Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, Kronostime said:

Jutro sa Urosem

:roflmao:

Ma idi sve floskule znam, naučio za 5, mogu bre da predajem imunologiju, virusologiju, relativizaciju sve potrebne veštine da bidnem istaknuti član KrŠ
A tek što mogu da budem ozbiljan, zabrinut, da uzdišem na tv, jao šta sve mogu da budem 🙂

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

uža specijalnost scenska šminka 🙂

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma da li pratite ali Fauci je pod teskim napadom nakon sto su u medijima izasli hiljade mailova iz prva 3 meseca pandemije. On tvrdi da mediji tumace van konteksta. Nisam sigurna sta je tacno a sta tendeciozno tumacenje medija, jer nisam pogledala mailove koji su objavljeni, a ko zna sta nije objavljeno.

Jedna stvar koja deluje tacna, je da je "koncenzus" naucnika u to vreme, kojim je cenzurisana teorija da je virus potekao iz labaratorije u Wuhanu, bio organizovan od strane coveka koji je ucestvovao u finansiranju labaratorije. I da su naucnici koji su tvrdili drugacije ucutkani.

Vidim samo da Bela Kuca u saradnji sa MSM radi damage control.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma da li pratite ali Fauci je pod teskim napadom nakon sto su u medijima izasli hiljade mailova iz prva 3 meseca pandemije. On tvrdi da mediji tumace van konteksta. Nisam sigurna sta je tacno a sta tendeciozno tumacenje medija, jer nisam pogledala mailove koji su objavljeni, a ko zna sta nije objavljeno.

Jedna stvar koja deluje tacna, je da je "koncenzus" naucnika u to vreme, kojim je cenzurisana teorija da je virus potekao iz labaratorije u Wuhanu, bio organizovan od strane coveka koji je ucestvovao u finansiranju labaratorije. I da su naucnici koji su tvrdili drugacije ucutkani.

Vidim samo da Bela Kuca u saradnji sa MSM radi damage control.

Video sam, i svukao sam mailove da mezetim na miru u dokolici. Ono što mi je jasno da Fauči tvrdi da su "van konteksta" zanima me odgovor na pitanje - a koji je stvarno kontekst? Jesi uspela da razabereš koji je kontekst želeo uvaženi od_nula_do_dve_maske Fauči? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Video sam, i svukao sam mailove da mezetim na miru u dokolici. Ono što mi je jasno da Fauči tvrdi da su "van konteksta" zanima me odgovor na pitanje - a koji je stvarno kontekst? Jesi uspela da razabereš koji je kontekst želeo uvaženi od_nula_do_dve_maske Fauči? 

Za sada koliko sam ga razumela, on se brani sa "nismo znali, pa su se stvari menjale". Ono sto mi nije jasno, je da u mailovima ima jasna upozorenja iz struke da ono sto govori, mozda nije tacno. Pa mi deluje da mozda nije hteo da zna, plausible deniability, u najmanjem slucaju. 

BTW u jednom mailu, kako mediji govore, on explicitno tvrdi da ga Trampova administracija nije cenzurisala uopste, I da on govori sta hoce. Malo je onda sumnjicavo zasto je po dolasku Bidena tvrdio da je konacno slobodan da prati nauku. Pogotovo sto znamo da su njegove izjave cesto bile u suprotnosti sa Trampovim zeljama.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Za sada koliko sam ga razumela, on se brani sa "nismo znali, pa su se stvari menjale". Ono sto mi nije jasno, je da u mailovima ima jasna upozorenja iz struke da ono sto govori, mozda nije tacno. Pa mi deluje da mozda nije hteo da zna, plausible deniability, u najmanjem slucaju. 

BTW u jednom mailu, kako mediji govore, on explicitno tvrdi da ga Trampova administracija nije cenzurisala uopste, I da on govori sta hoce. Malo je onda sumnjicavo zasto je po dolasku Bidena tvrdio da je konacno slobodan da prati nauku. Pogotovo sto znamo da su njegove izjave cesto bile u suprotnosti sa Trampovim zeljama.

Potpuno je jasno da su se stvari, na temu odakle je nastao virus menjaju. Pa teza koja je u početku prihvatljiva izrodi se u neprihvatljivu kao posledica promene izvršne vlasti. To je možda samo USA javnosti neobično, a nama je potpuno jasno.
Ono što je nama neobično je da se Fauči brani, demonstrira potrebu da odbrani svoju etičnost, e na to nismo navikli. Zamisli samo npr da Kon krene da se brani, nemoguće zar ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Potpuno je jasno da su se stvari, na temu odakle je nastao virus menjaju. Pa teza koja je u početku prihvatljiva izrodi se u neprihvatljivu kao posledica promene izvršne vlasti. To je možda samo USA javnosti neobično, a nama je potpuno jasno.
Ono što je nama neobično je da se Fauči brani, demonstrira potrebu da odbrani svoju etičnost, e na to nismo navikli. Zamisli samo npr da Kon krene da se brani, nemoguće zar ne?

Zamisli da McLeod prizna da Sinopharm vakcina valja.

 

062082a1acc370ab679445475327335d.gif

 

:smiley33:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Potpuno je jasno da su se stvari, na temu odakle je nastao virus menjaju. Pa teza koja je u početku prihvatljiva izrodi se u neprihvatljivu kao posledica promene izvršne vlasti. To je možda samo USA javnosti neobično, a nama je potpuno jasno.
Ono što je nama neobično je da se Fauči brani, demonstrira potrebu da odbrani svoju etičnost, e na to nismo navikli. Zamisli samo npr da Kon krene da se brani, nemoguće zar ne?

