Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Hvala (ako me ne zezas!)

 

Nekako mi tesko poverovati da tamo neko proverava emails, ali probacemo, ne iste 'leba!

Da li si ti normalna? :smiley34:

Pa da tako funcionisu stvari ovde gde bi nam bio kraj. Merili bi se sa Japanom i Singapurćanima a ne sa ovom hrvatskom boranijom.

Btw. pojma nemam kako to ide.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NMX said:

 

Ja bih rekao da ti je to super :classic_smile:

 

Da se pokrenuo neki imuni odgovor. Mene je ruka malo bolela samo prvi put. Drugi put, majke mi, ako mi nisu dali fiziološki rastvor, nisu ništa :lol_2: Nikakva reakcija, ni bol, ništa.

 

Ne znam da li doktori sa foruma mogu da mi kažu...baš me zanima, postoji li mogućnost da primim Sinofarm (inaktivisan virus) i da moj (prilično jak imunitet) ubije (ne znam koji izraz da upotrebim) vakcinu. Da ne uspe da stvori antitela. 

 

Isti slučaj kod mene. Posle prve doze blag bol u ruci, posle revakcine ništa. Nisam čak ni ubod osetio :classic_biggrin: Kinez je u pitanju naravno...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ras kass said:

zvace ga verovatno telefonom da potvrde da li zeli da se vakcinise, mislim moju majku su zvali.

 

Ali zar nema opcija da udjes i prijavu i promenis , tj uradis update ?

 

Na nekim teleconferences smo, svako svom, email-om me obavestio i pita znaju li moji forumasi sta....sad cu ga razocarati....sedim tu satima, danima, godinama, a kad jednom u zivotu zatreba informacija - niskoristi!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Sunshine State said:

 

Hvala (ako me ne zezas!)

 

Nekako mi tesko poverovati da tamo neko proverava emails, ali probacemo, ne iste 'leba!

 

Brete sestro Sanšajn Stejte, zajebava te ovaj zlotvor!

 

PS

 

Sad tek vidim da se sam otkrio!!! :59:

Edited by Laki21
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Pošalji mejl svakako, ako ne bude nista probajte na bum da odete kad dodjete u Srb, ne znam da li daju jos tako, mozda neko zna ko je skorije bio.

 

@Sunshine State

 

Ovo što kaže Laki. Ne znam gde su ga zvali, ali na ovim lokacijama gde je masovna vakcinacija (poput Sajma) to niko ne gleda nešto posebno. Verovatno bi samo bilo dovoljno pokazati poruku na telefonu i pustili bi ga da se vakciniše

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State
Ako je dobio poziv za neki dom zdravlja, nema šanse da ga puste na bum kad bude tu.
Samo sajam.
Što se prijave tiče, kud se prijavi kad nije znao kad dolazi...
Ono što znam je da ljude koji su menjali prijave nisu zvali naknadno (bar ja ne znam za takav primer) a imam jedan primer u familiji, age >70, pre mesec dana dobila termin, nije mogla da dođe, prijavila se ponovo telefonom, nisu nikad vise zvali (do sad).

Mislim da ti niko ko ne barata tom bazom podataka ne može reći kad ce ga opet zvati i da li će uopšte.

@ras kass
Ne znam nikog da su zvali za potvrdu da osoba kojoj su zakazali dolazi na bocu. Samo sms + email kao obaveštenje o zakazanom terminu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

Ja sam citao da je jedna do dvd nedelje za sinofarm, to je posle druge doze. Tako je bila vest u UAE. Mozda misle 40 dana posle prve, racunajuci da ce druga biti posle 3-4 nedelje.

Nemam pojma zaista, različite informaije sa različith strana. Meni tih 40 dana posle druge doze deluje neralno dugo, ali trebalo bi 06.maja da vadim antitela pa ću znati.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...