Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, vanjabarsa said:

 

ih, kad nam dodju svabice sa maskama ukrasene svarovski kristalima i sa tanga gacama i toples , ima da bude najsigurnije protiv svih bolestina :lol_2:

Lepo sam ja rekao dobra naša 2020. godina imala dva normalna meseca 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vanjabarsa said:

 

ih, kad nam dodju svabice sa maskama ukrasene svarovski kristalima i sa tanga gacama i toples , ima da bude najsigurnije protiv svih bolestina :lol_2:

Cccc, šta sve ženski svet radi da skrene pažnju sa maski, podržavam, podržavam! Ovako su i maske, pa eh... Podnošljive 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ih, kad nam dodju svabice sa maskama ukrasene svarovski kristalima i sa tanga gacama i toples , ima da bude najsigurnije protiv svih bolestina [emoji38]_2:

Baš svih? [emoji41]

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Atreid said:

 

AstraZeneca poslje ovog prop'o, procijena je da je vise ne vrijedi ni spasavati ni objasnjavati. Zato pozdravite novu vakcinu na trzistu, ispitana, sigurna, efikasna: Vakszevria :classic_laugh:

 

 

  Hide contents

 

 


Promenjeno ime vakcine AstraZeneka u Vakszevria

 

Objavljeno: 30.03.2021

Vakcina protiv koronavirusa koju je proizvela farmaceutska kompanija AstraZeneka sada se zove Vakzevria, objavila je švedska medicinska agencija na osnovu podataka Evropske agencije za lekove (EMA).

 

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/23401/Promenjeno-ime-vakcine-AstraZeneka-u-Vakszevria.htm
 

 

 

 

 

😃

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je jako tuzno a temu smo generalno obradjivali ovde :

Zena od 65 godina koja je u starackom domu je maznula vatrogasna kola koja su dosla u dom, ljudi izasli i ostavili kljuceve od kola u kolima, ona to primetila sa prozora i sletela, maznula kola i zbrisala dosla lepo na autoput i krenula ka svojoj kuci - stigli je panduri i vratili u bolnicu dom - pise da je smestena tamo zbog depresije :classic_sad:

 

https://www.europe1.fr/societe/ain-une-mamie-vole-un-camion-de-pompiers-pour-fuir-sa-maison-de-retraite-4034810

Edited by ciao
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Ovo mi je jako tuzno a temu smo generalno obradjivali ovde :

Zena od 65 godina koja je u starackom domu je maznula vatrogasna kola koja su dosla u dom, ljudi izasli i ostavili kljuceve od kola u kolima, ona to primetila sa prozora i sletela, maznula kola i zbrisala dosla lepo na autoput i krenula ka svojoj kuci - stigli je panduri i vratili u bolnicu dom - pise da je smestena tamo zbog depresije :classic_sad:

 

https://www.europe1.fr/societe/ain-une-mamie-vole-un-camion-de-pompiers-pour-fuir-sa-maison-de-retraite-4034810

Citao sam, to bilo juce prekljuce.

 

ovo mi je zanimljivo.

Prenosim upis :

Ovi koji "prohodaju coronu" bez popratnih simptoma nisu i nisu bili, zaraženi niti oboljeli kako se prezentira već samo pozitivni na genetskom forenzičkom testu.
Naša sluznica je prirodni zaštitini mehanizam i ono što se postruže s površine iste se bez konkretnih popratnih simptoma ne može i ne smije smatrati relevantnim da se osobu proglašava bolesnom ili javnozdravstvenim rizikom po ostale.
Bris sluznice je kao da vam uzimaju bris ruku ili ispod noktiju i tvrde da ste zaraženi.
Pa dajte više progledajete.
I onda se raspravlja o cijepljenju takvih.
To je kao da cijepite nekog zato jer ima prljave ruke.
Koji vam je k.
Pa je li ste vi svjesni što sve udahnete tokom dana a ne ode dalje od sluznice ili dlaka?
Je li vi znate zašto imate šmrklje?
Očito nemate pojma jer vam već godinu dana prodaju bajke.

I da se nadovežem, analni bris, ukoliko nema simptoma, koliko god bio ponižavajući, zdravstveno ima više smisla od brisa nosa jer to znači da je patogen već prisutan u tijelu."

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pohvalih drzavu dve stranice ranije, pa sad ne znam kako da je grdim... ili koga da grdim?

 

Ovaj moj nesretnik zapeo da hoce AZ, i danas kad sam isla na vakcinu, krene i on. Na vratima mu kazu da nema AZ i on odustane (metiljavi Suboticani!). Par sati se preganjala, ubedjivala da ipak ode i dobije Pfizer (oboje smo bili prijavljeni za vakcinu i pozivani u SM u februaru, ali posto nismo bili tu, receno nam da samo dodjemo kad budemo tu).