Pa malo je drugacije ovde. Ako nema kredibiliteta za strucnjake, onda politicari nemaju koristi od njih. Ocigledno i Lancet sada gubi kredibilitet, jer se otkriva da su objavili pismo "strucnjaka" iako su ocigledno znali da postoji konflikt interesa, a dozvolili su da javno podrze izjavu da nikakav interes nije postojao.

Medije da i ne pominjem, kako sad tiho priznaju da su pisali bias textove, i da niko nije istrazivao sta stoji iza svega, posto im politicki nije odgovaralo.

 

Naravno iza svega stoje pare i politika.

To nije iznenadjenje. Medjutim, ocigledno dokazuje zasto je sloboda govora bitna, i zasto ne treba etiketirati stvari kao teoriju zavere, posto je jedna zavera upravo otkrivena. Cak i ako nije bilo curenja iz labaratorije u Wuhanu, zavera da se svaka istraga ubije, jeste postojala, iako je mogucnost itekako stvarna. I naravno da se informacije prikriju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Sunshine State said:

@ciao

 

Sta je poenta i ideja jos uvek postojeceg policijskog casa u Francuskoj, dok se ostale EU zemlje, skoro pa skroz, otvaraju?!

 

Moze i neko drugi, ako ima neko reasonable objasnjenje!

Ja samo da pretpostavim da su jako nedisciplinovani, ne nose maske, ne drže distancu i ne peru ruke, što je, jelte, osnovna profilaksa.
Dakle nasilno smanjuju kontakte jer ne žele da se pridržavaju mera 

:)

Link to comment
Share on other sites

https://www.france24.com/en/france/20210604-france-reopens-for-foreign-tourists-but-with-conditions

 

Evo za Francusku. Mi smo na narandzastoj listi, sto znaci da nam treba pcr ili antigen test. Ako neko moze da prevede, da znamo sta znaci "compeling" reason za putovanje.

 

https://www.gouvernement.fr/sites/default/files/document/document/2021/06/dossier_de_presse_-_reouverture_des_frontieres_a_partir_du_9_juin.pdf

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ras kass said:

https://www.france24.com/en/france/20210604-france-reopens-for-foreign-tourists-but-with-conditions

 

Evo za Francusku. Mi smo na narandzastoj listi, sto znaci da nam treba pcr ili antigen test. Ako neko moze da prevede, da znamo sta znaci "compeling" reason za putovanje.

 

https://www.gouvernement.fr/sites/default/files/document/document/2021/06/dossier_de_presse_-_reouverture_des_frontieres_a_partir_du_9_juin.pdf

 

 

Koliko vidim ako je neko vakcinisan sa Pfizerom, AZ, Moderna ili JJ ne treba nista.

Sto se tice "compiling reason" dali su spisak, prilicno ozbiljno zvuci mada naprimer imati pasos drzave u koju zelis da ides je dovoljan razlog, znaci oni koji imaju dvostruko drzavljanstvo su OK, inace spisak je  poduzi za prevod ali prilicno ozbiljni razlozi - smrt bliskog clana familije, poziv za neki vazan pravni proces, ucesce u univerzitetskoj razmeni, vazan zdravstveni razlog, misija vezana za vaznu ekonomsku aktivnost, diplomatska misija, profesionalni sportista ... ima tih razloga poprilicno, koliko znam oni vole da gnjave na aerodromu u Parizu, ne znam za ostale prelaze, treba da se ima neki papir, preveden i overen kod sudskog tumaca koji daje neki razlog, do skoro su se prilicno striktvo pridrzavali a koliko znam sada su oladili malo i pustaju, ali da bi se bilo sigurno pozeljno je imati neki papir ( ako nemas duplo drzavljanstvo ili vakcinaciju priznatom vakcinom)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Znaci ne moze turisticki sa narandzaste liste?! 

 

Moze, ako si vakcinisan i imas test:

 

"Vaccinated travelers from the "orange list"  will need to do a test, while the unvaccinated will be allowed in only for essential purposes."

 

https://edition.cnn.com/travel/article/pandemic-travel-news-france-spain-open-soon/index.html

 

Edit: meni tako zvuci, da ne bude da sirim pogresne informacije....doduse, link na clanak je tu, da ne tumacim

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, urosg3 said:

@vilhelmina ima nekih tračeva o Martinu Kulldorfu, čitao sam neki tekst o njemu ima dosta realne stavove, a da proverim da nisam naseo na wishful thinking

 

Ne znam na sta mislis. Nasla sam samo neku deklaraciju koju su on i neki drugi potpisali krajem 2020 i koja me nije nesto fascinirala jer je nerealna. Na sta si ti mislio?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vilhelmina said:

 

Ne znam na sta mislis. Nasla sam samo neku deklaraciju koju su on i neki drugi potpisali krajem 2020 i koja me nije nesto fascinirala jer je nerealna. Na sta si ti mislio?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svedski-epidemiolog-evo-zasto-sam-govorio-protiv-lockdowna/2281250.aspx

Ima zanimljivih pitanja, nešto manje odgovora. Pitao sam za tračeve nevezano za ovaj tekst.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sunshine State said:

 

Moze, ako si vakcinisan i imas test:

 

"Vaccinated travelers from the "orange list"  will need to do a test, while the unvaccinated will be allowed in only for essential purposes."

 

https://edition.cnn.com/travel/article/pandemic-travel-news-france-spain-open-soon/index.html

 

Edit: meni tako zvuci, da ne bude da sirim pogresne informacije....doduse, link na clanak je tu, da ne tumacim

 

Konfuzno poprilicno.

 

Cekam da vidim oce li Italija ovog meseca otvarati kapije za nas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...