Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, shonke said:

Gledam. Na rtv1 oprašta se NS od Balasevica. Meni je zao čoveka, stvarno kao da je neko koga sam lično znak umro ali ovo nije baš normalno. Skupilo se više hiljada ljudi. Obala prepuna. Ljudi su jedni do drugih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Umro covek od korone, a ljudi se naguzvali jedni na druge...

 

Spontano okupljanje  noci kad je umro mi je dosta drugacije. Bilo manje ljudi, ljudi su stajali kolilo toliko razdvojeni. Ovo sad je vec drugacije, neodgovorno.

 

Ok dosta manje su sanse za zarazavanje napolju i sve to, al ponovo...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AgroLaki said:

Sutra stiže ivermektin, a ja danas ni temperaturu, ni kasalj, ni bolovi u telu, ni malaksalost, lezim u krevetu po ceo dan, pijem vodu i bindžujem.

Sad ne znam ni dal da pijem, falabogu bas sam dobro za sad, mozda sam se bas jeftino izvukao. 🤔

Pre neki dan sam bila kod mog izabranog lekara (u Fra) i pitam za ivermectin izmedju ostalog, pitam sta da radim, eventualno nosim, ako kad budem otisla u Bg tamo fasujem koronu - kaze mi lekar - ivermektin niposto , apsolutno nista da ne radim i ne pijem izuzev apsolutnog odmaranja ako fasujem, eventualno paracetamol ako mora zbog temperature i cekam da prodjem mirujuci, to su jedine instrukcije. Jedino ako se bas pogorsa onda bolnica ali to vec onda zavisi od bolnice.

To je tipicno ponasanje svuda na zapadu ocigledno, kao sto je i Suncica pisala za NJ i Edard za nemacku koliko se secam, znaci nema potrebe da se trujete bar po lekarima iz evropske unije generalno koliko vidimo

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ciao said:

Pre neki dan sam bila kod mog izabranog lekara (u Fra) i pitam za ivermectin izmedju ostalog, pitam sta da radim, eventualno nosim, ako kad budem otisla u Bg tamo fasujem koronu - kaze mi lekar - ivermektin niposto , apsolutno nista da ne radim i ne pijem izuzev apsolutnog odmaranja ako fasujem, eventualno paracetamol ako mora zbog temperature i cekam da prodjem mirujuci, to su jedine instrukcije. Jedino ako se bas pogorsa onda bolnica ali to vec onda zavisi od bolnice.

To je tipicno ponasanje svuda na zapadu ocigledno, kao sto je i Suncica pisala za NJ i Edard za nemacku koliko se secam, znaci nema potrebe da se trujete bar po lekarima iz evropske unije generalno koliko vidimo

 

Jel naveo zbog cega mozda?

Ako ga je Makedonija i Slovacka zvanicno uvela u protokol, onda nije bas otrov?

@Akiro ga je pio momacki, za sada nema neke frke?

 

Meni sutra stize, ako nastavim bez temperature do sutra uvece, tj spojim 48 sati bez, necu ni uzimati, jer sem povremenog kaslja na par sati bas nikakav simptom nemam.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AgroLaki said:

 

Jel naveo zbog cega mozda?

Ako ga je Makedonija i Slovacka zvanicno uvela u protokol, onda nije bas otrov?

@Akiro ga je pio momacki, za sada nema neke frke?

 

Meni sutra stize, ako nastavim bez temperature do sutra uvece, tj spojim 48 sati bez, necu ni uzimati, jer sem povremenog kaslja na par sati bas nikakav simptom nemam.

Nije rekao. Po njemu tj francuskom protokolu korona se tretira kao grip sve dok ne dodje eventualno do komplikacija tj ode na pluca

Edit : mislim tretira kao grip u smislu da sa ne leci lekovima ali se mnogo vise pazi da ne ode na pluca

Ja  posto kupim tolko prodam, a posle svako kako misli

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

 

Jel naveo zbog cega mozda?

Ako ga je Makedonija i Slovacka zvanicno uvela u protokol, onda nije bas otrov?

@Akiro ga je pio momacki, za sada nema neke frke?

 

Meni sutra stize, ako nastavim bez temperature do sutra uvece, tj spojim 48 sati bez, necu ni uzimati, jer sem povremenog kaslja na par sati bas nikakav simptom nemam.

Hvala Bogu da si dobro prošao i uveren sam da si završio sa virusom već. 

Savet, laički, prekontroliši krvne sudove samo, i možda malo da piješ andol.. Naravno, pre uzimanja leka posavetujte se sa svojim lekarom ili farmaceutom😀

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Umro covek od korone, a ljudi se naguzvali jedni na druge...

 

Spontano okupljanje  noci kad je umro mi je dosta drugacije. Bilo manje ljudi, ljudi su stajali kolilo toliko razdvojeni. Ovo sad je vec drugacije, neodgovorno.

