Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

22 minutes ago, Helena said:

Gde mu ne treba, vidiš da je bio pozitivan tri puta, napisala sam preko nekoliko da smo imali ženu bolesnu u aprilu, evo sad i u oktobru...

 

@Hugo Punch ljudi, ne preterujte, niste lekari, ne možeš da se pozivaš na tekst u novinama i daješ takav savet!

 

Tekst u novinama nema veze sa savetom.

 

Savet je od Dejana Žujovića lično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, User said:

Dođoh na ovo smeće od foruma na preporuku dobrog drugara. Dade mi čovek link i kaže "idi pročitaj tamo, ima ljudi, lepo pišu, dosta znaju, lepo objašnjavaju, itd". Kasno sakpirah da je ovaj forum naslednik bivšeg B92 foruma, foruma na kom je od nastanka do gašenja vladalo sirovo jednoumlje. Da sam to znao, verovatno ne bih ni sekunde uložio.

 

Pa nema potrebe da se zadrzavas onda?

 

@implant Za to da li je potrebna buster doza savetovao sam se sa doktorom Jankovicem iz Nisa i Milankom Seklerom. Za to koju uzeti sa Dejanom Zujovicem. Nisam blesav da ti dajem savete preko novina, ovo je sve na osnovu konsultacija sa lekarima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Tekst u novinama nema veze sa savetom.

 

Savet je od Dejana Žujovića lično.

Ja ni ne znam ko je to, a nisam dužna ni da znam...

 

Ti si dao savet i dole stavio link, umesto da si napisao da Dejan Žujović preporučuje to i to...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, User said:

 

Dođoh na ovo smeće od foruma na preporuku dobrog drugara.

Počneš sa kvalifikacijom tipa "ovo smeće od foruma", a posle lamentiraš kako su te u odgovorima "omalovažavali" ili nešto slično.  Pa ako ti se ne sviđa forum tvoje "ljudsko pravo" je da ne učestvuješ u njegovom radu. Ispiši se i doviđenja. Nikome neće nedostajati još jedan antivakser-provokator.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Helena je upravu kad kaze da ne treba deliti savete u vezi bilo cega ovde na forumu jer nismo strucnjci, pa ni od onih koji se prestavljaju da su strucniji, jer je ovo ipak forum i nikad nismo sigurni da li je neko zaista doktor ili strucan. isto to pise gore u crvenom iznad teme. samo sto mnogi to ne citaju pa dele savete, npr koju vakcinu primiti, i tako to. to su isto saveti koje svaki pojedinac treba da sam odluci uz konsultaciju sa strucnim licem.

Isto tako ni savete od dr zujovica ili od bilo koga, ili seklera . 

napadate helenu sto pise direktno sa terena i o pravom stanju kod nas u bolnicama, barem tamo gde ona radi, ako kod nas nije propisana obavezna vakcinacija medicinskih radnika sta ima da dajete savete kako bi vi to resili. otvorite vase bolnice pa resavajte kako bi vi voleli . 

sta drugo da vam kazem.

 

 

Edited by Tomiprunet
  • Like 2
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

 

 

9 minutes ago, Tomiprunet said:

Helena je upravu kad kaze da ne treba deliti savete u vezi bilo cega ovde na forumu jer nismo strucnjci, pa ni od onih koji se prestavljaju da su strucniji, jer je ovo ipak forum i nikad nismo sigurni da li je neko zaista doktor ili strucan. isto to pise gore u crvenom iznad teme. samo sto mnogi to ne citaju pa dele savete, npr koju vakcinu primiti, i tako to. to su isto saveti koje svaki pojedinac treba da sam odluci uz konsultaciju sa strucnim licem.

Isto tako ni savete od dr zujovica ili od bilo koga, ili seklera . 

napadate helenu sto pise direktno sa terena i o pravom stanju kod nas u bolnicama, barem tamo gde ona radi, ako kod nas nije propisana obavezna vakcinacija medicinskih radnika sta ima da dajete savete kako bi vi to resili. otvorite vase bolnice pa resavajte kako bi vi voleli . 

sta drugo da vam kazem.

