Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, Pletilja said:

Pa nece svi da pomremo ali pomrli su oni korisniji clanovi drusva, onih vise od 100 obrazovanih, odgovornih zarad onih moralno sumnjivih koji nastavljaju da truju i dalje. 

To da ja ili ti odlucujemo o svojim (ne) slobodama, normalna, civilizovana drustva su resila jos pre 200 godina, to pravo je preneto na drzavu koja ga brani zakonima. 

Lepo je sto se Uros povukao u ilegalu i sacuvao sebe i svoje ali nije lepo da se zagovara prica o apsolutnoj slobodi na skijanje, navijanje i opijanje. A imam i utisak da nam i groblja postaju prilicno tesna.

Pa ono možda je primerenije mentalitetu da se ponašamo kao država: da mračimo i plašimo ljude, emotivno ih ucenjujemo poluistinama, a istovremeno ortacima i svojoj ekipi dozvoljavamo sve.
Tako da postoji planeta u kojoj je otvaranje spomenika sasvim u redu dok istovremeno skijanje nije u redu. Ja bih bio rad da ukažem da u nas postoje dvostruki aršini koji bodu oči. Jedina razlika između ta dva eventa je potreba Vučića da ima publiku vs potrebe građana da odu na skijanje. I gle čuda samo potreba građana je neetična.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pletilja said:

Pa nece svi da pomremo ali pomrli su oni korisniji clanovi drusva, onih vise od 100 obrazovanih, odgovornih zarad onih moralno sumnjivih koji nastavljaju da truju i dalje. 

To da ja ili ti odlucujemo o svojim (ne) slobodama, normalna, civilizovana drustva su resila jos pre 200 godina, to pravo je preneto na drzavu koja ga brani zakonima. 

Lepo je sto se Uros povukao u ilegalu i sacuvao sebe i svoje ali nije lepo da se zagovara prica o apsolutnoj slobodi na skijanje, navijanje i opijanje. A imam i utisak da nam i groblja postaju prilicno tesna.

 

Draga Pletiljo, evo moja dva centa na ovu pricu - izuzetno mi je zao sto je umrlo toliko lekara - nemerljiv gubitak i za njihove porodice, prijatelje i za drzavu/drustvo u celini.

 

Zasto su umrli? Zasto je u Srbiji, na 424 000 zarazenih umrlo 100 lekara, a u Hrvatskoj, na 237 000 zarazenih umro (po poslednjem sto sam ja citala) 1 (i slovima jedan) lekar? Otkud na 50 % manje zarazenih kod njih nije umrlo 50 lekara?

 

Ja ovde piskaram vec mesecima da u Srbiji ne valja kako se zdravstveni sistem organizovao za borbu protiv epidemije.

 

Vidite, 1999. je NATO resio da nas bombarduje - izgubio koliko vojnika? Nijednog! A da su krenuli s pesadijom, izginulo bi ih dosta.

Vanredna je situacija - kad je rat, ginu vojnici; kad je pandemija, ginu i lekari. ALI, mogao se naci nacin da mnogo manje lekara umre nego sto je umrlo u Srbiji.

 

Pa evo i sad tu pisu ljudi - ide se u ambulante na pregled za covid, redovi, pa kontrolni pregled (redovi), pa vakcina (redovi), pa se negde izmesaju i bolesni i zdravi i ...

Od kad je pocelo sve ovo, u Srbiji malo koja zdravstvena ustanova da funckionise normalno, sve je podredjeno covidu, ljudi s hronicnim bolestima ne stizu do lekara, bolnice u covid sistem..... toga svega nema ovde (a koliko citam ni u drugim drzavama na zapadu). Vecina bolnica funkcionise normalno, lekari opste prakse rade (dok Dom zdravlja kod moje mame nije primio pacijenta od proslog marta), pa lekari ne umiru kao da su na frontu.

 

 

Edited by Sunshine State
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NMX said:

BogUmi, ko se prijavio samo za Fajzer, od jutros pljuste SMSovi, pozivi za vakcinaciju, iz ovog kontigenta od 80k fajzera sto je stigao.

 

Već smo na preko 18% vakcinisanih (prvom dozom) i nekih 6-7% revakcinisanih. :thumbup:

 

Nismo na 18% vakcinisanih prvom dozom nego je 18 doza dato na 100 ljudi. Tu se duplo broje oni koji su primili drugu dozu.

