Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 
Mogu svakakvi obrti da se dese. Citam da bi u skorijoj buducnosti nevakcinisani mogli da doprinesu nastajanju novih mutacija, jer virus moze da mutira samo u ljudskom telu. 
Naravno, u tome je najveća opasnost. A nove mutacije mogu da izbegnu dejstvo vakcine, pa ćemo svi da kukamo.

Obavezna vakcinacija je jedini izlaz, pošto su dosadašnji pokušaji edukacije stanovništva pokazali da veliki procenat istog za to nije sposoban.
  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Obavezna vakcinacija je jedini izlaz, pošto su dosadašnji pokušaji edukacije stanovništva pokazali da veliki procenat istog za to nije sposoban.

 

 

Uh, pa nemoj tako, vidiš da je stanovništvo edukovano i već ima doktorate koje dele Facebook College, Youtube University i slične eminentne institucije. Evo kod nas su umalo premlatili one što prskaju komarce jer znaju da je to čarobna smeša koja baca koronu, a pročitao sam negde (neproverena vest) da su čak i pucali na avion koji zaprašuje komarce baca koronu. O, strani nemački plaćeniče, ne kažu tebi tvoji mentori da je sve ovo zakuvao Bil GejC da bi nas čipovao kroz 5G mrežu kako bi se uništilo vaskoliko srpstvo sa sve Kosovom i ćirilicom u paketu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eddard said:

Naravno, u tome je najveća opasnost. A nove mutacije mogu da izbegnu dejstvo vakcine, pa ćemo svi da kukamo.

Obavezna vakcinacija je jedini izlaz, pošto su dosadašnji pokušaji edukacije stanovništva pokazali da veliki procenat istog za to nije sposoban.

 

Pre svega treba ubrzati vakcinaciju (globalno). Kaska se sa tim.

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyber said:

 

Pre svega treba ubrzati vakcinaciju (globalno). Kaska se sa tim.

 

Eh, ima i zemalja gde možeš da biraš vakcinu i gde se deli po komšiluku i šakom i kapom, al' domicilno stanovništvo neće da se šprica tak'im đavoljim rabotama jer vrlo dobro zna da je korona izmišljena da se otme srce i duša Srbije i da nam podli Bil GejC ubaci te čipove pa da postanemo tamo neki Jevropljani ili bar Amer'kanci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

Eh, ima i zemalja gde možeš da biraš vakcinu i gde se deli po komšiluku i šakom i kapom, al' domicilno stanovništvo neće da se šprica tak'im đavoljim rabotama jer vrlo dobro zna da je korona izmišljena da se otme srce i duša Srbije i da nam podli Bil GejC ubaci te čipove pa da postanemo tamo neki Jevropljani ili bar Amer'kanci.

 

Eh, treba sacuvati seme & pleme.  

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Eh, ima i zemalja gde možeš da biraš vakcinu i gde se deli po komšiluku i šakom i kapom, al' domicilno stanovništvo neće da se šprica tak'im đavoljim rabotama jer vrlo dobro zna da je korona izmišljena da se otme srce i duša Srbije i da nam podli Bil GejC ubaci te čipove pa da postanemo tamo neki Jevropljani ili bar Amer'kanci.

Isto tako je foto apart onomad izmišljen da ukrade dušu onome ko je fotografisan 😉

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyber said:

Eh, treba sacuvati seme & pleme.  

 

Eh, šta da radim kad sam izdajnik i primio sam GejCovog Pajsera... Moraću da pozovem nekog popa da me okadi kako bi se mrski čip deaktivirao 🤣

1 minute ago, urosg3 said:

Isto tako je foto apart onomad izmišljen da ukrade dušu onome ko je fotografisan 😉

Upravo zato se pripadnici nebeskog naroda slikaju kineskim mobilnim telefonima jer su i ti fotoaparati đavolja rabota 🤣