 

 

Helena se zahvaljuje pre svega, i malo je wow  :lol_2:

 

Radim u Domu Zdravlja, nekad sam radila u bolnici...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Hugo Punch hvala na informacijama, znam da si ti kontaktirao neke lekare... Žujović i Šekler mi deluju skroz ok, u celom ovom ludilu.

 

@Helena kapiram šta pokušavaš da kažeš i da imaš dobru nameru, zato bih želeo da još jednom podvučem da ja ovaj forum posmatram kao mesto gde se neobavezno razmenjuju informacije. Naravno da svako treba da, na prvom mestu, konsultuje lekare kada su ovakve stvari u pitanju. Ovo naše pisanije ovde je više prijateljski čet, prenošenje vesti i informacija koje je neko čuo, sve sa ciljem da malo lakše prođemo kroz ovu situaciju...ništa više od toga. Meni se podrazumeva da, ako budem išao na treću dozu, popričam sa lekarima i saznam njihovo mišljenje - to je najnormalnija stvar, oni sigurno najbolje znaju. Uzmi u obzir da je i Žujović, čije je mišljenje Hugo preneo, pulmolog sa velikim iskustvom u borbi protiv korone, nije baš neki rendom lik sa interneta.

Edited by implant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, User said:

 

 

* * * * *

 

Dođoh na ovo smeće od foruma na preporuku dobrog drugara. Dade mi čovek link i kaže "idi pročitaj tamo, ima ljudi, lepo pišu, dosta znaju, lepo objašnjavaju, itd". Kasno sakpirah da je ovaj forum naslednik bivšeg B92 foruma, foruma na kom je od nastanka do gašenja vladalo sirovo jednoumlje. Da sam to znao, verovatno ne bih ni sekunde uložio.

 

 

Dobrodošao. Nemoj da budeš tako strog nije da baš vlada jednoumlje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je @User u logika da neće vakcinu, onda je za njega dobro što je makar preležao (ima nekakva antitela, reakciju imunog sistema), teško/nikako će se on ubediti da se bocne, imam mnogo sličnih slučajeva okolo.

 

Što se tiče lekara, koje to oni savete mogu da daju u vezi treće doze, kada niko nema dovoljno iskustva/nije prošlo dovoljno vremena da bi se izvukli neki konkretni zaključci.

 

Meni je jedino logično da prate dobijena uputstva.

 

Na osnovu koje situacije sa terena može da se izvuče konkretan zaključak?

 

Recimo, moja žena vakcinisana AZ-om u maju. Kad ona da primi treću dozu? Ako u Srbiji ima malo takvih, a u Britaniji ih ima mnogo i ako su tamo rekli da ne treba odmah, meni logično da ona sačeka do sledeće godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, User said:

Dođoh na ovo smeće od foruma

Kakav pocetak... 

Zasto bi iko od ljudi koji ovde pisu odgovarao na tvoj post kad si nas sve ovako kolektivno omalovazio. 

Procitah sve sto si napisao i ne nadjoh odgovor na pitanje: koji je tvoj glavni razlog sto se nisi vakcinisao?

Tri puta si prelezao koronu, ja jednom (deset dana u krevetu, temperatura 40C cetiri dana, strasni bolovi u celom telu, kasalj nikad vidjen u zivotu koji je trajao oko mesec dana) i cim je bilo moguce vakcinisala sam se i ni jedan antivakser na svetu me ne bi mogao nagovoriti da to ne uradim, zasto ti nisi, bas me zanima.