 

Ne znam da li sam uspeo lepo da objasnim, mislim da nisam.

 

Uglavnom, da se svima daje samo jedna doza bili bismo 18% vakcinisanih, ovako smo (odokativno) na 12% koji su dobili makar jednu i oko 6% revakcinisanih

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, urosg3 said:

Pa ono možda je primerenije mentalitetu da se ponašamo kao država: da mračimo i plašimo ljude, emotivno ih ucenjujemo poluistinama, a istovremeno ortacima i svojoj ekipi dozvoljavamo sve.
Tako da postoji planeta u kojoj je otvaranje spomenika sasvim u redu dok istovremeno skijanje nije u redu. Ja bih bio rad da ukažem da u nas postoje dvostruki aršini koji bodu oči. Jedina razlika između ta dva eventa je potreba Vučića da ima publiku vs potrebe građana da odu na skijanje. I gle čuda samo potreba građana je neetična.

Jok, samo je potvrda da (glupi) gradjani imaju vlast kakvu zasluzuju i da su stvarno - svi isti. Cuj - geradjani....nije to proslo pored gradjanina...

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nemanjaol said:

 

Nismo na 18% vakcinisanih prvom dozom nego je 18 doza dato na 100 ljudi. Tu se duplo broje oni koji su primili drugu dozu.

 

Ne znam da li sam uspeo lepo da objasnim, mislim da nisam.

 

Uglavnom, da se svima daje samo jedna doza bili bismo 18% vakcinisanih, ovako smo (odokativno) na 12% koji su dobili makar jednu i oko 6% revakcinisanih

 

Da, da. U pravu si. Uvek zaboravim da je ono 18 doza od 100. 

 

Odokativno, do kraja nedelje imamo 10% revakcinisanog stanovnistva. Sto je posle cirka mesec dana vakcinacije jako dobro. 

 

Kada bi uspeli da otvorimo još ovih centara za masovnu vakcinaciju, bilo bi još bolje. Opet, vidim kako šljaka mrtva EU i onda kao, pa mi smo super. Eno Čile još koji kida kao i mi.

 

Jedino što me smara je to što, valjda nam je to nacionalni trejdmark, kreće merenje patke antitela i ko ima koliko posle koje vakcine i onda u-ta-ta, moj Fajzer daje više s proteina od tvog Sinofarma i slične budalaštine. Na stranu što se porede babe i žabe i rade neuporedive stvari (porede rezultati vakcina koje gađaju samo jedan protein od vakcina koje gađaju ceo virus).

 

Pa će se, krajnje nenamerno, stvoriti grupica elitista koji će smatrati da su uhvatili boga za muda time što su dobili zapadnu vakcinu. Čast normalnim izuzecima, naravno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

Da, da. U pravu si. Uvek zaboravim da je ono 18 doza od 100. 

 

Odokativno, do kraja nedelje imamo 10% revakcinisanog stanovnistva. Sto je posle cirka mesec dana vakcinacije jako dobro. 

 

Kada bi uspeli da otvorimo još ovih centara za masovnu vakcinaciju, bilo bi još bolje. Opet, vidim kako šljaka mrtva EU i onda kao, pa mi smo super. Eno Čile još koji kida kao i mi.

 

Jedino što me smara je to što, valjda nam je to nacionalni trejdmark, kreće merenje patke antitela i ko ima koliko posle koje vakcine i onda u-ta-ta, moj Fajzer daje više s proteina od tvog Sinofarma i slične budalaštine. Na stranu što se porede babe i žabe i rade neuporedive stvari (porede rezultati vakcina koje gađaju samo jedan protein od vakcina koje gađaju ceo virus).

 

Pa će se, krajnje nenamerno, stvoriti grupica elitista koji će smatrati da su uhvatili boga za muda time što su dobili zapadnu vakcinu. Čast normalnim izuzecima, naravno. 

 

 

Ma da, naravno, trenutno to ide dosta dobro i ako supply strana ne zakaže ući ćemo u proleće sa dosta povoljnom situacijom.

 

Bold: Mislim da na te ljude samo ne treba obraćati pažnju, debili.

 

Inače videh jutros podeljeno ovo gostovanje 

 

 

Baš lepo objašnjava sve čovek, a ovaj deo oko antitela i vakcina je negde malo posle 17. minuta

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

 

Draga Pletiljo, evo moja dva centa na ovu pricu - izuzetno mi je zao sto je umrlo toliko lekara - nemerljiv gubitak i za njihove porodice, prijatelje i za drzavu/drustvo u celini.

