Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

56 minutes ago, Laki Six said:

 

Posebno je ponosan i zahvalan onima koji se nisu sakrili vec su aktivni vise nego ikada.Zahvalan je Z.Mitrovicu jer pomaze u pronalazenju leka protiv covid19 jer vakcine jos nema... Ovo je izjavio ministar zdravlja jbt...

I posle se čudite što ljudi neveruju u preporuku jednog ovakvog ministra čak i za vakcinu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 7:02 PM, Crni Bombarder said:

Mislim da i u Austriji nema nastave u skolama i na fakultetima. Takodje je uvedena zabrana javnih okupljanja. Mozda @Dobar Laki Milosmoze vise da napise?

 

Izvin'te, nije me bilo duze. Aktuelna situacija je: ja metar dana vec striktno homeoffice, 30% radnog vremena (kao...), 80% plate ali nedelju dana pred HO mi povecali platu i to masivno, tako da mi je ono... 🙂

 

Skole, vrtici i univerziteti, restorani itd zatvoreni. 15.5. bi trebale da krenu skole, a do tada se polako sve ostalo otvara. 

 

Dobro smo ovde to uradili, veoma disciplinovano, pa je sad bolje. Komsija radi kao doktor u bolnici, pa mi prica sa terase sta i kako, kada se uopste desi da ima slobodno. Familiju je odavno poslao na selo da ih ne bi ugrozio.

 

Plase se ljudi drugog talasa i bezobzirnih budala. Desnicari i ovde pokusavaju da huskaju narod na brzo otvaranje, ali ih vise niko ne zarezuje, jer i zadnji idiot vidi da oni nikad nista produktivno i pametno nece reci. Bili na 30+% a sad pali na 8%. Jedna od pozitivnih stvari. 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, handys said:

 

A posebno ako mnogo budu razmenjivali negativnih utisaka o svemu

i ne daj bože padnu im antisistemske ideje na pamet, ali to je privilegija slobodnih ljudi, neće ovde da se zapati...

Ovde je Kon autoritet...

Link to comment
Share on other sites

Danas Kon praktično priznao da je lagao da je opreme bilo dovoljno pre par nedelja. Što nas vraća na pitanje poverenja u tog čoveka. Kako da znamo da danas opet nešto ne skriva od nas ?

 

I zašto niko nije prokomentarisao da novinari ponovo na konfama ? Otkad je to ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki Six said:

 

Posebno je ponosan i zahvalan onima koji se nisu sakrili vec su aktivni vise nego ikada.Zahvalan je Z.Mitrovicu jer pomaze u pronalazenju leka protiv covid19 jer vakcine jos nema... Ovo je izjavio ministar zdravlja jbt...

 

Stvarno se nadam da će ova štrumfeta da ga zameni.

Link to comment
Share on other sites

Za taj deo oko opreme je već pričao pre dve nedelje, kod Ljubice Gojgić, ima na YT.

 

Iskreno, u ovakvoj banani od države, to što nismo imali ništa je normalno. I nisam siguran šta bih ja uradio u tom slučaju...izašao pred narod i rekao (da ostavimo po strani političke implikacije bagre na vlasti) LJUDI, NEMAMO NIŠTA OD OPREME ALI BIĆE NE BRINITE. 

 

Evo gde sam ako pola sata posle toga ne bi letele cigle u izloge apoteka i krenula pljačka LA riots style. 

 

A na kraju su, uz sve provizije i ugradnje opremili i bolnice i apoteke.

 

I taj shortage opreme nije očigledno svojstven samo nama kada države koje su nam nedosanjani san jedna drugu pljačkaju po aerodromima i magacinima. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

"U situaciji kada nema vakcine za ovaj virus pitanje je da li će je biti do početka sledeće godine, kada nemate lek za korona virus, imate opciju da se povučete i sakrijete da ovo prođe, a onda izađete da ste general posle bitkePoštujem ove što se nisu sakrili i što su aktivniji nego ikada. Jedan od njih je i Željko Mitrović i možda nekome ne odgovara jer to deli. Mislim da je dobro da se nije sakrio, da je aktivniji nego pre. Pokušava da pomogne jer nema nekog leka i poštujem svakog ko se bori", dodao je Lončar

 

Ovo kaze Ministar zdravlja za coveka koji popije fantu pa podrigne i ozonira krv.

JE-ZI-VO.

 

Edited by Cavani
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Sta ocekivati od lika koji je,pre nego je zaseo u ministarsku fotelju,najpoznatiji bio po tome sto je krpio clanove "zemunskog klana" nakon njihovih kriminalnih obracuna. Nitkov obicni.
Btw - posto se "proslavio" izjavom da cemo mi prvi napraviti vakcinu (tako nesto je rekao),dobro je da nije predlozio da se posao poveri Zeksu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uz ovakvog ministra zdravlja biram da me Nolo "vakcinise" sa nekim raz/jecam/ovas mixom + greljenje drveta po izboru...tri puta se vracam iz inostranstva u ovu vukojebinu...nije Sloba kriv, mi smo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sta ocekivati od lika koji je,pre nego je zaseo u ministarsku fotelju,najpoznatiji bio po tome sto je krpio clanove "zemunskog klana" nakon njihovih kriminalnih obracuna. Nitkov obicni.
Btw - posto se "proslavio" izjavom da cemo mi prvi napraviti vakcinu (tako nesto je rekao),dobro je da nije predlozio da se posao poveri Zeksu. 