Vise od vakcine me plasi hrana koju jedemo i vazduh koji disemo. Vakcinu su napravili uceni ljudi, prosla je milion kontrola, a na primer jabuke koje jedemo kao nesto jako zdravo, se prskaju 24 puta od strane ljudi koji su malo placeni, nezadovoljni poslom i zivotom i koje niko osim savesti ne kontrolise. Da li oni uopste znaju da odrede koliko tog otrova treba nasuti u cisternu prskalice da bi se dobila propisana koncentacija i kojom brzinom treba da voze traktor da bi se onda sabrzaj te cisterne rasporedio na dovoljno veliku povrsinu tako da bude ucinkovito, a ne bude preotrovno za biljku? Jako komplikovan i veoma odgovoran proces poveren ljudima koji nisu kadri da se njime bave i koje niko zivi ne kontrolise. 

Edited by Milica
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Pred prijem same vakcine rade najrazličitiji profili lekara, dermatolozi, hirurzi, pedijatri, šta su već sve uspeli da nahvataju, sve sam stručnjak iz uže oblasti do stručnjaka. Naravno da su ih upoznali sa osnovama i ljudi sami nešto prate i uče, ali savet Radovanovića, Šeklera, etc, mi ipak znači više od lekara drugih usmerenja koji tu imaju znanje sa osnovnih studija medicine i neko na brzaka priučeno stručno znanje. Sorry, ali to mi nisu neki autoriteti.

 

Svaki savet iskusnog lekara iz najuže struke vredi čuti pa i podeliti. A makar na ovom forumu, ako već ne u srpskom RL, čovek može očekivati zrele, obrazovane osobe, koje su same sposobne da filtriraju informacije i izvuku odgovarajuće zaključke. Uglavnom, naravno da ima i izuzetaka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, User said:


Nema veze što je to protivzakonito i protivustavno!?

 

* * * * *

 

Dođoh na ovo smeće od foruma na preporuku dobrog drugara. Dade mi čovek link i kaže "idi pročitaj tamo, ima ljudi, lepo pišu, dosta znaju, lepo objašnjavaju, itd". Kasno sakpirah da je ovaj forum naslednik bivšeg B92 foruma, foruma na kom je od nastanka do gašenja vladalo sirovo jednoumlje. Da sam to znao, verovatno ne bih ni sekunde uložio.

 

No, vodim se logikom "slušaj i čitaj" šta imaju da kažu neistomišljenici. Više se tako može naučiti nego slušajući i čitajući one koji su "na istim talasnim dužinama". Pročitah nekih 20tak strana (mnogo je baš da čitam 1700+ strana) i zaista sam naučio nešto na ovu temu (ne, nisam ciničan).

Uz polaznu tačku da sam za vas ovde "avaks" (iako u jezičkom smislu "antivakser" ipak ima malo drugačije značenje), samim tim prema vašoj terminologiji i glup, nepismen, idiot (i šta sve još ne), ja bih vama postavio nekoliko pitanja (pre svega bazirano na onome što sam pročitao ovde):

 

iako pretpostavljam da će ban da usledi samo nakon prve rečenice, a da se šanse mere u promilima da ovaj post ne bude protumačen kao trolovanje ili provokacija - ja ću svejedno da se raspišem, pa makar i bude uzalud (obrisano, popljuvano, kako god): možda se i desi čudo, pa neko, makar iz radoznalosti, pročita sve. konkretan odgovor ne očekujem, ali mu se ipak nadam

 

 

1. Napisa neko pre nekoliko strana da postoji određen broj avaksa koji nisu tipični avaksi već su samo nesigurni u odluku o vakcinaciji i da dok tipične avakse (idiote, glupe, zatucane) treba ignorisati, na ove nesigurne treba uticati da donesu odluku da se vakcinišu jer je to kako za njihovo dobro, tako i za dobro njihove okoline. Moje pitanje ovde glasi KAKO? Kako, u smislu opšte edukacije, a ne medicinskom terminologijom koja (zatucanom ili nezatucanom - svejedno) nije jasna? Tretirati ljude kao idiote - fakat ne daje rezultate. Mediji (bar oni koji su mainstrim) favorizuju vakcinaciju, ali to očigledno ne radi posao. Dakle, ako sam ja jedan od onih koji se nećka, koji je nesiguran - koja je to informacija koja treba mene treba da nauči da je vakcinacija ispravna i neophodna? 