 

Zasto su umrli? Zasto je u Srbiji, na 424 000 zarazenih umrlo 100 lekara, a u Hrvatskoj, na 237 000 zarazenih umro (po poslednjem sto sam ja citala) 1 (i slovima jedan) lekar? Otkud na 50 % manje zarazenih kod njih nije umrlo 50 lekara?

 

Ja ovde piskaram vec mesecima da u Srbiji ne valja kako se zdravstveni sistem organizovao za borbu protiv epidemije.

 

Vidite, 1999. je NATO resio da nas bombarduje - izgubio koliko vojnika? Nijednog! A da su krenuli s pesadijom, izginulo bi ih dosta.

Vanredna je situacija - kad je rat, ginu vojnici; kad je pandemija, ginu i lekari. ALI, mogao se naci nacin da mnogo manje lekara umre nego sto je umrlo u Srbiji.

 

Pa evo i sad tu pisu ljudi - ide se u ambulante na pregled za covid, redovi, pa kontrolni pregled (redovi), pa vakcina (redovi), pa se negde izmesaju i bolesni i zdravi i ...

Od kad je pocelo sve ovo, u Srbiji malo koja zdravstvena ustanova da funckionise normalno, sve je podredjeno covidu, ljudi s hronicnim bolestima ne stizu do lekara, bolnice u covid sistem..... toga svega nema ovde (a koliko citam ni u drugim drzavama na zapadu). Vecina bolnica funkcionise normalno, lekari opste prakse rade (dok Dom zdravlja kod moje mame nije primio pacijenta od proslog marta), pa lekari ne umiru kao da su na frontu.

 

 

Stoji sve što pišeš, malo bih samo dodao, u uslovima pandemije zdravstveni sistem su svi, od najviših državnih organa, vlade i ministarstava, kriznog štaba, policije pa do svakog od nas kojima je dužnost da se pridržavaju donetih i preporučenih mera, da ne tražimo opravdanja, ono, kad drugi ne poštuju ne moram ni ja. 

Reče jedan od kolega tih lekara da su se zdravstveni radnici zaražavali na pauzama za kafu a ne na poslu, pa mater....

Ne rangiram odgovornost, samo insistiram da ničija neodgovornost nije opravdanje za moju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Div said:

Stoji sve što pišeš, malo bih samo dodao, u uslovima pandemije zdravstveni sistem su svi, od najviših državnih organa, vlade i ministarstava, kriznog štaba, policije pa do svakog od nas kojima je dužnost da se pridržavaju donetih i preporučenih mera, da ne tražimo opravdanja, ono, kad drugi ne poštuju ne moram ni ja. 

Reče jedan od kolega tih lekara da su se zdravstveni radnici zaražavali na pauzama za kafu a ne na poslu, pa mater....

Ne rangiram odgovornost, samo insistiram da ničija neodgovornost nije opravdanje za moju.

 

Ma naravno, ali nece biti da su ljudi u Hrvatskoj, Sloveniji, Nemackoj, ... bas toliko disciplinovaniji (da jesu, ne bi imali zarazenih koliko imaju), ali im ne umiru lekari - opet, ne zato sto nemaju zarazenih (ili sto se njihovi zarazeni ne zarazavaju na skijanju, plivanju, itd), vec zbog toga sto imaju bolju organizaciju od trijaze pa nadalje.

 

Svako treba da odradi svoj deo posla - gradjani da ispostuju ono sto se trazi od njih, a i drzava je mogla bas da se potrudi da vidi kako se to u drugim drzavama radi tokom pandemije (nije sramota, nije nam se nikad desavalo, ne znamo - kazite sta da radimo), a ne golim grudima na tenk.

 

Ovde ne vidis lekara, osim ako si za bolnicu.

Tu u Srbiji, sve i jedan zarazen je video lekara, cak i po dva-tri puta.

Edited by Sunshine State
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NMX said:

 

Da, da. U pravu si. Uvek zaboravim da je ono 18 doza od 100. 

 

Odokativno, do kraja nedelje imamo 10% revakcinisanog stanovnistva. Sto je posle cirka mesec dana vakcinacije jako dobro. 

 

Kada bi uspeli da otvorimo još ovih centara za masovnu vakcinaciju, bilo bi još bolje. Opet, vidim kako šljaka mrtva EU i onda kao, pa mi smo super. Eno Čile još koji kida kao i mi.

