Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, Clash said:

Prpa bato, a?

Sledeci su antimerasi.

ni živih se nisam boja, 
dok su bili za užasa, 
a nekmoli mrtvih pasa. 
 

Quote

Član 248 KZ RS Ko za vreme epidemije kakve opasne zarazne bolesti ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama kojima se određuju mere za njeno suzbijanje ili sprečavanje, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

Nigde ne spominje agitovanje 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Stvarno nisam cula njegovu izjavu, samo ovo pitanje na KZS i odgovor Spahna, koji doduse nije eksplicitno negirao izjavu doticnog vec samo da on licno ne ubedjuje nikog cime da se vakcinise.

A Seehofer je :puke: , to stoji, i uopste me ne iznenadjuje ovakav stav/izjava.

Definitivno ima smisla da clanovi Vlade daju primer vakcinisanjem s AZ (rece da je jos dvoje vec vakcinisano, ali ne i kojom vakcinom). Spahn sam je rekao da bi se on vakcinisao s Az kad dodje na red i posle razgovora s svojim lekarom.

Francuski premijer Castex se javno na tv vakcinisao sa AZ pre neki dan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ali cekaj, sto bi ubijali nas koji smo vakcinisani? To znaci da smo poslusni i pokorni, pa nema logike da krenu od nas - naprotiv, mi smo ti koji su im potrebni i koje ce ostaviti u zivotu. Antivakseri treba da znaju da im je razmisljanje pogresno i da ce upravo oni biti prvi na meti svetskih mocnika i vladara iz senke, zbog svog slobodarskog i buntovnog duha.

 

To je zato da ako se usudite da idete kontra vlasti, onda ce ukljuciti 5G da vas vrate u normalu :18:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U novoj epizodi popularnog serijala "Pitaj me da te pitam", Gospodja me cima vec par dana da vas pitam sledece:

 

Njena drugarica joj se pozalila da je muci neki osip, i to se nekako poklopilo sa primanjem druge doze Sinopharma. Osip se, kaze, javio u vidu sitnih bubuljica po rukama i nogama koje povremeno prati i jak svrabez. Kaze da ona inace ima alergiju na nesto (nemam pojma ni ja sta iskreno), ali nema istoriju alergijskih reakcija. Pa Gospodja pita da li je moguce da je taj osip neka reakcija na vakcinu? Unapred hvala na odgovoru, muvanje stop.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Ona nije medicinski doktor. Psihologija se uči na filozofskom fakultetu a ne na medicinskom ili stomatoloskom.

 

 

Ma to su ljudi očigledno bolesni i fanatici. Gledaj ovu u onom videu u postu od Cyber, ocigledno zena fanatik. Takvi se spaljuju benzinom. Ja ne znam ko je to uopste smislio da im dozvoljava pristup medijima.

 

Quote

Speaker’s Corner is not only an interesting fieldsite to study how fanatics, conspiracy theorists and radicals use social media to make themselves heard — London’s most famous park corner also holds a lesson on how the media could deal with small but very noisy radical fringe groups and their views and conspiracy theories.

 

If you take a closer look during a Sunday visit, it quickly becomes clear that almost no one, apart from a small, devoted following, pays attention to these people. Not even the majority of tourists stop. Only a few of them occasionally stand in front of one of the speakers for a few minutes to listen before they walk on, often shaking their heads. Many just take a quick photo or a selfie. The vast majority walks by. And why shouldn’t they? After all, not every view deserves to be heard. What is the point of discussing the existence of “lizard people”? Why should one listen to a one-hour “Gravity is a Religion” lecture, if to prove the contrary, it would suffice to give the speaker a strong kick against the ladder on which he stands (Hint: don’t do this)?

 

https://medium.com/viewpoints/what-the-media-can-learn-from-londons-speaker-s-corner-b85d354bd03f

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sunshine State said:

 

Ako su brojke tacne, jako je bitan broj ozbiljnih slucajeva i umrlih - ovo u Grckoj ne izgleda dobro, kazem da i Holandija s mnogo vise zarazenih (i vise stanovnika) ima manje ljudi na respiratorima

Brojke su vrlo verovatno dosta tačne. U Grčkoj ne postoji apsolutistički diktator sa potpunom kontrolom skupštine, medija, zdravstva, svega. Vlada ima jaku opoziciju na svim mestima i nema šanse da nešto iole značajnije laže. 