Link to comment
Share on other sites

Jbt planiram da dodjem u Srbiju u septembru, ali kako vi najavljujete , nema nista ove godine od dolaska u nase krajeve. Razlog je da su ovi moji ko talibani, jedna od najstrozih zemalja u Evropi po pitanju korone. A da, umalo ne zaboravih jedno malo zapazanje. Ono sto ja poznajem naroda dole (a znam ih dosta) medju njima i moji dobri poznanici, neka rodbina ne zele da se vakcinisu. Zajednicko je za sve njih da su visoko obrazovani ljudi. Volio bih da mi neko objasni ovaj fenomen.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Btw, osećao sam se opet kao prase u Teheranu danas sa maskom u prodavnici... Doduše, i prodavačica je imala jednu... Ispod nosa.


Ja danas izašao iz stana na brzinu da kupim nešto i pukne mi maska a mrzelo me da se opet penjem na sesti sprat ali se u poslednji čas setim da dežurna apoteka, koja je mi je prakticno usput, ima i šalterski prodaju.  Dodjem na taj prozor i čekam da apotekarka usluzi sve koji su već unutra ne bi li me primetila. Kad se to desilo vice mi sa svog šaltera Morate da udjete, kažem Nemam masku, zato sam i došao. Odgovor Nema veze dodjite unutra.

Na kraju sam bez maske ušao da kupim masku i neprijatno sam se osetio

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, koca popovic said:

Jbt planiram da dodjem u Srbiju u septembru, ali kako vi najavljujete , nema nista ove godine od dolaska u nase krajeve. Razlog je da su ovi moji ko talibani, jedna od najstrozih zemalja u Evropi po pitanju korone. A da, umalo ne zaboravih jedno malo zapazanje. Ono sto ja poznajem naroda dole (a znam ih dosta) medju njima i moji dobri poznanici, neka rodbina ne zele da se vakcinisu. Zajednicko je za sve njih da su visoko obrazovani ljudi. Volio bih da mi neko objasni ovaj fenomen.

 

A zasto ne bi dosao? (osim ako si u Australiji)

 

Ja sam od pocetka pandemije bila vec 4 puta u Srbiji, 2 puta na Floridi, jednom u Madjarskoj, jednom u Hrvatskoj - ispostujes sve sto se trazi, testovi, mere, sad jos i vakcina....ne znam cega se toliko plasis/plasite?

 

Doduse, pravim probleme u rodbini - brat od tetke, zivi s porodicom u Minhenu, nije bio u BG kod svoje mame jos od zime 2019/2020. Mama mu je u poznijim godinama, pita kad planira da dodje (inace je dolazio dva puta godisnje po nekoliko nedelja), on kaze da nije lako doci zbog pandemije....i onda tetka potegne mene kao slucaj koji stize svuda! 

 

Kad sam rekla da krecem sad u petak opet, mislim da je hteo da me ubije 😄

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Eh, šta da radim kad sam izdajnik i primio sam GejCovog Pajsera... Moraću da pozovem nekog popa da me okadi kako bi se mrski čip deaktivirao 🤣

Vidiš, stvarno ne znam kako se biznismeni iz SPC (oni što voze besna kola dok im freske u crkvama propadaju) toga još nisu setili?! Laki profit. 

4 minutes ago, Sunshine State said:

Ja sam od pocetka pandemije bila vec 4 puta u Srbiji, 2 puta na Floridi, jednom u Madjarskoj, jednom u Hrvatskoj -

Ima se, može se

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

Vidiš, stvarno ne znam kako se biznismeni iz SPC (oni što voze besna kola dok im freske u crkvama propadaju) toga još nisu setili?! Laki profit. 

Ima se, može se

 

Nema to veze s novcem -  moj brat od tetke moze da me kupi, no svejedno se nije usudio za godinu i po da sedne u auto i za 10-ak sati voznje ode u Bg....a isao je za Srbiju uvek mnogo radje nego ja.