2. Koji medij i koja ličnost (iz medicine, farmacije, politike, sociologije, ili nečeg desetog) je relevantna i treba je slušati po ovom pitanju? Npr, napisaste svašta za Nesterovića. Kapiram - njega ne treba slušati jer je on šta_sve_ne. No, za klasičnog avaksa - upravo je Nesterović onaj koga će slušati jer on upravo priča priču koju avaksi žele da čuju i koju nesigurni uzimaju kao razlog više da "beže" od vakcinacije. Uz sve to, prosečan avaks koji je malo više od nepismenog, sigurno se seća priče o Svinjskom gripu. Ako ništa drugo, dobar deo populacije je gledao B92 i Insajdera pre nekih 5-6 godina. Snimak je i dan danas dostupan na YT (čudi me da nije maknut). Dakle, da ponovim pitanje, ko je relevantan (pogotovo ako se uzme u obzir da deo KŠ koji imamo danas - bio je deo priče i pre desetak godina)? Možda je i pisano o tome, ali nije realno očekivati da čitam 1700+ strana.

3. Antivakserski lobi. Još jedna tema o kojoj se pisalo ovde. Može li neko da mi objasni ko i kako predstavlja antivakserski lobi? Ko je ili ko su finansijeri istog i iz kog cilja? Možda je i to navedeno negde u ovih 1700+ strana, ali u pročitanih 20tak strana ne piše (iako je lobi pomenut, ali ništa dalje od toga)

4. Nazad na medije (digresija na 2. pitanje). Na avakse uticaj imaju i društvene mere. Na društvenim mrežama se dele budalaštine poput "magnetnih kašika" (novčića, ili bilo koje druge sitne gvožđurije), "MAC adresa koje su vidljive oko vakcinisanih kada se uključi BT na mobilnom uređaju", fake vakcinacije javnih ličnosti i slično. Da pretpostavimo da osobe koje veruju u te stvari nisu predmet ubeđivanja da treba da se vakcinišu, šta raditi sa ostatkom raje koja možda čak i ne prihvata te stvari, ali zato prihvata linkove, citate ili čak samo pojedine zaključke medicinskih radnika, "eminentnih" stručnjaka i sl. (namerno sam stavio pod navodnicima - jer prosečan avaks nije dovoljno relevantan/stručan da proceni da li je neki Doktor zaista stručnjak ili nije, da li je prevarant, neznalica ili klasa, znalac). Isto tako, teško da će imati želje, volje, interesovanjem da se bavi istraživanjem ko je i šta je dotični. Dakle - kakav je uticaj društvenih mreža na neodlučne? Može li se uticaj promeniti i kako? (cenzura nije odgovor, jer cenzure verujem ima, ali ili ne dovoljno ili prosto ne radi prema očekivanjima). (by the way, ako je to bitno u mom slučaju, nisam prisutan ni na jednoj društvenoj mreži, čak ni na linkedin-u, ali sam solidno bombardovan materijalima odatle od obe strane - vaksera i antivaksera)



