Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

12 minutes ago, John Terry said:

 

Nece, najvise zbog ljudi koji ne zele da se vakcinisu. Ovo moze da traje 6 meseci krace i da spasi barem 5 hiljada ljudi ali antivakseri...

Ima nas koji bi se i vakcinisali ali nemamo cime. 😁

Bez obzira na vakcinaciju (i da bude u dobrom procentu) stava sam da ce trajati otprilike 2 godine. Slicno spanskom gripu. Da su antivakseri u zamahu (a ne samo glasniji nego inace kako sam ubjedjivan tada u razgovorima) tvrdim jos od pocetka,cak mislim da je broj istih dramaticno porastao. jebiga...

Edited by wrecktangle
Link to comment
Share on other sites

Novi Sad 03.03.2021.

 

Parkirao u 11:30h na parkingu preko puta master centra. Kada sam pogledao u pravcu sajma kad nisam pao na dupe. Red do raskrnice kod Master Centra. Bukvalno sam se naslonio na Semafor kad sam stao u red i razmišljao da odustanem (za ove što nisu iz NS to je odprilike 100m od ulaza). Kolona uopšte nije bila jedan iza drugog nego negde i po četvoro paralelno. Slušam neku ženu ispred kaže bila je jutros sa nekom starijom osobom i čekala je preko 2 sata ali kaže sad ide brže. Da ne spominjem da je maske nosilo možda 10-20% ljudi. Dakle u tih 100m je bilo bar jedno 300 ljudi.

 

Odlučim da ostanem, javim ovima sa posla da nema ništa od mog povratka posle 5 minuta kako su me svi uveravali. Ta kolona je relativno brzo ulazila tako da sam posle 20 minuta ušao u sajam. Zatim u holu sajma novi red. Tu je bilo nekih 30-40 ljudi pre mene i tu sam prošao vrlo brzo za 5-10 minuta. Zatim se ulazi u halu sajma a tamo spektakl. Glista savijena 4 puta i ljudi čekaju red. Dakle stajem u 3. red i tu provodim 40 minuta dok nisam došao do dela hale gde su odeljci za vakcinisanje.

 

Tu me sestra upućuje u "kabinu" 4 pa tu stajem u 4. red. Ispred mene 7 ljudi ali se i to odužilo na 20 minuta posle čega sam konačno ušao unutra. Uvode se po dvoje tako da ako ste stidljivi obratite pažnju kako se oblačite 🙂 . Sama vakcinacija je brza, duže traje ispitivanje doktorice nego davanje vakcine tako da sam to odrdadio u 5 minuta.

 

A onda u 5. red da vam izdaju potvrdu da ste vakcinisani, tu sam čekao jedno 15 minuta i nakon toga to je to. Sve u svemu izašao iz auta u 11:30 ušao u auto u 13:30h. Kada sam išao do auta ispred sajma je bio manji red od 10-tak ljudi tako da postoji mogućnost da sam bio baksuz i naleteo na neki zastoj ali unutra je i dalje bio ogroman red tako da ne računajte na ono sa televizije "gotovo sve za 10 minuta".

 

Tips & Tricks

 

- Parking preko puta ima dovoljno mesta, plaća se 30 din/sat

- Unutra se hvata neki free wifi tako da nije problem za internet.

- Satnica kada vam je zakazano nije bitna tako da slobodno dođite i ranije ili kasnije

- Obucite se laganije jer u hali je prilično sparno a biće još gore kako napolju bude toplije

- Obavezno odštampajte onaj obrazac što šalju mejlom i popunite ga do kraja jer u protivnom ćete tamo popunjavati pa tek onda idete u red (ovo se radi u hali)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Kazu da Astra + Fajzer cipovi kada se upare mozes da rudaris bitcoine.