 

Ok dosta manje su sanse za zarazavanje napolju i sve to, al ponovo...

Znas kako, u pravu ste sto se toga tice, ali neka, neka vidi nacionalisticka mizerija ove ljude koji nisu njihovi placenici i sendvicari, i kako se stvarno spontano okuplja, i zbog cega. Pametno im je sto nisu nista zucnuli, niko od njih, od raznih ćerača pa redom. I ne treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stigao i meni poziv za vakcinaciju, u sredu, DZ Vračar. E sad, ja sam štiklirao sve pa možda bude šanse i da se bira...kome da dopustim da me penetriše? Kinezu, Rusu, američko-tursko-nemačkom triju ili Englezu? Jel' mi koji nismo prioritetni (ili nemamo vezu) uopšte imamo neku opciju osim Kineza?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Znas kako, u pravu ste sto se toga tice, ali neka, neka vidi nacionalisticka mizerija ove ljude koji nisu njihovi placenici i sendvicari, i kako se stvarno spontano okuplja, i zbog cega. Pametno im je sto nisu nista zucnuli, niko od njih, od raznih ćerača pa redom. I ne treba.

 

E moj mili drmr Puzigaco, nazalost tu 2 posto iskrene emocije nema, to sve doslo da kaci lajvove i insta storije...Ali to je vec neka druga tema.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, implant said:

Stigao i meni poziv za vakcinaciju, u sredu, DZ Vračar. E sad, ja sam štiklirao sve pa možda bude šanse i da se bira...kome da dopustim da me penetriše? Kinezu, Rusu, američko-tursko-nemačkom triju ili Englezu? Jel' mi koji nismo prioritetni (ili nemamo vezu) uopšte imamo neku opciju osim Kineza?

 

 Nekoliko prijatelja u mom rodnom gradu pozvani sutra na vakcinu - rekli im da ima samo AZ...dvoje odustali za sad, nece AZ 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, implant said:

Stigao i meni poziv za vakcinaciju, u sredu, DZ Vračar. E sad, ja sam štiklirao sve pa možda bude šanse i da se bira...kome da dopustim da me penetriše? Kinezu, Rusu, američko-tursko-nemačkom triju ili Englezu? Jel' mi koji nismo prioritetni (ili nemamo vezu) uopšte imamo neku opciju osim Kineza?

 

I mene isto zanima. Tri puta sam se prijavljivala. Prvi put stavila Fajzer i Sputnik, drugi put Sputnik, treći put sve. 

 

Još me nisu zvali. U pitanju je DZ Voždovac koji ima dva punkta za vakcinaciju- sam DZ i ogranak DZ Jajinci.  

 

 

 

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

E moj mili drmr Puzigaco, nazalost tu 2 posto iskrene emocije nema, to sve doslo da kaci lajvove i insta storije...Ali to je vec neka druga tema.

 

Slažem se. I jeste druga tema, ali mogu kao @nemanjaol da završim sa ali....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sunshine State said:

 

 Nekoliko prijatelja u mom rodnom gradu pozvani sutra na vakcinu - rekli im da ima samo AZ...dvoje odustali za sad, nece AZ 

 

Neću valjda da budem te sreće da me sačeka samo AZ...gde su braća Xi i Fajzer u trenutku moje najveće potrebe?

Edited by implant
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, implant said:

 

Neću valjda da budem te sreće da me sačeka samo AZ...

Bićeš. Imam taj osećaj da za mlade ide samo ta boranija AZ. 

 

@devojka, ti koliko si se puta prijavila vrv te neće ni zvati, jer vise ni sistem ne zna sta hoces 😂 (šala mala) 

Edited by JohnnyDragon
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JohnnyDragon said:

Bićeš. Imam taj osećaj da za mlade ide samo ta boranija AZ. 

 

@devojka, ti koliko si se puta prijavila vrv te neće ni znati, jer vise ni sistem ne znam sta hoces 😂 (šala mala) 

 

Ko mlad, čoveče, imam skoro 50 godina. Mislim, to jesu najbolje godine a godine su inače samo broj, ali mladi su valjda malo mlađi od mene, jbg.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

A gde oni to pitaju koja je vakcina? 😳

 

Zvali su ih iz DZ (call centra?) da ih obaveste da nece biti u 15 h u DZ kako je pisalo u SMS-u koji su poslali, vec ih pozivaju sutra ujutru u 10 u halu sportova; prijateljica pise:"Pitala sam koju daju, ova sto je zvala kaze samo Astra"

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Zvali su ih iz DZ (call centra?) da ih obaveste da nece biti u 15 h u DZ kako je pisalo u SMS-u koji su poslali, vec ih pozivaju sutra ujutru u 10 u halu sportova; prijateljica pise:"Pitala sam koju daju, ova sto je zvala kaze samo Astra"

 

Nadam se da ne zameraš na pitanju - koliko sam shvatio, nije u pitanju Beograd nego neko manje mesto?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, JohnnyDragon said:

Bićeš. Imam taj osećaj da za mlade ide samo ta boranija AZ. 