Da rezimiram (umesto P.S.-a). Uložih par sati ovde, što u čitanje, što u pisanje. Nije mi žao, bez obzira na epilog. Nemam nameru nikoga da ubeđujem ni ušta (izneo samo trenutnu situaciju u mom slučaju). Na kraju krajeva, sve i da imam takve namere - nakon (sto puta pomenutih) 20tak pročitanih strana, samo idiot ne bi shvatio da to nije moguće. Želim da, ukoliko je to moguće, naučim nešto ovde. Ko sam i šta sam? Ako postoji onaj ko nije post protumačio kao provokaciju i trolovanje, već je došao i do ovog reda - može znati sledeće: Neki dan proslavih 47ti rođendan. Fakultetski sam obrazovan (BU, ali bez dodira sa medicinom & farmacijom). Otac troje dece (svi mlađi od 12 god.). Materijalno dobrostojeći (za srpske i beogradske standarde), ali nisam i obezbeđen (dakle nisam nikakav buržuj). Nisam vakcinisan. Takođe, nikada do sada nisam odbio ili bio protiv vakcinacije (doduše, poslednji put sam primio vakcinu 93će, kad sam krenuo na faks, pojma nemam ni koju ni zašto - nisam ni razmišljao na temu koliko razmišljam danas). Tri puta preležao koronu do sada (jednom prošle godine, dva puta ove). Prvi i treći put bez ikakvih simptoma, drugi put sam preležao u krevetu 10tak dana, prilično loše prošao (za moje standarde/shvatanja - ali verovatno bezbolno iz perspektive onih koji su po bolnicama). Iz najbliže okoline je nekolicina bila po bolnicama, jedna starija je osoba preminula (korona se vodi kao uzrok smrti, ali ne verujem naročito u taj scenario). Dobar deo okruženja jeste vakcinisan. Zapravo, u familiji sam "jedini izrod" po tom pitanju, a među prijateljima i kolegama imam jednog zagriženog avaksa i nekolicinu koji su kažu da su nevakcinisani i kategorički odbijaju dalji/detaljniji razgovor na tu temu. Suštinski, u velikoj sam manjini. Ima li neko ovde (da zanemarim verovatno ogromnu većinu za koju sam tipičan avaks, idiot, gluperda, ili trol i provokator) ko je spreman da mi dogovori na gornja pitanja, a sa ciljem da me ubedi da trebam da odem da se vakcinišem?


Kakav god da je zaključak - ako ga uopšte ima, dobro zdravlje svima.

Brate, pusti njih pojma nemaju, sacu ja sve lepo da ti objasnim.

Dakle ovako, tacka 1. sto se tice edukacije...

Čekaj, tebi je nick USER?

Neka onda, drugi put ću da ti objasnim.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pred drugu dozu AZ pitao Seklera sta misli. Covek mi je napisao da je to sve zestoko ispolitizovano (vezano za ugruske), da svakako ima takvih slucajeva ali da ih je bilo i bice kod svakog leka, da incidencija prakticno nije veca nego kod obicnog stanovnistva, i da slobodno primim drugu dozu. Cak je napisao da ga ne bi cudilo da AZ ispadne najbolja.

 

Taj covek se zaista trudi, odgovara ljudima na poruke, svaka mu cast. Radovanovic je dosta povuceniji, ne znam je li u penziji.

 

U svakom slucaju, sve sto su mi ti ljudi rekli ispalo je 100% tacno, i ovo sad oko procenta zastite od delte i hospitalizacija i sve ostalo. Zato sam preneo savet jednog coveka koji se svakodnevno borio u crvenoj zoni. Takodje doktor Radmilo Jankovic u Nisu, covek koji se otelio od rada u trenutku kada su mnogi "strucnjaci" iz medicine pobegli glavom bez obzira. Mislim da nisu stali vise od pola godine, svakodnevno sa najgorim pacijentima. Takodje covek odgovarao na moja pitanja.

 

Ja sam samo pogresio jer nisam odmah naveo izvor. A svakako svako od nas treba metodicki da pristupi enigmi koju vakcinu primiti. Licno meni je kad sam video da se AZ odrekla profita i kad sam video napade od Fajzera bilo jasno da je AZ odlicna vakcina.

 

Jedina sramota po meni je to sto je EU kocila Sputnjik u trenutku kada nije bilo dovoljno vakcina. To je sramotno.

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Mene jako nervira sto su se sad svi, mahom nestrucni ljudi, dali u "proucavanje" i kritikovanje vakcina protiv kovida, a o milion drugih, sto puta gorih stvari uopste ne razmisljaju. Recimo o gojaznosti kod dece, povisenom holesterolu i trigliceridima, hormonima u mesu koje jedemo, pesticidima i teskim metalima u kafi koju pijemo i cigaretama koje se puse na sve strane... 

