Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, ras kass said:

 

Jedna od sramotnih mera, da ti drzava odredjuje sta je validan razlog za putovanje. 

Prosto nemaju vise nikakvu granicu, klasicno izivljavanje. 

Svako je kriv dok ne dokaže da je nevin > svako putovanje je neopravdano dok ne dokažeš da je opravdano > svako je zaražen dok ne dokaže da nije
Kad i ako prođe epidemija ostaće nam da je svako kriv dok ne dokaže da je nevin.
Novonormalno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Na današnji dan imamo  4.103 hospitalizovanih osoba. Izvor N1

 

Da li je to pokazatelj da se sada javljaju lakši slučajevi obolelih od koronavirusa?

 

@Antizemljaš koji lebdi ovo za testiranje je...bez komentara.

 

 

17 minutes ago, djura.net said:

To nije tacan podatak, ukupno ima 67 vakcina koje se testiraju na ljudima, od tog broja 20 je u trecoj fazi ispitivanja  (ukljucujuci I J&J).

 

 

 

 

 

 

Na 2.10 i kasnije čovek spominje broj vakcina u razvoju...mislim da je to 2.14 ili 2.15. Na 2.20 spominje " preko 60 vakcina...

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

Samo da se pohvalim da sam pozitivan. Sinoc sam osjetio vrelinu tokom utakmice ali sam mislio da su mi igraci zvezde podigli temperaturu. Ipak test je rekao pozitivan, iako druge simptome nemam osim blage glavobolje. Tempereratura je maloprije pala na 37. Ukus i miris su i dalje tu, valjda ce tako i ostati. 

  • Tuzno 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Samo da se pohvalim da sam pozitivan. Sinoc sam osjetio vrelinu tokom utakmice ali sam mislio da su mi igraci zvezde podigli temperaturu. Ipak test je rekao pozitivan, iako druge simptome nemam osim blage glavobolje. Tempereratura je maloprije pala na 37. Ukus i miris su i dalje tu, valjda ce tako i ostati. 

Bice to ok, mos misliti da si gledao KKP tekmu.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Atreid said:

 

A, pa to je pandorina kutija, ako spomenu rusku i kinesku, onda ce morati i npr, kubansku, a zamisli Kuba ima vakcinu protiv COVIDa, a Francuska nema, koja katastrofa, zato to sve pod tepih, i u rat sa AstraZenkom, koja je objektivno jedna od najlosijih vakcina.

 

U svakom slucaju fijasko samo takav i za EU i za Francusku i za Njemacku.


Ma kako da ne, stari dobri komunizam ima rešenje za sve... zašto Sinopharm nije podneo zahtev EMA za registraciju? Za razliku od komunističkih shitholina u toj Nemačkoj i Francuskoj postoje zakoni i procedure. Mogu i ja da okrenem priču i da tvrdim da Kina neće da registruje vakcinu u EU upravo iz političkih razloga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sasa965 said:

 

To znam, ali nećemo Mađarsku da uzimamo baš za primer demokratske uređene države. Možda je u ovakvim situacijama i bolje tako, zaobilaziti regulativu i pelcovati svoje građane nečim što nije prošlo kontrolu vrhovnog regulatornog tela, ali jbg. to ne može u Nemačkoj. 

 

Edit. Evo i potvrde, radi se o Vučić 2 sistemu, rekao faraon da može:

 

"Budapest. Das EU-Land Ungarn bestellt fünf Millionen Dosen des in der EU nicht zugelassenen chinesischen Impfstoffs Sinopharm. Das gab Außenminister Peter Szijjarto am Freitag auf seiner Facebook-Seite bekannt. Die Oberste Amtsärztin Cecilia Müller hatte zuvor erklärt, dass Sinopharm in Ungarn eine Notzulassung erhalten habe.

Es war nicht klar, ob die ungarische Arzneimittelbehörde OGyEI ein eigenes Überprüfungsverfahren durchgeführt hat. Seit Donnerstag ist ein solches nicht mehr notwendig. An jenem Tag hatte Ministerpräsident Viktor Orban eine Verordnung erlassen, die es ermöglicht, nicht in der EU zugelassene Impfstoffe gegen das Coronavirus unter bestimmten Bedingungen ohne Prüfung durch die eigenen Behörden in Ungarn einzusetzen."

