Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

31 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

 

 

 

 

nadam se da te kucne maske nakon svake upotrebe operete i opeglate, inace stavljanje novog filtera u inficiranu masku nema smisla, osim sto cete se zarazit pipanjem i oblacenjem vec koristene maske. sve maske za lice su u svojoj biti jednokratne. ja inace ne vidim smisao u stavljanju dodatnih filtera na maske koje nosimo samo kratko u trgovinama ili u zatvorenim prostorima sa vise ljudi. ne radimo neposredno sa zarazenima u covid centrima pa da su nam potrebni takvi ekstra filteri, kroz koje je jako tesko uopce disati.

 

 

bolje plahta, jeftinije je. zamotas se na golo telo u plahtu od glave do pete i sibaj. pa kad dodjes kuci iz trgovine, ili sa dzoginga, plahta u ves masinu, a ti pod tus. i tako svaki dan, nekoliko puta.

 

Naravno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CLakiSH said:

Interesantno je sto se fokus sa 5G pomera na Bila Geca, valjda je lakse pojasniti da ludi milijarder hoce trecinu da pobije, trecinu da potcini, trecinu da nesto trece.

Kod 5G ima nekih talasa, gigamega herza ko ce to sad objasnjavati, ovako je lakse.

 

Zajebavaj se ti ali ima ovakvih koji to ozbiljno misle i dovode u pitanje kredibilitet Geca :frusty:

 

 

Onda Vojty da pozove koronu u goste i pita je da li je doživela orgazam kada je otac silovao, nema druge. 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, CLakiSH said:

 

Svako ko ovakavim idiotima, sa sve semenkarom travopasom, koji izgleda ima nameru da abortira, pa koristi iste parole (moje telo moja stvar) a dovoljno je glup da ne shvata kako nije ista stvar, zato sto ko je trudan ne moze nikoga da zarazi, znaci svako ko takvim idiotima omoguci da zarade jos jednu zutu paru, i onaj ko im omoguci da odrzavaju svoju "popularnost" (i stetocinstvo) , taj je isti idiot kao i ovi idioti. Ne znam sta im je spremao Bil Gejts, ali sto se mene tice, takvima treba "spremiti" stop koćenju, i spuštanje ispod milijarde. Čemu ovakvi uopšte služe? Niko ne zna. Fabrike za safalade.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, naravoucenije...ne gledajte sport, ne kupujte karte za sportske priredbe, zakljucajte sve sportske kanale, ne trenirajte, ne vaspitavajte svoju decu da im sportisti budu uzori...u suprotnom ste svi idioti...tekovine demokratije...

Link to comment
Share on other sites

Zaražen Irinejev saradnik koji je služio vaskršnju litrugiju

Quote

 

...Kako nezvanično saznajemo, oboleli crkveni velikodostojnik služio je u nedelju vaskršnju litrguju u Hramu Svetog Save kojoj je prisustvalo nekoliko desetina vernika...

...Na vaskršnjem bogosluženju koje je prenosio RTS mogli su se videti vernici kako se pričešćuju koristeći istu kaščicu...

 

 

Dakle, pristojan svet mora da sedi u zatvoru, popovi mogu da luduju, a posle svi n...ebu... Baš me zanima da li će se lečiti molitvama u manstiru ili će zauzeti bolnički krevet. Ista ekipa govori da od lizanja kašičice nema opasnosti, kad ono...

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako vakcinacija ispade tema o kojoj svako treba da ima mišljenje. Kod zubara ideš kad te boli zub, u pekaru po hleb, u apoteku po lek, vodoinstalater sređuje cevi, itd, itd. Kako u toj podeli posla vakcine predstavljaju oblast kompetencije sviju? Pre dosta godina, Dokins je formirao katedru na Oksfordu čija je osnovna tematika da predstavlja most između nauke i javnosti (Public understanding of science), i danas je tako nešto potrebno verovatno na svakom univerzitetu. Sada kada se zbog lakoce stavljanja dr. ispred imena doktor homeopatske dijetetike moze staviti u isti rang sa nekime ko je proveo ceo zivot razvijajuci i izucavajuci vakcine, to je gotovo imperativ. Ili bi bilo dovoljno staviti kao kontrolno pitanje pre postavljanja komentara 'koja je razlika između hipoteze i teorije'. Neko treba da objasni siroj javnosti, ovoj koja voli sama da 'istrazuje' gledajuci dva ipo YT videa nekih salabajzera, da od zavera kojima oni veruju najvise zaradjuju ti samoproklamovani pobunjenici protiv farmacije.

