesnika Srbije kada su se smejali "najsmesnijem virusu" u istoriji)

 

Spoiler

КОРОНА ВИРУС СТИГАО У СОМБОРСКУ БОЛНИЦУ

 

 Објављено: 21.03.2020.
1900.jpg

 

 ИНТЕРНО ЗАТВОРЕНО, ОКО 100 ДОКТОРА И СЕСТАРА У КУЋНОЈ ИЗОЛАЦИЈИ!

 

Оно чега смо се плашили се, управо, догодило. Због једног неодговорног пацијента, зараженог корона вирусом, најмање 100 здравствених радника, који су са њим били у контакту, је послато у кућни карантин, а комплетно интерно одељење је испражњено и затворено!

-На Интерно одељење примљен је мушкарац, старости око 40 година,  са симптомима тровања. Стање му се рапидно погоршавало, алије он, иако свестан и комуникативан, сакривао чињеницу да је био у контакту са особом, која је стигла из Италије и која је заражена корона вирусом. Након сумње да је и он заражен, тестиран је и налаз је био позитиван, сазнајемо од извора из сомборске болнице.

Сви лекари, медицинске сестре и помоћно особље, који су били у контакту са овим пацијентом су одмах упућени у кућни карантин, а комплетно Интерно одељење је затворено.

-Тежи пацијенти су пресељени на друга одељења болнице, а лакши су упућени у кућну изолацију. Интерно одељење је затворено до даљњег. Нови пацијенти, са упутима за Интерно, за које се утврди да им је неопходно болничко лечење, биће збринути на другим одељењима, објашњава наш извор и додаје да је „ван строја“ тренутно око сто медицинских радника и помоћног особља, од којих је око 20-ак лекара.

Ево и на овом примеру се потврђује оно, на шта нам здравствени радници свакодневно указују - колико је немарност или неодговорност само једне особе опасна за цео здравствени систем. Због овог једног пацијента затворено је цело једно болничко одељење и угрожено здравље (и животи) многих људи - лекара, сестара, осталих пацијената...

Дозовимо се памети!!!


U clanku cak nije sve receno. Sumnja se da mozda ovaj pacijent nije inficiran od strane brata (brat mu je bio u Lombardiji),vec iznutra,sto bi bilo jos gore. Takodje - u neposrednoj blizini internog odeljenja nalazi se veliki hirurski blok na 4.sprata. Ne dao bog da se i tamo desila kontaminacija. A znajuci da somborska bolnica inace funkcionise po sistemu spojenih sudova (licno mi je poznato iz dana casova prakse tokom srednje skole),ovo uopste nije nemoguce.

I tako. Do juce se ovde osecao nekakav spokoj jer u celom Zapadno-backom okrugu nije zabelezen nijedan slucaj,a danas se kod ljudi uvukla zebnja. Kad bi ljudi bili upoznati sa onim sto se desava u Italiji (ovde mnogi to ne znaju ili odbijaju da prihvate) mislim da bi strah bio i veci.
A sve zbog neodgovornog pojedinca. :frusty:

  • Like 3
  • Tuzno 9
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ima i igranje zrtve kako on prihvate da ga zovu (uvredljivo ime insert here) ali on to spasava Srbiju.
Ozbiljan mesija trip.
Doduse nije jedini svaki dan na fb iskace mi live feed ili Borisa ili Donalda. Svaki dan imaju govore kao i ovaj.


Ima invisible savetnike sa istog izvora. Ozbiljno. Samo sto su jedno UK i USA, a jadna Srbija nesto sasvim drugo.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Salje mi prijateljica poruku da je policijski cas od 17h do 05h. na kraju ce biti od 13h i onda celi dan. Ja kazem, pa kad ne slusate, svi ste u kaficima,... Kaze ona oni ne idu nigde, kuci su ali su ona i sestra morale odneti teti na Palic neke stvarcice iz Tavankuta. Kaze prosli kroz Suboticu, ono guzve ispred Lidla, Shoppy-a, i jos ispred nekih shoping centara. Bez obzira, i njih dve, zar moraju ici kod tete na Palic? sta reci. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klipan said:


Da su nama svedske muke na jedno 30 godina, da odmorimo malo...


Ne zalim se ja na Svedsku generalno, daleko od toga. Ali ovaj ruski rulet mi bas i ne prija. 1764 obolelih smesteno po bolnicama (oni kod kuce se ne testiraju i ne broje), 20 do sada umrlo i 69 kriticno, a oni otvaraju letnje baste da kafedzijama ne propadne biznis. I kad iz takve opustencije neki srpski drzavljanin dodje u Srbiju jer je ovde radio na crno i ne moze da ostane, onda je takvom stvarno malo teze objasniti to sa samoizolacijom i kako treba da se ponasa.

Link to comment
Share on other sites

Quote

На Интерно одељење примљен је мушкарац, старости око 40 година,  са симптомима тровања. Стање му се рапидно погоршавало, алије он, иако свестан и комуникативан, сакривао чињеницу да је био у контакту са особом, која је стигла из Италије и која је заражена корона вирусом. Након сумње да је и он заражен, тестиран је и налаз је био позитиван, сазнајемо од извора из сомборске болнице.

Сви лекари, медицинске сестре и помоћно особље, који су били у контакту са овим пацијентом су одмах упућени у кућни карантин, а комплетно Интерно одељење је затворено.