 

Što se tiče umrlih, mirno naše pomnoži sa dva i doći ćeš na isto. Kod nas masivno lažu. Drugo 2-3% preminulih ćeš često naći, a naših 0.88% nigde sem kod nas i možda u Severnoj Koreji, na Kubi, Demokratskoj Republici Kongo i Belorusiji.

 

Što se tiče broja osoba na respiratorima stvarno ne znam i mogu samo da nagađam. Ne znam u čemu je tu fora kod Grka. Iako sumnjam u to zbog pucanja njihovog zdravstva i manjka ICU jedinica, moguće je da olako stavljaju na respirator. Ali pre će biti da su u mnogo čemu, pa i zdravstvu, dosta centralizovani i da im mnogi slučajevi dolaze prekasno. Za ceo Halkidiki imaš jednu jedinu državnu bolnicu u Poligirosu, a i ta nije Covid. Prva Covid bolnica za ceo širi kraj oko Soluna je solunska univerzitetska bolnica. Imaju samo lokalne seoske ambulante u svim bitnijim selima i tu jednu bolnicu. Možeš misliti kako mogu bilo šta ozbiljnije da hendluju. A privatno zdravstvo, sem retkih izuzetaka, se ne petlja u to, štaviše mnogi ne primaju pacijente bez taze brzog antigenskog testa.

 

Ukratko, moguće da do bolnice stignu pacijenti u stanju, koje je već za respirator, a moglo je prethodno da se leči možda i drugačije. A moguće je da imaju bisere od lekara, kao što ih i kod nas ima sve veći broj, koji za upalu pluća neće da daju antibiotik, već šalju kući po principu leži i pij vitamin C. Njihovo zdravstvo, mislim na državno, je još gore od našeg. Tu lud ....  zbunjenog. Tu negde bi mogao da se traži razlog.

 

Ali one, bar meni, bitnije brojke ukupno zaraženih i novozaraženih dokazuju jasno da naš pristup vodi u propast i možda na kraju obesmisli i samu vakcinu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

U novoj epizodi popularnog serijala "Pitaj me da te pitam", Gospodja me cima vec par dana da vas pitam sledece:

 

Njena drugarica joj se pozalila da je muci neki osip, i to se nekako poklopilo sa primanjem druge doze Sinopharma. Osip se, kaze, javio u vidu sitnih bubuljica po rukama i nogama koje povremeno prati i jak svrabez. Kaze da ona inace ima alergiju na nesto (nemam pojma ni ja sta iskreno), ali nema istoriju alergijskih reakcija. Pa Gospodja pita da li je moguce da je taj osip neka reakcija na vakcinu? Unapred hvala na odgovoru, muvanje stop.

Svi se slazemo da ja ne bh trebao da odgovorim na ovo jer ako je drugarica udata odgovor bi mogao da vodi u pravcu razvoda.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Clash said:

Svi se slazemo da ja ne bh trebao da odgovorim na ovo jer ako je drugarica udata odgovor bi mogao da vodi u pravcu razvoda.

 

 A ozbiljan sam 😞

 

P.S. Tvoje se misticne zavodnicke moci ne dovode u pitanje, Raspucine 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

ni živih se nisam boja, 
dok su bili za užasa, 
a nekmoli mrtvih pasa. 
 

Nigde ne spominje agitovanje 🙂

 

 

Ima i ovaj.

 

Prenošenje zarazne bolesti Član 249. Ko ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama za suzbijanje ili sprečavanje zaraznih bolesti, pa usled toga dođe do prenošenja zarazne bolesti, kazniće se zatvorom do tri godine.

 

Ovde samo treba da pronađu nekog da posvedoči da se nije pridržavao mera zbog saveta dr Govnane, i ode ona ćao na tri godine :smiley53:

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

 

Ima i ovaj.