Edit: Velika je opasnost da polusvet ovde odbije da primi vakcine a da ona ne bude oglasena obaveznom. Mora se objasniti svima da kada bude razvijena nece biti odobrena pre provere, ako je sumnjivog sastava, ako je rizicna, da neprimanjem stete i drugima ne samo sebi i da nikome nije u interesu da ih otruje losom vakcinom.

Edited by handys
  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

Zaražen Irinejev saradnik koji je služio vaskršnju litrugiju

 

Dakle, pristojan svet mora da sedi u zatvoru, popovi mogu da luduju, a posle svi n...ebu... Baš me zanima da li će se lečiti molitvama u manstiru ili će zauzeti bolnički krevet. Ista ekipa govori da od lizanja kašičice nema opasnosti, kad ono...

Nek` prijavi gazdu kod inspekcije rada zbog nepostovanja mera zastite na radu.:default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, handys said:

Kako vakcinacija ispade tema o kojoj svako treba da ima mišljenje. 

 

Univerzitet u Pragu je uradio istraživanje o poplavama reke Vltave, postoje belezi i zapisi , sve od 12 veka. Bilo je 10ak poplava epskih razmera u tom periodu. Odmah posle poplave, stanovništvo se preseli i gradi iznad poslednje vodene linije. I to traje jednu generaciju. Posle toga, polako se spušta nazad na reku, reka je vrednost i atrakcija.

 

To su istraživanje sociolozi proširili na opštu zaboravnost. Kako su pomrli ili ostareli pa se ne sećaju oni koji su preživeli fašizam 2. Svetskog rata, epidemije (kao španski grip, variola vera), počeše da se javljaju desničarske, čak i fašističke stranke, po istom principu i protivnici vakcinacije. Bilo je još, ne sećam se.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Izvinjavam se na linku, jest da je sa b92 , ali da li je moguce stvarno ljudi nisu normalni, jako izopacena vrsta. https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=04&dd=22&nav_category=78&nav_id=1677328

O da, pisalo se o raznim slucajevima prevara koje su se pojavile s covid-19-om. Negde sam procitala kako je Nemacka izgubila neke silne pare za neka zastitna sredstva koja nikada nisu isporucena (pored proizvoda sumnjivog kvaliteta). Hakovan je sajt NRW ministarstva, gde su se ljudi javljali za brzu finansijsku pomoc, pa su tu maznuli neke silne pare. Hakeri su bili van EU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Yoyogi said:

 

Univerzitet u Pragu je uradio istraživanje o poplavama reke Vltave, postoje belezi i zapisi , sve od 12 veka. Bilo je 10ak poplava epskih razmera u tom periodu. Odmah posle poplave, stanovništvo se preseli i gradi iznad poslednje vodene linije. I to traje jednu generaciju. Posle toga, polako se spušta nazad na reku, reka je vrednost i atrakcija.

 

To su istraživanje sociolozi proširili na opštu zaboravnost. Kako su pomrli ili ostareli pa se ne sećaju oni koji su preživeli fašizam 2. Svetskog rata, epidemije (kao španski grip, variola vera), počeše da se javljaju desničarske, čak i fašističke stranke, po istom principu i protivnici vakcinacije. Bilo je još, ne sećam se.

 

Ironija je sto se bune protiv vakcine, a ok im je hlorokin koji ne da nije dovoljno ispitan, nego evo studija koju je finansirala USA vlada pokazuje da je u najboljem slucaju nedelotvoran, a lek ima kao nusefekte slepilo, suicidne misli, smrt i jos jedno stranu ipo slicnih.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Oh boy, pored vikara patrijarha Irineja (inače tog lika zovu SNS vladika), još dvoje zaraženo sa liturgije u Hramu za uskrs....lelee

 

https://nova.rs/drustvo/zarazene-jos-dve-osobe-koje-su-sluzile-liturgiju-u-hramu/

 

Quote

Kako saznaje Nova.rs iz izvora bliskih SPC, danas su potvrđeni pozitivni rezultati na koronavirus kod još dve osobe koje su služile uskršnju liturgiju u Hramu Svetog Save.