Edited by Milica
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milica said:

Mene jako nervira sto su se sad svi, mahom nestrucni ljudi, dali u "proucavanje" i kritikovanje vakcina protiv kovida, a o milion drugih, sto puta gorih stvari uopste ne razmisljaju. Recimo o gojaznosti kod dece, povisenom holesterolu i trigliceridima, hormonima u mesu koje jedemo, pesticidima i teskim metalima u kafi koju pijemo i cigaretama koje se puse na sve strane... 

 

Da se nadovezem...secas se kada je u jeku kampanje protiv AZ izasla informacija da anti-bebi pilule zapravo izazivaju ugruske izmedju 6 i 10 puta vise nego sto mozda izaziva vakcina :)

 

To je meni bio okidac da pomislim da sve moze da se ocrni ili promovise, samo je pitanje motiva.

 

90% ljudi kada kupuje namirnice ne zna sta stavlja u usta, a ipak samo su vakcine problem. Koji god lek da uzmes, on ima izlistane nuspojave (retke) od kojih se bljucovskom terminologijom receno "ledi krv u zilama", pa opet svi kljukaju lekove. Ali problem je vakcina i pobogu problem su maske...ugrozavaju im gradjanska prava.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj stariji prijatelj Francuz konacno pre 3 dana uspe da ode u Grcku ( letovi su mu otkazivani vise od godinu dana aegean kompanija je upitanju) , on je uredno vakcinisan, 3 meseca od druge doze, cak i u Atini nosi masku na ulici, dok je drugi niko ne nosi pa cak i u zatvorenim prostorijama kako on kaze, a ja mu verujem. da bi jutros dobio email od aegean da mu je povratni let otkazan. Ne razumem ovu politiku aegean kompanije, zasto otkazuju letove? a letovi su im uvek krcati. 

26 minutes ago, Milica said:

Mene jako nervira sto su se sad svi, mahom nestrucni ljudi, dali u "proucavanje" i kritikovanje vakcina protiv kovida, a o milion drugih, sto puta gorih stvari uopste ne razmisljaju. Recimo o gojaznosti kod dece, povisenom holesterolu i trigliceridima, hormonima u mesu koje jedemo, pesticidima i teskim metalima u kafi koju pijemo i cigaretama koje se puse na sve strane... 

Sta je resenje po tebi? sva ta gojaznost, holesterol trigliceridi su ustvari nuspojave strucnjaka koji su svojim savetima direktno odgovorni za sve te probleme ( jedite secer on ti daje snagu, koristite ulje i margarin jer su mast i maslac smece,....)

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@AZ nema zaista potrebe da se diskutuje o tome. Konkurencija je bukvalno sahranila vakcinu koja se, gle čuda, pokazala fantastično. Samo je jeftina i dostupna. Na sve to Brexit, merenje patke između Džonsona i ostatka EU i voila - jedna vrhunska vakcina je šejmovana za sva vremena.

 

Nema veze što su glasnogovornici tih ugrušaka, ko bi rekao, bili likovi koji su nekada bili na Fajzer pejrolu, likovi koje je Fajzer (kao i milione drugih) masTno mazao lovom godinama. 

 

Na stranu fantastičnog proizvoda koji je Biontech napravio a Fajzer proizvodio, treba biti prilično naivan i neupućen i verovati najkorumpiranijom farmaceutskoj kompaniji, ikada. Koja ima istorijat poravnanja u iznosima koji prelaze 4 milijarde dolara, samo za poslednjihh 15ak godina.

 

Verovati da će takva kompanija, koja ima takav istorijat podmićivanja lekara i državnika za regularne lekove, sada odjednom kada u rukama ima top proizvod eto naprasno promeniti stav, ono...good luck with that.

 

Znam samo, da je bilo AZ kada sam primao vakcinu, ne bih se dvoumio. Kao što se ne bih dvoumio ni kasnije za buster da je bilo AZ.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je stanje antitela koje sam radio dve nedelje nakon druge doze Fajzera, u Agram labarotoriji u Zagrebu

 

ufUdv5I.png

 

Pitanje: Pošto sam trenutno u Beogradu, a trebalo bi da primim booster, da li neko zna koja laboratorija meri atitela u ovim referentnim okvirima?