 

Prenošenje zarazne bolesti Član 249. Ko ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama za suzbijanje ili sprečavanje zaraznih bolesti, pa usled toga dođe do prenošenja zarazne bolesti, kazniće se zatvorom do tri godine.

 

Ovde samo treba da pronađu nekog da posvedoči da se nije pridržavao mera zbog saveta dr Govnane, i ode ona ćao na tri godine :smiley53:

Znaš kako, sve je moguće zato me i zanima optužnica (ukoliko je uopšte bude) mada procenjujem da neće biti ništa. To je krajnje nategnuto ali i većih čuda je bilo. Gde je volje tu je načina, zato i sumnjam u volju.

Uostalom Prvi Tužilac Srbije, najbolji student prava u istoriji fakulteta izvesno čita i komentare, broji plusiće i minuse 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

U Italiji izgleda, stvarno će da bude obavezna vakcinacija za zdravstveno osoblje + pravna zaštita (tako sam pročitao) ako neko dobije tromb od AZ-a.

 

Spoiler

Mislim, ne znam, razmišljam, ako su gubici na dnevnom nivou ogromni, a jesu, zar ne mogu da plate ili ima neki Matematički fakultet u svakoj zemlji, pa izračunaju kol'ko bi trajalo sa i bez obaveznog cepljenja, pa onda vide koliko je kraće (ako je kraće) ono prvo, pa onda neki deo od te razlike naprave fond za obeštećenje kad ih neko tuži, mislim, moraće jednom da dođu na naplatu sve pare koje se isplaćuju nekima koji ne radi zbog lokdauna, neće da može sve iz kredita ili čega već. Ili će možda da rasprodaju zemljište na Mesecu ili Marsu Kinezima kod njih nema krize, to mu dođe kao neka nova vrednost, je l' da?

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, sve je moguće zato me i zanima optužnica (ukoliko je uopšte bude) mada procenjujem da neće biti ništa. To je krajnje nategnuto ali i većih čuda je bilo. Gde je volje tu je načina, zato i sumnjam u volju.

Uostalom Prvi Tužilac Srbije, najbolji student prava u istoriji fakulteta izvesno čita i komentare, broji plusiće i minuse [emoji846]
 
...naučio napamet nick-ove i ip adrese sa kojih pristupaju...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, stray_cat said:

U Italiji izgleda, stvarno će da bude obavezna vakcinacija za zdravstveno osoblje + pravna zaštita (tako sam pročitao) ako neko dobije tromb od AZ-a.

 

  Reveal hidden contents

Mislim, ne znam, razmišljam, ako su gubici na dnevnom nivou ogromni, a jesu, zar ne mogu da plate ili ima neki Matematički fakultet u svakoj zemlji, pa izračunaju kol'ko bi trajalo sa i bez obaveznog cepljenja, pa onda vide koliko je kraće (ako je kraće) ono prvo, pa onda neki deo od te razlike naprave fond za obeštećenje kad ih neko tuži, mislim, moraće jednom da dođu na naplatu sve pare koje se isplaćuju nekima koji ne radi zbog lokdauna, neće da može sve iz kredita ili čega već. Ili će možda da rasprodaju zemljište na Mesecu ili Marsu Kinezima kod njih nema krize, to mu dođe kao neka nova vrednost, je l' da?

 

 

Ono sto se koristi kao argument protiv obavezne vakcinacije je nedostatak medicinskog kadra, narocito negovatelja. Plase se da ce obaveznom vakcinacijom taj nedostatak biti joa veci. 

Mislim generalno, ne samo Italija. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

 

Ima i ovaj.

 

Prenošenje zarazne bolesti Član 249. Ko ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama za suzbijanje ili sprečavanje zaraznih bolesti, pa usled toga dođe do prenošenja zarazne bolesti, kazniće se zatvorom do tri godine.

 

Ovde samo treba da pronađu nekog da posvedoči da se nije pridržavao mera zbog saveta dr Govnane, i ode ona ćao na tri godine :smiley53:

Sta onda ne hapse i ove koji se ne pridrzavaju mera? 

 

Posle ovog danas ode Srbija ponovo u drustvo sa Severnom Korejom.

A Evropa polako u fasizam....

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...