Pored patrijarhovog vikara, koji je zadržan na lečenju u Zemunskoj bolnici, prethodnog dana testirano je više od dvadeset ljudi koji su učestvovali u bogosluženjima u Hramu Svetog Save, a kako nezvanično saznajemo pozitvni na Kovid-19 su jedan sveštenik i čtec (pomoćnik) patrijarhovog saradnika, dok ostali još uvek čekaju rezultate.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, handys said:

 

Ironija je sto se bune protiv vakcine, a ok im je hlorokin koji ne da nije dovoljno ispitan, nego evo studija koju je finansirala USA vlada pokazuje da je u najboljem slucaju nedelotvoran, a lek ima kao nusefekte slepilo, suicidne misli, smrt i jos jedno stranu ipo slicnih.

To je zato sto Bil Gec ima na lageru drugi lek koji on proizvodi pa zato im hlorokin kao nije dobar. Da nije dobar zasto bi ga mi u rekordnom roku napravili u Galenici?

Samo iznosim svoje misljenje potkrepljeno od strane tri renomirane fejs grupe i dva jutjub istrazivanja moja licno.

Pametnom dovoljno.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A Bil Gejts jedan od najvecih, ako ne i najveci filantrop kojeg je svet ikada video.

 

Lik umesto da kao neki drugi selebritiji ide malo po Africi da se slika s gladnom decom i nahrani ih 2-3 puta pred kamerama, pokusava sa svojom fondacijom da probleme gladi, bolesti i uopste civilizacijskog zaostatka da resi sistemski, ali ne, on oce da nas bode i eksperimentise na nama, zbog eto, milijarder pa mu dosadno i moze mu se da tako baca milijarde dolara da bi se na takav bolestan nacin zabavljao.

  • Like 14
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

A Bil Gejts jedan od najvecih, ako ne i najveci filantrop kojeg je svet ikada video.

 

Lik umesto da kao neki drugi selebritiji ide malo po Africi da se slika s gladnom decom i nahrani ih 2-3 puta pred kamerama, pokusava sa svojom fondacijom da probleme gladi, bolesti i uopste civilizacijskog zaostatka da resi sistemski, ali ne, on oce da nas bode i eksperimentise na nama, zbog eto, milijarder pa mu dosadno i moze mu se da tako baca milijarde dolara da bi se na takav bolestan nacin zabavljao.

 

Još je jači deo optužbi na njegov raču da je napakovao ovaj virus da bi prodao vakcinu koje nema i za koju se ne zna da li će je i kada biti a za to vreme svi gube pa i kompanija čiji je osnivač, big money. Ima smisla priča :lol_2:

 

mada bih voleo da je bar deo priče tačan, pa da nabije lično 1000 vakcina u dupe i 1000 čipova u nos onom degeneriku od Vlade Goergijeva i njemu sličnima. Ionako im je nos razrađen pa ima mesta. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U 3 glavna supermarketa u mom kvartu nema brasna uopste. Ja sam pri kraju, imam za jos jednu turu hljeba, a onda... cu da gledam stare slike i da se sa sjetom sjecam. 
Ove u Fr ima u pakovanju od 5kg 5evra. 11,2g proteina. Samo sto je belo ( mislim brasno ) nema ovih drugih vrsta brasna.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Ove u Fr ima u pakovanju od 5kg 5evra. 11,2g proteina. Samo sto je belo ( mislim brasno ) nema ovih drugih vrsta brasna.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Blago tebi Slavisa. Zadnjih par puta nabavke i ja sam samo nalazio bijelo, Plain Flour, 9.7% proteina ali ja imam i cisti gluten i mekinje, pa malo integralisem tako ali ako ne nadjem ni to uskoro, moracu se dovijati na druge nacine. Ne znam.

Edited by Honey Badger
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Honey Badger said:

U 3 glavna supermarketa u mom kvartu nema brasna uopste. Ja sam pri kraju, imam za jos jednu turu hljeba, a onda... cu da gledam stare slike i da se sa sjetom sjecam. 

E, jebaji ga - ja dobio dva dzaka po 50 kila iz mlina gde sam radio testiranje vage.:classic_blush:

Link to comment
Share on other sites

Da, to se zna, nano tehnologija je uznapredovala i sad lepo cip pod ruku, i onda mogu da prate sta citas na telefonu:

-fejs 

-fejs/slike

-informer

-alo

-sns.rs

-koliko nole ima gs

-kako se kladiti onlajn

-kurir

-pink tv program

 

Da, milijarde ce se zaraditi sto ce cipovati ovakve...

Edited by handys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...