 

Jer mi ništa ne znači da sad odem negde gde će mi reći imaš hiljadu i nešto nečega, treba mi isti test, odnosno referentni okvir.

Link to comment
Share on other sites

Nije toliko bitan referentni okvir, niti je jedino bitna za cifra antitela. Ako ne uspes da nadjes isti referentni okvir ne zaludjuj se s tim i ne gubi vreme. Mozes, verujem, da posaljes upit mailom uz tu sliku labovima koji imaju stranicu i odgovorice. Ako traje predugo, samo idi kod bilo koga pouzdanog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, User said:



@Laki21

Imao bih pod-pitanja, ali mi sujeta ne dozvoljava da idem dalje. Retorika koju koristiš je neprijateljska i ne kapiram, kad si već uložio vreme da odgovoriš, koja ti je motivacija da budeš cinik (sa velikom koncentracijom da ne flertuješ previše sa kršenjem pravila foruma, a opet sa ciljom da poniziš i uvrediš)? Zar ne bi trebao da bude tvoj cilj (oprosti ako sam doneo pogrešan zaključak) da što više ljudi bude vakcinisano (zbog opšteg dobra, jelte)?

 

Što se tiče vere - nisam vernik, ali to i nije tema.

 

No, kao što rekoh, nisam došao na ovaj forum (ma koliko imam negativan stav o istom) da bih se svađao ili da bi nekoga ubeđivao u nešto. Došao sam jer sam preporuku dobio. Otvorenog sam uma. Čitam. Učim. Nije me sramota što neke stvari ne znam. Sramota je omalovažavati onoga ko ne zna, ali ti fakat tu lekciju nisi učio ili hteo da učiš. No, pošto ovde ja tražim odgovore na neka pitanja (dakle tražim: uslugu, savet, znanje) - neću se baviti deljenjem lekcija iz vaspitanja. Nije tema, a nemam ni interes u tome.

 

Bold 1. Tako je, retorika (a i ponašanje uživo) prema avaksima je neprijateljsko. Smatram ih OPASNIM maloumnicima. Opasnim, jer ugrožavaju druge, naročito ljude koji ne mogu da budu imunizovani (moja tašta npr, na imunoterapiji zbog raka) a takvih ima do 10% u svakom društvu.

 

Maloumnim - to je činjenica - jer samo maloumna osoba DANAS u odnosu na dostupne podatke nije u stanju da isprocesuira da vakcinacija donosi veći benefit od eventualnog zaražavanja.

 

Prosečan avaks sem što je malouman, takođe je i agresivan, odnosno, sa neobjašnjivim samopuzdanjem i bez ikakve zadrške propagira svoje kretenluke, od svi vakcinisani će pomreti do virus nije identifikovan.

 

Meni je u maju umrla majka od posledica korone dobijene u decembru. Prvo je ostala potpuno nepokretna, a virus ju je potpuno ruinirao. Borilaa se pet meseci i na kraju organizam više nije izdržao.

 

I naravno, javila su se avaks govna koja su našla za shodno da me upozore da mi majka uopšte nije umrla od kovida, nego od______________, mrzi me da nabrajam. Takve sam oterao pravo u kurac, a ako se ikada desi da mi to kaže neko uživo, dobiće pesnicu pravo u glavu.

 

Bold 2. Svako ko veruje u avaks kretenluke je avaks vernik. To je još jedan razlog zbog kojeg kod avaksa postoji insuficijencija procesuiranja podataka, jer vera ne dozvoljava ništa što nije u skladu sa dogmom/agendom. Kao kad zatucanom hrišćaninu/islamisti whatever pokušaš da objasniš da Bog ne postoji. Ne mere.