 

"Budapest. The EU country Hungary orders five million doses of the Chinese vaccine Sinopharm, which is not approved in the EU. Foreign Minister Peter Szijjarto announced this on Friday on his Facebook page. The Chief Medical Officer Cecilia Müller had previously stated that Sinopharm had received emergency approval in Hungary.

It was not clear whether the Hungarian Medicines Agency OGyEI carried out its own review process. This is no longer necessary since Thursday. On that day, Prime Minister Viktor Orban issued a regulation that makes it possible to use vaccines against the coronavirus that are not approved in the EU under certain conditions without being checked by the country's own authorities in Hungary."

 

Quote

Nego kako ste vas dvoje?

 

 

Šta znam, čudna neka boljka. Juče mi je bilo odlično, danas opet malo gore, ponovo gorim, a nemam temperaturu i malaksalo sam, kao s početka. Supruga stabilno, malo smo se juče uplašili da nije otišlo na pluća jer je počela da kašlje, ali za sada je ok. Poslušao je, nema ništa (mada uzeti sa rezervom kad to traumatolog radi, poslednji put sam stetoskop koristio pre par godina 😁, ali toliko znam), saturacija odlična, od juče pije ivermectin, inhalira salbutamol, oboje uzimamo aspirin i NMH, cink, vit C i D... Držimo se... Ali još nismo safe... 

Edited by Eddard
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Eddard said:

To znam, ali nećemo Mađarsku da uzimamo baš za primer demokratske uređene države

Pa oni su ipak EU , zar ne ?

Ili je EU samo Nemaka i ....?

52 minutes ago, Eddard said:

Šta znam, čudna neka boljka.

Da , čudna.

Ako nema šumova na plućima onda je dobro. A malaksalost je očekivana ipak se organizam bori i troši resurse . Posredno govori da treba da se leži.

Igrate drugo poluvreme . 

 

Biće dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, handys said:

Koje kolicine ivermectina koristite? Citao sam da je dejstvo NAC bilo povoljno, a ima ga recimo u propomucilu.


0,2 mg/kg/d

 

1 minute ago, sasa965 said:

Pa oni su ipak EU , zar ne ?

Ili je EU samo Nemaka i ....?

 

To je već neka druga diskusija, više političke prirode.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nicklord said:

 

Ja sam kačio ali mene niko ne sluša 😞

 

 

Ono što sam zaboravio da pomenem je i da je to zvanična statistika tako da je moguće da je i ona lažirana da bi se sakrio stvarni broj umrlih od korone. Od ovih na vlasti je sve moguće za očekivati, toliko se upinju da nam objasne kako smo sad prvi na svim tabelama da izaziva dodatnu sumnju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam cifre, gledam grafove, i meni lici da je world zalomio krivu, pa jos kad dodamo vakcine - ih, gde ce nam biti kraj!!

 

Btw, cak i drzave sa sojevima koji s brze sire (UK i Juzna Afrika) imaju trend opadanja (Juzna Afrika ima blaze mere nego NL).

 

Rano je da slavimo, ali ja cu da se nadam da ovo ide ka smirivanju ove godine

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

Jel ima nekih vesti o vakcinisanju u Južnoj Africi ili tamo leto odrađuje posao oko smanjivanja broja zaraženih ?

 

Nisu jos ni poceli!

 

"Health Minister Zweli Mkhize has said that he expects the first batch to arrive in the country on 1 February, with vaccine distribution starting 10 to 14 days later."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Ono što sam zaboravio da pomenem je i da je to zvanična statistika tako da je moguće da je i ona lažirana da bi se sakrio stvarni broj umrlih od korone. Od ovih na vlasti je sve moguće za očekivati, toliko se upinju da nam objasne kako smo sad prvi na svim tabelama da izaziva dodatnu sumnju.

 

Nisam siguran da je moguce lazirati ukupan broj preminulih u toku godine, to bi verovatno malo teze islo...Ali da ne kazem dvaput.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...