 

Razumela sam onaj pocetni strah, dok se nije znalo sta, kako, kad, gde....ali, sad vec nije takva kataklizma

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, koca popovic said:

Jbt planiram da dodjem u Srbiju u septembru, ali kako vi najavljujete , nema nista ove godine od dolaska u nase krajeve. Razlog je da su ovi moji ko talibani, jedna od najstrozih zemalja u Evropi po pitanju korone. A da, umalo ne zaboravih jedno malo zapazanje. Ono sto ja poznajem naroda dole (a znam ih dosta) medju njima i moji dobri poznanici, neka rodbina ne zele da se vakcinisu. Zajednicko je za sve njih da su visoko obrazovani ljudi. Volio bih da mi neko objasni ovaj fenomen.

Pa objašnjen je više puta, radi se o totalnoj slobotomiji. U principu, džudža i glupander sa diplomom je i dalje džudža i glupander. Možda je i naučio neki zanat, ama džudža i glupander, i šlus. Iliti, magare u Beč, magare iz Beča :twak:

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

 

A zasto ne bi dosao? (osim ako si u Australiji)

 

Ja sam od pocetka pandemije bila vec 4 puta u Srbiji, 2 puta na Floridi, jednom u Madjarskoj, jednom u Hrvatskoj - ispostujes sve sto se trazi, testovi, mere, sad jos i vakcina....ne znam cega se toliko plasis/plasite?

 

Doduse, pravim probleme u rodbini - brat od tetke, zivi s porodicom u Minhenu, nije bio u BG kod svoje mame jos od zime 2019/2020. Mama mu je u poznijim godinama, pita kad planira da dodje (inace je dolazio dva puta godisnje po nekoliko nedelja), on kaze da nije lako doci zbog pandemije....i onda tetka potegne mene kao slucaj koji stize svuda! 

 

Kad sam rekla da krecem sad u petak opet, mislim da je hteo da me ubije 😄

 

E, pa draga Suncice nije to bas tako. Norveska je ako ne najzaguljenija zemlja, onda je jedna od dvije , mozda tri najteza po pitanju korone. Npr od juce su stupile na snagu neke olaksice, ali to nije ni blizu tome kako je kod tebe. Mali primjer. I pored svih nekih olaksica , na snazi je i dalje glavne preporuka da se ne putuje bez nuzne potrebe. Zvuci bezazaleno, ali ako se bilo sta desi nepovoljno (blago receno) niko nema neku obavezu prema tebi koji si putovao. Misli se na nadokndu karata, osiguranja itd. Preko noci donose odluke o zabranama, karantinu itd. Ovdje je karantin 10 dana o nasem trosku , u hotelu kod aerodroma (ne kod kuce). Sto ce reci platis 5000 kruna za nista, nisi na poslu.... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koca popovic said:

E, pa draga Suncice nije to bas tako. Norveska je ako ne najzaguljenija zemlja, onda je jedna od dvije , mozda tri najteza po pitanju korone. Npr od juce su stupile na snagu neke olaksice, ali to nije ni blizu tome kako je kod tebe. Mali primjer. I pored svih nekih olaksica , na snazi je i dalje glavne preporuka da se ne putuje bez nuzne potrebe. Zvuci bezazaleno, ali ako se bilo sta desi nepovoljno (blago receno) niko nema neku obavezu prema tebi koji si putovao. Misli se na nadokndu karata, osiguranja itd. Preko noci donose odluke o zabranama, karantinu itd. Ovdje je karantin 10 dana o nasem trosku , u hotelu kod aerodroma (ne kod kuce). Sto ce reci platis 5000 kruna za nista, nisi na poslu.... 

 

Pa vidi, sve ima cenu...

Meni je deo posla da procenjujem benefit-risk ratio, a tako gledam na vecinu stvari u zivotu....sto ne znaci da ne razumem da drugi razlicito razmisljaju.