 

Jedino što me smara je to što, valjda nam je to nacionalni trejdmark, kreće merenje patke antitela i ko ima koliko posle koje vakcine i onda u-ta-ta, moj Fajzer daje više s proteina od tvog Sinofarma i slične budalaštine. Na stranu što se porede babe i žabe i rade neuporedive stvari (porede rezultati vakcina koje gađaju samo jedan protein od vakcina koje gađaju ceo virus).

 

Pa će se, krajnje nenamerno, stvoriti grupica elitista koji će smatrati da su uhvatili boga za muda time što su dobili zapadnu vakcinu. Čast normalnim izuzecima, naravno. 

 

Bold - ja to nisam tako dozivela.

 

Mislim da je ok sto je pokazano, jer su ljudi bili skepticni prema kineskoj, ono kao nema dovoljno podataka, ko zna da li ista i radi..... pa super, pokazali ljudi da radi i da nije bitno da li ces Pfizer ili kinesku - bitno je da se vakcinises

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sunshine State said:

 

Bold - ja to nisam tako dozivela.

 

Mislim da je ok sto je pokazano, jer su ljudi bili skepticni prema kineskoj, ono kao nema dovoljno podataka, ko zna da li ista i radi..... pa super, pokazali ljudi da radi i da nije bitno da li ces Pfizer ili kinesku - bitno je da se vakcinises

 

Ali to su kineska antitela, ona krace traju kme kme, brze se kvare, to je stara tehnologija, samo je Fajzer dobra, necu valjda Xiaomi da stavim na sto u kaficu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Ma naravno, ali nece biti da su ljudi u Hrvatskoj, Sloveniji, Nemackoj, ... bas toliko disciplinovaniji (da jesu, ne bi imali zarazenih koliko imaju), ali im ne umiru lekari - opet, ne zato sto nemaju zarazenih (ili sto se njihovi zarazeni ne zarazavaju na skijanju, plivanju, itd), vec zbog toga sto imaju bolju organizaciju od trijaze pa nadalje.

 

Svako treba da odradi svoj deo posla - gradjani da ispostuju ono sto se trazi od njih, a i drzava je mogla bas da se potrudi da vidi kako se to u drugim drzavama radi tokom pandemije (nije sramota, nije nam se nikad desavalo, ne znamo - kazite sta da radimo), a ne golim grudima na tenk.

 

Ovde ne vidis lekara, osim ako si za bolnicu.

Tu u Srbiji, sve i jedan zarazen je video lekara, cak i po dva-tri puta.

 

Evo da ilustrujem svoj primer - prepiska s rodjakom koja je pre nekih 20-ak dana zarazena u Srbiji - pogledajte simptome koje je imali i sta joj je (izmedju ostalog) radjeno: zbog gubitka cula mirisa, otisla je na testiranje u covid ambulantu, tamo cekala (ko zna koliko ih je bilo, neko mozda nije ni bio zarazen, pa postoji mogucnosta da se tamo zarazi), testirana, test bio pozitivan, lekar je pregledao, vadila krv, poslali je na snimanje pluca, pa nazad kod lekara s nalazima (naravno da je dobila antibiotik, iako je samo izgubila culo mirisa, a pluca cista!); nakon nedelju dana kontrola - ista procedura.

Koliko je ona ljudi i zdravstvenih radnika videla u tom procesu i koliko njih je mogla zaraziti?

 

Moja prica ovde u NL - nemas culo mirisa? Ok, zakazi testiranje na punktu za testiranje, uzet bris, email c vam stici s rezulatima; sedite kuci dok ne prodje, a ako je lose, pozovite lekara telefonom. Kad prodje 10 dana ako ste ok, to je to, nastavite da zivite normalno.

Koliko sam ja zdravstvenih radnika videla u tom procesu? NIJEDNOG! Pa su sanse da sam nekog od njih zarazila = 0

 

spacer.png

 

 

Edited by Sunshine State
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sunshine State said:

 

Bold - ja to nisam tako dozivela.

 

Mislim da je ok sto je pokazano, jer su ljudi bili skepticni prema kineskoj, ono kao nema dovoljno podataka, ko zna da li ista i radi..... pa super, pokazali ljudi da radi i da nije bitno da li ces Pfizer ili kinesku - bitno je da se vakcinises

 

Jbg, voleo bih da si u pravu. Nažalost, ljudi će i sa ovim uspeti da se posvađaju. Nadam se samo da će to ostati u pojedinačnim slučajevima na koje sam imao nesreću da naletim. 