Ode on oko 18 h, ipak, da primi Pfizera - medjutim, majstor na vratima kaze:"Suboticanin, kud si pos'o? Hajde ti, lepo, u Suboticu, pa se tamo vakcinisi, ovde ne moze, licna karta ti nije na SM"

 

Dzabe objasnjavao da je sremski zet, ne vredi..... 

 

Za vikend vakcinisali ceo svet, sad ne damo nasim Bacvanima da se vakcinisu u Sremu 😞

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sunshine State said:

Pohvalih drzavu dve stranice ranije, pa sad ne znam kako da je grdim... ili koga da grdim?

 

Ovaj moj nesretnik zapeo da hoce AZ, i danas kad sam isla na vakcinu, krene i on. Na vratima mu kazu da nema AZ i on odustane (metiljavi Suboticani!). Par sati se preganjala, ubedjivala da ipak ode i dobije Pfizer (oboje smo bili prijavljeni za vakcinu i pozivani u SM u februaru, ali posto nismo bili tu, receno nam da samo dodjemo kad budemo tu).

Ode on oko 18 h, ipak, da primi Pfizera - medjutim, majstor na vratima kaze:"Suboticanin, kud si pos'o? Hajde ti, lepo, u Suboticu, pa se tamo vakcinisi, ovde ne moze, licna karta ti nije na SM"

 

Dzabe objasnjavao da je sremski zet, ne vredi..... 

 

Za vikend vakcinisali ceo svet, sad ne damo nasim Bacvanima da se vakcinisu u Sremu 😞

Dijaspora.

Nikad zadovoljni.

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NMX said:

 

A jebo vas otac više

 

4 hours ago, nemanjaol said:

 

Jos uvek je to mizeran procenat, ali sad vec ima vise podataka koji ukazuju da neka veza moze da se napravi.

 

Jasno da je veci rizik od korone, ali meni je sad razumljivo da se ljudi odluce da uzmu neku drugu vakcinu, ako im je vec dostupna.


 

U Nišu su posle ove vakcinacije AZ za vikend dve osobe završile u komi, jedan je makedonac o kome su pisale južne vesti, to koliko ima veze sa vakcinacijom i u kakvom je stanju bio pre toga ne znam, a drugi je komšija moje kume, čovek koji nije imao nikakvih zdravstvenih problema. Makedonac sa 73 godine se ne uklapa u ovu kritičnu grupu koju pominju Nemci, dok je ovaj drugi čovek oko 50 godina star.

  • Tuzno 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Tomiprunet said:

Citao sam, to bilo juce prekljuce.

 

ovo mi je zanimljivo.

Prenosim upis :

Ovi koji "prohodaju coronu" bez popratnih simptoma nisu i nisu bili, zaraženi niti oboljeli kako se prezentira već samo pozitivni na genetskom forenzičkom testu.
Naša sluznica je prirodni zaštitini mehanizam i ono što se postruže s površine iste se bez konkretnih popratnih simptoma ne može i ne smije smatrati relevantnim da se osobu proglašava bolesnom ili javnozdravstvenim rizikom po ostale.
Bris sluznice je kao da vam uzimaju bris ruku ili ispod noktiju i tvrde da ste zaraženi.
Pa dajte više progledajete.
I onda se raspravlja o cijepljenju takvih.
To je kao da cijepite nekog zato jer ima prljave ruke.
Koji vam je k.
Pa je li ste vi svjesni što sve udahnete tokom dana a ne ode dalje od sluznice ili dlaka?
Je li vi znate zašto imate šmrklje?
Očito nemate pojma jer vam već godinu dana prodaju bajke.

I da se nadovežem, analni bris, ukoliko nema simptoma, koliko god bio ponižavajući, zdravstveno ima više smisla od brisa nosa jer to znači da je patogen već prisutan u tijelu."

Pa odlično, to znači da nevernim Tomama treba uzimati isključivo bris iz bulje, a može i svima. To bi taman biti filter za hipohondre i slične.

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa odlično, to znači da nevernim Tomama treba uzimati isključivo bris iz bulje, a može i svima. To bi taman biti filter za hipohondre i slične.

 

 

 

Sta reci kad su Kinezi najnapredniji u istrazivanju :classic_biggrin:

Bris iz bulje prava stvar. Ja sam za.

 

Sta kazete na to sto je AstraZeneca promenila ime vakcine?

 

Edited by Tomiprunet
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Rebrendiralo AZ, suštinska promena. Kažu menjaju u nalepnice idi...


 

Od njih se najvise ocekivalo, a oni najfailovali. Ludnica.

Ispade da Oxford nije nista posebno. Obican fakultet, kao vecina u Srbiji :classic_biggrin:

Astrazeneca samo za starije od 60god

 

https://www.tagesschau.de/inland/astrazeneca-empfehlung-gesundheitsminister-101.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...