 

@devojka, ti koliko si se puta prijavila vrv te neće ni znati, jer vise ni sistem ne znam sta hoces 😂 (šala mala) 

 

Znam da se šalim. Razmišljam da se prijavim po četvrti put i da stavim AZ, Fajzer, Sputnik V. 😄

 

4 minutes ago, implant said:

 

Nadam se da ne zameraš na pitanju - koliko sam shvatio, nije u pitanju Beograd nego neko manje mesto?

 

Ja imam neki čudan osećaj da su u Beogradu ostavili najveće količine kineske vakcine..Fajzer daju uglavnom prosvetnim radnicima, ali i tu postoje izuzeci- mogu da biraju, bar profesori u NS.   

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Zvali su ih iz DZ (call centra?) da ih obaveste da nece biti u 15 h u DZ kako je pisalo u SMS-u koji su poslali, vec ih pozivaju sutra ujutru u 10 u halu sportova; prijateljica pise:"Pitala sam koju daju, ova sto je zvala kaze samo Astra"

OK, hvala.

 

28 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

E moj mili drmr Puzigaco, nazalost tu 2 posto iskrene emocije nema, to sve doslo da kaci lajvove i insta storije...Ali to je vec neka druga tema.

Nema to veze, takva je sad moda, to svuda rade, a  poenta je da razni ćerači i njihovi kompanjoni da se popnu na binu pa da gutaju žive žabe, ni jahač medveda ponovo da im dođe, pa da se skinu goli i da zaigraju svi zajedno kazačok, ma šta god da urade, ne bi okupili ovoliko njih koji su dosli potpuno dobrovoljno. Ovo ti je po znacaju isto, pa i znacajnije, kao akcija "baloni" i "citulja" kad je uginuo podlipaš, samo sto tad nije bilo telefona i instagrama. Garantovano ćeračima ide pena na usta zbog ovih scena, ali ne smeju da zucnu. Čak ni vojvoda od zarđale kašike ne sme da zucne, a to je dobro, to tako i treba.

Link to comment
Share on other sites

Jes da nije za ovu temu, a malo je i glupo jer je covek umro, ali jebes i nas i Srbiju i sve ako je jedan Djordje Balasevic neki epitom gradjanske Srbije i toliki antipod ovima.

 

On se povijao i javno i manje javno kako vetar duva.

 

Mnogo vise od recimo Basare koji je sada na tapetu.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, shonke said:


Ne znam nikog da su zvali za potvrdu da osoba kojoj su zakazali dolazi na bocu. Samo sms + email kao obaveštenje o zakazanom terminu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Mene su zvali telefonom da primim drugu dozu Sinofarma. Razlog je taj sto sam im u prijavi posle prve doze ostavio samo fiksni broj telefona. 

 

I to su me zvali u nedelju, da dodjem na vakcinaciju 15. februara, na praznik. Na sajmu u NS se normalno vakcinisalo za praznik. 

 

Inace, prvu vakcinu uopste nisam osetio. Drugu jesam i bolelo me mesto uboda par dana. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Znas kako, u pravu ste sto se toga tice, ali neka, neka vidi nacionalisticka mizerija ove ljude koji nisu njihovi placenici i sendvicari, i kako se stvarno spontano okuplja, i zbog cega. Pametno im je sto nisu nista zucnuli, niko od njih, od raznih ćerača pa redom. I ne treba.

 

Organizator okupljanja Vucevic (SNS) i grad Novi Sad (SNS).

Link to comment
Share on other sites

To je slucajno, sto bi rek'o Hanibal Lektor, i iznuđeno, bas kako i treba da bude uvek u vezi svega.

25 minutes ago, McLeod said:

Jes da nije za ovu temu, a malo je i glupo jer je covek umro, ali jebes i nas i Srbiju i sve ako je jedan Djordje Balasevic neki epitom gradjanske Srbije i toliki antipod ovima.

 

On se povijao i javno i manje javno kako vetar duva.

 

Mnogo vise od recimo Basare koji je sada na tapetu.

Pa dobro, jeste, imam i ja zamerke na neke njegove izjave, i druge stvari, ali nema to veze, jer ovi ljudi se i ne okupljaju zbog politike. Vazno da se okupljaju zbog necega sto nema nikakve veze sa nacionanisanjem, jer čak i kad se okupljaju u vezi sportskih događanja, i tada se u stvari okupljaju da guslaju. I važno da ćerači & co njihovim velicanstvenim idejama ne bi mogli da okupe ovoliko ljudi i na ovoliko mesta istovremeno na glavu da se postave. Ni kad bi se svi komplet kolektivno spalili. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...