6 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ali to su kineska antitela, ona krace traju kme kme, brze se kvare, to je stara tehnologija, samo je Fajzer dobra, necu valjda Xiaomi da stavim na sto u kaficu. 

 

:lol_2:

 

Bukvalno to. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sunshine State said:

 

Bold - ja to nisam tako dozivela.

 

Mislim da je ok sto je pokazano, jer su ljudi bili skepticni prema kineskoj, ono kao nema dovoljno podataka, ko zna da li ista i radi..... pa super, pokazali ljudi da radi i da nije bitno da li ces Pfizer ili kinesku - bitno je da se vakcinises

Ovo o cemu NMX prica je vec krenulo na tviteru, da se krstis nogom.

 

6 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ali to su kineska antitela, ona krace traju kme kme, brze se kvare, to je stara tehnologija, samo je Fajzer dobra, necu valjda Xiaomi da stavim na sto u kaficu. 

Kao sto rekoh u nekoj privatnoj prici pre mesec dana, ako vec imam Xiaomi moze i vakcina :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ali to su kineska antitela, ona krace traju kme kme, brze se kvare, to je stara tehnologija, samo je Fajzer dobra, necu valjda Xiaomi da stavim na sto u kaficu. 

 

Pazi ako smo stvarno došli do te patkometrije sa time ko je čime vakcinisan, ja ću se čak usuditi da kažem da je to super.

 

Među ljudima ima puno idiota kojima je taština na prvom mestu, i svaka stvar koja ode u mainstream će neminovno povući i takve besmislene diskusije. Tako da ako se negde po internetu i u RL stvarno priča o tome, to znači da je mainstream pozicija u Srbiji vakcinacija (ovo bi trebalo da se podrazumeva, ali početkom godine stvarno nije izgledalo tako) tako da samo neka nastave oni da lupetaraju tako. Nek se nađu i oni koji će da kažu da su ruska antitela bolja, pa oni koji će reći zapadnjaci sve prave za profit, zato bolje primiti kinesku itd. ali samo nek se ljudi prijavljuju i vakcinišu, samo tako izlazimo iz ove nedaće

 

 

edit: Aha, sad vidim da su to pacijetni sa tvitera. Oni realno nisu toliko reprezentativni, a i ja ne znam da li postoji sujetnija grupa ljudi na svetu od naše tviter scene. 😄

Edited by nemanjaol
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoe Bg said:

Ovo o cemu NMX prica je vec krenulo na tviteru, da se krstis nogom.

 

Kao sto rekoh u nekoj privatnoj prici pre mesec dana, ako vec imam Xiaomi moze i vakcina :classic_biggrin:

 

Ok, razumem da je nekima bitno da se vidi da imaju iPhone, ali kako ce svetu pokazati da su se vakcinisali Pfizerom, a ne "bednom kineskom"?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sunshine State said:

 

Evo da ilustrujem svoj primer - prepiska s rodjakom koja je pre nekih 20-ak dana zarazena u Srbiji - pogledajte simptome koje je imali i sta joj je (izmedju ostalog) radjeno: zbog gubitka cula mirisa, otisla je na testiranje u covid ambulantu, tamo cekala (ko zna koliko ih je bilo, neko mozda nije ni bio zarazen, pa postoji mogucnosta da se tamo zarazi), testirana, test bio pozitivan, lekar je pregledao, vadila krv, poslali je na snimanje pluca, pa nazad kod lekara s nalazima (naravno da je dobila antibiotik, iako je samo izgubila culo mirisa, a pluca cista!); nakon nedelju dana kontrola - ista procedura.

Koliko je ona ljudi i zdravstvenih radnika videla u tom procesu i koliko njih je mogla zaraziti?

 

Moja prica ovde u NL - nemas culo mirisa? Ok, zakazi testiranje na punktu za testiranje, uzet bris, email c vam stici s rezulatima; sedite kuci dok ne prodje, a ako je lose, pozovite lekara telefonom. Kad prodje 10 dana ako ste ok, to je to, nastavite da zivite normalno.

Koliko sam ja zdravstvenih radnika videla u tom procesu? NIJEDNOG! Pa su sanse da sam nekog od njih zarazila = 0

 

spacer.png

 

 

Nek si ti nama sakrila sta si ti pisala a ostavila rodjakinu sliku.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ok, razumem da je nekima bitno da se vidi da imaju iPhone, ali kako ce svetu pokazati da su se vakcinisali Pfizerom, a ne "bednom kineskom"?