 

Ja mislim da ce Kinezi ovih milion cipova koje su ugradili u nas da iskoriste za jedan veliki DDoS napad na Ameriku. To ce biti jedan mali doprinos prosecnog Srbende padu totalitarizma. Mozda ne jos, ali kad-tad. Kad vidis ljude kako stoje na ulici i kolutaju ocima, znaces da je krenulo.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ja mislim da ce Kinezi ovih milion cipova koje su ugradili u nas da iskoriste za jedan veliki DDoS napad na Ameriku. To ce biti jedan mali doprinos prosecnog Srbende padu totalitarizma. Mozda ne jos, ali kad-tad. Kad vidis ljude kako stoje na ulici i kolutaju ocima, znaces da je krenulo.

 

Da ali interfejs ti je onaj ruzni UIMI ili kako bese...bolje je android ili bar neki windows mobile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poteralo nas u firmi, odoh na Viagru.
U načelu koprcao sam se ali ne mogu da se izuzmem. Šta sam iščačkao je par slobodnih dana, od države ništa. Dakle samo sam dva slobodna dana uspeo da izboksujem u zamenu za pristanak na vakcinaciju.
Gde se ovog ranije ne setih...
Ok sad valjda kao kolateralna korist može da me prime u privilegovani svet koji sme da putuje, socijalizuje se, hoću sva prava koja pripadaju zdravim pripadnicima čovečanstva. Al` ću gledam sa visine ove nevakcinisane 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ako nista, bar broj pacijenata na respiratoru ne raste drasticno

 

Izvinjavam se sto mracim, ali slicno je bilo pocetkom svakog novog talasa. Ukupan broj ozbiljno bolesnih u nekoj zemlji ne mora da bude posebno visok, pa time ni broj onih na respiratorima. Ali kad pojedini regioni, oni koji obicno predvode kolo (citaj: veliki gradovi) krenu vrtoglavo da rastu, onda znas da ce se rasiriti i u ostatku zemlje. Tako je bar do sada bilo ovde u swe - dok je u Stockholmu panika, ostali mirno spavaju. Kad u sthlm pocne da se smiruje, u ostalim delovima zemlje brojke pocinju da luduju. Kao da nam se mimoilaze talasi, pa ukupna slika moze da zavara. Ovo sto ranije danas rekoh, da se broj slucajeva udvostrucio za dve nedelje, vazi samo za Stockholm. Ostali da se pripreme.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, urosg3 said:

Poteralo nas u firmi, odoh na Viagru.
U načelu koprcao sam se ali ne mogu da se izuzmem. Šta sam iščačkao je par slobodnih dana, od države ništa. Dakle samo sam dva slobodna dana uspeo da izboksujem u zamenu za pristanak na vakcinaciju.
Gde se ovog ranije ne setih...
Ok sad valjda kao kolateralna korist može da me prime u privilegovani svet koji sme da putuje, socijalizuje se, hoću sva prava koja pripadaju zdravim pripadnicima čovečanstva. Al` ću gledam sa visine ove nevakcinisane 🙂

tenor.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vilhelmina said:

 

Izvinjavam se sto mracim, ali slicno je bilo pocetkom svakog novog talasa. Ukupan broj ozbiljno bolesnih u nekoj zemlji ne mora da bude posebno visok, pa time ni broj onih na respiratorima. Ali kad pojedini regioni, oni koji obicno predvode kolo (citaj: veliki gradovi) krenu vrtoglavo da rastu, onda znas da ce se rasiriti i u ostatku zemlje. Tako je bar do sada bilo ovde u swe - dok je u Stockholmu panika, ostali mirno spavaju. Kad u sthlm pocne da se smiruje, u ostalim delovima zemlje brojke pocinju da luduju. Kao da nam se mimoilaze talasi, pa ukupna slika moze da zavara. Ovo sto ranije danas rekoh, da se broj slucajeva udvostrucio za dve nedelje, vazi samo za Stockholm. Ostali da se pripreme.

Kod nas ne vazi nuzno to pravilo...bg, Kragujevac, Novi Sad,nis, Uzice,su manje vise zarista stalno gradovi srednjih velicina, zavisi,na jesen je buktalo svuda,manje vise.. kod mene,npr,je na jesen bilo prilično lose,za sada stagniramo..

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...