 

Brate @Crni Bombarder nadam se da se zna ko je lik. Ime odmah u muriju.

 

Krivična prijava odmah.

Pritvor odmah, zbog opasnosti da pobegde.

Suđenje i mardelj.

I nada da će neki od cimera u zatvoru da ima teško bolesnog rođaka u toj bolnici. 

I da voli muškarce. I da mu često ispada sapun. I da ima 2 metra i 150 kila. 

 

Pičkalitimaterinadatipičkamaterina

Edited by NMX
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa policijskim casom je bila greska. Ne da nije dalo rezultate nego nas je sve nateralo da se cesce srecemo po radnjama i apotekama. Umesto ceo dan ogranicio je to na manje vremena i napravio vece guzve nego inace. Danas smo pricali o guzvama i ako prosiri na 13-06 nastupice haos u radnjama.

 

Ili totalna izolacija ili totalna sloboda + zabrana okupljanja vise od 5 ljudi (cime se prakticno ukidaju proslave i zurke)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

...odbijaju da prihvate...

Ovo je u pitanju, u pravu si. Ta banda tu je u konstantnom negiranju stvarnosti. U stvari, sve što je bilo, zbog toga je bilo. I zato, bas me briga kako se Vučić ponaša. Ko je od njega nešto drugo očekivao. Nego "nije važno koje je boje mačka, važno da lovi miševe". 

 

To sve što uvode je još i blago. Što se mene tiče, u ovakvim situacijama, kad svi mogu da najebu zbog par maloumnika koji se non stop cere kao pečene svinjske glave (u stvari su usrani od straha, ne sada, generalno), biti blag prema degenericima, to nije humanizam, to je travestija. U ovim situacijama, ja sam za metode druga Tite. Tada bi bilo dovoljno da ulicom prođu tri udbaša, pa da "svoj narod" ne sme nos ni kroz prozor da pomoli mesec dana. Tako se sa njima postupa kad je nešto ozbiljno u pitanju. Prema tome "To milicijo, udri, nikog ne štedi. Sve je to ista bagra. Udri, gazi, satri, hapsi... Ovaj narod je na sve pljunuo i svega se odrekao. Ovaj narod je neprijatelj ove države. Nama ne treba ovakav narod. Mi cemo stvoriti, bolji, lepsi narod..."

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Ovo sa policijskim casom je bila greska. Ne da nije dalo rezultate nego nas je sve nateralo da se cesce srecemo po radnjama i apotekama. Umesto ceo dan ogranicio je to na manje vremena i napravio vece guzve nego inace. Danas smo pricali o guzvama i ako prosiri na 13-06 nastupice haos u radnjama.

 

Ili totalna izolacija ili totalna sloboda + zabrana okupljanja vise od 5 ljudi (cime se prakticno ukidaju proslave i zurke)

 

slazem se, ako se nabijemo svi u prodavnicama u istom terminu eto veselja

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Plavi Golub said:


Maja Gojkovic?

 

Da to je ona, vidimo kako vlast poštuje akciju #OstaniteKodKuće. Ovaj što je sa njom bi mogao biti Robert Čoban ali nisam siguran jer je ugao na slici dosta loš.

 

Lokacija : Strogi centar grada, 20m od biste Miletića. Bivša "Atina"

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bosMan_jr said:

Ako se uvede policijski cas, to znaci da nema vise odlaska na posao nikome? 

Ne verujem da je tako, ima i sada ljudi koji dolaze na posao/odlaze sa posla u toku policijskog casa. Ako isti traje po ceo dan to onda samo znaci da ne smes da budes napolju ukoliko ne ides na posao ili u prodavnicu/apoteku.

Edited by Del Piero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

Da to je ona, vidimo kako vlast poštuje akciju #OstaniteKodKuće. Ovaj što je sa njom bi mogao biti Robert Čoban ali nisam siguran jer je ugao na slici dosta loš.

 

 

 

Morala sam da guglam da proverim. Moze biti, bas se promenio.

Link to comment
Share on other sites

@NMX zna se ko je. Sto je najgore - vec su iskopali kako izgleda i krenula je da se deli slika po raznim viber grupama..ovde je inace napravljena (po meni) pogresna atmosfera..ma opasna cak da se sva krivica svaljuje na gastose ("oni su ovo doneli" "oni se ne pridrzavaju izolacije"),a zapravo nista bolji nisu ni "domoroci". Tako da se plasim da za momka moze biti i gore ako ga se neka budala (a ima ih koliko hoces) docepa negde..

Inace,da. Potpisujem tvoj predlog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Krava kaze mu said:

 

hm kako onda po hranu n shit?

 

Evo sta bi ja uradio....

1 hour ago, NMX said:

Restoran na Vračaru "Cveće zla" u Nevesinjskoj.

 

Sav paradoks ove situacije...starani iznad "ostanite kući" a bašta...

 

Image

Poslao bih policiju,legitimisao ove momke koji bleje po kaficima,dostavio podatke vojsci,pa posto su ovako mladi,lepi i kurceviti pozvao ih u rezervni sastav vojske,podelio maske,rukavice i iskoristio da obavljaju sve sto treba za vreme policajskog casa (kupovine,dostave,ciscenje itd...)

Pa ako vec ne mogu bez svezeg vazduha eto im sanse da budu non stop na njemu...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...