 

Pa obavezno selfi sa vakcinacije sa povrnutim rukavom i objava na tivter, fb, insta uz hastag: #vaccine #pfizer 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ok, razumem da je nekima bitno da se vidi da imaju iPhone, ali kako ce svetu pokazati da su se vakcinisali Pfizerom, a ne "bednom kineskom"?

Dunno :lol_2: meni je to sumanuto na prvi pogled ali ovaj Nemanjin ugao gledanja popravlja utisak, bicemo optimisti :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zoe Bg said:

Ovo o cemu NMX prica je vec krenulo na tviteru, da se krstis nogom.

 

Voleo bih da je samo tviter.

 

Poznanici, žena FARMACEUT, doktorirala farmaciju. Kaže, citiram, neću kinesku vakcinu, testira se kod nas kao treća faza, mi smo zamorci. Samo zapadna. Ok, ali znaš da to nije tačno, testirali je i u UAE i Bahreinu, ne ne i ne. Bukvalno neću xiaomi vakcinu i šta dalje pričati. I podsmeh što sam primio kinesku. Pritom, imam solidan imunitet, pazim se prilično, mogao sam da čekam i dočekam fajzera...Čemu to? Ljudi baš nisu normalni. 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

Voleo bih da je samo tviter.

 

Poznanici, žena FARMACEUT, doktorirala farmaciju. Kaže, citiram, neću kinesku vakcinu, testira se kod nas kao treća faza, mi smo zamorci. Samo zapadna. Ok, ali znaš da to nije tačno, testirali je i u UAE i Bahreinu, ne ne i ne. Bukvalno neću xiaomi vakcinu i šta dalje pričati. I podsmeh što sam primio kinesku. Pritom, imam solidan imunitet, pazim se prilično, mogao sam da čekam i dočekam fajzera...Čemu to? Ljudi baš nisu normalni. 

 

Pa ok, nek ceka, ako joj je manji problem da se (potencijalno) zarazi, nego da dobije kinesku.

 

Mislim, neko ko ima inguinalnu herniju, moze i laparoskopski i hirurski da se resi; ali, ako ima akutno ukljestenje, preti nekroza, a lekar zna samo hirurski da sredi, pa neces cekati par meseci na red kod nekog ko to moze i laparoskopski, ne?

 

Malo grubo poredjenje, ali tako nekako....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Znate sta, sad mi je stvarno dosta. Proletos 2 meseca nisam vidjala unuka je su me zakljucali, obelezili su me kao najvecu opasnost za "sistem", smucala sam se po supermarketima u 4 h nocu, celo leto sam se gusila pod maskama, nisam dotakla ista zivo osim macke vec skoro godinu dana, morala sam da se vakcinisem tamo necim i to 2 puta i pitam kad ce kraj!? I zasto trpim sve ovo? Zato sto mladi moraju da se pare, kad ce ako ne sad, zato sto neki shtek od nepotrosenog letovanja arce na skijanju? Smetaju nam antimaskeri, smetaju nam antivakseri, ravnozemljaci, anti 5 G mrezasi, a ovi sto dokazano krse mere nam ne smetaju, za njih imamo razumevanja. More....!

Ono sto je za tebe sve ovo vreme bilo najvaznije je da sacuvas svoje zdravlje (i za tog unuka, da sto duze ima priliku da ima svoju baku pored sebe). Sigurno si znala da se na drzavu Srbiju tesko mozes osloniti. Dakle, jedino si se na sebe mogla osloniti.

Tvoj interes je do sada bio da se sklonis s puta virusu (nosis maske, po mogucnosti one koje maksimalno moguce tebe stite, drzis odstojanje od drugih ljudi). Nije problem razgovarati se s komsinicom ako se drzite na rastojanju od 1,5-2m, ili ako pijete kaficu naplju, ispred kuce (pretpostavljam da imas kucu s dvoristem).

 

Posto si se vakcinisala, ostvarila si 2 cilja: sacuvala si se od virusa pre vakcinisanja i sad si imuna na virus. :thumbsup: Tako da se tvoje zrtvovanje prethodnih godinu dana isplatilo i sad i ti i tvoja deca mozete da odahnete.

 

Edited by wwww
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...