 

Bold 3. Ti si došao na SMEĆE OD FORUMA. Tvoje reči.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@User ti si, očigledno, jedan od srećnika koji relativno bezbolno prolazi kada ga korona dokači. Nadam se da ti nije sporna činjenica da ima dosta ljudi koji nisu te sreće, tj. da je ovo za nekoga vrlo opasan, pa i smrtonosan virus? Ne veruješ, valjda, da su svi ovi izveštaji o ljudima koji su umrli ili prošli sa trajnim oštećenjima kardiovaskularnog sistema (npr.), obična laž?

 

E sada, zašto bi trebalo da se vakcinišeš - kao što neko reče, da ne dobiješ koronu i četvrti put. Čak i da je u pitanju običan grip (a nije), 3 puta oboleti u relativno kratkom vremenskom periodu nije nimalo naivno. Ti ne možeš da znaš kako će tvoje telo reagovati ako još jednom zakačiš virus, a još gore ako zakačiš neku mutaciju. I, ne daj Bože, možda ne budeš imao toliko sreće kao što si imao. Naravno, sada možeš da kažeš da vakcine nisu ispitane ili da je njihova efikasnost protiv novih sojeva diskutabilna. Koliko ja znam, dato je preko 5 milijardi doza vakcina i ne vidim da je krenulo ostvarivanje nekog zlog plana, ili čega već...vidim da se razvijene zemlje polako otvaraju, oprezno vraćaju u normalu. Sve je to lako proveriti ako želiš, neki članovi foruma su ti već postavili linkove do korisnih informacija, bez obzira na bezobrazan ton kojim si se obratio svima nama ovde. Ako ne želiš da prihvatiš očigledne činjenice i više ti prija da čitaš stavove koji potvrđuju tvoje mišljenje da je vakcinacija nepotrebna, ili čak opasna, ne znam šta da ti kažem.

 

I da, antivakserski lobi stvarno postoji i zarađuje pare od toga. Zarađuje tako što negira zvaničnu nauku, dejstvo vakcina, i preporučuje lečenje alternativnim metodama koje se, vidi čuda, debelo plaćaju - dok su vakcine kod nas besplatne. Kome verovati - rendom (uglavnom polupismenim) likovima sa opskurnih FB grupa koji ostavljaju nipodaštavajuće komentare na rad lekara, pa čak i na vesti o umrlima? Nestoroviću? Ili Žujoviću, npr., čoveku koji svakodnevno leči obolele od kovida i sam ga je imao? Uz dužno poštovanje, ne sećam se da sam Nestorovića video sa skafanderom, u crvenoj zoni. Možda je on dobar pedijatar, pojma nemam, ali zašto bi on bio neki autoritet u vezi korone a lekari na prvoj liniji fronta koji kume i mole da se ljudi vakcinišu nisu, to ne mogu da shvatim. Ili su možda svi ti lekari deo podlog plana da nas pobiju neki moćnici? Pa, ima elegantijnih načina za to; pošto su i farmaceutske kuće deo plana, mogu samo da roknu cijanid u 10 najkorišćenijih lekova na svetu i voila, plan je ispunjen. Ne vidim čemu mlaćenje sa vakcinama i zaustavljanje života na celoj planeti i gubljenje grdnih para, imaš li ti neku ideju?

Edited by implant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Laki21 Ja avakse gledam kao infantilne ljude. Ljude koji ne umeju ili ne zele da svoj zivot uzmu u svoje ruke i onda odbijaju da preuzmu odgovornost za sebe sve pod izgovorom da ih neko cipuje, truje ili slicno. I onda naravno kad ispadne sranje imaju koga da optuze, ali nikako to nisu oni, vec strane sile, jehovini svedoci, cia, bia i ostali vitezi templari.

 

Mi smo infantilna nacija. Od toga kako gledamo politicare kao bogove do toga kako se odnosimo prema svom zdravlju, pa sve do ovakvih situacija gde im je lakse da optuze NEKOG za cipovanje nego li da zastite zivote sebe i drugih.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...