Meni je zanimljivo društveno prihvatanje tih nitkova koji su ipak nekako tu gde jesu.

I onda ti koji su tu gde jesu donose "mere" koje su volšebno opšteprihvaćene kao učinkovite, a mi - kritičari mera ispadnemo zlotvori i ljudi bez empatije koji bi da naše "bake i deke" odreda preminu jer se zaboga ne držimo mera.
A mere su empirijski gledano najgore u regionu i po smislu i rezultatima,
Eto ja sam spreman da budem zlotvor, i da kažem:
Alo, ove mere su glupost, arbitarno smišljenje i ovi koji se zalažu da se ovakve mere poštuju su satrapi režima i interesa Vučića!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sta ocekivati od lika koji je,pre nego je zaseo u ministarsku fotelju,najpoznatiji bio po tome sto je krpio clanove "zemunskog klana" nakon njihovih kriminalnih obracuna. Nitkov obicni.
Btw - posto se "proslavio" izjavom da cemo mi prvi napraviti vakcinu (tako nesto je rekao),dobro je da nije predlozio da se posao poveri Zeksu. 

 

Pa to i, kao što je Bagzi sveodočio, dovršavao ranjenike koje Zemunci ne likvidiraju nego samo rane.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Au jbt..pa ovo cak nisam ni znao. Logicno..dr Smrt :classic_ninja:

 

Auu ma jel zajebavas?

 

Quote

Krajem leta 2002. na Veselina Božovića, mafijaša iz Bijelog Polja, pucali su članovi rakovičkog klana dok je vozio svoj džip u beogradskom naselju Žarkovo. Njegova žena i sin, koji su se vozili u automobilu ispred njegovog, takođe su pogođeni iz kalašnjikova. Tom prilikom povređene su i dve prolaznice. Ranjeni Božović odmah je prebačen u Urgentni centar Kliničkog centra Srbije i delovalo je da će preživeti.

 

Ono što Božović nije znao jeste da je i Dušan Spasojević, lider zloglasnog zemunskog klana, tada najjače kriminalne organizacije u zemlji, iz nepoznatih razloga priželjkivao njegovu smrt – ispričao je pred sudom član ove grupe Dejan Milenković Bagzi četiri godine nakon ovog događaja.

 

Zlatibor Lončar, tada tridesetogodišnji lekar Urgentnog centra, umesto da pomogne Božoviću, ubrizgao mu je nešto u infuziju od čega je navodno preminuo, objasnio je Bagzi.

 

link

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Pa to i, kao što je Bagzi sveodočio, dovršavao ranjenike koje Zemunci ne likvidiraju nego samo rane.  

kad su Zemunci bili šljampavi, pa moralo jadan Zlatibor, da bi dobio stan na poklon da spremi injekciju.

I onda propisuje mere taj i takav Zlatibor i volšebno mere su mu super, a ja nemam empatiju...

Link to comment
Share on other sites

A kad te krene baksuz, onda ne zna da stane. Pre 5 nedelja, taman kad je sve najgore krenulo, moj mladji sef (4 godine) padne u sobi i polomi ruku i to nadlakticu.

Pakujemo Daca i ja decu u auto i pravac najbliza bolnica. Tamo samo Daca smela da udje sa njim, merenje temperature itd. Dobije gips i vratimo se kuci. On se buni, boli ga, trnu mu prsti. Sve se mislim, ok, prvi gips, sveze, stiska, proci ce. Celu noc lezimo Daca i ja pored njega i masiramo prstice. Ujutro gledam, rucica mu promenila boju, ne puno ali dovoljno, i opet auto, opet bolnica. Tu ukapiraju da je 1) alergican na gips, 2) gips ionako bio preuzak i 3) da su hebeno prevideli jedan lom! Srede sve, dobije nesto kao gips, ali mekse, sa sve manzetom koju nije smeo da skida. Ajde kuci opet sve polako, mic po mic, kad trebamo na kontrolu, a on dobije temperaturu bas to jutro, i nema sanse da nas puste. Nureflex i cekanje, padne temperatura i obavimo to. Mislim se da je to to, i da nam ostane jos jedna nedelja, kad pocne da mu se raspada taj "gips", i mi opet morali u bolnicu! Da ne poveruje covek, bas u ovoj situaciji, nonstop u bolnici, ali na srecu je sve ok. Rekoh da vam ispricam o nesvakidasnjem baksuzu. Pu pu pu...

 

  • Like 1
  • Tuzno 11
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...