Brata od tetke, doduse, ne razumem....znam da moze i ima, pa mi nije jasno cega se plasi (radi od kuce, nema hotelski karantin, itd....)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Sunshine State said:

moj brat od tetke moze da me kupi

Nisam znao da si na prodaju :classic_biggrin:

 

25 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa objašnjen je više puta, radi se o totalnoj slobotomiji

Al me nasmeja, ovaj izraz nisam dosao čuo :roflmao:

Edited by Darko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sunshine State said:

 

A zasto ne bi dosao? (osim ako si u Australiji)

 

Ja sam od pocetka pandemije bila vec 4 puta u Srbiji, 2 puta na Floridi, jednom u Madjarskoj, jednom u Hrvatskoj - ispostujes sve sto se trazi, testovi, mere, sad jos i vakcina....ne znam cega se toliko plasis/plasite?

 

Doduse, pravim probleme u rodbini - brat od tetke, zivi s porodicom u Minhenu, nije bio u BG kod svoje mame jos od zime 2019/2020. Mama mu je u poznijim godinama, pita kad planira da dodje (inace je dolazio dva puta godisnje po nekoliko nedelja), on kaze da nije lako doci zbog pandemije....i onda tetka potegne mene kao slucaj koji stize svuda! 

 

Kad sam rekla da krecem sad u petak opet, mislim da je hteo da me ubije 😄

 

Imamo datum! Cerka stize 24 Jula.....i sad me muci pitanje da l su svi ti avioni koji nisu leteli godinu dana ispravni, da nisu zardjali, da li su piloti u treningu ili ih skupljaju s koca i konopca a tek sve te avio kompanije koje su bankrotirale, da li imaju para za dovoljno goriva.....mislim, bem ti coronu kad moram i o ovome da lupam glavu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pletilja said:

Imamo datum! Cerka stize 24 Jula.....i sad me muci pitanje da l su svi ti avioni koji nisu leteli godinu dana ispravni, da nisu zardjali, da li su piloti u treningu ili ih skupljaju s koca i konopca a tek sve te avio kompanije koje su bankrotirale, da li imaju para za dovoljno goriva.....mislim, bem ti coronu kad moram i o ovome da lupam glavu.

 

Ne kažu bez razloga: Ne daj mi, bože, što mi majka misli, nego, što mi žena misli komšija misle.

 

:classic_biggrin:

  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt planiram da dodjem u Srbiju u septembru, ali kako vi najavljujete , nema nista ove godine od dolaska u nase krajeve. Razlog je da su ovi moji ko talibani, jedna od najstrozih zemalja u Evropi po pitanju korone. A da, umalo ne zaboravih jedno malo zapazanje. Ono sto ja poznajem naroda dole (a znam ih dosta) medju njima i moji dobri poznanici, neka rodbina ne zele da se vakcinisu. Zajednicko je za sve njih da su visoko obrazovani ljudi. Volio bih da mi neko objasni ovaj fenomen.
Univerziteti u Srbiji su za lomaču...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ja se u Srbiji osecam samo kao prase.

Pa to, zasto ici do Teherana, kad je dovoljno biti u Srbiji.

 

edit:

Znam da se ne mogu porediti Subotica i BGD pa ni Tavankut-BGD

ali ovde u prodavnicama se nose maske. Usao pre neki dan u prodavnicu u Tavankutu, i stvarno sam zaboravio staviti masku, ne znam sta mi je bilo. Nisam usao 1m, a prodavacica vise stavi masku. Bilo me je sramota sto je nisam stavio.

U Subotici barem gde ja idem Lidl, Maxi, svi nose maske, dobro neki do nosa, ali i to je bolje nego da ne. Na ulazima u banke gde se stvaraju redovi, ljudi nose maske. Po korzou i na ulici ne nose. U kaficima ne nose uglavnom su svi sad u bastama. 

 

Poenta je , da od pocetka pandemije gde treba maska uvek je stavim ( sem tog izuzetka kad me je prodavacica upozorila) , cak i kad izidjem iz prodavnice a ruke mi pune kesa, ne skinem masku do auta ( ako izlazim iz Maxia do auta imam dosta da hodam ) niko me ne gleda popreko, ili se smeje.

 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...